Slávnostné otvorenie atletického štadióna, ktorý spĺňa svetové parametre

Žilinská univerzita v Žiline (UNIZA) a mesto Žilina slávnostne otvoria 400-metrový atletický štadión s ôsmimi dráhami 27. júna 2022 o 10:30 hod. Atletický areál na Veľkom Dieli sa môže pochváliť novou bežeckou dráhou s jedinečným osvetlením, futbalovým ihriskom a modernými technológiami. Atletický ovál slávnostne otvorí aj bývalý olympijský víťaz v chôdzi z Ria Matej Tóth.

Podujatia sa zúčastní viac než stovka pozvaných hostí, vrátane rektora Žilinskej univerzity v Žiline, primátora Žiliny, víceprezidenta Slovenského atletického zväzu, trénerov Žilinskej atletiky, ako aj ďalších významných osobností spoločenského a kultúrneho života.

Slovenský atletický zväz udelí dekrét Žilinčanke Alene Hejtmánkovej - Holárkovej, ktorú uviedol do Siene slávy slovenskej atletiky.

Súčasťou podujatia je aj sprievodný program, kde sa predstavia rôzne druhy športov a po nich sa uskutoční populárny Beh olympijského dňa 2022.

Atletický štadión bude otvorený pre verejnosť s voľným vstupom od 18.7.- 31.7.2022, potrebná je však registrácia prostredníctvom web stránky atletickystadion.uniza.sk, kde budú aktuálne informácie vrátane prevádzkového poriadku.

24062022 Otvorenie Atleticky stadion UNIZA