Záverečné vyhodnotenie projektov grantovej súťaže UNIZA – výzva č. 2/2021

Dovoľujeme si vám predstaviť záverečné vyhodnotenie grantových projektov výzvy rektora č. 2/2021, v rámci ktorej riešili svoje projekty študenti 2. stupňa vysokoškolského štúdia, s dobou riešenia od 1. 12. 2021 do 31. 10. 2022. Hodnotiaca komisia zložená zo zástupcov delegovaných dekanmi/dekankou zastúpených fakúlt hodnotila v zmysle Smernice č. 180 Grantový systém Žilinskej univerzity v Žiline v znení Dodatku č. 1 a jej prílohy č. 3. Na základe výsledkov hodnotenia môžeme skonštatovať, že všetky hodnotené projekty naplnili ciele bez výhrad.

Predstavujeme vám tri najlepšie hodnotené projekty:

1. Pracovisko interferenčnej litografie na prípravu 2D difrakčných mriežok s nastaviteľnou periódou
    Bc. Mrena Daniel (FEIT)
    Počet získaných bodov z 5 možných: 4,90

1. Prenosný systém solárneho generátora s využitím superkondenzátorov
    Bc. Martinček Ivan (SjF)
    Počet získaných bodov z 5 možných: 4,37

1. Systém hybridného benzínovo-elektrického pohonu UAV dlhého doletu dimenzovaného pre potreby VTOL
    Bc. Uhlár Erik (FPEDAS)
    Počet získaných bodov z 5 možných: 4,18

Tri najlepšie hodnotené projekty budú ocenené rektorom UNIZA v rámci koncertu vďaky dňa 16. 12. 2022.

Celkové poradie projektov

Všetkým riešiteľom ďakujeme za účasť v súťaži a prajeme veľa ďalších úspechov.

Oddelenie pre vedu a výskum UNIZA