Opis odboru habilitačného konania a inauguračného konania

1. Základné údaje o odbore habilitačného konania a inauguračného konania
Názov univerzity Žilinská univerzita v Žiline
Názov fakulty/súčasti Fakulta elektrotechniky a informačných technológií
Názov odboru HKaIK Automatizácia
Udeľovaný titul docent (skratka doc.), profesor (skratka prof.)
Orgán vysokej školy na schvaľovanie odboru HKaIK Akreditačná rada UNIZA
Číslo rozhodnutia o priznaní spôsobilosti uskutočňovať HKaIK (zo starej akreditácie) 2019/18599:31-A1110 (13.12.2019)
Odkaz na výsledky ostatného periodického hodnotenia odboru HKaIK vysokou školou https://www.portalvs.sk/sk/hai/zobrazit/1970
2. Vymedzenie odboru HKaIK
a Názov a obsahové vymedzenie odboru HKaIK
(obsahové vymedzenie čerpať z opisu študijného odboru, ku ktorému je odbor HKaIK priradený – uviesť nosné témy jadra znalostí študijného odboru z Vyhlášky MŠVVŠ SR č. 244/2019 Z. z. o sústave študijných odborov v Slovenskej republike)

Odbor HKaIK automatizácia

priradený k študijnému odboru 19. Kybernetika

K nosným témam jadra znalostí študijného odboru sú zahrnuté znalosti týkajúce sa riadenia a komunikácie v dynamických systémoch, ich štruktúr, obmedzení a možností. Zaoberá sa zákonitosťami na základe analógie medzi systémami rôznej fyzickej podstaty – technické zariadenia, živé organizmy a spoločnosť. Zahŕňa znalosti z oblasti zberu informácií, komunikácie a spracovania dát, využíva poznatky prírodných a technických vied. Nosné témy jadra znalostí študijného odboru kybernetika môžu obsahovať aj témy: teória informácie, teória automatického riadenia, teória systémov, strojové učenie, umelá inteligencia a softcomputing, optimalizácia a operačný výskum, meranie a spracovanie signálov, inteligentná robotika, modelovanie a simulácia systémov, riadiace systémy procesov v oblasti algoritmického, softvérového a technického vybavenia, vizuálne systémy, číslicové a vnorené systémy. Kybernetika sa výrazne profiluje v oblasti robotiky a inteligentných systémov, automatizácie a mechatroniky, je relevantná okrem iného pre informačné, mechanické, biologické, kognitívne či sociálne systémy.

b Názov študijného odboru (1 alebo 2), ku ktorému je odbor HKaIK priradený
(opis študijného odboru (1 alebo 2) z Vyhlášky MŠVVŠ SR č. 244/2019 Z. z. o sústave študijných odborov v Slovenskej republike)

Odbor HKaIK je priradený k študijnému odboru:  19. Kybernetika

c Obsahové vymedzenie odboru HKaIK musí byť čo najbližšie študijnému odboru (1 alebo 2), ku ktorému je priradený
(tu uviesť oblasť a rozsah vedomostí pre tretí stupeň (bod 4) z Vyhlášky MŠVVŠ SR č. 244/2019 Z. z. o sústave študijných odborov v Slovenskej republike)

Uchádzač o HKaIK má široké odborné vedomosti z viacerých oblastí odboru, ktoré mu slúžia ako základ na uskutočňovanie výskumu a vývoja a vytvárania nových poznatkov v tradičných oblastiach odboru ako sú: metódy modelovania a riadenia procesov, navrhovanie riadenia robotických a mechatronických systémov, nových programových a komunikačných systémov pre riadenie zložitých systémov. Uchádzač o HKaIK má odborné a metodologické vedomosti interdisciplinárneho charakteru, na základe ktorých sa môže profilovať v prienikových oblastiach umelej inteligencie, kognície, adaptácie, komunikácie, konektivity, biosystémov, sociálnych systémov a podobne. Uchádzač o HKaIK rieši výskumné problémy v špecializovaných oblastiach priemyslu a iných aplikačných oblastiach v zmysle priorít formulovaných pre oblasti základného a aplikovaného výskumu. Uchádzač o HKaIK ovláda a vie zvoliť konkrétne vedecké metódy základného výskumu a aplikovaného výskumu v jednej z oblastí kybernetiky, automatizácie a mechatroniky. Je schopný abstrakcie a zovšeobecňovania príslušnej problematiky. Aplikuje a implementuje vlastné zistenia svojej teoretickej analýzy a svojho komplexného vedeckého výskumu pri riešení problémov.

Uchádzač o HKaIK sa vyznačuje nezávislým, kritickým a analytickým myslením, ktoré aplikuje v meniacich sa podmienkach. Prezentuje samostatne výsledky výskumu a vývoja pred odbornou komunitou v Slovenskej republike a v zahraničí. Zohľadňuje spoločenské, vedecké a etické aspekty pri formulovaní výskumných zámerov a interpretácii výsledkov výskumu. Dokáže určiť zameranie výskumu a koordinovať tím v príslušnom vednom odbore.

3. Úroveň vzdelávania v odbore HKaIK
a Skutočnosť potvrdzujúca, že UNIZA je oprávnená vytvárať, uskutočňovať a upravovať študijné programy tretieho stupňa v študijnom odbore, ku ktorému je odbor HKaIK priradený. (Ak je priradený k 2 ŠO, musí byť oprávnená v obidvoch ŠO).
(https://www.portalvs.sk/sk/) pre príslušný/é študijný/é odbor/y vo forme linku

III. stupeň: riadenie procesov

https://www.portalvs.sk/sk/studijny-program/riadenie-procesov1  - denná forma

https://www.portalvs.sk/sk/studijny-program/riadenie-procesov  - externá forma

b Skutočnosť potvrdzujúca, že UNIZA v študijnom odbore alebo odboroch, ku ktorým je odbor HKaIK priradený, uskutočňuje študijný program tretieho stupňa, študijný program druhého stupňa alebo študijný program spájajúci prvý stupeň a druhý stupeň
Uviesť zoznam uskutočňovaných relevantných študijných programov pre daný študijný odbor z portálu VŠ

Automatizácia

  • Kód programu: 4076
  • Študijný odbor: kybernetika
  • Stupeň štúdia: 1.

https://www.portalvs.sk/sk/studijny-program/automatizacia

 

Riadenie procesov

  • Kód programu: 3954
  • Študijný odbor: kybernetika
  • Stupeň štúdia: 2.

https://www.portalvs.sk/sk/studijny-program/riadenie-procesov5

 

Riadenie procesov

  • Forma štúdia: denná
  • Kód programu: 21202
  • Študijný odbor: kybernetika
  • Stupeň štúdia: 3.

https://www.portalvs.sk/sk/studijny-program/riadenie-procesov1

 

Riadenie procesov

  • Forma štúdia: externá
  • Kód programu: 103526
  • Študijný odbor: kybernetika
  • Stupeň štúdia: 3.

https://www.portalvs.sk/sk/studijny-program/riadenie-procesov

4. Personálne zabezpečenie habilitačného konania a inauguračného konania
a Garanti odboru HKaIK, ktorí majú zodpovednosť za rozvoj a zabezpečenie kvality daného odboru HKaIK
1. Meno, priezvisko, tituly (hlavný garant určený dekanom/rektorom):

prof. Ing. Karol Rástočný, PhD.

kontakt (mail, tel.): karol.rastocny@uniza.sk,, +421 917 648 907

link na portal vš (register zam.)  

https://www.portalvs.sk/regzam/detail/9721

Meno a priezvisko
ďalších garantov odboru HKaIK
Funkčné miesto (doc./prof.)
v odbore pôsobenia
Doplňujúce informácie
2.

prof. Ing. Aleš Janota, PhD.

prof.

kontakt (mail, tel.): ales.janota@uniza.sk

+421 41 513 3300, +421 944 343549 

link na portal vš (register zam.) https://www.portalvs.sk/regzam/detail/9668   

3.

doc. Ing. Marián Hruboš, PhD.

doc.

kontakt (mail, tel.): marian.hrubos@uniza.sk, +421 949 860 552

link na portal vš (register zam.): https://www.portalvs.sk/regzam/detail/24690

 

4.

doc. Ing. Rastislav Pirník, PhD.

doc.

kontakt (mail, tel.): rastislav.pirnik@uniza.sk,           +421 944 194 754

link na portal vš (register zam.)  https://www.portalvs.sk/regzam/detail/9917

 

5.

doc. Ing. Michal Gregor, PhD.

doc.

kontakt (mail, tel.): michal.gregor@uniza.sk, +421 948 044 505

link na portal vš (register zam.): https://www.portalvs.sk/regzam/detail/22944  

 

b Zloženie Vedeckej rady fakulty s uvedením odboru pôsobenia podľa platnej legislatívy
(Vedecká rada príslušnej fakulty, ak sa HKaIK uskutočňuje na fakulte, pozostáva z významných odborníkov, medzi ktorými je zastúpený aspoň jeden odborník s odbornou kapacitou posudzovať HKaIK v príslušnom odbore habilitačného konania a inauguračného konania alebo v študijnom odbore (odboroch), ku ktorým je tento priradený a ich rozdelenie na domácich a externých členov v predpísanom pomere najmenej jedna štvrtina a najviac jedna tretina externých členov a s uvedením odboru ich pôsobenia.)

https://feit.uniza.sk/fakulta/vedecka-rada/

Zloženie Vedeckej rady UNIZA s uvedením odboru pôsobenia podľa platnej legislatívy
(Vedecká rada UNIZA pozostáva z významných odborníkov, medzi ktorými je zastúpený aspoň jeden odborník s odbornou kapacitou posudzovať HKaIK v príslušnom odbore HKaIK alebo v študijnom odbore (odboroch), ku ktorým je tento priradený a ich rozdelenie na domácich a externých členov v predpísanom pomere najmenej jedna štvrtina a najviac jedna tretina externých členov a s uvedením odboru ich pôsobenia.)

https://www.uniza.sk/index.php/vedecka-rada

5. Úroveň tvorivej činnosti v odbore HKaIK a úroveň kultúry kvality UNIZA
a Zoznam najvýznamnejších 25 výstupov skupiny 5 osôb dokladujúci uskutočňovanie dlhodobej a sústavnej tvorivej činnosti v odbore HKaIK, ktorej intenzita a rozsah zodpovedajú povahe týchto konaní a výsledky dosahujú špičkovú medzinárodnú úroveň
(za každú osobu musia byť aspoň 2 výstupy z obdobia ostatných 6 rokov pred rokom, v ktorom bola podaná príslušná žiadosť o akreditáciu, so zabezpečením dostupnosti záznamov o výstupoch v databázach a registroch a dodržaním ďalších ustanovení štandardov). Výstup sa uvedenie vo forme bibliografického záznamu a musí korešpondovať s výstupmi, ktoré sú uvedené vo VUPCH a VTC.
1.

prof. Ing. Aleš Janota, PhD.

https://orcid.org/0000-0003-2132-1295

https://www.scopus.com/authid/detail.uri?authorId=56209184500

https://www.webofscience.com/wos/author/record/1327367

1.výstup 2015: Nemec D., Janota A., Hruboš M., Šimák V.: Improving the Precision and Speed of Euler Angles Computation from Low-Cost Rotation Sensor Data. Sensors, Vol. 15, Issue 3, pp. 7016-7039, 2015, doi: 10.3390/s150307016 [WoS – JIF 3.275 Q1, WoS - 25 citácií, Scopus – 32 citácií] Podiel autora: 25% https://www.mdpi.com/1424-8220/15/3/7016/htm
2.výstup 2021: Nemec, Hruboš, Janota, Pirník, Gregor: Estimation of the speed from the odometer readings using optimized curve-fitting filter. IEEE Sensors Journal, Vol. 21, No. 14, pp. 15687-15695, 2021, doi: 10.1109/JSEN.2020.3023503 [WoS – JIF 3.301 Q2, Scopus] Podiel autora: 25% https://ieeexplore.ieee.org/document/9194740
3.výstup 2019: Janota A., Šimák V., Nemec D., Hrbček J.: Precise localization of the mobile wheeled robot using sensor fusion of odometry, visual artificial landmarks and inertial sensors. Robotics and Autonomous Systems, Vol. 112, s. 168-177, 2019, doi: 10.1016/j.robot.2018.11.019 [WoS – JIF 2.825 Q2, WoS – 9 citácií, Scopus - 12 citácií] Podiel autora: 20% https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S0921889018300757
4.výstup 2021: Přibyl P., Janota A., Spalek J., Faltus V.: Knowledge System Supporting ITS Deployment. Sustainability, Vol. 13, Issue 11, Article No. 6407 DOI10.3390/su13116407, 2021 [WoS – JIF 3.251 Q2, WoS - 1 citácia, Scopus – 1 citácia] Podiel autora: 25% https://www.mdpi.com/2071-1050/13/11/6407/htm
5.výstup 2000: Janota A.: Using Z specification for railway interlocking safety. Periodica Polytechnica Transportation Engineering, Vol. 28, Issue 1-2, pp. 39 – 53, 2000 [Scopus – 18 citácií] Podiel autora: 100% http://citeseerx.ist.psu.edu/viewdoc/download;jsessionid=05D77C84B4B8120556254FB059E3D4F1?doi=10.1.1.99.3061&rep=rep1&type=pdf
2.

prof. Ing. Karol Rástočný, PhD.

https://orcid.org/0000-0001-9897-7503

https://www.scopus.com/authid/detail.uri?authorId=57203881189

https://www.webofscience.com/wos/author/record/1107509

1.výstup 2017: Rástočný K., Ždánsky J., Balák J., Holečko P.: Diagnostics of an output interface of a safety-related system with safety PLC. Electrical Engineering, Vol. 99, Issue 4, SI, pp. 1169-1178, 2017, doi: 10.1007/s00202-017-0624-1 [WoS – JIF 1.269 Q3, WoS – 3 citácie, Scopus – 5 citácií] Podiel 30% https://link.springer.com/content/pdf/10.1007/s00202-017-0624-1.pdf
2.výstup 2018: Rástočný K., Ždánsky J., Franeková M., Zolotová I.: Modelling of diagnostics influence on control system safety. Computing and Informatics, Vol. 37, Issue 2, pp. 457-475, ? 2018[WoS – JIF 0.41 Q4, WoS, Scopus – 2 citácie] Podiel 30% https://www.cai.sk/ojs/index.php/cai/article/view/2018_2_457/893
3.výstup 2004: Rástočný K., Janota A., Zahradnik J.: The Use of UML for development of a railway interlocking system. Integration of Software Specification Techniques for Applications in Engineering, Lecture Notes in Computer Science, Springer, Vol. 3147, pp. 174-198, 2004 [WoS - Q4, WoS - 11 citácií, Scopus – 10 citácií] Podiel 30% https://link.springer.com/chapter/10.1007/978-3-540-27863-4_11?null
4.výstup 2021: Kuchár P., Pirník R., Tichý T., Rástočný K., Skuba M., Tettamanti T.: Noninvasive Passenger Detection Comparison Using Thermal Imager and IP Cameras. Sustainability, Vol. 13, Issue 22, Article No. 12928, 2021, doi: 10.3390/su132212928 [WoS –JIF 3.251 Q2, Scopus] Podiel 25% https://www.mdpi.com/2071-1050/13/22/12928/htm
5.výstup 2014: Rástočný K., Franeková M., Zolotová I., Rástočný K. Jr.: Quantitative assessment of safety integrity level of message transmission between safety-related equipment. ?Computing and Informatics, Vol. 33, Issue 2, pp. 343-368, 2014 [WoS – JIF 0.504 Q4, WoS – 7 citácií, Scopus – 7 citácií] Podiel autora: 25% http://147.213.75.17/ojs/index.php/cai/article/view/1727
3.

doc. Ing. Marián Hruboš, PhD. VKS IIa

https://orcid.org/0000-0002-3871-1145

https://www.scopus.com/authid/detail.uri?authorId=56208686300

https://www.webofscience.com/wos/author/record/2238932,48994588 

1.výstup 2021: Michalík R., Janota A., Gregor M., Hruboš M.: Human-Robot Motion Control Application with Artificial Intelligence for a Cooperating YuMi Robot. Electronics, Vol. 10, Issue 16, Article No. 1976, 2021, doi: 10.3390/electronics10161976 [WoS – JIF 2.397 Q3, WoS – 2 citácie, Scopus – 2 citácie] Podiel autora: 25% https://www.mdpi.com/2079-9292/10/16/1976/htm
2.výstup 2017: Hrbček J., Božek P., Svetlík J., Šimák V., Hruboš M., Nemec D., Janota A., Bubeníková E.: Control system for the haptic paddle used in mobile robotics. International Journal of Advanced Robotic Systems, Vol. 14, Issue 5, Article Number: 1729881417737039, 2017, doi: 10.1177/1729881417737039 [WoS – JIF 0.952 Q4, CC, WoS – 1 citácia, Scopus – 7 citácií] Podiel autora: 10% https://journals.sagepub.com/eprint/Bw95J74hBKP5yhp3SxXC/full
3.výstup 2021: Hruboš M., Nemec D., Bubeníková E., Holečko P., Spalek J., Mihálik M., Bujňák M., Andel J., Tichý T.: Model-based predictive detector of a fire inside the road tunnel for intelligent vehicles. Journal of Advanced Transportation, Vol. 2021, Article Number: 6634944, 2021, doi: 10.1155/2021/6634944 [WoS – JIF 1.67 Q3, Scopus] Podiel autora: 25% https://www.hindawi.com/journals/jat/2021/6634944/
4.výstup 2016: Nemec D., Šimák V., Janota A., Hruboš M., Bubeníková E.: Intelligent Real-Time MEMS Sensor Fusion and Calibration. IEEE Sensors Journal, Vol. 16, Issue 19, s. 7150-7160, 2016, doi: 10.1109/JSEN.2016.2597292 [WoS - JIF 2.512 Q1, WoS – 11 citácií, Scopus – 20 citácií] Podiel autora: 20% https://arxiv.org/ftp/arxiv/papers/1701/1701.07594.pdf
5.výstup 2017: Nemec D., Janota A., Hruboš M., Gregor M., Pirník R.: Mutual acoustic identification in the swarm of e-puck robots. International Journal of Advanced Robotic Systems, Vol. 14, Issue 2017, doi: 10.1177/1729881417710794 [WoS - JIF 0.952 Q4, WoS – 1 citácia, Scopus - 1 citácia] Podiel autora: 20% https://journals.sagepub.com/doi/pdf/10.1177/1729881417710794
4.

doc. Ing. Rastislav Pirník, PhD.

https://orcid.org/0000-0003-1644-2180

https://www.scopus.com/authid/detail.uri?authorId=12141863000

https://www.webofscience.com/wos/author/record/2545515 

1.výstup 2019: Hruboš M., Nemec D., Janota A., Pirník R., Bubeníková E., Gregor M., Juhásová B., Juhás M.: Sensor fusion for creating a three-dimensional model for mobile robot navigation. International Journal of Advanced Robotic Systems, Vol. 16, Issue 4, Article Number 1729881419865072, 2019, doi: 10.1177/1729881419865072 [WoS – JIF 1.482 Q4, WoS – 2 citácie, Scopus – 3 citácie] Podiel autora: 10% https://journals.sagepub.com/doi/full/10.1177/1729881419865072
2.výstup 2019: Nemec D., Gregor M., Bubeníková E., Hruboš M., Pirník R.: Improving the Hybrid A* method for a non-holonomic wheeled robot. International Journal of Advanced Robotic Systems, Vol. 16, Issue 1, 2019, doi: 10.1177/1729881419826857 [WoS – JIF 1.482 Q4, WoS – 6 citácií, Scopus – 8 citácií] Podiel autora: 20% https://journals.sagepub.com/doi/10.1177/1729881419826857
3.výstup 2017: Pirník R., Hruboš M., Nemec D., Mravec T., Božek P.: Integration of Inertial Sensor Data into Control of the Mobile Platform. 2nd Annual Int. Sci. Federated Conf. on Software Development and Object Technologies (SDOT), Zilina, Slovakia: ? Nov 19-20, 2015, Book Series: ? Advances in Intelligent Systems and Computing, Vol. 511, pp. 271-282, 2017, doi: 10.1007/978-3-319-46535-7_21 [WoS – 23 citácií, Scopus – 17 citácií] Podiel autora: 20% https://link.springer.com/chapter/10.1007/978-3-319-46535-7_21
4.výstup 2021: Tichý T.; Brož J; Bělinová Z.; Pirník R. Analysis of predictive maintenance for tunnel systems. Sustainability, Volume: 13 Issue: 7, Article Number: 3977, 2021, doi: 10.3390/su13073977 [WoS – JIF 3.251 Q2, WoS – 3 citácie, Scopus – 4 citácie] Podiel autora: 20% https://www.mdpi.com/2071-1050/13/7/3977
5.výstup 2017: Nemec D., Janota A., Gregor M., Hruboš M., Pirník R.: Control of the mobile robot by hand movement measured by inertial sensors. Electrical Engineering, Vol. 99, Issue 4 SI, pp. 1161-1168, 2017, doi: 10.1007/s00202-017-0614-3 [WoS – JIF 1.269 Q3, WoS – 9 citácií, Scopus – 11 citácií] Podiel autora: 15%, https://link.springer.com/article/10.1007%2Fs00202-017-0614-3
5.

doc. Ing. Michal Gregor, PhD.

https://orcid.org/0000-0001-8332-6011  

https://www.scopus.com/authid/detail.uri?origin=resultslist&authorId=57219541471&zone=

https://www.webofscience.com/wos/author/record/41775032

1.výstup 2013: Gregor M., Groumpos P.P.: Training Fuzzy Cognitive Maps Using Gradient-Based Supervised Learning. Artificial Intelligence Applications and Innovations, AIAI 2013, Vol. 412, pp. 547-556, 2013, doi: 10.1007/978-3-642-41142-7_55 [WoS – 9 citácií, Scopus – 9 citácií] Podiel autora: 75% https://link.springer.com/chapter/10.1007%2F978-3-642-41142-7_55
2.výstup 2016: Hruboš M., Svetlík J., Nikitin Y., Pirník R., Nemec D., Šimák V., Janota A., Hrbček J., Gregor M.: Searching for collisions between mobile robot and environment. International Journal of Advanced Robotic Systems, Vol. 13, 2016, doi: 10.1177/1729881416667500 [WoS – JIF 0.987 Q3, WoS – 7 citácií, Scopus – 7 citácií] Podiel autora: 9% https://journals.sagepub.com/doi/10.1177/1729881416667500
3.výstup 2019: Ďurica L., Gregor M., Vavrík V., Marschall M., Grznár P., Mozol Š.: A Route Planner Using a Delegate Multi-Agent System for a Modular Manufacturing Line: Proof of Concept. Applied Sciences-Basel, Vol. 9, Issue 21, Article Number 4515, 2019, doi: 10.3390/app9214515 [WoS – JIF 2.474 Q1, CC, WoS – 2 citácie, Scopus - 5 citácií] Podiel autora: 26% https://www.mdpi.com/2076-3417/9/21/4515
4.výstup 2020: E. R. Nascimento, R. Bajcsy, M. Gregor, I. Huang, I. Villegas and G. Kurillo, On the Development of an Acoustic-Driven Method to Improve Driver's Comfort Based on Deep Reinforcement Learning. IEEE Transactions on Intelligent Transportation Systems, Vol. 9, No. 21, 2020, doi: 10.1109/TITS.2020.2977983. [WoS – JIF 6.492 Q1, WoS, Scopus] Podiel autora: 25% https://www.mdpi.com/2076-3417/9/21/4515
5.výstup 2012: Mikluščak T., Gregor M., Janota A.: Using Neural Networks for Route and Destination Prediction in Intelligent Transport Systems. Communications in Computer and Information Science, Springer, Vol. 329, pp. 380-387, 2012, doi: 10.1007/978-3-642-34050-5_43 [WoS – 12 citácií, Scopus – 17 citácií] Podiel autora: 40% https://link.springer.com/chapter/10.1007/978-3-642-34050-5_43
b UNIZA je oprávnená vytvárať, uskutočňovať a upravovať študijné programy tretieho stupňa aspoň v polovici študijných odborov, v ktorých poskytuje vysokoškolské vzdelávanie
(Poznámka: toto je spoločné pre všetky opisy odborov HKaIK - vložené z rektorátu VaV)
Názov študijného odboru Stupeň štúdia
(1., 2., 3.)
ekologické a environmentálne vedy 1., 2.
strojárstvo 1., 2., 3.
informatika 1., 2., 3.
kybernetika 1., 2., 3.
elektrotechnika 1., 2., 3.
geodézia a kartografia 1.
stavebníctvo 1., 2., 3.
doprava 1., 2., 3.
ekonómia a manažment 1., 2., 3.
mediálne a komunikačné štúdiá 1., 2., 3.
učiteľstvo a pedagogické vedy 1., 2.
bezpečnostné vedy 1., 2., 3.
Z uvedených 12-tich študijných odborov je 9 študijných odborov tretieho stupňa štúdia, čo predstavuje 75% zastúpenie z celkového počtu zosúlaďovaných študijných odborov.
c Periodické hodnotenie výskumnej, vývojovej, umeleckej a ďalšej tvorivej činnosti:
Link na hodnotiacu správu komplexnej akreditácie činností UNIZA, r. 2015:
http://www.akredkom.sk/zapis/884fo/prku88612.pdf
6. Kritériá na vyhodnotenie splnenia podmienok na získanie titulu docent
Link na aktuálne prijaté a verejne prístupné kritériá na vyhodnotenie splnenia podmienok na získanie titulu docent, ktoré sú v súlade so všeobecne záväznými predpismi a link na predchádzajúce znenia kritérií s uvedením ich platnosti

Link na aktuálne kritériá na web sídle fakulty/UNIZA  

Kritériá na získanie titulu docent a profesor v odbore HKaIK riadenie procesov priradené k študijnému odboru kybernetika (platné 20. 4. 2022):

https://feit.uniza.sk/wp-content/uploads/2022/06/Kriteria_HK-IK_kybernetika.doc 

 

Link na predchádzajúce znenia kritérií s uvedením ich platnosti 

Kritériá pre habilitácie docentov a vymenovania profesorov na FEIT UNIZA (platné od 25.11.2021 do 19. 4. 2022):

https://feit.uniza.sk/wp-content/uploads/2022/01/Kriteria_doc_prof_FEIT_od-dec-2022.doc  

7. Kritériá na vyhodnotenie splnenia podmienok na získanie titulu profesor
Link na aktuálne prijaté a verejne prístupné kritériá na vyhodnotenie splnenia podmienok na získanie titulu profesor, ktoré sú v súlade so všeobecne záväznými predpismi a link na predchádzajúce znenia kritérií s uvedením ich platnosti

Link na aktuálne kritériá na web sídle fakulty/UNIZA  

Kritériá na získanie titulu docent a profesor v odbore HKaIK riadenie procesov priradené k študijnému odboru kybernetika (platné 20. 4. 2022):

https://feit.uniza.sk/wp-content/uploads/2022/06/Kriteria_HK-IK_kybernetika.doc 

 

Link na predchádzajúce znenia kritérií s uvedením ich platnosti 

Kritériá pre habilitácie docentov a vymenovania profesorov na FEIT UNIZA (platné od 25.11.2021 do 19. 4. 2022):

https://feit.uniza.sk/wp-content/uploads/2022/01/Kriteria_doc_prof_FEIT_od-dec-2022.doc  

8. Pravidlá a postupy habilitačného konania a inauguračného konania
a Aktuálne zavedené a verejne prístupné pravidlá a postupy habilitačného konania a inauguračného konania
Smernica UNIZA č. 211 Postup získavania vedecko-pedagogických a umelecko-pedagogických titulov docent a profesor na UNIZA
https://uniza.sk/images/pdf/kvalita/2021/smernica-UNIZA-c-211.pdf
Rokovací poriadok VR fakulty a VR UNIZA
https://uniza.sk/images/pdf/graduacny-rast/2022/rokovaci-poriadok-VR-UNIZA-v-zneni-dodatkov-1-9.pdf
Predchádzajúce zavedené a verejne prístupné pravidlá a postupy habilitačného konania a inauguračného konania s uvedením platnosti
Metodické usmernenie č. 8/2016 Postup získavania vedecko-pedagogických titulov alebo umelecko-pedagogických titulov docent a profesor na Žilinskej univerzite v Žiline
https://www.uniza.sk/images/pdf/graduacny-rast/2022/postup-ziskavania-doc-prof-metodicke-usmernenie-8-2016.pdf
b Zoznam uchádzačov, ktorí získali vedecko-pedagogický titulu docent a profesor od ostatnej komplexnej akreditácie v príslušnom odbore HKaIK

https://www.uniza.sk/index.php/habilitacie-a-inauguracie-elektrotechnicka-fakulta/2090-habilitacne-konanie-ing-rastislava-pirnika-phd

https://www.uniza.sk/index.php/habilitacie-a-inauguracie-elektrotechnicka-fakulta/2562-habilitacne-konanie-ing-mariana-hrubosa-phd

https://www.uniza.sk/index.php/habilitacie-a-inauguracie-elektrotechnicka-fakulta/2753-habilitacne-konanie-ing-vojtecha-simaka-phd

https://www.uniza.sk/index.php/habilitacie-a-inauguracie-elektrotechnicka-fakulta/2751-habilitacne-konanie-ing-jozefa-hrbceka-phd

https://www.uniza.sk/index.php/habilitacie-a-inauguracie-elektrotechnicka-fakulta/2695-habilitacne-konanie-ing-michala-gregora-phd

https://www.uniza.sk/index.php/habilitacie-a-inauguracie-elektrotechnicka-fakulta/3672-habilitacne-konanie-ing-dusana-nemca-phd

žiadne