Odliv mozgov a talentov je fenomén, ktorý chceme zmeniť

1. PRÍKLADY SKVELEJ PRAXE

Váš príbeh od štúdia až po biznis
Tomáš Lodňan – GoodRequest, s. r. o.
Michal Hradil – Hyperia, s. r. o.

2. AJ U NÁS TO IDE! ČO TREBA VEDIEŤ PRI ROZBEHNUTÍ BIZNISU.

„ZA“ Prečo žiť a podnikať v Žilinskom kraji?
(Uplatnenie zahraničných skúseností a ich zúročenie, rodinný život, priatelia, väzby, známe prostredie, možnosti, ktoré ste objavili vy...)

3. DISKUSIA


GOODREQUEST, s. r. o.
“Digitálne riešenia z GoodRequest používajú denne státisíce spokojných používateľov.”

Tomáš Lodňan, rodák zo Žiliny, absolvent Žilinskej univerzity - Fakulty riadenia a informatiky. Viac ako 2 roky pracoval pre Vedecko-technologický park Žilina ako konzultant, venoval sa podpore podnikania a marketingu. V závere štúdia založil úspešný ekologický start up TrashOut, aplikáciu, ktorá monitoruje nelegálne skládky. V roku 2013 založil spoločnosť GoodRequest, kde sa venuje s tímom dizajnérov, vývojárov a manažérov vývoju mobilných aplikácií, webových riešení a digitálnemu dizajnu. Vybudoval agentúru, ktorá má dnes 85+ zamestnancov a tržby 3,14 milióna eur. Záber spoločnosti je široký od športu, cez e-comerce, elektromobilitu, biometriu, healthcare, fintech. Medzi jej partnerov patrí Tatra banka, Forbes, SZF, KIA, BENU, ZSE Drive, NAY a ďalší.

Tomáš Lodňan v Žilinskom kraji vedie pracovnú skupinu Inovácie a vzdelávanie, ktorá pracuje na strategickom rozvojom programe kraja – Program hospodárskeho rozvoja a sociálneho rozvoja ŽSK 2021+.


HYPERIA, s. r. o.
"Firma zo Žiliny, ktorá má celosvetové projekty a na display reklame točí milióny eur."

Michal Hradil je zakladateľom technologickej spoločnosti Hyperia, so sídlom v Žiline, ktorá vznikla v roku 2013. Tvorí vlastné globálne online projekty v oblastiach financií, nakupovania a varenia. Služby spoločnosti využije vyše pol miliardy používateľov ročne vo viac než 40 krajinách. V tíme spoločnosti pracuje 110 nadšených profesionálov z rôznych kútov Slovenska. Aktívne sa zapája do činností v neziskovom sektore a pomáha tam, kde je to potrebné. Za svoj zdravý rast získali ocenenie Diamanty slovenského biznisu aj špeciálne ocenenie ako inovatívna firma roka 2021 na Slovensku. Pohľad do ich sveta technológií, marketingu, HR, projektového riadenia a fungovania v Hyperii zdieľajú na blogu #hyperialife. Očakávané tržby za 2021 cca 18 miliónov eur.

doc. Mgr. Jakub Soviar, PhD.
Fakulta riadenia a informatiky

28042022 Odliv mozgov a talentov

© 2016 Žilinská univerzita v Žiline. Všetky práva vyhradené.