Prevencia a eliminácia násilia na UNIZA

Žilinská univerzita v Žiline má snahu vytvárať bezpečné prostredie pre všetkých, v ktorom môžu jednotlivci naplno využívať svoj potenciál. Z tohto dôvodu bol nastavený proces prevencie a eliminácie násilia na UNIZA a boli poverené kontaktné osoby pre túto oblasť. Ak ste sa stretli s takto nevhodným správaním a máte záujem zdieľať svoju skúsenosť alebo máte iba záujem o bližšie informácie, neváhajte a dohodnite si termín konzultácie emailom, osobne alebo telefonicky (aj anonymne).

Možné postupy v prípade výskytu násilia na UNIZA:

1. Neformálny postup: jedná sa o situáciu kedy obťažovaná osoba komunikuje priamo s obťažujúcou osobou o nevhodnosti jeho/jej správania alebo sa so žiadosťou o radu obráti na kontaktné osoby pre prevenciu a elimináciu násilia na UNIZA
  2. Formálny postup: podanie oficiálneho písomného oznámenia (e-mailom na prevencianasilia@uniza.sk alebo v listinnej podobe na rektora UNIZA, či prostredníctvom formulára a jeho následné posúdenie komisiou zvolanou rektorom. Anonymné oznámenia sa iba evidujú. V prípade záujmu o formálny postup Vám odporúčame v prvom kroku konzultáciu s kontaktnými osobami, ktoré Vás detailne oboznámia s celým procesom.

Podrobnejšie informácie o procese prevencie a eliminácie násilia na UNIZA nájdete v smernici č.248 Prevencia a eliminácia fyzického a psychického násilia na UNIZA

Formulár na oficiálne písomné oznámenie týkajúce sa fyzického alebo psychického násilia na UNIZA

Kontaktné osoby pre prevenciu a elimináciu násilia na UNIZA

Psychologická poradkyňa, koordinátorka psychologického poradenstva