Najlepší sa stretli na UNIZA vo finále vedomostnej súťaže Mladý Európan

Na UNIZA sa konalo finále vedomostnej súťaže Mladý Európan a Mladý digitálny Európan pre študentov gymnázií a stredných odborných škôl z celého Slovenska.

Srdečne gratulujeme víťazom a víťazkám, ale aj ďalším finalistom a finalistkám tohtoročného Mladého Európana:

1. miesto tento rok obsadili súťažiaci z Gymnázia Golianova v Nitre.
  2. miesto si vybojovali žiaci z Gymnázia Jána Chalúpku v Brezne.
  3. miest získali súťažiaci z Gymnázia Poštová v Košiciach.

Poslaním súťaže Mladý Európan je zvyšovať povedomie o Európskej únii a podporovať záujem mladých ľudí na Slovensku o veci verejné. Aktuálny ročník sa okrem všeobecných vedomostí o EÚ tiež zameral na témy súvisiace s nedávnymi eurovoľbami, bojom proti dezinformáciám či Európsku zelenú dohodu a Plán obnovy.

Teší nás, že študenti a študentky opätovne prejavili svoje nadšenie pre európske témy. Budeme veľmi radi naďalej podporovať mladých ľudí v ich záujme o Európu a poskytovať im príležitosti na rozvoj ich potenciálu.

Univerzitná knižnica UNIZA

17062024 najlepsi sa stretli na uniza vo finale vedomostnej sutaze mlady europan 1

17062024 najlepsi sa stretli na uniza vo finale vedomostnej sutaze mlady europan 2

17062024 najlepsi sa stretli na uniza vo finale vedomostnej sutaze mlady europan 3