UNIZA na 1.mieste v hodnotení spokojnosti študentov

Žilinská univerzita (UNIZA) dosiahla vynikajúci úspech v prieskume spokojnosti študentov verejných vysokých škôl pod názvom Hodnoť.to 2024, ktorý realizovalo Ministerstvo školstva, výskumu, vedy a mládeže SR v spolupráci s Centrom vedecko-technických informácií SR a Slovenskou akreditačnou agentúrou pre vysoké školstvo. UNIZA si s 127,98 bodmi zo 150 zabezpečila 1. miesto v celkovom hodnotení, čím preukázala svoju vedúcu pozíciu medzi slovenskými univerzitami.

Študenti hodnotili rôzne aspekty vysokoškolského života, pričom UNIZA sa dostala medzi najlepšie hodnotené školy v kategórii kvality výučby, spolu s Vysokou školou výtvarných umení v Bratislave a Katolíckou univerzitou v Ružomberku.

UNIZA: Študenti ju hodnotia ako najlepšiu vysokú školu na Slovensku

UNIZA dosiahla najvyššie hodnotenie v oblasti kvality výučby a férového prístupu učiteľov. Prieskum, ktorý prebiehal od júna do apríla 2024, sa zameral na kľúčové oblasti ako kvalita výučby, prístup pedagógov, podmienky štúdia a praktické zručnosti. Na reprezentatívnom prieskume sa zúčastnilo zhruba 6500 študentov z celkového počtu 87.000 študentov na verejných VŠ v prvom a druhom stupni denného štúdia. Zverejnený je na webe rezortu školstva.

"Tento výsledok je potvrdením našich dlhodobých snáh zlepšovať kvalitu vzdelania a vytvárať pre študentov prostredie, ktoré im umožňuje naplno rozvíjať svoje schopnosti. Spätná väzba našich študentov je pre nás neoceniteľná a budeme naďalej pracovať na zlepšovaní oblastí, ktoré sú pre nich kľúčové," povedal Ján Čelko, rektor UNIZA.

UNIZA

22102024 UNIZA studenti zaziuniza