Súťaž Objav PEDAS – Študuj dopravu – Zelená doprava

3. ročník súťaže pre žiakov stredných škôl „Objav PEDAS – Študuj dopravu – Zelená doprava“, pod záštitou ministra dopravy SR Jozefa Ráža, zožal veľký úspech. Slávnostné vyhodnotenie súťaže spolu s odovzdaním cien sa konalo v priestoroch Žilinskej univerzity v Žiline koncom júna. Zúčastnilo sa na ňom viac ako 200 hostí, žiakov, riaditeľov škôl, učiteľov, dokonca sa prišli potešiť aj rodičia. Súťaž organizuje Fakulta prevádzky a ekonomiky dopravy a spojov Žilinskej univerzity v Žiline (FPEDAS UNIZA).

Cieľom súťaže je hľadať talentovaných žiakov stredných škôl, vytvoriť im priestor pre tvorbu vlastného projektu, v ktorom môžu tvorivo aplikovať nadobudnuté vedomosti a odborné zručnosti. Súťaže sa zúčastnilo 52 žiakov zo stredných škôl z celého Slovenska. Medzi víťazné projekty patria: GraviMobil, Ekologická zastávka, Vintage koktejlový stolík Nekonečno.

Slávnostného vyhodnotenia súťaže sa zúčastnili zástupcovia partnerov súťaže z praxe, z dopravných podnikov, mesto Žilina reprezentoval pán viceprimátor Ján Ničík, mesto Rajecké Teplice pán primátor Ambróz Hájnik. Po vyhodnotení súťaže a odovzdaní cien navštívili žiaci a učitelia dopravné laboratóriá FPEDAS a priestory Žilinskej univerzity.

„Naším poslaním je motivácia žiakov k záujmu o štúdium dopravných odborov. Tešíme sa zo šikovných žiakov, ktorí sa tento rok zapojili do súťaže. Počet prihlásených projektov narastá, z čoho máme veľkú radosť. Darí sa nám spoločne v spolupráci s ministerstvom dopravy a vzácnymi partnermi z praxe ukázať mladým ľuďom dôležitosť udržateľnosti dopravy pre celú spoločnosť. Zároveň chceme poukázať na to, že štúdium dopravy, logistiky, distribučných technológií a služieb má veľký význam,“ povedala doc. Eva Nedeliaková, manažérka kvality FPEDAS UNIZA.

Galéria fotografií

Mgr. Adriana Valentovičová