Bezpečnostné opatrenia na UNIZA

Vzhľadom na výrazné zhoršenie bezpečnostnej situácie a množiace sa prípady pohybu cudzích osôb v budovách univerzity sme nútení prijať nevyhnutné preventívne bezpečnostné opatrenia. Prijímame ich s úmyslom ochrániť zdravie a majetok na akademickej pôde univerzity.

Z uvedených dôvodov sme od nového kalendárneho roka opätovne zaktivovali kontrolné turnikety. Vstup do budov je na zamestnaneckú, resp. študentskú kartu. Upozorňujeme, že pri vychádzaní z budov cez turniket nie je potrebné použiť kartu, otvorenie turniketu je automatické. Návštevy v hlavnej budove prichádzajú vstupom mimo turniketov okolo vrátnice. V ostatných budovách je ich vstup prostredníctvom služby na vrátnici. V budovách, ktoré nie sú opatrené turniketmi, budú zabezpečené zvýšené kontroly službou na vrátnici.

Súčasne budú opatrené vonkajšou guľou kľučky na vstupoch do budovy AA, ktoré v súčasnosti sú voľne prístupné. Všetky sú opatrené čítačkou kariet, vstup bude viazaný na ich použitie. Na vstupe od budovy FPEDAS na prízemie budovy AA je okrem čítačky kariet aj zvonček s priamym prepojením na hlavnú vrátnicu, resp. podateľňu. Vstup do budovy BJ od zastávky MHD bude rovnako uzatvorený s prístupom na karty.

Vzhľadom na časté účelové blokovanie zatvorenia dverí, zabezpečených čítačkami kariet, budú dvere opatrené signalizačným zariadením, aktívnym v prípade ich neuzatvorenia. Pokiaľ toto opatrenie nebude dostatočné, budú aktivované aj čítačky kariet z vnútornej strany pre identifikáciu vychádzajúcej osoby.

Veríme, že tieto opatrenia prispejú k bezpečnosti a zvýšenej ochrane na univerzite.

Vedenie UNIZA