UNIZA v TOP 500 hodnotenia univerzít THE World University Rankings by Subject 2023 v kategóriách Obchod a ekonomika a Spoločenské vedy

V rámci jedenástich hodnotených oblastí hodnotil rebríček THE World University Rankings by Subject 2023 Žilinskú univerzitu v piatich kategóriách.

V kategórií Spoločenské vedy sa UNIZA umiestnila na 401. – 500. mieste (hodnotené fakulty boli FPEDAS, FBI, FRI). UNIZA dosiahla spomedzi slovenských univerzít najlepšie umiestnenie. Na rovnakom mieste sa v tejto kategórií umiestnila napríklad aj Karlova univerzita v Prahe.

V kategórií Obchod a ekonomika sa UNIZA umiestnila na 401. – 500. mieste (hodnotená bola fakulta FPEDAS). Žilinská univerzita v Žiline dosiahla spomedzi slovenských univerzít najlepšie umiestnenie. V týchto dvoch oblastiach je UNIZA najlepšou slovenskou univerzitou.

Ďalšími hodnotenými oblasťami boli Technické vedy, kde sa UNIZA umiestnila na 1001.+ mieste (1. zdieľané miesto spomedzi slovenských univerzít) a Počítačové vedy, kde sa UNIZA umiestnila na 801.+ mieste.

Žilinská univerzita v Žiline sa dlhodobo umiestňuje spomedzi slovenských univerzít na popredných miestach aj v ďalších významných rebríčkoch hodnotenia. V rebríčku QS World University Rankings dosiahla UNIZA 801. – 1000. priečku (3. zdieľané miesto v rámci slovenských univerzít). V rebríčku SCImago 676. priečka (5. miesto spomedzi slovenských univerzít). Rebríček THE WUR zaraďuje UNIZA na 1001. – 1200. miesto (1. zdieľané miesto v rámci slovenských univerzít).

Bližšie informácie

OMVaM