Nové databázy v platforme STATISTA

Dovoľujeme si vás informovať, že Univerzitná knižnica UNIZA na základe pravidelne vysokých štatistík návštevnosti zakúpila nové databázy v rámci platformy STATISTA. Novinkami sú Consumer Insights a Company Insights, ktorými UK UNIZA rozšírila dostupné funkcie a informačné zdroje v platforme.

Consumer Insights a Company Insights pomáhajú používateľom zjednodušiť a zrýchliť prácu s ekonomickými dátami vo forme štatistík, reportov, prieskumov, rôznych infografík, správ alebo prognóz. Ide o nástroje na filtrovanie a hodnotenie profilov spoločností. Na základe spotrebiteľských štatistík vedia používatelia a spoločnosti analyzovať konkurenčné prostredie.

Vo všeobecnosti Platforma Statista ponúka prístup k viac ako 80 000 témam z viac ako 22 500 zdrojov, ktoré pokrývajú široké spektrum priemyselných odvetví a trhových analýz. Všetky údaje si môžete stiahnuť v priebehu niekoľkých sekúnd, a to až v štyroch rôznych formátoch, čo zaručuje maximálnu flexibilitu pri práci s dátami. K dispozícii je aj automatický citačný výstup, čo výrazne uľahčuje správne citovanie zdrojov v akademických prácach.

Prístup k platforme Statista je zakúpený pre všetky IP adresy UNIZA a pre tých, ktorí potrebujú pracovať mimo univerzitnú sieť, je k dispozícii aj vzdialený prístup.

Viac informácií nájdete na stránke: http://ukzu.uniza.sk/statista/

Univerzitná knižnica UNIZA