Spôsob dopravy

Pešo

Odporúčame, aby študenti i zamestnanci chodili pešo. Je to ideálny spôsob, ako zlepšiť nielen našu kondičku, ale urobiť aj niečo pre zdravie. Počet krokov si môžete aj počítať a na koniec dňa ich porovnať, napríklad za pomoci mobilných aplikácií dostupných na App Store, Google play , či Windows Obchode .

Bicykel

Dopravu bicyklom, skateboardom, kolobežkou, kolieskovými korčuľami a inými alternatívnymi spôsobmi dopravy rovnako odporúčame. Využite aplikácie pre meranie a ponuku trás, ktoré sú dostupné na App Store, Google play  , či Windows Obchode  a pohodlne sa dopravte na Žilinskú univerzitu v Žiline.

Auto

Ak je nutné cestovať autom, odporúčame zvoliť maximálnu obsadenosť miest v aute a optimalizovať trasy. Využite aplikácie pre najrýchlejšie trasy a nájdenie spolucestujúcich dostupné na App Store, Google play , Windows Obchode , Facebooku a iné.

Mestská hromadná doprava

Plán liniek mestskej hromadnej dopravy v Žiline je dostupný na http://www.dpmz.sk/ . Najbližšou zástavkou od Ubytovacieho zariadenia Veľký diel je „Internátna“ dostupná linkou č.30; približne 10 minút pešo od ubytovacieho zariadenia sa nachádza zástavka „Obchodná“, cez ktorú premávajú linky MHD č. 1, 4, 5, 6, 7, 14, 20 a nočný spoj č. 50. Najbližšou zástavkou od Ubytovacieho zariadenia Hliny je „Mostná“, cez ktorú premávajú linky MHD č. 1, 4, 5, 7, 14, 20 a nočný spoj č. 50.

Mapa UNIZA a linky MHD

Medzimestská hromadná doprava

Informácie o odchodoch prímestskej hromadnej dopravy sa dozviete na stránke SAD Žilina  a informácie o odchodoch medzimestskej hromadnej dopravy sú dostupné na stránke cestovných poriadkov .

Vlaky

Informácie o odchodoch vlakov sa dozviete buď na stránke Železníc SR , alebo na stránke cestovných poriadkov .

Ako sa bezplatne zaregistrovať a cestovať na bezplatnú prepravu

Pre využívanie bezplatnej prepravy žiakov a študentov vo vlakoch Železničnej spoločnosti Slovensko, je potrebná jednorazová registrácia ISIC preukazu študenta (bezkontaktnej čipovej karty) v systéme ZSSK.
Registráciu je možné okrem osobnej návštevy pokladnice s KVC na železničnej stanici, vykonať jednoducho aj online z pohodlia domova, na stránke Zákazníckeho konta ZSSK .Po úspešnom vytvorení registrácie s nárokom na bezplatnú prepravu a uvedením čísla ISIC preukazu, je možné služby bezplatnej prepravy začať využívať okamžite.
Študentom odporúčame vyzdvihovať si lístky na bezplatnú prepravu s dostatočným predstihom komfortne online – a to prostredníctvom eshopu ZSSK alebo mobilnej aplikácie Ideme vlakom , ktorá je dostupná pre platformu Android aj iOS.

Bližšie informácie o podmienkach registrácie a bezplatnej prepravy získate TU .

Zodpovedná osoba za obsah aktuálnej podstránky: Ing. Katarína Taranová / tel.: +421 41 513 5134 / e-mail: katarina.taranova@uniza.sk

© 2016 Žilinská univerzita v Žiline. Všetky práva vyhradené.