REPČO - Informačný systém pre publikačnú činnosť UNIZA

Dovoľujeme si vás informovať, že od 1. októbra 2024 bude ako referenčný informačný systém publikačnej činnosti UNIZA slúžiť REPČO. https://repco.uniza.sk/

Do REPČO boli naimportované všetky záznamy publikačnej činnosti a ohlasy z CREPČ2 a DaWinci (OPAC) autorov a pracovísk UNIZA. Vzhľadom na rozdielne formáty týchto dát v informačných systémoch a rôzne zmeny v metodikách evidencie v minulosti, v snahe zjednotiť tieto záznamy nebolo možné využiť úplne automatizované procesy a zamestnanci knižnice museli množinu záznamov skontrolovať a opraviť manuálne. Do dnešného dňa bolo takto spracovaných približne tridsaťtisíc záznamov s rokom vydania 2007 až po súčasnosť.

Staršie záznamy budú opravované našimi zamestnancami počas ostrej prevádzky REPČO. Pre potreby verifikovaných výstupov PČ autorov budú tieto záznamy opravené prednostne.

V súvislosti so spustením REPČO sme vytvorili webovú stránku https://ukzu.uniza.sk/repco/ , na ktorej nájdete všetky potrebné informácie, stav procesov, návody na používanie a generovanie výstupov, formulár na nahlásenie chyby v zázname a možnosť online konzultácie. V prípade potreby Vám samozrejme zamestnanci knižnice poskytnú používateľskú podporu aj priamo v knižnici.

Zmenou si budú musieť prejsť aj formuláre evidencie publikačnej činnosti a ohlasov, na ktorých pracujeme spoločne s Centrom informačných a komunikačných technológií UNIZA. Ich spustenie je naplánované na 1. február 2025. Dovtedy prosíme autorov, aby aj naďalej posielali svoje žiadosti cez e-formuláre v OPACu tak, ako sú zvyknutí.

Publikačná činnosť a ohlasy budú od 1. októbra 2024 evidované už len v CREPČ2 a REPČO.

Verifikované výstupy publikačnej činnosti (s pečiatkou) pripraví autorom na požiadanie Univerzitná knižnica UNIZA.

Veríme, že nový informačný systém prinesie autorkám a autorom UNIZA kvalitnejší používateľský zážitok.

Mgr. Maroš Konečný
riaditeľ Univerzitnej knižnice UNIZA