Pozvánka seminár: Výučba a výskum v prostredí MATLAB a Simulink

Žilinská univerzita v Žiline v spolupráci s firmou HUMUSOFT Vás pozývajú na seminár so zástupcom spoločnosti MathWokrs Marcom Rosiim.

Dovoľujeme si Vás pozvať na seminár k systému MATLAB a Simulink, ktorú sme pripravili v spolupráci so spoločnosťou MathWorks. Počas seminára sa dozviete ako systém MATLAB a Simulink môžete využiť vo výučbe a výskume. Seminárom Vás bude sprevádzať Marco Rossi, ktorý sa v spoločnosti MathWorks stará o úspech zákazníkov z akademického prostredia.

Cieľom seminára je zoznámiť účastníkov s licenciou MATLAB pre vysoké školy, prístupu k platformám spoločnosti MathWorks. Informácie o dostupných nástrojoch uľahčujúcich a urýchľujúcich prácu, najnovšie technologické trendy a zručnosti študentov pre trh práce.

Seminár sa bude konať v piatok 24. 2. 2023 od 10:00 hod do 12:00 hod. v miestnosti aula Datalan (BG2A1) v anglickom jazyku.

Seminár je bezplatný vhodný pre učiteľov, vedeckých pracovníkov a študentov.

Marco Rossi je EDU Customer Success Engineer v spoločnosti MathWorks.
Podporuje profesorov a výskumníkov vo využívaní nástrojov MATLAB a Simulink pre ich výskumnú a pedagogickú činnosť. Marco vyštudoval letecké inžinierstvo na univerzite La Sapienza v Ríme. Od roku 2015 vykonával výskumnú činnosť na TU Dresden v Nemecku, kde v roku 2019 získal titul PhD v odbore strojárstvo, vďaka práci na teoretickom modelovaní a numerickej simulácii (metódy konečných prvkov) mäkkých materiálov, ako sú polyméry a inteligentné gély. Marco vyučoval niekoľko kurzov na Institute of Solid Mechanics, TU Dresden vrátane statiky a inteligentných materiálov.

Oddelenie pre informačné systémy