Projekty na podporu Vnútorného systému kvality UNIZA

Projekty

Názov: Podpora vnútorného systému zabezpečovania kvality vysokoškolského vzdelávania na Žilinskej univerzite v Žiline.
Trvanie: 2021 - 2022
Strategický cieľ: Zvyšovanie dôvery zainteresovaných strán v schopnosť UNIZA plniť ich požiadavky.
Aktivity:

• Revízia procesov vnútorného systému – zavedenie procesov pre riadenie životného cyklu kľúčových oblastí súvisiacich so vzdelávaním.
  • Debyrokratizácia, digitalizácia a automatizácia procesov.
  • Revízia štruktúr vnútorného systému - zavedenie nových štruktúr ako súčastí vnútorného systému zabezpečovania kvality na zabezpečovanie vytvárania, úpravy a schvaľovania študijných programov.
  • Nastavenie súboru ukazovateľov na efektívne riadenie študijných programov.
  • Spektrum pedagogických metód, foriem a koncepcií, metód hodnotenia, tvorba a implementácia dokumentov a postupov vo vzťahu k študijným programom a predmetom s dištančnou alebo kombinovanou metódou; tvorba koncepcií a metód hodnotenia študijných programov.

Zdroj: Operačný program Ľudské zdroje

Názov: Kvalitné vzdelávanie s podporou inovatívnych foriem, kvalitného výskumu a medzinárodnej spolupráce - úspešný absolvent pre potreby praxe.
Trvanie: 2013 - 2015
Strategický cieľ:

• Zvýšenie atraktívnosti a zaujímavosti študijných programov pre mladých ľudí digitalizáciou študijných materiálov.
  • Zvýšenie uplatnenia absolventov na trhu práce racionalizáciou študijných programov.
    Rozvoj ľudských zdrojov podporou kariérneho rastu a zvyšovaním kompetencií zamestnancov výskumu a vývoja.
  • Zvýšenie efektívnosti medzinárodnej spolupráce.

Zdroj: Operačný program Vzdelávanie

Názov: Rozvoj kultúry kvality na Žilinskej univerzite na báze európskych štandardov vysokoškolského vzdelávania.
Trvanie: 2012 – 2013
Strategický cieľ: Vytvoriť na Žilinskej univerzite prostredie kultúry kvality, ktorého zdrojom bude neustále zlepšovanie prístupov k najdôležitejším zainteresovaným stranám.
Aktivity:

• Tvorba stratégie trvalého zlepšovania kvality Žilinskej univerzity v Žiline.
  • Návrh a overenie systému vnútorného zabezpečenia kvality vzdelávania na báze ESG.
  • Návrh a overenie opatrení k odstráneniu informačnej nerovnosti vo vzťahu vysokej školy k verejnosti týkajúcej sa vnútorného zabezpečenia kvality vysokoškolského vzdelávania.
  • Návrh a overenie hodnotenia výsledkov zavedenia systému vnútorného zabezpečenia kvality vzdelávania.
  • Vytvorenie prostredia vzájomnej výmeny skúseností v uplatňovaní štandardov.

Zdroj: Operačný program Vzdelávanie

Názov: Flexibilné a atraktívne štúdium na Žilinskej univerzite pre potreby vedomostnej spoločnosti.
Trvanie: 2010 – 2012
Strategický cieľ: Skvalitniť vysokoškolské vzdelávanie na Žilinskej univerzite tvorbou nových a inováciou existujúcich študijných programov v súlade s požiadavkami trhu práce.
Aktivity:

• Podpora zvýšenia záujmu o matematiku a štúdium technických študijných odborov.
  • Tvorba nástrojov na sledovanie uplatnenia absolventov Žilinskej univerzity v praxi.
  • Príprava nových moderných študijných programov.
  • Transformácia študijných programov a učebných materiálov do anglického jazyka.
  • Inovácia obsahu študijných programov.
  • Inovácia výučbových postupov študijných programov pomocou IKT.
  • Tvorba obsahov pre e-learning.

Zdroj: Operačný program Vzdelávanie

Zodpovedná osoba za obsah aktuálnej podstránky / Ing. Eva Kocová / +421 41 513 5153 / eva.kocova@uniza.sk