Opis študijného programu

Názov fakulty: Fakulta elektrotechniky a informačných technológií
Názov študijného programu: elektrotechnika
Stupeň štúdia: 1.
Garant študijného programu: prof. Ing. Michal Frivaldský, PhD.
1. Základné údaje o študijnom programe
a Názov študijného programu elektrotechnika Číslo podľa
registra ŠP
21548
b Stupeň vysokoškolského štúdia 1 ISCED_F kód
stupňa
vzdelávania
645
c Miesto štúdia Univerzitná 8215/1, 010 26 Žilina
d Názov študijného odboru elektrotechnika Číslo študijného
odboru podľa
registra ŠP
2675R00
ISCED_F kód
odboru/odborov
0788
e Typ študijného programu akademicky orientovaný
f Udeľovaný akademický titul Bakalár „Bc.“
g Forma štúdia denná
h Spolupracujúce vysoké školy a vymedzenia Tento študijný program nie je spoločným študijným programom.
i Jazyk uskutočňovania študijného programu slovenský
j Štandardná dĺžka štúdia 3 rok(y)
k Kapacita študijného programu
(plánovaný počet študentov)
1.ročník: 160
2.ročník: 120
3.ročník: 120
4.ročník:
Skutočný počet uchádzačov
Rok štúdia 2015/2016 2016/2017 2017/2018 2018/2019 2019/2020 2020/2021
1.ročník 182 163 105 190 177
Počet študentov
Rok štúdia 2015/2016 2016/2017 2017/2018 2018/2019 2019/2020 2020/2021
1.ročník 88 110 83 133 127
2.ročník 59 58 57 54 86
3.ročník 74 61 68 74 57
4.ročník
2. Profil absolventa a ciele vzdelávania
a Ciele vzdelávania študijného programu ako schopnosti študenta v čase ukončenia študijného programu a hlavné výstupy vzdelávania

Profil absolventa:

 Pre absolventa prvostupňového vysokoškolského štúdia je charakteristický primeraný všeobecný prírodovedný základ, na ktorý nadväzuje široký odborno-teoretický elektrotechnický základ, primeraná počítačová gramotnosť a znalosť niektorých ekonomických súvislostí odboru. Bakalársky študijný program Elektrotechnika je zostavený tak, aby splnil všetky požiadavky kladené na absolventov tohto študijného programu. Je orientovaný predovšetkým na zvládnutie základných a všeobecných znalostí potrebných v širokom spektre elektrotechnických odborností a potrebných na štúdium študijných programov druhého stupňa uskutočňovaného priamo v tomto, ale aj v podobných študijných odboroch. Pokiaľ absolvent nepokračuje v štúdiu na 2. stupni vysokoškolského štúdia, nadobudne požadovaný široký odborný profil a je schopný sa adaptovať v rôznych technických, ako aj iných prevádzkach.

Absolvent študijného programu predstavuje odborníka s multidisciplinárnym presahom technických vedomostí, ktoré vie aplikovať a interpretovať na základe poznatkov z predmetov technického základu elektrotechniky a elektroniky s dôrazom na špecializáciu: autotronika, elektroenergetika, elektrické pohony a trakcia, výkonová elektronika. V rámci tohto  bakalárskeho študijného programu absolvent získa špecifické odborné vedomosti, schopnosti a zručnosti vhodné aj pre oblasť elektrofyzikálneho výskumu, elektrotechnológie, výkonovej elektroniky, mechatroniky, automatizácie a priemyselnej informatiky, merania a prípadne počítačovej techniky.

Po ukončení štúdia absolvent vie odborne komunikovať a spolupracovať s technickým personálom, pričom disponuje znalosťami a ich aplikovaním z pohľadu moderných prostriedkov elektrotechniky, princípov fungovania elektrotechnických systémov, ich návrhu, konštrukcie a bezpečného používania. Zároveň má absolvent vedomosti z oblasti počítačového modelovania a simulácií, programovania a základov embedded systémov.

Základnou črtou profilu absolventa bakalárskeho štúdia je jeho univerzálna pripravenosť na získanie ďalších znalostí, zručností a schopností nielen v tomto, ale prakticky vo všetkých podobných študijných odboroch.

Ciele vzdelávania:

 

Pre špecializáciu Autotronika

 

[CV 1 - ATR]

Získať základné vedomosti z  autotroniky, ako prieniku automobilovej elektrotechniky, mechatroniky, automatizácie a informačno-komunikačných technológií; v užšom zmysle elektronickom riadení prenosu výkonu a pohybu vozidiel.

[CV 2 - ATR]

Ovládať základnú problematiku a princíp činnosti základných elektrotechnických systémov cestných vozidiel.

[CV 3 - ATR]

Získať vedomosti z problematiky  jazdných odporov vozidla a síl, ktoré vozidlo udržujú v pohybe. Analyzovať merné sily a odpory, dynamické vlastnosti vozidla, spôsoby brzdenia a riadenia.

[CV 4 - ATR]

Identifikovať typy procesorov využívané v riadiacich jednotkách, ako aj procesy priamo ovplyvňujúce chod vozidla a riadenie jeho výkonu.

[CV 5 - ATR]

Analyzovať informácie využívané v komunikácii po zberniciach vo vozidlách.

[CV 6 - ATR]

Analyzovať a navrhovať umiestnenie špeciálnych elektronických výkonových zariadení vo vozidlách s konvenčným, hybridným a elektrickým pohonom.

[CV 7 - ATR]

Navrhovať a realizovať výkonové zdroje napätia a prúdu pre vozidlá.

[CV 8 - ATR]

Ovládať základnú problematiku a princíp činnosti diagnostických prístrojov a diagnostických metód pre elektrické systémy v automobiloch.

[CV 9 - ATR]

Diagnostikovať poruchy v procese riadenia toku výkonu vo vozidlách so spaľovacím a elektrickým pohonom

realizovať riadenie výkonových  členov elektrických pohonov.

 

Pre špecializáciu Elektroenergetika

 

[CV 1 - EE]

Získať teoretické vedomostí a praktické zručnosti pre návrh a vypracovanie reálneho projektu rozvodu elektrickej energie v súlade s aktuálne platnými technickými normami aj vzhľadom na rastúce trendy chytrých riešení domácností.

[CV 2 - EE]

Rozumieť základným parametrom elektrických vedení a spôsobu ich výpočtu z geometrie vedenia a použitých materiálov vodičov.

[CV 3 - EE]

Ovládať modelovanie elektrických vedení pomocou náhradných článkov pre rôzne režimy prevádzky elektrických vedení.

[CV 4 – EE]

Analyzovať prenos činného a jalového výkonu elektrickými vedeniami, vrátane regulácie napätia a prenosových schopností týchto vedení.

[CV 5 – EE]

Klasifikovať a rozlišovať klasické i obnoviteľné zdroje elektrickej energie a diskutovať o ich základných prevádzkových vlastnostiach a technologických procesoch.

[CV 6 - EE]

Získať teoretické vedomosti a praktické zručnosti pre návrh a vypracovanie projektu elektrického vedenia veľmi vysokého napätia s uvažovaním požadovaných poveternostných vplyvov pre konkrétny terén a krajinnú oblasť v súlade s aktuálne platnými STN normami.

[CV 7 – EE]

Získať vedomosti z oblasti elektrických strojov, elektrických prístrojov a elektrických pohonov používaných pri výrobe, prenose a užití elektrickej energie.

 

 

Pre špecializáciu Elektrické pohony a trakcia

 

[CV 1 – EPaT]

Získať odborný pohľad nad vlastnosťami a správaním sa moderných elektrických pohonov, čo si vyžaduje vedomosti o elektrických strojoch, výkonových meničov a detailných vlastnostiach  používaných riadiacich štruktúr

 

[CV 2 – EPaT]  

Rozumieť tvorbe základných simulačných modelov elektrických strojov a pohonov a metodike získavanie parametrov pre tieto fyzikálne modely pre potreby návrhu riadiacich algoritmov systémov.

 

[CV 3 - EPaT]  

Ovládať základné princípy riadenia elektrických jednosmerných a striedavých pohonov, rozumieť metodike návrhu regulačných slučiek nie len pre oblasť elektrických pohonov ale aj pre ďalšie oblasti elektrotechnickej praxe.

 

[CV 4 –EPaT]  

Vedieť porozumieť a aplikovať bežné vedecké metódy a postupy a rozvíjať zručnosti pri ich aplikácii.

 

[CV 5 – EPaT]

Orientovať sa v problematike aplikácie moderných prostriedkov mikroprocesorovej techniky z dôrazom na funkčnosť a efektivitu navrhovaného riešenia

 

[CV 6 – EPaT]

Získať teoretické a praktické zručnosti pri tvorbe technickej dokumentácie s rešpektovaním  príslušných elektrotechnickych noriem a nariadení platných pre príslušnú technickú oblasť.

 

[CV - 7 – EPaT]  

Nadobudnúť základy teamovej spolupráce, vedieť komunikovať s členmi teamu a vedieť spracovať postupy pri riešení zložitých technických celkov.

 

 

Pre špecializáciu Výkonová elektronika

 

[CV 1 - VE]

Získať všeobecné znalosti o matematicko-fyzikálnych zákonoch a ich aplikovaní na riešenie špecifických problémov z oblasti výkonovej elektroniky.

[CV 2 - VE]  

Získať kompetencie z oblasti analýzy a syntézy elektrotechnických systémov, špecificky z oblasti elektroniky, mikropočítačovej techniky, výkonovej elektroniky, výkonových polovodičových systémov, elektronických systémov pre široké aplikačné spektrum.

 

[CV 3 -VE]  

Získať praktické zručnosti relevantné pre návrh technologických a technických riešení z oblasti elektrotechniky.

[CV 4 -VE]  

Vedieť porozumieť základným vedeckým metódam a postupom a rozvíjať zručnosti pri ich aplikácii.

[CV 5 - VE]

Vedieť vykonávať základné analýzy a modelovať ustálené, prechodné a poruchové stavy vo výkonovom elektronickom systéme.

[CV 6 - VE]

Aplikovať mikropočítače a digitálne signálové procesory pri návrhu riadiaceho systému používaného pre riadenie výkonových elektronických systémov

[CV - 7 - VE]  

Nadobudnúť základy teamovej spolupráce, vedieť komunikovať s členmi teamu a vedieť spracovaťpostupy pri riešení zložitých technických celkov.

 

 

Výstupy vzdelávania:

 

Všeobecný  teoretický, ako aj prírodovedný a informatický vedomostný základ získa absolvent po absolvovaní povinných predmetov: Matematika 1 a 2, Elektrické obvody 1 a 2, Informatika, Úvod do fyziky, Mechanika, Elektrina a magnetizmus. Na základe absolvovania týchto predmetov vie absolvent vyvodiť závery a súvislosti v kontexte takých hlavných tém, ako sú elektrické obvody, elektromagnetické pole v rozsahu potrebnom na pochopenie základných javov, elektrotechnické materiály a technológie. Na ne nadväzujúce bazálne vedomosti z oblasti elektrotechniky získa študent absolvovaním ostatných povinných predmetov: Základy merania a meracích systémov, Elektronika 1, Teória automatického riadenia, Matlab pre elektrotechniku, Materiály a technológie v elektrotechnike, Výkonová elektronika, Výkonové polovodičové meniče 1 a Elektrické pohony 1. Absolvovaním tejto skupiny predmetov má absolvent vedomosti o meraní najmä elektrických veličín, má nevyhnutné znalosti z problematiky prenosu a spracovania analógových signálov a o digitalizácii signálov, vie vysvetliť činnosť základných elektronických súčiastok a ich aplikovanie vo vybraných obvodoch a systémoch, má základné znalosti z oblasti bezpečnosti práce s elektrotechnickými zariadeniami a vie tvoriť súvisiacu technickú dokumentáciu.

Jazykové kognitívne zručnosti sú získané v troch povinných predmetoch Odborný anglický jazyk. Základné ekonomické zručnosti zas v predmete Podnikový manažment 1. Vzhľadom na charakter študijného programu Elektrotechnika sú v učebnom pláne zastúpené 4 špecializácie profilované formou povinne voliteľných predmetov s cieľom umožniť hlbšiu profiláciu v daných témach. Projekčnú činnosť sa absolvent naučí realizovať po vypracovaní semestrálnych projektov/prác a absolvovaním predmetov Bakalársky projekt zo špecializácie a vypracovaním a obhajobou bakalárskej práce.

Schopnosť overiť si praktickú využiteľnosť nadobudnutých poznatkov zo štúdia má študent v rámci predmetu Odborná prax, ktorý je povinný v rozsahu minimálne 60 hodín. Prax je povinné absolvovať najneskôr v poslednom 6. semestri, pričom možnosť voľby je v každom ročníku štúdia.

Okrem toho sú študentovi ponúkané výberové predmety, ktoré môžu študentovi pomôcť vyrovnať sa s prípadnými nedostatkami teoretických alebo praktických zručností.

Na základe vyššie uvedených skutočností absolvent študijného programu Elektrotechnika je schopný tvorivo aplikovať poznatky z teoretického základu elektrotechnického inžinierstva na riešenie dielčích typických problémov a navrhnúť aj praktické riešenia. Tieto riešenia môžu byť hardvérové a softvérové. Absolvent vie aktívne získavať informácie a aktívne rozširovať svoje vedomosti, vie pracovať ako člen tímu a dosiahnuté výsledky vie zhodnotiť v etických a sociálnych súvislostiach.

Pre zadefinované špecializácie v rámci študijného programu možno uviesť nasledovný zoznam výstupov vzdelávania:

[VV 1] – v rámci špecializácie Autotronika študent:

 vie analyzovať problematiku týkajúcu sa prenosu  výkonu a vie samostatne analyzovať algoritmy riadenia toku výkonu vo vozidlách so spaľovacím motorom, hybridných a elektrických vozidlách,

  • vie tvorivo využívať vedomosti o dynamických silách pôsobiacich na jednotlivé typy vozidiel počas jazdy,
  • má vedomosti o vývoji najnovších riadiacich systémov v automobiloch a možnostiach optimalizácie riadiacich algoritmov v riadiacich jednotkách,
  • vie navrhnúť základné spôsoby riadenia toku výkonu v  hybridných a elektrických vozidiel a vie pritom využiť najmodernejšie vnorené procesorové systémy,
  • vie využiť spôsoby komunikácie medzi jednotlivými systémami vozidla prostredníctvom zberníc na diagnostiku systémov a porúch vo vozidlách so spaľovacím motorom,  HEV a EV,
  • vie aplikovať vedomosti o výkonových polovodičových prvkoch a systémoch v elektromobilite, o súčasných trendoch v stavbe a riadení špeciálnych elektrických pohonov a ich aplikácii v elektrických a hybridných vozidlách, mechatronike a elektromobilite.

Uvedené odborné a praktické zručnosti študent nadobúda absolvovaním predmetov: Autotronika, Základy práce s mikropočítačom, Mikroprocesorové systémy 1 a 2, Elektronika 2, Základy elektrických strojov,  Elektrické pohony 1 a 2, Autotronická a mechatronická senzorika, Diagnostika elektrických systémov automobilov, Riadiace systémy vozidiel a Výkonové polovodičové systémy.

 [VV 2] – v rámci špecializácie Elektroenergetika študent: 

  • vie aplikovať špecializované vedomosti z oblasti prvotných a druhotných zdrojov energie,
  • vie analyzovať princípy výroby, prenosu a rozvodu elektrickej energie,
  • vie projektovať náhradné schémy a prevádzkové charakteristiky silnoprúdových prvkov a zariadení,
  • vie analyzovať ustálené a prevádzkové stavy elektrizačnej sústavy a využíva informácie ohľadne mechaniky elektrických vedení.

Uvedené odborné a praktické zručnosti študent nadobúda absolvovaním predmetov: Projektovanie elektrických rozvodov, Základy prevádzky elektrických vedení, Klasické elektrárne, Obnoviteľné zdroje energie, Mechanika vedení, Elektrické stroje 1 a 2, Elektrické prístroje, Výkonové polovodičové systémy, Elektrické pohony 2 a Databázové systémy v IKT.

 [VV 3] – v rámci špecializácie Elektrické pohony a trakcia študent:

  • vie aplikovať špecializované vedomosti zamerané na komerčné elektrické pohony, ako aj na špeciálne elektrické pohony, na ktoré sú kladené vysoké požiadavky prevádzkovej a funkčnej bezpečnosti,
  • ovláda spôsoby na zlepšovanie bezporuchovej prevádzky elektrických pohonov a presnosť ich riadenia aplikovaných v automobilovom alebo leteckom priemysle,
  • vie analyzovať špecifické vlastnosti elektrických motorov, pracovných strojov a napájacích zdrojov ako základných súčastí elektrického pohonu,
  • vie využiť poznatky o základných teoretických princípoch automatickej regulácie,
  • vie analyzovať základné fyzikálne javy pri pohybe hnacích vozidiel s adhéznym prenosom ťažnej sily, tachogramy jazdy, energetickú náročnosť hnacích vozidiel, základné druhy elektrických trakčných motorov,
  • vie vytvárať principiálne schémy hnacích vozidiel s elektrickou trakciou,
  • vie aplikovať vedomosti o vlastnostiach moderných trakčných pohonov, vlastnostiach trakčných meničov a nových konceptoch vozidiel (hybridné vozidlá, elektromobily).

 

Uvedené odborné a praktické zručnosti študent nadobúda absolvovaním predmetov: Úvod do programovania mikroprocesorov - základy programovacieho jazyka C, Elektrické stroje 1 a 2, Elektronika 2, Výkonové polovodičové meniče, Mikroprocesorové systémy 1 a 2, Elektrické pohony 2, Výkonové polovodičové systémy, Úvod do elektrickej trakcie a Základy elektroenergetiky.

 

 

[VV 4] – v rámci špecializácie Výkonová elektronika študent :

  • vie využiť základy praktickej a výkonovej elektroniky v oblasti analýzy elektronických obvodov s operačnými zosilňovačmi, logickými obvodmi a v oblasti základných topológii meničov,
  • vie analyzovať základné princípy magnetických obvodov,
  • vie stanoviť tepelné straty elektronických prvkov a navrhnúť optimálny odvod tepla pre polovodičové a magnetické obvody,
  • vie pracovať so softvérovými produktmi pre návrh elektronických schém a dosiek plošných spojov, so softvérovými produktmi pre obvodové a multifyzikálne simulačné analýzy,
  • vie navrhnúť základné elektronické a výkonové elektronické obvody,
  • ovláda základy problematiky návrhu a využívania výkonových polovodičových meničov v rôznych aplikáciách (obnoviteľné zdroje energie, priemyselné napájacie zdroje, spotrebiteľské aplikácie, energetika, svetelná technika, automobilová technika a elektromobilita),
  • vie využiť špecializované vedomosti z oblasti automatického riadenia a aplikovania algoritmov riadenia v procese návrhu riadiacich systémov využívajúcich mikroprocesorovú techniku (embedded systems).

Uvedené odborné a praktické zručnosti študent nadobúda absolvovaním predmetov: Základy práce s mikropočítačom, Úvod do programovania mikroprocesorov - základy programovacieho jazyka C, Mikroprocesorové systémy 1 a 2, Elektronika 2, Základy elektrických strojov, Základy elektroenergetiky, Logické obvody, Návrh elektronických zariadení, Výkonové polovodičové systémy a Elektrické pohony 2.

b Indikované povolania, na výkon ktorých je absolvent v čase absolvovania štúdia pripravený a potenciál študijného programu z pohľadu uplatnenia absolventov

Študijný program je akademicky orientovaný, takže sa primárne očakáva, že jeho úspešní absolventi budú pokračovať na druhom stupni štúdia. Napriek tomu je možné pre názornosť uviesť zoznam niekoľkých vybraných povolaní, ktoré absolventi študijného programu Elektrotechnika môžu vykonávať po ukončení svojho štúdia:  

Aplikačný programátor

Technik automatizovaných riadiacich systémov energetických zariadení

Energetik technológ

Dispečer v teplárni

Technik prevádzky vodných elektrární

Špecialista elektrokonštruktér

Špecialista správy a údržby energetických zariadení

Riadiaci pracovník v elektrotechnickej výrobe

 

Potenciál programu z pohľadu uplatnenia sa na trhu práce: 

Študijný program Elektrotechnika svojím charakterom poskytuje vysoko erudovaný aparát na výchovu absolventov bakalárskeho štúdia s adekvátnou špecializáciou vyžadovanou v priemyselných odvetviach zameraných na elektroenergetiku, elektroniku, elektrotechniku, elektrické pohony a trakciu, výkonové elektronické systémy a automobilový priemysel.  

Skúsenosti ukazujú, že sú študenti, ktorí už počas svojho štúdia pôsobia na rôznych odborných pozíciách vo firmách. Takýto stav je žiadaný, pretože vďaka tejto praxi si študenti ešte viac utvrdia poznatky získané počas štúdia. Aby dochádzalo k podpore týchto aktivít u čo najväčšieho počtu študentov, je do študijného programu zaradený výberový predmet Odborná prax, vďaka ktorému môžu študenti začleniť svoje prakticky získané skúsenosti do svojho štúdia. 

c Relevantné externé zainteresované strany, ktoré poskytli vyjadrenie alebo súhlasné stanovisko k súladu získanej kvalifikácie so sektorovo-špecifickými požiadavkami na výkon povolania

Študijný program nepripravuje na regulované povolanie vyžadujúce si stanovisko k súladu získanej kvalifikácie so sektorovo-špecifickými požiadavkami na výkon povolania. 

3. Uplatniteľnosť
a Hodnotenie uplatniteľnosti absolventov študijného programu

Predkladaný študijný program je navrhnutý a zostavený tak, aby študent jeho absolvovaním získal vedomosti, schopnosti a zručnosti,  ktoré sú požadované od absolventa 1. stupňa štúdia v študijnom programe Elektrotechnika a zároveň spĺňal požiadavky definované v Smernici č. 203/2011 (https://uniza.sk/index.php?option=com_content&view=article&id=4131:smernice-pre-vnutorny-system-kvality-uniza-2&catid=2) Pravidlá pre tvorbu odporúčaných študijných plánov študijných programov na Žilinskej univerzite v Žiline.  

Štúdium je orientované predovšetkým na zvládnutie základných a všeobecných znalostí potrebných v širokom spektre elektrotechnických odborností, no zároveň vytvára priestor cez voľbu povinne voliteľných predmetov pre bližšiu špecializáciu (trajektóriu vzdelávania) absolventa v oblasti autotroniky, elektroenergetiky, elektrických pohonov a trakcie a výkonovej elektroniky. Keďže študijný program Elektrotechnika je koncipovaný ako akademicky orientovaný, hlavné uplatnenie absolventov má spočívať v pokračovaní na 2. stupni štúdia v študijných programoch zameraných na vyššie uvedené špecializácie, čo potvrdzujú aj doterajšie skúsenosti s absolventami za posledných 6 rokov. 

Na pôde Fakulty elektrotechniky a informačných technológií Žilinskej univerzity v Žiline sú absolventi študijného programu elektrotechnika pripravovaní najmä pre inžiniersky študijný program Výkonové elektronické systémy (VES), ktorý svojim obsahom poskytuje študentom možnosť pokračovať v štúdiu vyššie uvedených špecializácií (trajektórií). 

b Úspešní absolventi študijného programu

Meno a priezvisko: Ing. Viliam Jaroš, PhD. (absolvoval 1. stupeň štúdia v akademickom roku 2011/2012)

Odborný profil (podľa uváženia): Senior aplikačný inžinier 

Názov spoločnosti (pracovná pozícia): Onsemi Slovakia, viliam.jaros@onsemi.sk

 

Meno a priezvisko: Ing. Jozef Volák, PhD. (absolvoval 1. stupeň štúdia v akademickom roku 2014/2015 )

Odborný profil (podľa uváženia): DevOps Engineer

Názov spoločnosti (pracovná pozícia): Frinx, s.r.o. Bratislava, jvolak@frinx.io

 

Meno a priezvisko: Ing. Marek Rybárik (absolvoval 1. stupeň štúdia v akademickom roku 2018/2019)

Odborný profil (podľa uváženia): dispečer prenosovej sústavy 

Názov spoločnosti (pracovná pozícia): SEPS, a.s., Bratislava, marek.rybarik@sepsas.sk

c Hodnotenie kvality študijného programu zamestnávateľmi

Pri organizovaní štátnych záverečných skúšok sú do komisií pravidelne pozývaní zástupcovia praxe a zamestnávateľov, ktorých prítomnosť bola/je vždy využitá pre získavanie spätnej väzby o obsahu študijného programu a úrovni pripravenosti absolventov pre prax. Získané podnety boli vždy operatívne zapracované do obsahu príslušných predmetov poskytovaných v rámci študijného programu.  

V zmysle Vnútorného systému kvality UNIZA sa bude pravidelné hodnotenie študijného programu zamestnávateľmi riadiť Smernicou č. 223 - Monitorovanie a periodické hodnotenie študijných programov (https://uniza.sk/index.php?option=com_content&view=article&id=4131:smernice-pre-vnutorny-system-kvality-uniza-2&catid=2).

Spätná väzba od firiem sa realizuje hodnotením nasledovných ukazovateľov absolventa - s hodnotením na stupnici od 1 (najhoršie) po 5 (najlepšie): 

  • Schopnosť analytického myslenia pri riešení špecifických zadaní projektových úloh. 
  • Schopnosť preukázať všeobecné technické zručnosti vyštudovaného odboru.
  • Miera využitia kritického myslenia pri riešení zadaného problému. 
  • Úroveň samomotivačného efektu a stupňa kreativity. 
  • Schopnosť tímovej práce a interpersonálnej kooperácie. 
  • Komunikačné schopnosti z hľadiska interpretácie faktov a dosiahnutých výsledkov. 
  • Schopnosť využívania cudzieho jazyka v odbornej problematike. 

 Sekundárnym hodnotiacim kritériom je počet pracujúcich absolventov v danej firme (do 10, nad 10 absolventov). 

Posledný realizovaný prieskum - február 2022.

4. Štruktúra a obsah študijného programu
a Pravidlá na utváranie študijných plánov v študijnom programe

Na úrovni univerzity definuje procesy, postupy a štruktúry: 

Smernica č. 203 - Pravidlá pre tvorbu odporúčaných študijných plánov študijných programov UNIZA (https://uniza.sk/index.php?option=com_content&view=article&id=4131:smernice-pre-vnutorny-system-kvality-uniza-2&catid=2)

Smernica určuje záväzné postupy pre tvorbu študijných plánov pri príprave návrhu žiadosti o akreditáciu študijného programu alebo úprave študijného programu. Študijný plán študenta určuje časovú a obsahovú postupnosť predmetov študijného programu a formy hodnotenia študijných výsledkov. V študijnom pláne sú stanovené a opísané pravidlá pre nadväznosť medzi jednotlivými predmetmi. 

Smernica č. 204 - Pravidlá pre vytváranie, úpravu, schvaľovanie a zrušenie študijných programov UNIZA  (https://uniza.sk/index.php?option=com_content&view=article&id=4131:smernice-pre-vnutorny-system-kvality-uniza-2&catid=2)

Smernica stanovuje pravidlá pre vytváranie, úpravu, schvaľovanie, a zrušenie študijných programov na UNIZA a pri podávaní žiadosti o akreditáciu študijného programu, v ktorej UNIZA žiada o udelenie akreditácie Slovenskú akreditačnú agentúru pre vysoké školstvo (ďalej len „SAAVŠ“). 

Smernica č. 205 - Pravidlá na priraďovanie učiteľov na zabezpečovanie študijných programov UNIZA  (https://uniza.sk/index.php?option=com_content&view=article&id=4131:smernice-pre-vnutorny-system-kvality-uniza-2&catid=2)

Smernica určuje pravidlá personálneho zabezpečenia študijných programov a zásady priraďovania učiteľov na zabezpečovanie študijných programov uskutočňovaných na Žilinskej univerzite v Žiline (ďalej len „UNIZA“). Vysokoškolský učiteľ môže pôsobiť na funkčnom mieste profesora, funkčnom mieste docenta, pracovnej pozícii odborného asistenta, asistenta alebo lektora. 

Smernica č. 212 - Pravidlá pre definovanie pracovnej záťaže tvorivých zamestnancov UNIZA (https://uniza.sk/index.php?option=com_content&view=article&id=4131:smernice-pre-vnutorny-system-kvality-uniza-2&catid=2)

Tvoriví zamestnanci UNIZA môžu byť: a) vysokoškolskí učitelia pôsobiaci vo funkcii profesor, hosťujúci profesor, mimoriadny profesor, mimoriadny docent, docent, odborný asistent, asistent, lektor, b) vedeckovýskumní pracovníci, c) pracovníci podľa písm. a) – b) tohto odseku pôsobiaci v pozícií rektora, prorektora, dekana, prodekana a vedúceho katedry, d) odborní zamestnanci, výskumní zamestnanci, koordinátori výskumu, vedúci divízie, riaditelia. 

Všetky uvedené procesy a postupy boli pretavené do návrhu odporúčaného študijného plánu študijného programu Elektrotechnika, ktorý je primárne zabezpečovaný pracovníkmi Katedry mechatroniky a elektroniky a Katedry elektroenergetiky a elektrických pohonov. V rámci svojho štúdia sa môžu študenti rozhodnúť pre 4 trajektórie vzdelávania, prostredníctvom ktorých sa môžu počas štúdia špecializovať na oblasť autotroniky, elektroenergetiky, elektrických pohonov a trakcie, výkonovej elektroniky. Výber predmetov pre jednotlivé špecializácie bol zostavený tak, aby naplnil deklarované ciele a výstupy vzdelávania a zároveň splnil požiadavky kladené vyššie uvedenými smernicami na personálne, priestorové a technické zabezpečenie študijného programu.

b Odporúčané študijné plány pre jednotlivé cesty v štúdiu

c Študijný plán programu – príloha 1
d Počet kreditov, ktorého dosiahnutie je podmienkou riadneho skončenia štúdia
180
Ďalšie podmienky, ktoré musí študent splniť v priebehu štúdia študijného programu a na jeho riadne skončenie, vrátane podmienok štátnych skúšok, pravidiel na opakovanie štúdia a pravidiel na predĺženie, prerušenie štúdia.

Podmienky ktoré musí študent splniť v priebehu štúdia, absolvovania jednotlivých častí študijného programu,  postup študenta v študijnom programe, opakovanie predĺženie a na riadne ukončenie štúdia určuje smernica  č. 209 - Študijný poriadok pre 1. a 2. stupeň vysokoškolského štúdia na UNIZAhttps://uniza.sk/index.php?option=com_content&view=article&id=4131:smernice-pre-vnutorny-system-kvality-uniza-2&catid=2

Metodické usmernenie dekana č.2/2021 k študijnému poriadku (pre úpravu postupu konkrétnych činností):

https://feit.uniza.sk/wp-content/uploads/2021/11/metodicke_usmernenie_32021.pdf   

Konkrétne podmienky v priebehu štúdia:  priebežné a záverečného hodnotenie jednotlivých predmetov s váhou uvedenou v informačných listoch predmetov; splnenie podmienky minimálneho počtu kreditov pre postúpenie do vyššieho ročníka štúdia stanovené rozhodnutím dekana pre príslušný akademický rok   

Konkrétne podmienky pre riadne ukončenie štúdia: úspešné absolvovanie predmetov, odovzdanie a úspešné obhájenie bakalárskej práce, úspešné absolvovanie štátnej skúšky 

Pravidlá na predĺženie štúdia: podľa Zákona o vysokých školách a o zmene a doplnení niektorých zákonov  č. 131/2002 Z. z.   

e Podmienky absolvovania jednotlivých častí študijného programu a postup študenta v študijnom programe v štruktúre
počet kreditov za povinné predmety potrebných na riadne skončenie štúdia/ ukončenie časti štúdia 1. r.: 56, 2. r.: 39, 3. r.: 37
počet kreditov za povinne voliteľné predmety potrebných na riadne skončenie štúdia/ ukončenie časti štúdia 1. r.: 4, 2. r.: 21, 3. r.: 23
počet kreditov za výberové predmety potrebných na riadne skončenie štúdia/ ukončenie časti štúdia 1. r.: 0, 2. r.: 0, 3. r.: 0
počet kreditov potrebných na skončenie štúdia/ukončenie časti štúdia za spoločný základ a za príslušnú aprobáciu, ak ide o učiteľský kombinačný študijný program, alebo prekladateľský kombinačný študijný program
počet kreditov za záverečnú prácu a obhajobu záverečnej práce potrebných na riadne skončenie štúdia 10
počet kreditov za odbornú prax potrebných na riadne skončenie štúdia/ukončenie časti štúdia 2
počet kreditov potrebných na riadne skončenie štúdia/ ukončenie časti štúdia za projektovú prácu s uvedením príslušných predmetov v inžinierskych študijných programoch 5
počet kreditov potrebných na riadne skončenie štúdia/ ukončenie časti štúdia za umelecké výkony okrem záverečnej práce v umeleckých študijných programoch
f Pravidlá pre overovanie výstupov vzdelávania a hodnotenie študentov a možnosti opravných postupov voči tomuto hodnoteniu

Celkové výstupy vzdelávania: 

Pravidlá pre overovanie výstupov vzdelávania určuje smernica č. 209 - Študijný poriadok pre 1. a 2. stupeň vysokoškolského štúdia na UNIZAhttps://uniza.sk/index.php?option=com_content&view=article&id=4131:smernice-pre-vnutorny-system-kvality-uniza-2&catid=2

Na úrovni jednotlivých predmetov pre overenie celkových výstupov vzdelávania sú uvedené v jednotlivých ILP. 

Pre hodnotenie študentov a možnosti opravných postupov sa uplatňuje postup podľa čl.10, smernica č. 209 - Študijný poriadok pre 1. a 2. stupeň vysokoškolského štúdia na UNIZAhttps://uniza.sk/index.php?option=com_content&view=article&id=4131:smernice-pre-vnutorny-system-kvality-uniza-2&catid=2

g Podmienky uznávania štúdia, alebo časti štúdia

Na úrovni univerzity definuje procesy, postupy a štruktúry smernica č. 209 - Študijný poriadok pre 1. a 2. stupeň vysokoškolského štúdia na UNIZA: https://uniza.sk/index.php?option=com_content&view=article&id=4131:smernice-pre-vnutorny-system-kvality-uniza-2&catid=2.  

V prípade zahraničných mobilít a stáži definuje procesy, postupy a štruktúry podmienok uznávania štúdia  

Smernica 219 – Mobility študentov a zamestnancov Žilinskej univerzity v Žiline v zahraničí  (https://uniza.sk/index.php?option=com_content&view=article&id=4131:smernice-pre-vnutorny-system-kvality-uniza-2&catid=2). 

h Témy záverečných prác študijného programu (alebo odkaz na zoznam)

Akademický rok 2016/2017

Názov práce 

Špecializácia 

Alternatívne zdroje pohonu automobilov 

Elektrotechnika / VE

Automotívne zbernicové systémy 

Elektrotechnika / VE

Elektromagnetické delo - návrh a konštrukcia 

Elektrotechnika / VE

Metódy lokalizácie polohy v interiérových a exteriérových priestoroch 

Elektrotechnika / VE

Návrh a overenie parametrov autonómneho prenosného úsporného svietidla 

Elektrotechnika / VE

Návrh a realizácia triediacej linky riadenej PLC počítačom 

Elektrotechnika / VE

Návrh a realizácia zariadenia na meranie tepelného odporu chladičov 

Elektrotechnika / VE

Realizácia ovládania pohonu manipulátora 

Elektrotechnika / VE

Riadenie spojitej sústavy dvojpolohovým regulátorom 

Elektrotechnika / VE

Ultrazvukové senzory v mechatronickom zapojení 

Elektrotechnika / VE

Vizuálne systémy aplikované v mechatronických úlohách 

Elektrotechnika / VE

Vozidlá s elektrickým pohonom 

Elektrotechnika / VE

Aplikácia inteligentnej inštalácie pre konkrétny prípad 

Elektrotechnika / EE 

Vizualizácia a zobrazovanie nameraných údajov o spotrebe elektrickej energie 

Elektrotechnika / EE 

Komunikačné rozhrania zariadení určených na meranie spotreby elektrickej energie 

Elektrotechnika / EE 

Meranie spotreby elektrickej energie 

Elektrotechnika / EE 

Predikcia spoľahlivosti v oblasti distribúcie elektrickej energie 

Elektrotechnika / EE 

Súčasné trendy v konštrukcii a materiáloch distribučných transformátorov a ich vplyv na spoľahlivosť 

Elektrotechnika / EE 

Manažérstvo rizika a jeho uplatnenie v oblasti elektrotechniky 

Elektrotechnika / EE 

Nové izolačné materiály a konštrukcie v oblasti elektrických inštalácií nízkeho napätia 

Elektrotechnika / EE 

Predikcia spoľahlivosti a jej súčasné miesto v energetike 

Elektrotechnika / EE 

Určovanie presnosti prúdových sond v závislosti od polohy vodiča prúdu 

Elektrotechnika / EE 

Model malej vodnej elektrárne 

Elektrotechnika / EE 

Využitie obnoviteľných zdrojov elektrickej energie pre nabíjacie stanice elektromobilov 

Elektrotechnika / EE 

Meranie a analýza vplyvu výrobných procesov na merné straty transformátorových plechov 

Elektrotechnika / EE 

Dočasné prepätia v elektrických inštaláciách nízkeho napätia 

Elektrotechnika / EE 

Inteligentné elektroinštalácie 

Elektrotechnika / EE 

Napájanie elektrických vozidiel 

Elektrotechnika / EE 

Zaobchádzanie s elektrickým zariadením pri mimoriadnych udalostiach 

Elektrotechnika / EE 

Prieraz v plynoch v závislosti od tlaku 

Elektrotechnika / EE 

Aproximácia hľadania bodu maximálneho výkonu pre fotovoltický panel pripojený na DC menič 

Elektrotechnika / EE 

Meranie degradácie fotovoltických panelov 

Elektrotechnika / EE 

Regulátory pre malé obnoviteľné zdroje energie 

Elektrotechnika / EE 

Aplikácia vybranej metódy manažérstva kvality v elektrotechnickom podniku 

Elektrotechnika / EE 

Implementácia nového výrobného projektu do sériovej výroby vo vybranom elektrotechnickom podniku 

Elektrotechnika / EE 

Analýza stavu totálnej produktívnej údržby (TPÚ) vo vybranom elektrotechnickom  podniku 

Elektrotechnika / EE 

Implementácia nového výrobného projektu do sériovej výroby v elektrotechnickom podniku 

Elektrotechnika / EE 

Návrh a príprava výroby nových káblových zväzkov vo vybranom elektrotechnickom podniku 

Elektrotechnika / EE 

Odstraňovanie  nezhôd pri aplikácii nových projektov na výrobu káblových zväzkov vo vybranom elektrotechnickom podniku 

Elektrotechnika / EE 

Návrh vonkajšieho elektrického 400 kV vedenia 

Elektrotechnika / EE 

Riadiaci systém pre model malej vodnej elektrárne 

Elektrotechnika / EE 

Návrh výkonového modulu pre riadenie elektromotora automatických dverí pre únikové cesty 

Elektrotechnika / EE 

Návrh modelu veternej elektrárne s rotorom typu Savonius 

Elektrotechnika / EE 

Návrh rekonštrukcie elektroinštalácie výrobnej haly 

Elektrotechnika / EE 

Návrh inteligentnej elektroinštalácie systémom INELS 

Elektrotechnika / EE 

Tvorba projektovej dokumentácie skutkového stavu elektroinštalácie pre učebňu NI309 

Elektrotechnika / EE 

Využitie PLC pre riadenie spotreby v inštaláciách nízkeho napätia 

Elektrotechnika / EE 

Predikcia výroby fotovoltických elektrární v systéme MES 

Elektrotechnika / EE 

Telemetrický systém pre RC model lietadla 

Elektrotechnika / EPaT 

Realizácia pohonného systému modelu visutej lanovky 

Elektrotechnika / EPaT

Riadenie krokového motora 

Elektrotechnika / EPaT

Solárne panely pre solárny automobil 

Elektrotechnika / EPaT

Riadenie autonómneho auta po autodráhe 

Elektrotechnika / EPaT

Inovácia klasického dynamometra pomocou tenzometra na meranie momentu 

Elektrotechnika / EPaT

Merací panel pre dynamometer 

Elektrotechnika / EPaT

Návrh riadiacej elektroniky pre mechanizovaný úložný systém 

Elektrotechnika / EPaT

 

Akademický rok 2017/2018

Názov práce 

Špecializácia 

Analýza automobilových zberníc 

Elektrotechnika / VE

Automatické otváranie dverí automobilu 

Elektrotechnika / VE

Automobilové prevodovky 

Elektrotechnika / VE

CAN rozhranie – simulácia snímačov s využitím modulárnych systémov 

Elektrotechnika / VE

Digital plant cockpit 

Elektrotechnika / VE

Hudba od Teslu 

Elektrotechnika / VE

Johnny 5 - ovládanie robota 

Elektrotechnika / VE

Meranie prietoku kvapalín ultrazvukovou metódou 

Elektrotechnika / VE

Moderné osvetľovacie sústavy vozidiel a ich riadenie 

Elektrotechnika / VE

Návrh SW výučbovej (testovacej) vzorky 3-fázového VSI striedača 

Elektrotechnika / VE

Porovnanie zásobníkov energie pre elektrické vozidlá 

Elektrotechnika / VE

Riadený nanopozičný systém pre optickú pinzetu 

Elektrotechnika / VE

Vyrovnávanie článkových napätí akumulátorov v multiakumulátorových systémoch 

Elektrotechnika / VE

Využitie virtuálnej inštrumentácie v teórii riadenia 

Elektrotechnika / VE

Komunikačné rozhrania zariadení určených na meranie spotreby elektrickej energie 

Elektrotechnika / EE 

Elektronický luxmeter s možnosťou komunikácie s PC 

Elektrotechnika / EE 

Možnosti zníženia spotreby elektrickej energie s využitím ovládania osvetlenia 

Elektrotechnika / EE 

Tvorba projektovej dokumentácie elektroinštalácie katedry 

Elektrotechnika / EE 

Analyzujte súčasný stav v oblasti využívania nanomateriálov v silnoprúdovej elektrotechnike   a ich vplyv na vlastnosti elektrických zariadení 

Elektrotechnika / EE 

Analýza účinnosti premien rôznych druhov energie na elektrickú energiu 

Elektrotechnika / EE 

Numerické optimalizačné techniky pre prevádzku elektrizačnej sústavy 

Elektrotechnika / EE 

Optimalizačné algoritmy v energetike 

Elektrotechnika / EE 

Realizácia elektrotechnických výpočtov v jazyku Python 

Elektrotechnika / EE 

Revízie elektrických inštalácií obytných budov 

Elektrotechnika / EE 

Rekonštrukcie elektroinštalácií nízkeho napätia 

Elektrotechnika / EE 

Nové trendy vo využívaní jadrovej energie 

Elektrotechnika / EE 

Vytvorenie projektovej dokumentácie k laboratórnemu rozvádzaču 22 kV 

Elektrotechnika / EE 

Využitie nástrojov BIM pre projektovanie elektrických inštalácií 

Elektrotechnika / EE 

Analýza návrhu elektrickej stanice pre vyvedenie výkonu OZE 

Elektrotechnika / EE 

Moderný manažment v 21. storočí 

Elektrotechnika / EE 

Revízia STN EN ISO: 2016 vo vzdelávacej inštitúcii 

Elektrotechnika / EE 

Riadenie rizík v podniku 

Elektrotechnika / EE 

Návrh a príprava výroby nových káblových zväzkov vo vybranom elektrotechnickom podniku 

Elektrotechnika / EE 

Analýza možnosti využitia zotrvačníkov v elektrizačnej sústave 

Elektrotechnika / EE 

Návrh prečerpávacej vodnej elektrárne s využitím umelo vybudovaného jazera 

Elektrotechnika / EE 

Zníženie prevádzkových nákladov na priemyselných budovách s nepretržitou prevádzkou s využitím OZE 

Elektrotechnika / EE 

Návrh meniča pre fotovoltický off-grid systém pre ohrev teplej úžitkovej vody 

Elektrotechnika / EE 

Simulácia pasívneho filtračného zariadenia pre sieť 22 kV 

Elektrotechnika / EE 

Zvyšovanie účinnosti fotovoltickej elektrárne 

Elektrotechnika / EE 

Hardware pre meranie spotreby elektrickej energie s možnosťou diaľkového zberu dát 

Elektrotechnika / EE 

Wavelet transformácia a jej využitie pre analýzu signálov 

Elektrotechnika / EE 

Návrh elektroinštalácie garáže pre elektroautomobil 

Elektrotechnika / EE 

Životnosť akumulátorov vo fotovoltických systémoch 

Elektrotechnika / EE 

Návrh meniča pre riadenie BLDC motora 

Elektrotechnika / EPaT

Návrh meniča pre riadenie DC motora 

Elektrotechnika / EPaT

Solárne panely pre solárny automobil 

Elektrotechnika / EPaT

Aktuálny stav elektrickej časti solárnych automobilov 

Elektrotechnika / EPaT

Rekonštrukcia lineárneho pohonu so synchrónnym motorom 

Elektrotechnika / EPaT

Riadenie autonómneho auta po autodráhe 

Elektrotechnika / EPaT

Návrh trakčného výkonu hnacieho vozidla 

Elektrotechnika / EPaT

Návrh a výpočet parametrov lineárneho asynchrónneho motora pre vybranú aplikáciu 

Elektrotechnika / EPaT

Návrh elektronického obvodu pre pripojenie jednofázového transformátora naprázdno na sieť 

Elektrotechnika / EPaT

Rekonštrukcia prípravku pre meranie stykového odporu 

Elektrotechnika / EPaT

 

Akademický rok 2018/2019

Názov práce 

Špecializácia 

Aktívne bezpečnostné systémy automobilov 

Elektrotechnika / ATR

Analýza a aplikácia inteligentných technológií v domácnosti 

Elektrotechnika / VE

Elektromagnetické riadenie levitácie 

Elektrotechnika / VE

Energetický systém mobilného robota 

Elektrotechnika / VE

Návrh a realizácia kalibračnej tepelnej sústavy s Peltierovým článkom 

Elektrotechnika / VE

Návrh bezlopatkového ventilátora 

Elektrotechnika / VE

Použitie a bezpečnosť Li-ion článkov 

Elektrotechnika / ATR

Robotická ruka ovládaná pohybmi ruky 

Elektrotechnika / VE

Senzorová technika v automobiloch 

Elektrotechnika / ATR

Spolupráca hybridných zásobníkov energie v automotive aplikáciách 

Elektrotechnika / ATR

Systém zberu dát pre meranie teplôt z teplotných senzorov riadený mikropočítačom 

Elektrotechnika / VE

Možnosti zníženia spotreby elektrickej energie s využitím retrofitu osvetlenia 

Elektrotechnika / EE 

Elektronický luxmeter s možnosťou komunikácie s PC 

Elektrotechnika / EE 

Tvorba projektovej dokumentácie elektroinštalácie katedry 

Elektrotechnika / EE 

Analyzujte súčasný stav v oblasti spájkovania elektronických súčiastok z pohľadu používaných materiálov a ich vplyvu na spoľahlivosť 

Elektrotechnika / EE 

Analyzujte súčasný stav v oblasti využívania nanomateriálov v silnoprúdovej elektrotechnike a ich vplyv na vlastnosti elektrických zariadení 

Elektrotechnika / EE 

Analyzujte súčasný stav v oblasti materiálov používaných pre elektrické zdroje svetla a ich vplyv na vlastnosti zdrojov 

Elektrotechnika / EE 

Analýza vplyvu vedení na technické straty elektrickej energie na rôznych napäťových hladinách 

Elektrotechnika / EE 

Porovnanie vodičov vonkajších silových vedení typu ACSR a ACCC 

Elektrotechnika / EE 

Realizácia elektrotechnických výpočtov v jazyku Python 

Elektrotechnika / EE 

Rekonštrukcie elektroinštalácií nízkeho napätia 

Elektrotechnika / EE 

Revízie elektrických zariadení 

Elektrotechnika / EE 

Vplyv dĺžky prípojky koncového užívateľa na kvalitatívne parametre odberu 

Elektrotechnika / EE 

Odborná spôsobilosť v elektrotechnike 

Elektrotechnika / EE 

Sušenie izolačného systému olejových transformátorov 

Elektrotechnika / EE 

Analýza návrhu elektrickej stanice pre vyvedenie výkonu OZE 

Elektrotechnika / EE 

Inteligentné systémy v administratívnej budove 

Elektrotechnika / EE 

Riadenie a zlepšovanie kvality v podniku 

Elektrotechnika / EE 

Moderný manažment a jeho aplikácia v podniku 

Elektrotechnika / EE 

Štíhly manažment a jeho aplikácia v podniku 

Elektrotechnika / EE 

Zásady manažérstva kvality a ich aplikácia v podniku 

Elektrotechnika / EE 

Analýza meniča SMA SUNNY BOY 1.5 v prevádzke fotovoltickej elektrárne 

Elektrotechnika / EE 

Možnosti predikcie výkonu fotovoltických elektrární 

Elektrotechnika / EE 

Simulačný model fotovoltickej elektrárne 

Elektrotechnika / EE 

Projekt vzdušného izolovaného vedenia nízkeho napätia 

Elektrotechnika / EE 

Univerzálny prevodník pre prúdové kliešte dodávané k analyzátorom siete 

Elektrotechnika / EE 

Wavelet transformácia a jej využitie pre analýzu signálov 

Elektrotechnika / EE 

Návrh elektroinštalácie garáže pre elektroautomobil 

Elektrotechnika / EE 

Modelovanie vedení pomocou rôznych typov náhradných článkov 

Elektrotechnika / EE 

Možnosti ďalšieho využitia vedení 220 kV po ukončení ich prevádzky v ES SR 

Elektrotechnika / EE 

Návrh koncového stupňa pre zvukom modulovaný Teslov transformátor 

Elektrotechnika / EE 

Systémy pre akumuláciu elektrickej energie 

Elektrotechnika / EE 

Návrh zariadenia pre elektromagnetickú levitáciu 

Elektrotechnika / EPaT

Využitie navigačných systémov v automobilovej technike 

Elektrotechnika / EPaT

Aktuálny stav elektrickej časti solárnych automobilov 

Elektrotechnika / EPaT

Solárne panely pre solárny automobil 

Elektrotechnika / EPaT

Návrh dávkovacieho zariadenia pre potravinárske účely 

Elektrotechnika / EPaT

Návrh univerzálneho prípravku na riadenie JSM motora 

Elektrotechnika / EPaT

Návrh asistenčného pohonu pre navijakovú platformu 

Elektrotechnika / EPaT

Rekonštrukcia prípravku pre meranie stykového odporu 

Elektrotechnika / EPaT

Návrh rotujúcich LED hodín 

Elektrotechnika / EPaT

Realizácia riadenia polohy loptičky v tubuse prostredníctvom prúdu vzduchu 

Elektrotechnika / EPaT

Rozbeh asynchrónneho motora s kotvou nakrátko pre pohon ventilátora forsírovaného odťahu z elektrolýznych pecí 

Elektrotechnika / EPaT

 

Akademický rok 2019/2020

Názov práce 

Špecializácia 

Algoritmizácia úloh na mikroprocesorovej platforme MSP430 

Elektrotechnika / ATR

Analýza nabíjacích charakteristík Li-Ion akumulátorov 

Elektrotechnika / VE

Car-e-Baby zariadenie pre zabránenie zabudnutia detí v aute 

Elektrotechnika / ATR

Diagnostika automobilových systémov 

Elektrotechnika / ATR

Diverzita použitia fosílnych palív pre vybraný typ motora 

Elektrotechnika / ATR

Frekvenčný menič pre domácu vodáreň 

Elektrotechnika / VE

Mechatronický systém ovládajúci očnú protézu 

Elektrotechnika / VE

Metodika spôsobov merania zloženia výfukových plynov v reálnom čase lambda sondou 

Elektrotechnika / ATR

Metódy detekcie prítomnosti a meranie koncentrácie CO plynu pomocou elektrochemického snímača 

Elektrotechnika / ATR

Metódy pre určovanie stavu nabitia a stavu zdravia akumulátorov 

Elektrotechnika / ATR

Možnosti aplikácie Industry 4.0 v laboratóriu priemyselnej automatizácie 

Elektrotechnika / VE

Nastavovanie parametrov riadiacich prvkov systémov 

Elektrotechnika / VE

Návrh a realizácia osvitky pre osvit obojstranných plošných spojov 

Elektrotechnika / VE

Návrh a realizácia zariadenia pre leptanie DPS 

Elektrotechnika / VE

Návrh flyback meniča pre balansovací systém 

Elektrotechnika / VE

Návrh systému monitorovania, identifikácie a autentifikácie objektov v exteriéroch pomocou autonómneho lietajúceho prostriedku (UAV) 

Elektrotechnika / ATR

Návrh využitia záznamového zariadenia na báze prvkov MEMS v mechatronike 

Elektrotechnika / VE

Prehľad súčasného stavu spôsobu riadenia DC/DC meničov 

Elektrotechnika / VE

Prepojenie vybraných senzorov elektrických i neelektrických veličín s prostredím LabVIEW 

Elektrotechnika / ATR

Realizácia komunikačnej brány zbernica CAN – sieť Ethernet 

Elektrotechnika / ATR

Snímače a akčné členy riadenia motora 

Elektrotechnika / ATR

Snímanie polohy kľukového hriadeľa 

Elektrotechnika / ATR

Zariadenie pre automatické meranie času 

Elektrotechnika / VE

Zvýšenie výkonu spaľovacieho motora pomocou softvérových a hardvérových úprav 

Elektrotechnika / ATR

Využitie obnoviteľných zdrojov energie na výrobu elektriny a tepla pre mesto Trenčín 

Elektrotechnika / EE 

Návrh a realizácia inteligentného domu pomocou systému Domotron 

Elektrotechnika / EE 

Vytvorenie návrhu elektroinštalácie katedry 

Elektrotechnika / EE 

Manažérstvo rizika a jeho uplatnenie v oblasti silnoprúdovej elektrotechniky 

Elektrotechnika / EE 

Spôsoby spojovania prvkov v elektrických inštaláciách NN a analýza vplyvov na spoľahlivosť spojov 

Elektrotechnika / EE 

Analyzujte súčasný stav v oblasti materiálov používaných pre elektrické zdroje svetla a ich vplyv na vlastnosti zdrojov 

Elektrotechnika / EE 

Odborná spôsobilosť v elektrotechnike 

Elektrotechnika / EE 

Ochrana pred zásahom elektrickým prúdom 

Elektrotechnika / EE 

Vysokonapäťové skúšobníctvo 

Elektrotechnika / EE 

Nové typy epoxidových materiálov pre suché/zalievané transformátory 

Elektrotechnika / EE 

Vyšetrovanie koeficientu súčasnosti zaťaženia v obytných budovách 

Elektrotechnika / EE 

Inteligentný zvolávací systém pre dobrovoľných hasičov 

Elektrotechnika / EE 

Analýza návrhu elektrickej stanice pre vyvedenie výkonu OZE 

Elektrotechnika / EE 

Manažérstvo rizika a jeho aplikácia v podniku 

Elektrotechnika / EE 

Štíhly manažment a jeho aplikácia v podniku 

Elektrotechnika / EE 

Zásady manažérstva kvality 

Elektrotechnika / EE 

Manažment znalostí a jeho aplikácia v podniku 

Elektrotechnika / EE 

Porovnanie vodičov vonkajších silových vedení typu ACSR a ACCC 

Elektrotechnika / EE 

Projekt vzdušného izolovaného vedenia nízkeho napätia 

Elektrotechnika / EE 

Návrh a realizácia modelu klasickej elektroinštalácie pre účely laboratórneho využitia 

Elektrotechnika / EE 

Návrh a realizácia modelu vodnej elektrárne pre účely laboratórneho využitia 

Elektrotechnika / EE 

Návrh elektroinštalácie pasívneho domu 

Elektrotechnika / EE 

Geotermálna energia  a jej využitie na Slovensku 

Elektrotechnika / EE 

Prechodové javy pri vypínaní blízkych skratov v sieťach VVN 

Elektrotechnika / EE 

Možnosti využitia systémov LiDAR v energetike 

Elektrotechnika / EE 

Návrh zariadenia pre elektromagnetickú levitáciu 

Elektrotechnika / EPaT

Návrh a realizácia automatickej plničky medu 

Elektrotechnika / EPaT

Návrh konceptu automatizácie a regulácie skleníka 

Elektrotechnika / EPaT

Návrh výťahového rozvádzača a realizácia modelu výťahového systému 

Elektrotechnika / EPaT

Návrh zariadenia na poloautomatické otryskávanie predmetov 

Elektrotechnika / EPaT

Regulácia otáčok ventilátora v chladiarenskom zariadení 

Elektrotechnika / EPaT

Trenažér rušňa radu 362/363 

Elektrotechnika / EPaT

Určenie energetickej náročnosti elektrickej prevádzky na trati ČHŽ simuláciou 

Elektrotechnika / EPaT

Rekonštrukcia prípravku pre meranie stykového odporu 

Elektrotechnika / EPaT

Mostový žeriav 2x8 ton so synchronizáciou zdvihu 

Elektrotechnika / EPaT

Návrh BLDC motora pre pohon elektromobilu 

Elektrotechnika / EPaT

Vytvorenie súboru didaktických pomôcok pri riadení procesoru ARM 

Elektrotechnika / EPaT

Návrh rotujúcich LED hodín 

Elektrotechnika / EPaT

Návrh výkonového striedača pre pohon elektromobilu s BLDC motorom 

Elektrotechnika / EPaT

Inteligentné autíčka ako študijná pomôcka 

Elektrotechnika / EPaT

Realizácia riadenia polohy loptičky v tubuse prostredníctvom prúdu vzduchu 

Elektrotechnika / EPaT

 

Akademický rok 2020/2021

Názov  práce 

Špecializácia 

Elektromechanické systémy "By Wire" 

Elektrotechnika / ATR

Elektronická regulácia turbodúchadla 

Elektrotechnika / ATR

Elektronické zapaľovanie 

Elektrotechnika / ATR

Kúrenie a chladenie vo vozidlách 

Elektrotechnika / ATR

LED-Matrix svetlomety 

Elektrotechnika / ATR

Návrh metodiky monitorovania, identifikácie a autentifikácie objektov v exteriéroch pomocou autonómneho lietajúceho prostriedku (UAV) 

Elektrotechnika / ATR

Návrh modelu technológie na podporu vzdelávania v oblasti programovania priemyselných automatov 

Elektrotechnika / ATR

Návrh technologického reťazca na monitorovanie dopravných situácií pre prevádzku autonómnych vozidiel 

Elektrotechnika / ATR

Osvetlenie automobilov 

Elektrotechnika / ATR

Ovládanie automobilovej sedačky 

Elektrotechnika / ATR

Posilňovače riadenia 

Elektrotechnika / ATR

Riadiaca jednotka osvetlenia automobilov 

Elektrotechnika / ATR

Snímanie polohy v automobilových motoroch 

Elektrotechnika / ATR

Návrh zariadenia pre elektromagnetickú levitáciu 

Elektrotechnika / EPaT

Návrh a realizácia automatickej plničky medu 

Elektrotechnika / EPaT

Návrh konceptu automatizácie a regulácie skleníka 

Elektrotechnika / EPaT

Návrh výťahového rozvádzača a realizácia modelu výťahového systému 

Elektrotechnika / EPaT

Návrh zariadenia na poloautomatické otryskávanie predmetov 

Elektrotechnika / EPaT

Regulácia otáčok ventilátora v chladiarenskom zariadení 

Elektrotechnika / EPaT

Trenažér rušňa radu 362/363 

Elektrotechnika / EPaT

Určenie energetickej náročnosti elektrickej prevádzky na trati ČHŽ simuláciou 

Elektrotechnika / EPaT

Rekonštrukcia prípravku pre meranie stykového odporu 

Elektrotechnika / EPaT

Mostový žeriav 2x8 ton so synchronizáciou zdvihu 

Elektrotechnika / EPaT

Návrh BLDC motora pre pohon elektromobilu 

Elektrotechnika / EPaT

Vytvorenie súboru didaktických pomôcok pri riadení procesoru ARM 

Elektrotechnika / EPaT

Návrh rotujúcich LED hodín 

Elektrotechnika / EPaT

Návrh výkonového striedača pre pohon elektromobilu s BLDC motorom 

Elektrotechnika / EPaT

Inteligentné autíčka ako študijná pomôcka 

Elektrotechnika / EPaT

Realizácia riadenia polohy loptičky v tubuse prostredníctvom prúdu vzduchu 

Elektrotechnika / EPaT

Návrh zariadenia pre elektromagnetickú levitáciu 

Elektrotechnika / EPaT

Návrh dynamometra s jednosmerným cudzobudeným strojom 

Elektrotechnika / EPaT

Návrh softvéru pre inteligentné autíčko určené pre študentskú súťaž NXP 

Elektrotechnika / EPaT

Návrh softvéru pre inteligentné autičko v špecifických disciplínach študentskej súťaže NXP 

Elektrotechnika / EPaT

Učebné materiály pre prácu s analógovo-digitálnym prevodníkom na mikrokontroléri NXP S32K144 

Elektrotechnika / EPaT

Učebné materiály pre prácu s časovačmi na mikrokontroléri NXP S32K144 

Elektrotechnika / EPaT

Učebné materiály pre prácu s výkonovým modulom NXP MOTORGD v spolupráci s mikrokontrolérom NXP S32K144 

Elektrotechnika / EPaT

Učebné materiály pre riadenie jednosmerného motora s permanentnými magnetmi v spolupráci s mikrokontrolérom NXP S32K144 

Elektrotechnika / EPaT

Návrh elektrodynamickej brzdy pre trakčné vozidlo 

Elektrotechnika / EPaT

Analýza parametrov elektrických prúdovodičov 

Elektrotechnika / EPaT

Rekonštrukcia dynamometra 1,5 kW 

Elektrotechnika / EPaT

i Pravidlá pri zadávaní, spracovaní, oponovaní, obhajobe a hodnotení záverečných prác v študijnom programe

Na úrovni univerzity definuje procesy, postupy a štruktúry Smernica 215 – Smernica o záverečných, rigoróznych a habilitačných prácach v podmienkach Žilinskej univerzity v Žiline (https://uniza.sk/index.php?option=com_content&view=article&id=4131:smernice-pre-vnutorny-system-kvality-uniza-2&catid=2). 

Na úrovni fakulty: 

Usmernenie dekana č. 1/2021 pre odovzdávanie záverečných bakalárskych a inžinierskych prác na FEIT UNIZA v akademickom roku 2020/2021:

https://feit.uniza.sk/wp-content/uploads/2021/04/Usmernenie_dekana_ZP_2020-21.pdf 

Konkrétne informácie pre študentov: 

https://feit.uniza.sk/zaver-bakalarskeho-studia/

Možnosti a postupy účasti na mobilitách študentov

Na úrovni univerzity definuje procesy, postupy a štruktúry Smernica 219 – Mobility študentov a zamestnancov Žilinskej univerzity v Žiline v zahraničí (https://uniza.sk/index.php?option=com_content&view=article&id=4131:smernice-pre-vnutorny-system-kvality-uniza-2&catid=2). 

Na úrovni fakulty sú podrobnejšie uvedené konkrétne postupy a aktuálne informácie na webovej stránke: 

https://feit.uniza.sk/studenti/mobilita-erasmus-2/ 

 

Na úrovni fakulty sú koordinátori a kontaktné osoby: 

prof. Ing. Peter Brída, PhD. (prodekan pre zahraničné vzťahy), peter.brida@uniza.sk 

Mgr. Silvia Pirníková (fakultný Erazmus koordinátor), silvia.pirnikova@uniza.sk 

Pravidlá dodržiavania akademickej etiky a vyvodzovania dôsledkov

Na úrovni univerzity definuje procesy, postupy a štruktúry Smernica 207 – Etický kódex Žilinskej univerzity v Žiline (https://uniza.sk/index.php?option=com_content&view=article&id=4131:smernice-pre-vnutorny-system-kvality-uniza-2&catid=2)

Smernica 201 – Disciplinárny poriadok pre študentov Žilinskej univerzity v Žiline (https://uniza.sk/index.php?option=com_content&view=article&id=4131:smernice-pre-vnutorny-system-kvality-uniza-2&catid=2). 

 Na úrovni fakulty je ustanovená disciplinárna komisia. 

Postupy aplikovateľné pre študentov so špeciálnymi potrebami

Na úrovni univerzity definuje procesy, postupy a štruktúry Smernica 198 – Podpora uchádzačov o štúdium a študentov so špecifickými potrebami na Žilinskej univerzite v Žiline (https://uniza.sk/index.php?option=com_content&view=article&id=4131:smernice-pre-vnutorny-system-kvality-uniza-2&catid=2) 

a Smernica 209 – Študijný poriadok pre I. a II. stupeň vysokoškolského štúdia na Žilinskej univerzite v Žiline (https://uniza.sk/index.php?option=com_content&view=article&id=4131:smernice-pre-vnutorny-system-kvality-uniza-2&catid=2). 

Podrobné informácie pre študentov sú uvedené na webovej stránke: 

https://www.uniza.sk/index.php/studenti/vseobecne-informacie/studenti-so-specifickymi-potrebami  

Na úrovni fakulty sú koordinátori akontaktné osoby: 

doc. Ing. Mariana Beňová, PhD. (prodekanka pre vzdelávanie), mariana.benova@uniza.sk 

Bc. Emília Pekárová (referentka pre vzdelávanie), emilia.pekarova@uniza.sk 

Postupy podávania podnetov a odvolaní zo strany študenta

Na úrovni univerzity definuje procesy, postupy a štruktúry Smernica 209 – Študijný poriadok pre I. a II. stupeň vysokoškolského štúdia na Žilinskej univerzite v Žiline (https://uniza.sk/index.php?option=com_content&view=article&id=4131:smernice-pre-vnutorny-system-kvality-uniza-2&catid=2). 

 

Na úrovni fakulty prostredníctvom zverejnených e-mailových kontaktov zodpovedných osôb, prostredníctvom študentov zastúpených v študentskej časti Akademického senátu FEIT a prostredníctvom odkazu Poradíme vám: https://feit.uniza.sk/studenti/poradime-vam/ 

alebo Odkazu pre dekana:  

https://odkaz.feit.uniza.sk/

5. Informačné listy predmetov študijného programu (v štruktúre podľa vyhlášky č. 614/2002 Z. z.)
Povinné predmety
Roč. Sem. Kód Predmet Skratka Rozsah Ukonč. Kredity Profil. Jadro Garant
1 Z 3B00101 matematika 1 Mat1 4 - 4 - 0 S 9 - áno doc. Mgr. Branislav Ftorek, PhD.
1 Z 3B00102 elektrické obvody 1 EO1 2 - 2 - 1 S 6 - áno prof. Ing. Ladislav Janoušek, PhD.
1 Z 3B00103 úvod do fyziky ÚDF 2 - 2 - 0 S 4 - áno doc. PaedDr. Peter Hockicko, PhD.
1 Z 3B00108 informatika INF 2 - 0 - 2 S 5 - - doc. Ing. Miroslav Benčo, PhD.
1 Z 3B0D101 Úvod do štúdia elektrotechniky ÚŠE 2 - 1 - 0 S 6 - áno prof. Ing. Pavol Špánik, PhD.
1 L 3B00201 matematika 2 Mat2 4 - 3 - 0 S 8 - áno doc. Mgr. Branislav Ftorek, PhD.
1 L 3B00202 elektrické obvody 2 EO2 2 - 2 - 1 S 6 - áno doc. Ing. Mariana Beňová, PhD.
1 L 3B00203 mechanika MECH 3 - 2 - 2 S 7 - áno prof. Ing. Dušan Pudiš, PhD.
1 L 3B0D206 Základy merania a meracích systémov ZMMS 2 - 2 - 1 S 5 áno áno prof. Ing. Miroslav Gutten, PhD.
2 Z 3B00303 elektrina a magnetizmus EaM 3 - 2 - 2 S 7 - áno prof. Ing. Dušan Pudiš, PhD.
2 Z 3B00304 elektronika 1 E1 2 - 0 - 3 S 6 áno áno doc. Ing. Libor Hargaš, PhD.
2 Z 3B00305 teória automatického riadenia TAR 3 - 1 - 1 S 5 - áno doc. Ing. Jozef Hrbček, PhD.
2 Z 3B0D305 Odborný anglický jazyk pre elektrotechniku 1 OAJE1 0 - 2 - 0 S 2 - - Mgr. Daniela Sršníková, Ph.D.
2 Z 3B0D306 Matlab pre elektrotechniku ME 0 - 3 - 0 S 5 - - Ing. Martina Kajanová, PhD.
2 L 3B00409 Materiály a technológie v elektrotechnike MTE 2 - 1 - 1 S 5 - - prof. RNDr. Jozef Kúdelčík, PhD.
2 L 3B0D402 Výkonová elektronika VE 3 - 1 - 2 S 7 áno áno prof. Ing. Pavol Špánik, PhD.
2 L 3B0D412 Odborný anglický jazyk pre elektrotechniku 2 OAJE2 0 - 2 - 0 S 2 - - Mgr. Daniela Sršníková, Ph.D.
3 Z 3B0D501 Bakalársky projekt zo špecializácie 1 BPŠ1 0 - 2 - 0 S 3 áno áno prof. Ing. Peter Braciník, PhD.
3 Z 3B0D502 Výkonové polovodičové meniče 1 VPM1 2 - 1 - 1 S 5 áno áno prof. Ing. Pavol Špánik, PhD.
3 Z 3B0D503 Elektrické pohony 1 EP1 2 - 1 - 1 S 5 áno áno doc. Ing. Pavol Makyš, PhD.
3 Z 3B0D515 Odborný anglický jazyk pre elektrotechniku 3 OAJE3 0 - 2 - 0 S 2 - - Mgr. Daniela Sršníková, Ph.D.
3 L 3B0D601 Podnikový manažment 1 PM1 2 - 1 - 0 S 3 - - Ing. Ivan Litvaj, PhD.
3 L 3B0D602 Bakalársky projekt zo špecializácie 2 BPŠ2 0 - 3 - 0 S 2 áno áno prof. Ing. Michal Frivaldský, PhD.
3 L 3B0D603 Vypracovanie a obhajoba bakalárskej práce VOBP 0 - 20 - 0 S 10 - - prof. Ing. Michal Frivaldský, PhD.
3 L 3B0D604 Predmet štátnej skúšky PŠS 0 - 4 - 0 S 5 - - prof. Ing. Michal Frivaldský, PhD.
3 L 3B0D608 Odborná prax pre elektrotechniku OPE 0 - 0 - 0 S 2 - - prof. Ing. Alena Otčenášová, PhD.
Povinne voliteľné predmety
Roč. Sem. Kód Predmet Skratka Rozsah Ukonč. Kredity Profil. Jadro Garant
1 L 3B0D202 Projektovanie elektrických rozvodov PER 1 - 2 - 0 S 4 - áno doc. Ing. Marek Roch, PhD.
1 L 3B0D203 Základy práce s mikropočítačom ZPM 2 - 0 - 2 S 4 áno áno doc. Ing. Dušan Koniar, PhD.
2 Z 3B00306 Autotronika AT 3 - 0 - 3 S 5 áno áno doc. Ing. Daniel Korenčiak, PhD.
2 Z 3B00508 databázové systémy v IKT DSIKT 2 - 0 - 2 S 5 - - prof. Ing. Peter Brída, PhD.
2 Z 3B0D302 Úvod do programovania mikroprocesorov - základy programovacieho jazyka C ÚPM 2 - 0 - 2 S 5 - áno doc. Ing. Dušan Koniar, PhD.
2 Z 3B0D304 Základy prevádzky elektrických vedení ZPEV 2 - 2 - 0 S 5 áno áno doc. Ing. Marek Höger, PhD.
2 L 3B0D403 Klasické elektrárne KE 2 - 2 - 0 S 5 - áno doc. Ing. Marek Roch, PhD.
2 L 3B0D404 Mechanika vedení MV 2 - 2 - 0 S 6 áno áno prof. Ing. Alena Otčenášová, PhD.
2 L 3B0D405 Elektrické stroje 1 ES1 2 - 1 - 2 S 5 áno áno prof. Ing. Pavol Rafajdus, PhD.
2 L 3B0D406 Mikroprocesorové systémy 1 MPS1 2 - 0 - 2 S 4 áno áno doc. Ing. Dušan Koniar, PhD.
2 L 3B0D407 Základy elektroenergetiky ZEE 2 - 1 - 0 S 3 - áno prof. Ing. Peter Braciník, PhD.
2 L 3B0D408 Základy elektrických strojov ZES 3 - 0 - 2 S 5 áno áno prof. Ing. Pavol Rafajdus, PhD.
2 L 3B0D413 Elektronika 2 E2 2 - 0 - 3 S 4 áno áno doc. Ing. Libor Hargaš, PhD.
3 Z 3B0D504 Obnoviteľné zdroje energie OZE 2 - 2 - 0 S 5 - áno doc. Ing. Marek Roch, PhD.
3 Z 3B0D505 Elektrické stroje 2 ES2 2 - 1 - 2 S 5 áno áno prof. Ing. Pavol Rafajdus, PhD.
3 Z 3B0D506 Elektrické prístroje EP 2 - 0 - 2 S 5 áno áno prof. Ing. Pavol Rafajdus, PhD.
3 Z 3B0D507 Mikroprocesorové systémy 2 MPS2 2 - 0 - 2 S 5 áno áno doc. Ing. Dušan Koniar, PhD.
3 Z 3B0D508 Úvod do elektrickej trakcie ÚET 3 - 2 - 0 S 5 - - doc. Ing. Pavol Makyš, PhD.
3 Z 3B0D509 Logické obvody LO 2 - 0 - 2 S 5 áno áno doc. Ing. Dušan Koniar, PhD.
3 Z 3B0D510 Návrh elektronických zariadení NEZ 1 - 0 - 3 S 5 - - Ing. Ondrej Hock, PhD.
3 Z 3B0D511 Diagnostika elektrických systémov automobilov DESA 2 - 0 - 2 S 5 - - Ing. Matej Kučera, PhD.
3 Z 3B0D512 Autotronická a mechatronická senzorika AMS 2 - 0 - 2 S 5 - - doc. Ing. Dušan Koniar, PhD.
3 L 3B0D605 Výkonové polovodičové systémy VPS 2 - 0 - 2 S 4 áno áno doc. Ing. Michal Praženica, PhD.
3 L 3B0D606 Elektrické pohony 2 EP2 2 - 0 - 2 S 4 áno áno doc. Ing. Pavol Makyš, PhD.
3 L 3B0D607 Riadiace systémy vozidiel RSV 2 - 0 - 3 S 4 áno - doc. Ing. Daniel Korenčiak, PhD.
Výberové predmety
Roč. Sem. Kód Predmet Skratka Rozsah Ukonč. Kredity Profil. Jadro Garant
1 Z 3B00105 seminár z matematiky 1 SEM1 0 - 2 - 0 S 2 - - doc. Mgr. Branislav Ftorek, PhD.
1 Z 3B00106 seminár z elektrických obvodov 1 SEO1 0 - 2 - 0 S 2 - - doc. Ing. Mariana Beňová, PhD.
1 Z 3B00107 seminár z cudzieho jazyka 1 SCJ1 0 - 2 - 0 S 2 - - Mgr. Daniela Sršníková, Ph.D.
1 Z 3B00112 slovenský jazyk 1 SJ1 0 - 3 - 0 S 2 - - Mgr. Katarína Pankuchová, PhD.
1 Z 3BTS001 telovýchovné sústredenie TVS 0 - 1 - 0 S 1 - - PaedDr. Marián Hrabovský, PhD.
1 Z 3BTV001 telesná výchova TV 0 - 2 - 0 S 1 - - PaedDr. Marián Hrabovský, PhD.
1 L 3B00205 seminár z cudzieho jazyka 2 SCJ2 0 - 2 - 0 S 2 - - Mgr. Daniela Sršníková, Ph.D.
1 L 3B00206 seminár z elektrických obvodov 2 ESO2 0 - 2 - 0 S 2 - - doc. Ing. Mariana Beňová, PhD.
1 L 3B00210 slovenský jazyk 2 SJ2 0 - 3 - 0 S 2 - - Mgr. Katarína Pankuchová, PhD.
1 L 3B0D207 Odborná prax pre elektrotechniku OPE 0 - 0 - 0 S 2 - - prof. Ing. Alena Otčenášová, PhD.
1 L 3BTS002 telovýchovné sústredenie TVS 0 - 1 - 0 S 1 - - PaedDr. Marián Hrabovský, PhD.
1 L 3BTV002 telesná výchova TV 0 - 2 - 0 S 1 - - PaedDr. Marián Hrabovský, PhD.
2 Z 3B0D303 Odborná prax pre elektrotechniku OPE 0 - 0 - 0 S 2 - - prof. Ing. Alena Otčenášová, PhD.
2 Z 3BTS003 telovýchovné sústredenie TVS 0 - 1 - 0 S 1 - - PaedDr. Marián Hrabovský, PhD.
2 Z 3BTV003 telesná výchova TV 0 - 2 - 0 S 1 - - PaedDr. Marián Hrabovský, PhD.
2 L 3B0D409 Odborná prax pre elektrotechniku OPE 0 - 0 - 0 S 2 - - prof. Ing. Alena Otčenášová, PhD.
2 L 3B0D410 Úvod do elektrických pohonov ÚEP 0 - 2 - 0 S 3 - - doc. Ing. Pavol Makyš, PhD.
2 L 3B0D411 Bezpečnosť práce v elektrotechnike BPE 2 - 0 - 1 S 3 - - doc. Ing. Marek Roch, PhD.
2 L 3BTS004 telovýchovné sústredenie TVS 0 - 1 - 0 S 1 - - PaedDr. Marián Hrabovský, PhD.
2 L 3BTV004 telesná výchova TV 0 - 2 - 0 S 1 - - PaedDr. Marián Hrabovský, PhD.
3 Z 3B0D316 Odborná prax pre elektrotechniku OPE 0 - 0 - 0 S 2 - - prof. Ing. Alena Otčenášová, PhD.
3 Z 3B0D513 Simulačné jazyky vo výkonovej elektronike SJVE 0 - 0 - 2 S 3 - - prof. Ing. Michal Frivaldský, PhD.
3 Z 3B0D514 Automobilové motory AM 2 - 0 - 2 S 3 - - doc. Ing. Daniel Korenčiak, PhD.
3 Z 3BTS005 telovýchovné sústredenie TVS 0 - 1 - 0 S 1 - - PaedDr. Marián Hrabovský, PhD.
3 Z 3BTV005 telesná výchova TV 0 - 2 - 0 S 1 - - PaedDr. Marián Hrabovský, PhD.
3 L 3BTS006 telovýchovné sústredenie TVS 0 - 1 - 0 S 1 - - PaedDr. Marián Hrabovský, PhD.
3 L 3BTV006 telesná výchova TV 0 - 3 - 0 S 1 - - PaedDr. Marián Hrabovský, PhD.
6. Aktuálny harmonogram akademického roka a aktuálny rozvrh
Uveďte link na akademický kalendár a e-vzdelavanie
Akademický kalendár

https://feit.uniza.sk/studenti/akademicky-kalendar/

Aktuálny rozvrh

https://vzdelavanie.uniza.sk/vzdelavanie/rozvrh2.php 

7. Personálne zabezpečenie študijného programu
a Meno, priezvisko a tituly osoby zodpovednej za uskutočňovanie, rozvoj a kvalitu študijného programu

Meno, priezvisko, tituly: Michal Frivaldský , prof. Ing., PhD. 

Funkcia: vedúci Katedry mechatroniky a elektroniky 

Kontakt (mail, tel.): michal.frivaldsky@uniza.sk; 041/513 1600 

b - c Zoznam osôb zabezpečujúcich profilové predmety študijného programu

Obsah sa generuje z údajov učebných plánov.

Meno, priezvisko a tituly učiteľaPredmetNázov
prof. Ing. Peter Braciník, PhD.3B0D501Bakalársky projekt zo špecializácie 1
prof. Ing. Michal Frivaldský, PhD.3B0D602Bakalársky projekt zo špecializácie 2
prof. Ing. Miroslav Gutten, PhD.3B0D206Základy merania a meracích systémov
doc. Ing. Libor Hargaš, PhD.3B00304elektronika 1
doc. Ing. Libor Hargaš, PhD.3B0D413Elektronika 2
doc. Ing. Marek Höger, PhD.3B0D304Základy prevádzky elektrických vedení
doc. Ing. Dušan Koniar, PhD.3B0D203Základy práce s mikropočítačom
doc. Ing. Dušan Koniar, PhD.3B0D406Mikroprocesorové systémy 1
doc. Ing. Dušan Koniar, PhD.3B0D507Mikroprocesorové systémy 2
doc. Ing. Dušan Koniar, PhD.3B0D509Logické obvody
doc. Ing. Daniel Korenčiak, PhD.3B00306Autotronika
doc. Ing. Daniel Korenčiak, PhD.3B0D607Riadiace systémy vozidiel
doc. Ing. Pavol Makyš, PhD.3B0D503Elektrické pohony 1
doc. Ing. Pavol Makyš, PhD.3B0D606Elektrické pohony 2
prof. Ing. Alena Otčenášová, PhD.3B0D404Mechanika vedení
doc. Ing. Michal Praženica, PhD.3B0D605Výkonové polovodičové systémy
prof. Ing. Pavol Rafajdus, PhD.3B0D405Elektrické stroje 1
prof. Ing. Pavol Rafajdus, PhD.3B0D408Základy elektrických strojov
prof. Ing. Pavol Rafajdus, PhD.3B0D505Elektrické stroje 2
prof. Ing. Pavol Rafajdus, PhD.3B0D506Elektrické prístroje
prof. Ing. Pavol Špánik, PhD.3B0D402Výkonová elektronika
prof. Ing. Pavol Špánik, PhD.3B0D502Výkonové polovodičové meniče 1
d Zoznam učiteľov študijného programu

Obsah sa generuje z údajov učebných plánov.

Meno, priezvisko a tituly učiteľaOrg.formaPredmetNázov
doc. Ing. Miroslav Benčo, PhD.prednášky3B00108informatika
doc. Ing. Mariana Beňová, PhD.prednášky, cvičenia, lab.cvičenia3B00102elektrické obvody 1
doc. Ing. Mariana Beňová, PhD.cvičenia3B00106seminár z elektrických obvodov 1
doc. Ing. Mariana Beňová, PhD.prednášky, cvičenia, lab.cvičenia3B00202elektrické obvody 2
doc. Ing. Mariana Beňová, PhD.cvičenia3B00206seminár z elektrických obvodov 2
doc. Ing. Štefan Borik, PhD.cvičenia, lab.cvičenia3B00102elektrické obvody 1
doc. Ing. Štefan Borik, PhD.cvičenia, lab.cvičenia3B00202elektrické obvody 2
prof. Ing. Peter Braciník, PhD.prednášky3B0D101Úvod do štúdia elektrotechniky
prof. Ing. Peter Braciník, PhD.cvičenia3B0D403Klasické elektrárne
prof. Ing. Peter Braciník, PhD.prednášky, cvičenia3B0D407Základy elektroenergetiky
prof. Ing. Peter Braciník, PhD.cvičenia3B0D501Bakalársky projekt zo špecializácie 1
Ing. Emília Bubeníková, PhD.prednášky, cvičenia, lab.cvičenia3B00305teória automatického riadenia
Mgr. Antónia Bugárovácvičenia3B00112slovenský jazyk 1
Mgr. Antónia Bugárovácvičenia3B00210slovenský jazyk 2
Ing. Matúš Danko, PhD.lab.cvičenia3B00306Autotronika
Ing. Matúš Danko, PhD.prednášky, lab.cvičenia3B0D511Diagnostika elektrických systémov automobilov
Ing. Matúš Danko, PhD.lab.cvičenia3B0D512Autotronická a mechatronická senzorika
Ing. Matúš Danko, PhD.lab.cvičenia3B0D514Automobilové motory
doc. RNDr. Božena Dorociaková, PhD.prednášky, cvičenia3B00101matematika 1
doc. RNDr. Božena Dorociaková, PhD.prednášky, cvičenia3B00201matematika 2
doc. Ing. Peter Drgoňa, PhD.prednášky, lab.cvičenia3B0D302Úvod do programovania mikroprocesorov - základy programovacieho jazyka C
doc. Ing. Peter Drgoňa, PhD.lab.cvičenia3B0D406Mikroprocesorové systémy 1
doc. Ing. Peter Drgoňa, PhD.cvičenia, lab.cvičenia3B0D507Mikroprocesorové systémy 2
doc. Ing. Peter Drgoňa, PhD.lab.cvičenia3B0D607Riadiace systémy vozidiel
RNDr. Jana Ďurišová, PhD.cvičenia, lab.cvičenia3B00203mechanika
RNDr. Jana Ďurišová, PhD.cvičenia, lab.cvičenia3B00303elektrina a magnetizmus
prof. Ing. Michal Frivaldský, PhD.prednášky3B0D101Úvod do štúdia elektrotechniky
prof. Ing. Michal Frivaldský, PhD.lab.cvičenia3B0D207Odborná prax pre elektrotechniku
prof. Ing. Michal Frivaldský, PhD.lab.cvičenia3B0D303Odborná prax pre elektrotechniku
prof. Ing. Michal Frivaldský, PhD.lab.cvičenia3B0D316Odborná prax pre elektrotechniku
prof. Ing. Michal Frivaldský, PhD.prednášky, cvičenia3B0D402Výkonová elektronika
prof. Ing. Michal Frivaldský, PhD.lab.cvičenia3B0D409Odborná prax pre elektrotechniku
prof. Ing. Michal Frivaldský, PhD.cvičenia3B0D501Bakalársky projekt zo špecializácie 1
prof. Ing. Michal Frivaldský, PhD.prednášky, cvičenia3B0D502Výkonové polovodičové meniče 1
prof. Ing. Michal Frivaldský, PhD.lab.cvičenia3B0D513Simulačné jazyky vo výkonovej elektronike
prof. Ing. Michal Frivaldský, PhD.cvičenia3B0D602Bakalársky projekt zo špecializácie 2
prof. Ing. Michal Frivaldský, PhD.cvičenia3B0D603Vypracovanie a obhajoba bakalárskej práce
prof. Ing. Michal Frivaldský, PhD.cvičenia3B0D604Predmet štátnej skúšky
prof. Ing. Michal Frivaldský, PhD.lab.cvičenia3B0D608Odborná prax pre elektrotechniku
doc. Mgr. Branislav Ftorek, PhD.prednášky, cvičenia3B00101matematika 1
doc. Mgr. Branislav Ftorek, PhD.prednášky, cvičenia3B00201matematika 2
Mgr. Dušan Gibacvičenia3BTS001telovýchovné sústredenie
Mgr. Dušan Gibacvičenia3BTS002telovýchovné sústredenie
Mgr. Dušan Gibacvičenia3BTS003telovýchovné sústredenie
Mgr. Dušan Gibacvičenia3BTS004telovýchovné sústredenie
Mgr. Dušan Gibacvičenia3BTS005telovýchovné sústredenie
Mgr. Dušan Gibacvičenia3BTS006telovýchovné sústredenie
Mgr. Dušan Gibacvičenia3BTV001telesná výchova
Mgr. Dušan Gibacvičenia3BTV002telesná výchova
Mgr. Dušan Gibacvičenia3BTV003telesná výchova
Mgr. Dušan Gibacvičenia3BTV004telesná výchova
Mgr. Dušan Gibacvičenia3BTV005telesná výchova
Mgr. Dušan Gibacvičenia3BTV006telesná výchova
Ing. Daniela Gombárska, PhD.cvičenia, lab.cvičenia3B00102elektrické obvody 1
Ing. Daniela Gombárska, PhD.cvičenia3B00106seminár z elektrických obvodov 1
Ing. Daniela Gombárska, PhD.cvičenia, lab.cvičenia3B00202elektrické obvody 2
Ing. Daniela Gombárska, PhD.cvičenia3B00206seminár z elektrických obvodov 2
RNDr. Vladimír Guldanprednášky, cvičenia3B00101matematika 1
RNDr. Vladimír Guldancvičenia3B00105seminár z matematiky 1
RNDr. Vladimír Guldanprednášky, cvičenia3B00201matematika 2
prof. Ing. Miroslav Gutten, PhD.prednášky, cvičenia, lab.cvičenia3B0D206Základy merania a meracích systémov
Ing. Branislav Hanko, PhD.lab.cvičenia3B00306Autotronika
Ing. Branislav Hanko, PhD.prednášky, lab.cvičenia3B0D511Diagnostika elektrických systémov automobilov
Ing. Branislav Hanko, PhD.lab.cvičenia3B0D514Automobilové motory
Ing. Štefan Hardoň, PhD.cvičenia3B00103úvod do fyziky
Ing. Štefan Hardoň, PhD.cvičenia, lab.cvičenia3B00203mechanika
Ing. Štefan Hardoň, PhD.cvičenia, lab.cvičenia3B00303elektrina a magnetizmus
Ing. Štefan Hardoň, PhD.cvičenia, lab.cvičenia3B00409Materiály a technológie v elektrotechnike
doc. Ing. Libor Hargaš, PhD.prednášky, lab.cvičenia3B00304elektronika 1
doc. Ing. Libor Hargaš, PhD.prednášky, lab.cvičenia3B0D413Elektronika 2
doc. Ing. Libor Hargaš, PhD.prednášky, lab.cvičenia3B0D509Logické obvody
doc. Ing. Libor Hargaš, PhD.prednášky, lab.cvičenia3B0D512Autotronická a mechatronická senzorika
Ing. Ondrej Hock, PhD.lab.cvičenia3B00304elektronika 1
Ing. Ondrej Hock, PhD.lab.cvičenia3B0D203Základy práce s mikropočítačom
Ing. Ondrej Hock, PhD.lab.cvičenia3B0D413Elektronika 2
Ing. Ondrej Hock, PhD.prednášky, lab.cvičenia3B0D510Návrh elektronických zariadení
doc. PaedDr. Peter Hockicko, PhD.prednášky, cvičenia3B00103úvod do fyziky
doc. PaedDr. Peter Hockicko, PhD.prednášky, cvičenia, lab.cvičenia3B00203mechanika
doc. Ing. Marek Höger, PhD.prednášky, cvičenia3B0D304Základy prevádzky elektrických vedení
doc. Ing. Jozef Hrbček, PhD.prednášky, lab.cvičenia3B00305teória automatického riadenia
RNDr. Radoslav Chupáč, PhD.cvičenia3B00101matematika 1
RNDr. Radoslav Chupáč, PhD.prednášky, cvičenia3B00201matematika 2
Mgr. Marián Janek, PhD.cvičenia3B00103úvod do fyziky
prof. Ing. Ladislav Janoušek, PhD.prednášky, cvičenia, lab.cvičenia3B00102elektrické obvody 1
prof. Ing. Ladislav Janoušek, PhD.prednášky, cvičenia, lab.cvičenia3B00202elektrické obvody 2
prof. Ing. Ladislav Janoušek, PhD.prednášky3B0D101Úvod do štúdia elektrotechniky
Mgr. Júlia Jellúšová, PhD.cvičenia3B00107seminár z cudzieho jazyka 1
Mgr. Júlia Jellúšová, PhD.cvičenia3B00205seminár z cudzieho jazyka 2
Mgr. Júlia Jellúšová, PhD.cvičenia3B0D305Odborný anglický jazyk pre elektrotechniku 1
Mgr. Júlia Jellúšová, PhD.cvičenia3B0D412Odborný anglický jazyk pre elektrotechniku 2
Mgr. Júlia Jellúšová, PhD.cvičenia3B0D515Odborný anglický jazyk pre elektrotechniku 3
Ing. Martina Kajanová, PhD.cvičenia3B0D306Matlab pre elektrotechniku
Ing. Slavomír Kaščák, PhD.lab.cvičenia3B00304elektronika 1
Ing. Slavomír Kaščák, PhD.lab.cvičenia3B0D413Elektronika 2
Ing. Slavomír Kaščák, PhD.cvičenia, lab.cvičenia3B0D502Výkonové polovodičové meniče 1
Ing. Slavomír Kaščák, PhD.lab.cvičenia3B0D513Simulačné jazyky vo výkonovej elektronike
Ing. Roman Koňarik, PhD.cvičenia3B0D306Matlab pre elektrotechniku
Ing. Roman Koňarik, PhD.cvičenia, lab.cvičenia3B0D402Výkonová elektronika
Ing. Roman Koňarik, PhD.cvičenia, lab.cvičenia3B0D502Výkonové polovodičové meniče 1
Ing. Roman Koňarik, PhD.lab.cvičenia3B0D605Výkonové polovodičové systémy
doc. Ing. Dušan Koniar, PhD.prednášky, lab.cvičenia3B00304elektronika 1
doc. Ing. Dušan Koniar, PhD.prednášky3B0D203Základy práce s mikropočítačom
doc. Ing. Dušan Koniar, PhD.prednášky3B0D406Mikroprocesorové systémy 1
doc. Ing. Dušan Koniar, PhD.prednášky, lab.cvičenia3B0D413Elektronika 2
doc. Ing. Dušan Koniar, PhD.cvičenia3B0D501Bakalársky projekt zo špecializácie 1
doc. Ing. Dušan Koniar, PhD.prednášky3B0D507Mikroprocesorové systémy 2
doc. Ing. Dušan Koniar, PhD.prednášky, lab.cvičenia3B0D509Logické obvody
doc. Ing. Dušan Koniar, PhD.prednášky, lab.cvičenia3B0D512Autotronická a mechatronická senzorika
doc. Ing. Dušan Koniar, PhD.cvičenia3B0D602Bakalársky projekt zo špecializácie 2
doc. Ing. Daniel Korenčiak, PhD.prednášky3B00306Autotronika
doc. Ing. Daniel Korenčiak, PhD.cvičenia, lab.cvičenia3B0D206Základy merania a meracích systémov
doc. Ing. Daniel Korenčiak, PhD.prednášky3B0D514Automobilové motory
doc. Ing. Daniel Korenčiak, PhD.prednášky3B0D607Riadiace systémy vozidiel
Ing. Matej Kučera, PhD.cvičenia, lab.cvičenia3B0D206Základy merania a meracích systémov
Ing. Matej Kučera, PhD.prednášky, lab.cvičenia3B0D511Diagnostika elektrických systémov automobilov
Ing. Matej Kučera, PhD.lab.cvičenia3B0D514Automobilové motory
prof. RNDr. Jozef Kúdelčík, PhD.prednášky, cvičenia, lab.cvičenia3B00203mechanika
prof. RNDr. Jozef Kúdelčík, PhD.prednášky, cvičenia, lab.cvičenia3B00303elektrina a magnetizmus
prof. RNDr. Jozef Kúdelčík, PhD.prednášky, cvičenia3B00409Materiály a technológie v elektrotechnike
Mgr. Albert Kulla, PhD.cvičenia3B00107seminár z cudzieho jazyka 1
Mgr. Albert Kulla, PhD.cvičenia3B00205seminár z cudzieho jazyka 2
Mgr. Albert Kulla, PhD.cvičenia3B0D305Odborný anglický jazyk pre elektrotechniku 1
Mgr. Albert Kulla, PhD.cvičenia3B0D412Odborný anglický jazyk pre elektrotechniku 2
Mgr. Albert Kulla, PhD.cvičenia3B0D515Odborný anglický jazyk pre elektrotechniku 3
PhDr. Petra Laktišová, PhD.cvičenia3B00107seminár z cudzieho jazyka 1
PhDr. Petra Laktišová, PhD.cvičenia3B00205seminár z cudzieho jazyka 2
PhDr. Petra Laktišová, PhD.cvičenia3B0D305Odborný anglický jazyk pre elektrotechniku 1
PhDr. Petra Laktišová, PhD.cvičenia3B0D412Odborný anglický jazyk pre elektrotechniku 2
PhDr. Petra Laktišová, PhD.cvičenia3B0D515Odborný anglický jazyk pre elektrotechniku 3
Ing. Pavel Lehocký, PhD.cvičenia, lab.cvičenia3B0D405Elektrické stroje 1
Ing. Pavel Lehocký, PhD.lab.cvičenia3B0D408Základy elektrických strojov
Ing. Pavel Lehocký, PhD.cvičenia, lab.cvičenia3B0D505Elektrické stroje 2
Ing. Pavel Lehocký, PhD.cvičenia, lab.cvičenia3B0D506Elektrické prístroje
Mgr. Ivana Lettrichová, PhD.cvičenia, lab.cvičenia3B00203mechanika
Mgr. Ivana Lettrichová, PhD.cvičenia, lab.cvičenia3B00303elektrina a magnetizmus
Ing. Ivan Litvaj, PhD.prednášky, cvičenia3B0D601Podnikový manažment 1
doc. Ing. Pavol Makyš, PhD.cvičenia3B0D410Úvod do elektrických pohonov
doc. Ing. Pavol Makyš, PhD.prednášky, cvičenia, lab.cvičenia3B0D503Elektrické pohony 1
doc. Ing. Pavol Makyš, PhD.prednášky, cvičenia3B0D508Úvod do elektrickej trakcie
doc. Ing. Pavol Makyš, PhD.cvičenia3B0D603Vypracovanie a obhajoba bakalárskej práce
doc. Ing. Pavol Makyš, PhD.cvičenia3B0D604Predmet štátnej skúšky
doc. Ing. Pavol Makyš, PhD.prednášky, lab.cvičenia3B0D606Elektrické pohony 2
RNDr. Zuzana Malacká, PhD.cvičenia3B00105seminár z matematiky 1
prof. Mgr. Ivan Martinček, PhD.prednášky, cvičenia, lab.cvičenia3B00303elektrina a magnetizmus
Ing. Slavomír Matúška, PhD.lab.cvičenia3B00108informatika
RNDr. Mária Michalková, PhD.cvičenia3B00101matematika 1
RNDr. Mária Michalková, PhD.cvičenia3B00201matematika 2
Ing. Ján Morgoš, PhD.lab.cvičenia3B0D513Simulačné jazyky vo výkonovej elektronike
prof. Ing. Alena Otčenášová, PhD.lab.cvičenia3B0D207Odborná prax pre elektrotechniku
prof. Ing. Alena Otčenášová, PhD.lab.cvičenia3B0D303Odborná prax pre elektrotechniku
prof. Ing. Alena Otčenášová, PhD.cvičenia3B0D304Základy prevádzky elektrických vedení
prof. Ing. Alena Otčenášová, PhD.lab.cvičenia3B0D316Odborná prax pre elektrotechniku
prof. Ing. Alena Otčenášová, PhD.prednášky, cvičenia3B0D404Mechanika vedení
prof. Ing. Alena Otčenášová, PhD.lab.cvičenia3B0D409Odborná prax pre elektrotechniku
prof. Ing. Alena Otčenášová, PhD.cvičenia3B0D602Bakalársky projekt zo špecializácie 2
prof. Ing. Alena Otčenášová, PhD.cvičenia3B0D603Vypracovanie a obhajoba bakalárskej práce
prof. Ing. Alena Otčenášová, PhD.cvičenia3B0D604Predmet štátnej skúšky
prof. Ing. Alena Otčenášová, PhD.lab.cvičenia3B0D608Odborná prax pre elektrotechniku
Ing. Matěj Pácha, PhD.cvičenia3B0D508Úvod do elektrickej trakcie
Mgr. Katarína Pankuchová, PhD.cvičenia3B00112slovenský jazyk 1
Mgr. Katarína Pankuchová, PhD.cvičenia3B00210slovenský jazyk 2
Ing. Martin Paralič, PhD.lab.cvičenia3B00108informatika
Ing. Martin Paralič, PhD.prednášky, lab.cvičenia3B00508databázové systémy v IKT
Ing. Marek Paškala, PhD.lab.cvičenia3B00304elektronika 1
Ing. Marek Paškala, PhD.lab.cvičenia3B0D413Elektronika 2
Ing. Marek Paškala, PhD.lab.cvičenia3B0D512Autotronická a mechatronická senzorika
prof. Ing. Peter Počta, PhD.prednášky3B00508databázové systémy v IKT
doc. Ing. Michal Praženica, PhD.cvičenia, lab.cvičenia3B0D402Výkonová elektronika
doc. Ing. Michal Praženica, PhD.prednášky, lab.cvičenia3B0D605Výkonové polovodičové systémy
Ing. Zuzana Pšenáková, PhD.cvičenia, lab.cvičenia3B00102elektrické obvody 1
Ing. Zuzana Pšenáková, PhD.cvičenia3B00106seminár z elektrických obvodov 1
Ing. Zuzana Pšenáková, PhD.cvičenia, lab.cvičenia3B00202elektrické obvody 2
Ing. Zuzana Pšenáková, PhD.cvičenia3B00206seminár z elektrických obvodov 2
prof. Ing. Dušan Pudiš, PhD.prednášky, cvičenia, lab.cvičenia3B00203mechanika
prof. Ing. Dušan Pudiš, PhD.prednášky, cvičenia, lab.cvičenia3B00303elektrina a magnetizmus
prof. Ing. Dušan Pudiš, PhD.prednášky3B0D101Úvod do štúdia elektrotechniky
Ing. Roman Radil, PhD.cvičenia, lab.cvičenia3B00102elektrické obvody 1
Ing. Roman Radil, PhD.cvičenia3B00106seminár z elektrických obvodov 1
Ing. Roman Radil, PhD.cvičenia, lab.cvičenia3B00202elektrické obvody 2
Ing. Roman Radil, PhD.cvičenia3B00206seminár z elektrických obvodov 2
prof. Ing. Pavol Rafajdus, PhD.prednášky3B0D405Elektrické stroje 1
prof. Ing. Pavol Rafajdus, PhD.prednášky3B0D408Základy elektrických strojov
prof. Ing. Pavol Rafajdus, PhD.prednášky3B0D505Elektrické stroje 2
prof. Ing. Pavol Rafajdus, PhD.prednášky3B0D506Elektrické prístroje
Ing. Michal Reguľa, PhD.cvičenia3B0D202Projektovanie elektrických rozvodov
doc. Ing. Marek Roch, PhD.prednášky, cvičenia3B0D202Projektovanie elektrických rozvodov
doc. Ing. Marek Roch, PhD.prednášky, cvičenia3B0D403Klasické elektrárne
doc. Ing. Marek Roch, PhD.prednášky, cvičenia3B0D411Bezpečnosť práce v elektrotechnike
doc. Ing. Marek Roch, PhD.prednášky, cvičenia3B0D504Obnoviteľné zdroje energie
doc. Ing. Anna Simonová, PhD.prednášky, cvičenia, lab.cvičenia3B00305teória automatického riadenia
doc. Ing. Anna Simonová, PhD.cvičenia3B0D501Bakalársky projekt zo špecializácie 1
doc. Ing. Anna Simonová, PhD.prednášky, cvičenia3B0D502Výkonové polovodičové meniče 1
doc. Ing. Anna Simonová, PhD.cvičenia3B0D602Bakalársky projekt zo špecializácie 2
prof. Ing. Milan Smetana, PhD.prednášky, cvičenia, lab.cvičenia3B00102elektrické obvody 1
prof. Ing. Milan Smetana, PhD.prednášky, cvičenia, lab.cvičenia3B00202elektrické obvody 2
Mgr. Daniela Sršníková, Ph.D.cvičenia3B00107seminár z cudzieho jazyka 1
Mgr. Daniela Sršníková, Ph.D.cvičenia3B00205seminár z cudzieho jazyka 2
doc. Ing. Milan Šebök, PhD.cvičenia, lab.cvičenia3B00102elektrické obvody 1
doc. Ing. Milan Šebök, PhD.cvičenia3B00106seminár z elektrických obvodov 1
doc. Ing. Milan Šebök, PhD.cvičenia, lab.cvičenia3B00202elektrické obvody 2
doc. Ing. Milan Šebök, PhD.cvičenia3B00206seminár z elektrických obvodov 2
doc. Ing. Milan Šebök, PhD.cvičenia, lab.cvičenia3B0D206Základy merania a meracích systémov
Ing. Jozef Šedo, PhD.lab.cvičenia3B0D203Základy práce s mikropočítačom
Ing. Jozef Šedo, PhD.prednášky, lab.cvičenia3B0D302Úvod do programovania mikroprocesorov - základy programovacieho jazyka C
Ing. Jozef Šedo, PhD.prednášky, lab.cvičenia3B0D406Mikroprocesorové systémy 1
Ing. Jozef Šedo, PhD.cvičenia, lab.cvičenia3B0D507Mikroprocesorové systémy 2
Ing. Jozef Šedo, PhD.lab.cvičenia3B0D607Riadiace systémy vozidiel
RNDr. Ján Šimon, PhD.prednášky, cvičenia3B00101matematika 1
RNDr. Ján Šimon, PhD.cvičenia3B00105seminár z matematiky 1
RNDr. Ján Šimon, PhD.cvičenia3B00201matematika 2
Ing. Peter Šindlerlab.cvičenia3B00304elektronika 1
Ing. Peter Šindlerlab.cvičenia3B0D413Elektronika 2
Ing. Maroš Šmondrk, PhD.cvičenia, lab.cvičenia3B00102elektrické obvody 1
Ing. Maroš Šmondrk, PhD.cvičenia, lab.cvičenia3B00202elektrické obvody 2
prof. Ing. Pavol Špánik, PhD.prednášky3B0D101Úvod do štúdia elektrotechniky
prof. Ing. Pavol Špánik, PhD.prednášky3B0D402Výkonová elektronika
prof. Ing. Pavol Špánik, PhD.prednášky3B0D502Výkonové polovodičové meniče 1
doc. Ing. Ľuboš Šušlik, PhD.cvičenia, lab.cvičenia3B00203mechanika
doc. Ing. Ľuboš Šušlik, PhD.cvičenia, lab.cvičenia3B00303elektrina a magnetizmus
RNDr. Gabriela Tarjányiová, PhD.prednášky, cvičenia3B00103úvod do fyziky
Ing. Vladimír Vavrúš, PhD.cvičenia, lab.cvičenia3B0D405Elektrické stroje 1
Ing. Vladimír Vavrúš, PhD.lab.cvičenia3B0D408Základy elektrických strojov
Ing. Vladimír Vavrúš, PhD.cvičenia, lab.cvičenia3B0D505Elektrické stroje 2
e - f Zoznam školiteľov záverečných prác s priradením k témam
Téma záverečnej práce Školieľ záverečnej práce
   
Alternatívne zdroje pohonu automobilov Adamec Juraj,  Ing.
Automotívne zbernicové systémy Adamec Juraj,  Ing.
Automobilové prevodovky Adamec Juraj,  Ing.
Porovnanie zásobníkov energie pre elektrické vozidlá Adamec Juraj,  Ing.
Použitie a bezpečnosť Li-ion článkov Adamec Juraj,  Ing.
Využitie obnoviteľných zdrojov energie na výrobu elektriny a tepla pre mesto Trenčín Altus Juraj, prof. Ing. PhD.
Aplikácia inteligentnej inštalácie pre konkrétny prípad Belány Pavol,  Ing.
Vizualizácia a zobrazovanie nameraných údajov o spotrebe elektrickej energie Belány Pavol,  Ing.
Komunikačné rozhrania zariadení určených na meranie spotreby elektrickej energie Belány Pavol,  Ing.
Možnosti zníženia spotreby elektrickej energie s využitím retrofitu osvetlenia Belány Pavol,  Ing.
Vytvorenie návrhu elektroinštalácie katedry Belány Pavol,  Ing. PhD.
Analýza spotreby elektrickej energie v inteligentnej budove Belány Pavol,  Ing. PhD.
Návrh a realizácia inteligentného objektu pomocou systému MagicHome Belány Pavol,  Ing. PhD.
Meranie spotreby elektrickej energie Belány Pavol, Ing.
Predikcia spoľahlivosti v oblasti distribúcie elektrickej energie Beran Josef,  Ing. PhD.
Súčasné trendy v konštrukcii a materiáloch distribučných transformátorov a ich vplyv na spoľahlivosť Beran Josef,  Ing. PhD.
Analyzujte súčasný stav v oblasti spájkovania elektronických súčiastok z pohľadu používaných materiálov a ich vplyvu na spoľahlivosť Beran Josef,  Ing. PhD.
Analyzujte súčasný stav v oblasti využívania nanomateriálov v silnoprúdovej elektrotechnike a ich vplyv na vlastnosti elektrických zariadení Beran Josef,  Ing. PhD.
Manažérstvo rizika a jeho uplatnenie v oblasti silnoprúdovej elektrotechniky Beran Josef,  Ing. PhD.
Spôsoby spojovania prvkov v elektrických inštaláciách NN a analýza vplyvov na spoľahlivosť spojov Beran Josef,  Ing. PhD.
Nové izolačné materiály a konštrukcie v oblasti elektrických inštalácií nízkeho napätia Beran Josef, Ing. PhD.
Predikcia spoľahlivosti a jej súčasné miesto v energetike Beran Josef, Ing. PhD.
Určovanie presnosti prúdových sond v závislosti od polohy vodiča prúdu Bolf Andrej,  Ing.
Analýza účinnosti premien rôznych druhov energie na elektrickú energiu Bolf Andrej,  Ing.
Numerické optimalizačné techniky pre prevádzku elektrizačnej sústavy Bolf Andrej,  Ing.
Optimalizačné algoritmy v energetike Bolf Andrej,  Ing.
Model malej vodnej elektrárne Bolf Andrej, Ing.
Využitie obnoviteľných zdrojov elektrickej energie pre nabíjacie stanice elektromobilov Braciník Peter, doc. Ing. PhD.
Realizácia elektrotechnických výpočtov v jazyku Python Braciník Peter, doc. Ing. PhD.
Meranie a analýza vplyvu výrobných procesov na merné straty transformátorových plechov Brandt Martin,  Ing. PhD.
Dočasné prepätia v elektrických inštaláciách nízkeho napätia Bůžek Miloslav,  Ing. PhD.
Inteligentné elektroinštalácie Bůžek Miloslav,  Ing. PhD.
Napájanie elektrických vozidiel Bůžek Miloslav,  Ing. PhD.
Revízie elektrických inštalácií obytných budov Bůžek Miloslav,  Ing. PhD.
Rekonštrukcie elektroinštalácií nízkeho napätia Bůžek Miloslav,  Ing. PhD.
Revízie elektrických zariadení Bůžek Miloslav,  Ing. PhD.
Vplyv dĺžky prípojky koncového užívateľa na kvalitatívne parametre odberu Bůžek Miloslav,  Ing. PhD.
Odborná spôsobilosť v elektrotechnike Bůžek Miloslav,  Ing. PhD.
Ochrana pred zásahom elektrickým prúdom Bůžek Miloslav,  Ing. PhD.
Vysokonapäťové skúšobníctvo Bůžek Miloslav,  Ing. PhD.
Požiadavky na osobitné elektrické inštalácie alebo priestory dočasného užívania Bůžek Miloslav,  Ing. PhD.
Požiadavky na osobitné elektrické inštalácie alebo priestory rodinných domov Bůžek Miloslav,  Ing. PhD.
Rekonštrukcie elektroinštalácií bytových jednotiek Bůžek Miloslav,  Ing. PhD.
Zaobchádzanie s elektrickým zariadením pri mimoriadnych udalostiach Bůžek Miloslav, Ing. PhD.
Vozidlá s elektickým pohonom Danko Matúš,  Ing.
CAN rozhranie – simulácia snímačov s využitím modulárnych systémov Danko Matúš,  Ing.
Riadenie osvetľovacích sústav automobilov Danko Matúš,  Ing.
Spolupráca hybridných zásobníkov energie v automotive aplikáciách Danko Matúš,  Ing.
Metódy pre určovanie stavu nabitia a stavu zdravia akumulátorov Danko Matúš,  Ing. PhD.
Riadenie osvetľovacích sústav automobilov Danko Matúš,  Ing. PhD.
Systémy vyrovnávania rozdielových napätí batériových článkov a superkapacitorov Danko Matúš,  Ing. PhD.
Elektromechanické systémy By Wire"" Danko Matúš,  Ing. PhD.
Kúrenie a chladenie vo vozidlách Danko Matúš,  Ing. PhD.
Posilňovače riadenia Danko Matúš,  Ing. PhD.
Snímanie polohy v automobilových motoroch Danko Matúš,  Ing. PhD.
Digital plant cockpit Drgoňa Peter, doc. Ing. PhD.
Vyrovnávanie článkových napätí akumulátorov v multiakumulátorových systémoch Drgoňa Peter, doc. Ing. PhD.
Aktívne bezpečnostné systémy automobilov Drgoňa Peter, doc. Ing. PhD.
Elektronická regulácia turbodúchadla Drgoňa Peter, doc. Ing. PhD.
Osvetlenie automobilov Drgoňa Peter, doc. Ing. PhD.
Elektromagnetické delo - návrh a konštrukcia Frivaldský Michal, doc. Ing. PhD.
Analýza nabíjacích charakteristík Li-Ion akumulátorov Frivaldský Michal, doc. Ing. PhD.
Bezskrutkové kontaktovanie špeciálnych konektorov využívaných v automobilovom priemysle pri jednosmerných prúdoch vo výrobnom procese Frivaldský Michal, doc. Ing. PhD.
Návrh meniča pre riadenie BLDC motora Gorel Lukáš,  Ing. PhD.
Návrh meniča pre riadenie DC motora Gorel Lukáš,  Ing. PhD.
Telemetrický systém pre RC model lietadla Gorel Lukáš, Ing. PhD.
Návrh zariadenia pre elektromagnetickú levitáciu Gorel Lukáš, Ing. PhD.
Sušenie izolačného systému olejových transformátorov Gutten Miroslav, prof. Ing. PhD.
Moderné osvetľovacie sústavy vozidiel a ich riadenie Hanko Branislav,  Ing.
Automobilové systémy ovplyvňujúce emisie vznetových motorov Hanko Branislav,  Ing.
Metodika spôsobov merania zloženia výfukových plynov v reálnom čase lambda sondou Hanko Branislav,  Ing.
Snímanie polohy kľukového hriadeľa Hanko Branislav,  Ing.
Nové typy epoxidových materiálov pre suché/zalievané transformátory Hardoň Štefan,  Ing. PhD.
Vizuálne systémy aplikované v mechatronických úlohách Hargaš Libor, doc. Ing. PhD.
Realizácia ovládania pohonu manipulátora Hock Ondrej,  Ing. PhD.
Dizajnové svietidlo Hock Ondrej,  Ing. PhD.
Hudba od Teslu Hock Ondrej,  Ing. PhD.
Johnny 5 - ovládanie robota Hock Ondrej,  Ing. PhD.
3D LED kocka Hock Ondrej,  Ing. PhD.
Elektromagnetické riadenie levitácie Hock Ondrej,  Ing. PhD.
Návrh bezlopatkového ventilátora Hock Ondrej,  Ing. PhD.
Robotická ruka ovládaná pohybmi ruky Hock Ondrej,  Ing. PhD.
Mechatronický systém ovládajúci očnú protézu Hock Ondrej,  Ing. PhD.
LED-Matrix svetlomety Hock Ondrej,  Ing. PhD.
Návrh a riadenie modulárnej 3D tlačiarne Hock Ondrej,  Ing. PhD.
Ovládanie automobilovej sedačky Hock Ondrej,  Ing. PhD.
Realizácia pohonného systému modelu visutej lanovky Hock Ondrej, Ing. PhD.
Nové trendy vo využívaní jadrovej energie Höger Marek,  Ing. PhD.
Vytvorenie projektovej dokumentácie k laboratórnemu rozvádzaču 22 kV Höger Marek,  Ing. PhD.
Využitie nástrojov BIM pre projektovanie elektrických inštalácií Höger Marek,  Ing. PhD.
Vyšetrovanie koeficientu súčasnosti zaťaženia v obytných budovách Höger Marek,  Ing. PhD.
Projekt rekonštrukcie elektrických rozvodov v laboratóriu kvality elektrickej energie s využitím nástrojov BIM Höger Marek, doc. Ing. PhD.
Inteligentný zvolávací systém pre dobrovoľných hasičov Jaroš Viliam,  Ing. PhD.
Dynamická cenotvorba ako nástroj na nepriame riadenie nabíjania elektromobilov Kajanová Martina,  Ing. PhD.
Návrh a realizácia osvitky pre osvit obojstranných plošných spojov Kellner Jakub,  Ing.
Návrh SW výučbovej (testovacej) vzorky 3-fázového VSI striedača Koňarik Roman,  Ing.
Prehľad súčasného stavu spôsobu riadenia DC/DC meničov Koňarik Roman,  Ing. PhD.
Výučbová vzorka operačného zosilňovača Koňarik Roman,  Ing. PhD.
Prepojenie vybraných senzorov elektrických i neelektrických veličín s prostredím LabVIEW Koniar Dušan, doc. Ing. PhD.
Inteligentné systémy v administratívnej budove Korenčiak Daniel, doc. Ing. PhD.
Návrh a realizácia trojfázovej regulovateľnej induktívnej záťaže Kováčik Michal,  Ing.
Senzorová technika v automobiloch Kubiš Matej,  Ing.
Diagnostika automobilových systémov Kubiš Matej,  Ing.
Analýza automobilových zberníc Kučera Matej,  Ing. PhD.
Diverzita použitia fosílnych palív pre vybraný typ motora Kučera Matej,  Ing. PhD.
Zvýšenie výkonu spaľovacieho motora pomocou softvérových a hardvérových úprav Kučera Matej,  Ing. PhD.
Čiastkové výboje a využite epoxidov v elektrickej izolácii Kúdelčík Jozef, doc. RNDr. PhD.
Prieraz v plynoch v závislosti od tlaku Kúdelčík, doc. RNDr. PhD.
Aproximácia hľadania bodu maximálneho výkonu pre fotovoltický panel pripojený na DC menič Látková Martina, Ing.
Meranie degradácie fotovoltických panelov Látková Martina, Ing.
Regulátory pre malé obnoviteľné zdroje energie Látková Martina, Ing.
Riadenie krokového motora Lehocký Pavel,  Ing. PhD.
Rozbeh asynchrónneho motora s kotvou nakrátko pre pohon ventilátora forsírovaného odťahu z elektrolýznych pecí Lehocký Pavel,  Ing. PhD.
Návrh dynamometra s jednosmerným cudzobudeným strojom Lehocký Pavel,  Ing. PhD.
Aplikácia vybranej metódy manažérstva kvality v elektrotechnickom podniku Litvaj Ivan,  Ing. PhD.
Implementácia nového výrobného projektu do sériovej výroby vo vybranom elektrotechnickom podniku Litvaj Ivan,  Ing. PhD.
Moderný manažment v 21. storočí Litvaj Ivan,  Ing. PhD.
Revízia STN EN ISO: 2016 vo vzdelávacej inštitúcii Litvaj Ivan,  Ing. PhD.
Riadenie rizík v podniku Litvaj Ivan,  Ing. PhD.
Riadenie a zlepšovanie kvality v podniku Litvaj Ivan,  Ing. PhD.
Manažérstvo rizika a jeho aplikácia v podniku Litvaj Ivan,  Ing. PhD.
Štíhly manažment a jeho aplikácia v podniku Litvaj Ivan,  Ing. PhD.
Zásady manažérstva kvality Litvaj Ivan,  Ing. PhD.
Manažment znalostí a jeho aplikácia v podniku Litvaj Ivan,  Ing. PhD.
Metóda Benchmarking a jej aplikácia v organizáciách Litvaj Ivan,  Ing. PhD.
Základné prístupy v manažérstve kvality Litvaj Ivan,  Ing. PhD.
Analýza stavu totálnej produktívnej údržby (TPÚ) vo vybranom elektrotechnickom  podniku Litvaj Ivan, Ing. PhD.
Implementácia nového výrobného projektu do sériovej výroby v elektrotechnickom podniku Litvaj Ivan, Ing. PhD.
Odstraňovanie  nezhôd pri aplikácii nových projektov na výrobu káblových zväzkov vo vybranom elektrotechnickom podniku Litvaj Ivan, Ing. PhD.
Aktuálny stav elektrickej časti solárnych automobilov Makarovič Juraj,  Ing. Dr.
Rekonštrukcia lineárneho pohonu so synchrónnym motorom Makyš Pavol, doc. Ing. PhD.
Návrh dávkovacieho zariadenia pre potravinárske účely Makyš Pavol, doc. Ing. PhD.
Návrh univerzálneho prípravku na riadenie JSM motora Makyš Pavol, doc. Ing. PhD.
Návrh a realizácia automatickej plničky medu Makyš Pavol, doc. Ing. PhD.
Návrh konceptu automatizácie a regulácie skleníka Makyš Pavol, doc. Ing. PhD.
Návrh výťahového rozvádzača a realizácia modelu výťahového systému Makyš Pavol, doc. Ing. PhD.
Návrh zariadenia na poloautomatické otryskávanie predmetov Makyš Pavol, doc. Ing. PhD.
Regulácia otáčok ventilátora v chladiarenskom zariadení Makyš Pavol, doc. Ing. PhD.
Návrh softvéru pre inteligentné autičko určené pre študentskú súťaž NXP Makyš Pavol, doc. Ing. PhD.
Analýza možnosti využitia zotrvačníkov v elektrizačnej sústave Motyka Dávid,  Ing.
Návrh prečerpávacej vodnej elektrárne s využitím umelo vybudovaného jazera Motyka Dávid,  Ing.
Zníženie prevádzkových nákladov na priemyselných budovách s nepretržitou prevádzkou s využitím OZE Motyka Dávid,  Ing.
Analýza meniča SMA SUNNY BOY 1.5 v prevádzke fotovoltickej elektrárne Motyka Dávid,  Ing.
Návrh meniča pre fotovoltický off-grid systém pre ohrev teplej úžitkovej vody Novák Marek,  Ing.
Simulácia pasívneho filtračného zariadenia pre sieť 22 kV Novák Marek,  Ing.
Zvyšovanie účinnosti fotovoltickej elektrárne Novák Marek,  Ing.
Možnosti predikcie výkonu fotovoltických elektrární Novák Marek,  Ing.
Návrh vonkajšieho elektrického 400 kV vedenia Otčenášová Alena, doc. Ing. PhD.
Kompaktné vonkajšie silové vedenia Otčenášová Alena, doc. Ing. PhD.
Nové trendy pri návrhu vodičov vonkajších silových vedení Otčenášová Alena, doc. Ing. PhD.
Riadenie autonómneho auta po autodráhe Pácha Matěj,  Ing. PhD.
Trenažér rušňa radu 362/363 Pácha Matěj,  Ing. PhD.
Určenie energetickej náročnosti elektrickej prevádzky na trati ČHŽ simuláciou Pácha Matěj,  Ing. PhD.
Učebné materiály pre prácu s časovačmi na mikrokontroléri NXP S32K144 Pácha Matěj,  Ing. PhD.
Učebné materiály pre prácu s výkonovým modulom NXP MOTORGD v spolupráci s mikrokontrolérom NXP S32K144 Pácha Matěj,  Ing. PhD.
Učebné materiály pre riadenie jednosmerného motora s permanentnými magnetmi v spolupráci s mikrokontrolérom NXP S32K144 Pácha Matěj,  Ing. PhD.
Algoritmizácia úloh na mikroprocesorovej platforme MSP430 Pančík Juraj, doc. RNDr. PhD.
Car-e-Baby zariadenie pre zabránenie zabudnutia detí v aute Pančík Juraj, doc. RNDr. PhD.
Metódy detekcie prítomnosti a meranie koncentrácie CO plynu pomocou elektrochemického snímača Pančík Juraj, doc. RNDr. PhD.
Návrh využitia záznamového zariadenia na báze prvkov MEMS v mechatronike Pančík Juraj, doc. RNDr. PhD.
Realizácia komunikačnej brány zbernica CAN – sieť Ethernet Pančík Juraj, doc. RNDr. PhD.
Návrh a realizácia triediacej linky riadenej PLC počítačom Paškala Marek,  Ing. PhD.
Návrh a realizácia zariadenia na meranie tepelného odporu chladičov Paškala Marek,  Ing. PhD.
Návrh a realizácia kalibračnej tepelnej sústavy s peltierovým článkom Paškala Marek,  Ing. PhD.
Možnosti aplikácie Industry 4.0 v laboratóriu priemyselnej automatizácie Paškala Marek,  Ing. PhD.
Návrh rozširujúceho modulu s mikrokontrolérom pre technologický model riadený priemyselným automatom Paškala Marek,  Ing. PhD.
Návrh modelu technológie na podporu vzdelávania v oblasti programovania priemyselných automatov Paškala Marek,  Ing. PhD.
Návrh a overenie parametrov autonómneho prenosného úsporného svietidla Pavlásek Pavel, doc. Ing. PhD.
Návrh systému monitorovania, identifikácie a autentifikácie objektov v exteriéroch pomocou autonómneho lietajúceho prostriedku (UAV) Pavlásek Pavel, doc. Ing. PhD.
Návrh metodiky monitorovania, identifikácie a autentifikácie objektov v exteriéroch pomocou autonómneho lietajúceho prostriedku (UAV) Pavlásek Pavel, doc. Ing. PhD.
Návrh technologického reťazca na monitorovanie dopravných situácií pre prevádzku autonómnych vozidiel Pavlásek Pavel, doc. Ing. PhD.
Návrh trakčného výkonu hnacieho vozidla Pospíšil Milan, doc. Ing. PhD.
Návrh elektrodynamickej brzdy pre trakčné vozidlo Pospíšil Milan, doc. Ing. PhD.
Napájací adaptér pre LED aplikácie Praženica Michal,  Ing. PhD.
Vytvorenie modelu DC/DC meniča v programe PLECS Prídala Michal,  Ing.
Riadený nanopozičný systém pre optickú pinzetu Pudiš Dušan, prof. Ing. PhD.
Inovácia klasického dynamometra pomocou tenzometra na meranie momentu Rafajdus Pavol, prof. Ing. PhD.
Návrh a výpočet parametrov lineárneho asynchrónneho motora pre vybranú aplikáciu Rafajdus Pavol, prof. Ing. PhD.
Návrh asistenčného pohonu pre navijakovú platformu Rafajdus Pavol, prof. Ing. PhD.
Rekonštrukcia prípravku pre meranie stykového odporu Rafajdus Pavol, prof. Ing. PhD.
Univerzálny prevodník pre prúdové kliešte dodávané k analyzátorom siete Reguľa Michal,  Ing. PhD.
Wavelet transformácia a jej využitie pre analýzu signálov Reguľa Michal,  Ing. PhD.
Analýza možností merania bludných prúdov v mostných objektoch a tuneloch Reguľa Michal,  Ing. PhD.
Analýza vplyvu napájacieho napätia na rôzne typy svetelných zdrojov Reguľa Michal,  Ing. PhD.
Hardware pre meranie spotreby elektrickej energie s možnosťou diaľkového zberu dát Repák Michal,  Ing.
Návrh výkonového modulu pre riadenie elektromotora automatických dverí pre únikové cesty Repák Michal, Ing.
Návrh modelu veternej elektrárne s rotorom typu Savonius Roch Marek, doc. Ing. PhD.
Návrh rekonštrukcie elektroinštalácie výrobnej haly Roch Marek, doc. Ing. PhD.
Životnosť akumulátorov vo fotovoltických systémoch Roch Marek, doc. Ing. PhD.
Návrh elektroinštalácie garáže pre elektroautomobil Roch Marek, doc. Ing. PhD.
Návrh a realizácia modelu klasickej elektroinštalácie pre účely laboratórneho využitia Roch Marek, doc. Ing. PhD.
Návrh a realizácia modelu vodnej elektrárne pre účely laboratórneho využitia Roch Marek, doc. Ing. PhD.
Návrh elektroinštalácie pasívneho domu Roch Marek, doc. Ing. PhD.
Návrh a realizácia automatizovaného systému osvetlenia laboratória Roch Marek, doc. Ing. PhD.
Návrh a realizácia modelu smarthome Roch Marek, doc. Ing. PhD.
Návrh fotovoltickej elektrárne pre rekreačné zariadenie v oblasti Demänovská dolina Roch Marek, doc. Ing. PhD.
Vytvorenie technickej dokumentácie inštalácie informačno-komunikačných technológií dekanátu FEIT Roch Marek, doc. Ing. PhD.
Vytvorenie technickej dokumentácie inštalácie informačno-komunikačných technológií katedry Roch Marek, doc. Ing. PhD.
Využitie virtuálnej inštrumentácie v teórii riadenia Simonová Anna, doc. Ing. PhD.
Nastavovanie parametrov riadiacich prvkov systémov Simonová Anna, doc. Ing. PhD.
Merací panel pre dynamometer Sovička Pavel,  Ing.
Mostový žeriav 2x8 ton so synchronizáciou zdvihu Staňo Michal,  Ing.
Návrh BLDC motora pre pohon elektromobilu Staňo Michal,  Ing.
Analýza parametrov elektrických prúdovodičov Staňo Michal,  Ing.
Vytvorenie súboru didaktických pomôcok pri riadení procesoru ARM Sumega Martin,  Ing.
Tvorba projektovej dokumentácie skutkového stavu elektroinštalácie pre učebňu NI309 Suško Filip, Ing.
Využitie PLC pre riadenie spotreby v inštaláciách nízkeho napätia Suško Filip, Ing.
Snímače a akčné členy riadenia motora Šebök Milan,  Ing. PhD.
Automatické otváranie dverí automobilu Šedo Jozef,  Ing. PhD.
Meranie prietoku kvapalín ultrazvukovou metódou Šedo Jozef,  Ing. PhD.
Energetický systém mobilného robota Šedo Jozef,  Ing. PhD.
Systém zberu dát pre meranie teplôt z teplotných senzorov riadený mikropočítačom Šedo Jozef,  Ing. PhD.
Frekvenčný menič pre domácu vodáreň Šedo Jozef,  Ing. PhD.
Zariadenie pre automatické meranie času Šedo Jozef,  Ing. PhD.
Elektronické zapaľovanie Šedo Jozef,  Ing. PhD.
Riadiaca jednotka osvetlenia automobilov Šedo Jozef,  Ing. PhD.
Návrh flyback meniča pre balansovací systém Šimčák Marek,  Ing.
Geotermálna energia  a jej využitie na Slovensku Šimko Milan, doc. Ing. PhD.
Prechodové javy pri vypínaní blízkych skratov v sieťach VVN Šimko Milan, doc. Ing. PhD.
Ultrazvukové senzory v mechatronickom zapojení Šindler Peter,  Ing.
Modelovanie vedení pomocou rôznych typov náhradných článkov Širanec Marek,  Ing.
Možnosti ďalšieho využitia vedení 220 kV po ukončení ich prevádzky v ES SR Širanec Marek,  Ing.
Možnosti využitia systémov LiDAR v energetike Širanec Marek,  Ing.
Predikcia výroby fotovoltických elektrární v systéme MES Šmidovič Rastislav, Ing. PhD.
Metódy lokalizácie polohy v interiérových a exteriérových priestoroch Taraba Michal,  Ing.
Aktuálne trendy v oblasti ochrany budov pred bleskom a prepätím Ťažký Matej,  Ing.
Návrh koncového stupňa pre zvukom modulovaný Teslov transformátor Tomašov Marián,  Ing.
Systémy pre akumuláciu elektrickej energie Tomašov Marián,  Ing.
Merací modul pre meranie parametrov elektrických strojov Tomašov Marián,  Ing.
Návrh elektroinštalácie zámočníckej dielne Tomašov Marián,  Ing.
Návrh elektronických obvodov pre aplikácie s vysokým elektromagnetickým rušením Tomašov Marián,  Ing.
Riadenie spojitej sústavy dvojpolohovým regulátorom Uriča Tomáš,  Ing.
Návrh rotujúcich LED hodín Vavrúš Vladimír,  Ing. PhD.
Návrh výkonového striedača pre pohon elektromobilu s BLDC motorom Vavrúš Vladimír,  Ing. PhD.
Rekonštrukcia dynamometra 1,5 kW Vavrúš Vladimír,  Ing. PhD.
Návrh riadiacej elektroniky pre mechanizovaný úložný systém Vavrúš Vladimír, Ing. PhD.
Analýza a aplikácia inteligentných technológií v domácnosti Volák Jozef,  Ing.
Návrh a realizácia zariadenia pre leptanie DPS Zelník Richard,  Ing.
Inteligentné autíčka ako študijná pomôcka Zoššák Šimon,  Ing.
Realizácia riadenia polohy loptičky v tubuse prostredníctvom prúdu vzduchu Zoššák Šimon,  Ing.
g Zástupcovia študentov, ktorí zastupujú záujmy študentov študijného programu

Jakub Krcho, e-mail: krcho6@stud.uniza.sk

h Študijný poradca študijného programu

Meno a priezvisko: doc. Ing. Michal Praženica, PhD. 

Mail: michal.prazenica@uniza.sk 

Tel.: 041/513 1627 

 

Meno a priezvisko: prof. Ing. Alena Otčenášová, PhD. 

Mail: alena.otcenasova@uniza.sk 

Tel.: 041/513 2162 

i Iný podporný personál študijného programu (napr. priradený študijný referent, kariérny poradca, administratíva, ubytovací referát a podobne)

Meno a priezvisko: doc. Ing. Mariana Beňová, PhD. 

Oblasť zodpovedností /Kompetencie: Prodekan pre vzdelávanie 

Tel.: +421 41 513 2119 

e-mail: mariana.benova@feit.uniza.sk 

 

Meno a priezvisko: Bc. Viera Beláková a Bc. Emília Pekarová 

Oblasť zodpovedností /Kompetencie: Referát pre vzdelávanie, študijná agenda 

Tel.: +421 41 513 2064, 2063 

e-mail: studref@feit.uniza.sk 

8. Priestorové, materiálne a technické zabezpečenie študijného programu a podpora
a Zoznam a charakteristika učební študijného programu a ich technického vybavenia s priradením k výstupom vzdelávania a predmetu (laboratóriá, projektové a umelecké štúdiá, ateliéry, dielne, tlmočnícke kabíny, kliniky, kňazské semináre, vedecké a technologické parky, technologické inkubátory, školské podniky, strediská praxe, cvičné školy, učebno-výcvikové zariadenia, športové haly, plavárne, športoviská)

Na úrovni univerzity definuje procesy, postupy a štruktúry Smernica 217 – Zdroje na podporu vzdelávacích, tvorivých a ďalších súvisiacich činností Žilinskej univerzite v Žiline (https://uniza.sk/index.php?option=com_content&view=article&id=4131:smernice-pre-vnutorny-system-kvality-uniza-2&catid=2). 

Prednášky a teoreticky alebo výpočtovo zamerané seminárne cvičenia sú realizované v spoločných priestoroch fakulty (prednáškové auly/učebne), prípadne v učebniach ústavu/ústavov. Tieto sú vybavené základnou didaktickou technikou, ako sú tabule a dataprojektory. 

Katedra mechatroniky a elektroniky, ako aj Katedra elektroenergetiky a elektrických pohonov majú na účely špecializovanej výučby a na účely výskumu a vývoja v daných trajektóriách vzdelávania vybudované moderné laboratórne priestory vybavené najnovšou meracou a laboratórnou technikou, audiovizuálnou technikou, čím je možné zabezpečovať výučbu pre všetky stupne štúdia, ako aj vykonávať výskumné úlohy rôznych grantových schém z oblasti elektrotechniky. Vybavenie laboratórií je predovšetkým zabezpečované prostredníctvom interných grantových zdrojov katedier a zo zdrojov podnikateľskej činnosti katedier. Laboratórne priestory môžu študenti po dohode s vedúcim laboratória využívať aj mimo výučby, na riešenie projektov, záverečných prác a pod.

Priestorové zabezpečenie študijného programu:

Laboratórium výkonovej elektroniky (AB015) 

HW:  Napájacie zdroje - Rigol, Statron, Diametral, oscilospopy Tektronix, príslušenstvo k osciloskopom – prúdové a diferenciálne sondy,  signálové generátory Rigol, stolové a precízne multimetre, autotransformátory, elektronické záťaže, analyzátory výkonu, spájkovacie stanice Ersa, Diametral, Weller, ručné náradie, boxy so súčiastkami, výučbové moduly pre meranie parametrov súčiastok a meničov,   výučbové moduly meničov – Semiteach IGBT a tyristor   

SW: Matlab, ORCAD, Plecs    

Výkonová elektronika, Výkonové polovodičové meniče, Výkonové polovodičové systémy, Trakčné batérie a nabíjacia infraštruktúra, Návrh a konštrukcia výkonových polovodičových systémov, Simulačné jazyky vo výkonovej elektronike 

Laboratórium priemyselnej automatizácie (AB016) 

HW: Laboratóriu je vybavené PC technikou potrebnou k výučbe programovania PLC automatov od spol. Allen Brdley (rodiny PLC5, SLC 500, PLC5000). PLC automaty sú osadené rozširujúcimi digitálnymi, analógovými a špeciálnymi (rýchle čítače, priame pripojenie snímačov teploty a pod.) I/O kartami, taktiež sa v lab. nachádzajú frekvenčné meniče a 3f motory malých výkonov, motory so snímačmi otáčok. Laboratórium je vybavené modelmi technológii, ktoré súžia na podporu výuky programovania PLC automatov. Taktiež sa tu nachádzajú stendy pre prácu so snímačmi fyzikálnych veličín, ako je teplota, tlak, priehyb, výška hladiny a pod. K tomu potrebné vybavenie, ako sú precízne stolné multimetre, generátory, lab. zdroje, osciloskopy. 

SW: Plná verzia vývojového prostredia od Rockwell Sofrware ktoré v sebe zahŕňa programy ako RS Linx, RSlogix, RS View, RS Logix Emulate, FactoryTalk View Studio, Studio5000 

Autotronická a mechatronická senzorika, Počítače v priemyselnej automatizácii 

Laboratórium špeciálnej elektroniky a virtuálnej inštrumentácie (AB019) 

HW: Meracie I/O karty pre virtuálnu inštrumentáciu (MyDAQ, NI PCI-6221, NI PCI-6229), modulárne systémy s meracími modulmi pre virtuálnu inštrumentáciu (NI-cRIO, NI PXI), trenažéry na vývoj a overenie funkcionality číslicových obvodov, inšpekčné kamery + príslušenstvo, svetelné mikroskopy, digitálne osciloskopy, generátory signálov, multimetre 

SW: Vývojové prostredie NI LabVIEW s modulmi (Vision Assistant, Vision Builder, MultiSim, TestStand) 

Informatika, Teória automatického riadenia, Elektronika 2, Logické obvody

Laboratórium mikroelektroniky (AB021) 

HW: Interaktívne technológie pre výučbu (interaktívna tabuľa) 

 

Laboratórium elektroniky (BI014) 

HW: 21 digitálnych osciloskopov Tektronix TBS1072B, 21 digitálnych signálnych generátorov RIGOL DG1032, 21 programovateľných napájacích zdrojov DP328, 21 pájkovacích staních RDS80, meracia stanica pre meranie harmonických skreslení signálov 

Elektronika 1 a 2, Úvod do elektroniky

Laboratórium elektronických zariadení (BI114) 

HW: Interaktívne technológie pre výučbu, 13 PC  simulačných staníc 

 

Laboratórium TEMPUS (AB020) 

HW: digitálne osciloskopy Tektronix MDS 3052, výpočtové počítačové stanice, Plecs RT BOX, profesionálne pájkovacie stanice so spodným ohrevom značky weller, Napájacie zdroje a spektrálne analyzátory Zimmer, TDK – lambda, elektronické záťaže kikusui, meracie sondy a príslušenstvo k osciloskopom 

 

Laboratórium EMC (ABS03) 

HW: FSL6 – spektrálny analyzátor, 9kHz .. 6GHz, SMA100A - signálny generátor, GTEM 1000 – komora na EMC merania, FLH120B - výkonový zosilňovač, C5081 - smerová spojka, PMS1084 - merač výkonu 

EFS-10 - merač intenzity poľa, 11867 - pulzný limiter, NSG 435 - simulátor elektrostatických výbojov, SHC-PROBE - napäťová sonda 

F-33-1 - prúdová sonda, ENV216 TWO-LINE – umelá sieť, AOR AR2000 – frekvenčný monitor, Osciloskop Tectronix MDO 4104-6, Osciloskop Tektronix TDS-3054, Napäťová sonda k osciloskopu P 5200, Prúdová sonda so zosilňovačom k osciloskopu TCP303-TCPA300, Stolný multimeter Fluke8845A, RLC meter MT4090, Generátor GFG3015, Hrebeňový generátor RSE-1000 

SW: RFLAB - riadiaci SW s licenciou na meranie odolnosti EMC 

 

Laboratórium progresívnych meničových štruktúr (AB116) 

HW: Pracovné stoly, navíjačka cievok, digitálne osciloskopy, jednosmerný zdroj Magna, striedavý zdroj California, programovacie prostredie dSpace DS1103, spájkovacie stanice, výkonové polovodičové meniče SEMIKRON, prúdové sondy Tektronix, napäťové diferenciálne sondy, multimetre, regulovateľný oddeľovací transformátor 

SW: dSpace Control Desk 

 

Laboratórium autotroniky a elektromobility (AB017) 

 

HW: Digitálne osciloskopy, generátory signálov, multimetre, jednosmerné zdroje, prevodníky USB->CAN, USB interface pre CAN, LIN a FLEXRAY, Vývojové kity s mikroprocesormi TI, Vývojové kity s miktroprocesormi NXP, Programovateľná elektronická DC záťaž, programovateľný DC zdroj.  

SW: Vývojové prostredie Code Composer Studio, Vyvojové prostredie Code Warrior, SW pre ovládanie digitálnych osciloskopov PicoScope, SW pre ovládanie USB->CAN prevodníkov PP2CAN, MATLAB 

Autotronika, Mikroprocesorové systémy, Riadiace systémy vozidiel, Elektromobilita, Dynamika a energetika elektrickej trakcie, Elektrický prenos výkonu vozidiel, Komunikačné zbernice v automotive 

Laboratórium elektroenergetiky (BD212) 

HW: laboratórne prístroje na meranie elektrotechnických veličín (napätie, prúd, odpor, frekvencia, ...), dátový projektor, počítače 

Bakalársky projekt zo špecializácie 1, Bakalársky projekt zo špecializácie 2 

Laboratórium elektrických sietí (BI009) 

HW: vzduchom izolovaný VN rozvádzač Unigear ZS1 Digital s vypínačom VD4 upravený pre edukatívne účely, plynom izolovaný  VN rozvádzač BEU2 osadený digitálnou ochranou REF543 a vypínačom VD4, samostatné digitálne ochrany ABB Relion (1xREF615, 2xREF620, 2xRED615, 1xRET615), samostatne stojace funkčné výkonové vypínače ABB (1xHD4, 1xVD4, 1xVmax), prúdové a prístrojové transfomátory a senzory, modulárna modelová sieť22 kV s napäťovou a prúdovou mierkou 1:100, programovateľné zdroje Applied precision s presnosťou 0,2 % a výstupným napätím do 600 V a prúdom do 120 A, platforma CompactRIO, analyzátory kvality (4xENA330, 3xFLUKE 1760), výpočtová technika 

SW: Matlab, Labview, Ruplan, BIM, ELMA, ENA, FLUKE, SCHRACK, PCM600 

Základy prevádzky elektrických vedení 

Laboratórium výroby a rozvodu elektriny (BI013) 

HW: Výučbové panely rozvodu elektrickej energie s elektroinštalačnými prvkami, demokufre Loxone (2x), výučbové modely vodnej, veternej a slnečnej elektrárne 

Projektovanie elektrických rozvodov, Klasické elektrárne, Obnoviteľné zdroje energie, Bezpečnosť práce v elektrotechnike 

Laboratórium elektrických pohonov (BD214) 

HW: spájkovacie stanice, laboratórne zdroje, multimetre, osciloskopy, fréza na výrobu DSP, autotransfomátory, ručné náradie, elektronické súčiastky 
SW: Autodesk Eagle, Autodesk Inventor, Autodesk AutoCAD, Orcad, Eplan, Matlab 

Bakalársky projekt zo špecializácie 1, Bakalársky projekt zo špecializácie 2 

Laboratórium mikropočítačovej techniky NXP (BD215) 

Výučbové laboratórne prípravky tvorené zostavou riadiacej dosky NXP DSC 56F8346 Controller Board, alebo NXP MPC 5567, výkonového meniča NXP 16 V / 120 W a elektromotora vo variante asynchrónneho stroja (Siemens, napätie 21/12 V, výkon 90W) alebo synchrónneho stroja s permanentnými magnetmi (TG-Drives, napätie 21/12 V, 90W), lineárny synchrónny motor s permanentnými magnetmi o výkonu 4 kW, napájaný z trojfázového striedača Vonsch a riadený digitálnym signálovým kontrolérom NXP MC56F8346 

Úvod do elektrických pohonov, Elektrické pohony 1, Elektrické pohony 2 

Laboratórium elektrických strojov (BI011) 

HW: Laboratórne meracie prístroje na meranie elektrotechnikcých veličín elektrických strojov (napätie, prúd, odpor, moment, frekvencia, otáčky),  osciloskopy, dynamometre do výkonu 7,5 kW, univerzálne meracie stanovišťa pre meranie vlastností elektrických strojov (1x ASM + rekuperačný menič, 1x JCBM + ASM + frekvenčný menič) 

Elektrické stroje 1, Elektrické stroje 2, Základy elektrických strojov, Elektrické prístroje 

Učebňa prednášková (BD211) 

Prezentačná technika, tabuľa, zariadenie na online výučbu 

Prednášky z predmetov Úvod do štúdia elektrotechniky, Projektovanie el. rozvodov, Klasické elektrárne, Mechanika vedení, Elektrické stroje 1, Základy elektrických strojov, Základy elektroenergetiky, Elektrické pohony 1, Obnoviteľné zdroje energie, Elektrické stroje 2, Elektrické prístroje, Podnikový manažment 1, Elektrické pohony 2 

Učebňa seminárna (BD216) 

Prezentačná technika, tabuľa, zariadenie na online výučbu 

Seminárne cvičenia z predmetov Základy prevádzky elektrických vedení, Klasické elektrárne, Mechanika vedení, Elektrické stroje 1, Základy elektrických strojov, Elektrické stroje 2

Učebňa počítačová (BD217) 

HW: 22 ks stolných počítačov, interaktívna tabuľa  

SW: Microsoft Office, Matlab, Ansys, Sichr, FEMM, Python 

Matlab pre elektrotechniku, Elektrické stroje 1, Základy elektroenergetiky, Elektrické stroje 1, Bakalársky projekt zo špecializácie 1, Obnoviteľné zdroje energie, Elektrické stroje 2, Elektrické prístroje, Bakalársky projekt zo špecializácie 2 

Učebňa (BI012) 

Prezentačná technika, tabuľa, zariadenie na online výučbu 

Podnikový manažment 1 

b Charakteristika informačného zabezpečenia študijného programu (prístup k študijnej literatúre podľa informačných listov predmetov), prístup k informačným databázam a ďalším informačným zdrojom, informačným technológiám a podobne

Na úrovni univerzity definuje procesy, postupy a štruktúry Smernica 218 o zhromažďovaní informácií (https://uniza.sk/index.php?option=com_content&view=article&id=4131:smernice-pre-vnutorny-system-kvality-uniza-2&catid=2). 

Základným informačným systémom podporujúcim proces vzdelávania a výučby na Žilinskej univerzite v Žiline (ŽU) je Akademický Informačný a Vzdelávací Systém (AIVS). AIVS je pre študentov dostupný z univerzitnej domény i z internetu, pričom univerzitná WiFi sieť podporuje EDUROAM. 

V súčasnosti AIVS svojimi službami pokrýva celý  životný cyklus študenta študijného programu, od podania prihlášky až po záverečnú skúšku a činnosti, ktoré súvisia s ukončením štúdia na univerzite. AIVS podporuje vedenie študijnej agendy na fakultách a ďalších súčastiach univerzity  a to vo všetkých stupňoch, formách a druhoch vysokoškolského vzdelávania. V rámci každého študijného programu slúži na evidenciu uchádzačov o štúdium, študentov a absolventov, na sledovanie študijných výsledkov, na podporu kreditového systému štúdia v zmysle § 62 zákona 131/2002 Z.z., na podporu tvorby rozvrhu atď. Podporuje generovanie informačných balíkov ECTS (§ 20 ods. 1 písm. e), činnosti súvisiace s ukončením štúdia (vysvedčenia, diplomy), ako aj spracovanie dodatkov k diplomom (§ 68  ods. 1 písm. c).  

AIVS tvoria viaceré podsystémy:  

  1. a) Podsystém „Prijímacie konanie“ – umožňuje spracovanie prihlášky (elektronickej i klasickej), výsledkov a ich vyhodnotenia, komunikáciu s uchádzačom (pozvánky, oznamy a vyjadrenia), spracovanie štatistík pre Ministerstvo školstva.
  1. b) Podsystém „Vzdelávanie“ – ktorý tvoria moduly:

- register študentov, 

- administrácia štúdia (študijné programy, študijné plány, informačné listy predmetov), 

- zápisy na štúdium, 

- spracovanie rozvrhu výučby  a správa zdrojov (učebne, technické vybavenie), 

- administrácia skúšok (vyhlasovanie termínov skúšok, prihlasovanie na skúšky), 

- priebeh štúdia - evidencia študijných výsledkov, priebežné hodnotenie študijných výsledkov (Interná smernica č.100 Pravidlá priebežného hodnotenia kvality poskytovaného vzdelávania na  Žilinskej univerzite v Žiline), 

- študijné pobyty (mobility) - údaje sú súčasťou registra študentov a sú exportované do centrálneho registra študentov  

  1. c) Podsystém „Záver štúdia“ – tvoria ho moduly „záverečné práce“ a „štátne skúšky“. 

Modul „záverečné práce“ je zameraný na podporu činností:  

- zadanie tém záverečných prác katedrou, resp. vyučujúcim, 

- výber témy záverečnej práce študentom, 

- schválenie a potvrdene  témy a študenta katedrou, 

- export základných údajov z AIVS do lokálneho úložiska informačného systému záverečných prác - EZAP (interná smernica č.103 o záverečných prácach), 

- odovzdanie hotovej práce  do  EZAP na ŽU, 

- import údajov o stave práce a protokole zhody z EZAP. 

Modul „štátne skúšky“ umožňuje: 

- zostavenie  štátnicových  komisií katedrou, 

- definovanie štátnicových predmetov, 

- zápis štátnicových predmetov - končiaci študenti, 

- rozdelenie študentov podľa dní a komisií, 

- zápis výsledkov skúšok za jednotlivé štátnicové predmety, zápis hodnotenia záverečnej práce, on-line tlač Zápisu o štátnej skúške (podpíše štátnicová komisia), 

- tlač  diplomu - vykonávaná  na študijných oddeleniach. 

Pre vypracovanie práce, jej odovzdanie do EZAP a následné kroky platí interná smernica ŽU č. 87.  

 

Aplikácia „UniApps“  umožňuje pristupovať k údajom a službám  AIVS z mobilných zariadnení  s OS Android, v súlade s univerzitnou koncepciou zavádzania  mobilných technológií. Univerzita podporuje študentov v používaní ich vlastných mobilných zariadení. UniApps umožňuje  prístup k informáciám pre študentov denného štúdia na 1. a 2. stupni. V súčasnosti sú k dispozícii tieto funkcionality: 

- rozvrh, 

- profil používateľa, 

- termíny skúšok, 

- prihlasovanie na skúšky, 

- výsledky skúšok. 

 

E-vzdelávanie (e-learning): 

Na univerzite je e-Vzdelávanie postavené na báze LMS Moodle. Organizácia kurzov je  založená na riadenom štúdiu s podporou informačných a komunikačných technológií v tesnom prepojení s Akademickým Vzdelávacím a Informačným Systémom (AIVS). E-vzdelávanie je na univerzite využívané od akademického roku 2004/2005. 

Študijný program je významne podporovaný aj vlastným informačným systémom v podobe katedrových internetových stránok, na ktorých nájdu študenti všetky potrebné informácie potrebné ku štúdiu. Tieto stránky umožňujú elektronické prihlasovanie sa na semestrálne práce, bakalárske ako aj diplomové práce. Architektúra internetových stránok umožňuje všetkým pedagógom zabezpečujúcim vzdelávanie študijného programu poskytovať študentom relevantné informácie formou zverejnenia na internetovej stránke každého predmetu individuálne. Informačný systém jednotlivých predmetov umožňuje sprístupnenie zadaní semestrálnych alebo ročníkových prác, prednášok, požiadaviek pre úspešné absolvovanie predmetu ako aj okruhy otázok ku skúške.   

c Charakteristika a rozsah dištančného vzdelávania uplatňovaná v študijnom programe s priradením k predmetom. Prístupy, manuály e-learningových portálov. Postupy pri prechode z prezenčného na dištančné vzdelávanie

ŠP elektrotechnika je poskytovaný prezenčnou formou. V prípade mimoriadnej situácie je možné značnú časť predmetov realizovať hybridnou formou, tak ako v roku 2020 a 2021 (prednášky dištančne, semináre a cvičenia prezenčnou formou). Štandardné softvérové systémy využívané pri dištančnej forme výučby sú: MS Teams, Moodle a softvérové balíky ako Matlab, ANSYS, Autodesk, Office poskytované formou voľnej licencie Centrom informačných a komunikačných technológií UNIZA.

Postupy pri prechode z prezenčnej na dištančnú formu vzdelávania sa budú realizovať v zmysle Smernice č.209 študijný poriadok pre 1. a 2. stupeň vysokoškolského štúdia na Žilinskej univerzite v Žiline, čl. 2, ods. 6 (https://uniza.sk/index.php?option=com_content&view=article&id=4131:smernice-pre-vnutorny-system-kvality-uniza-2&catid=2)

d Partneri predkladateľa pri zabezpečovaní vzdelávacích činností študijného programu a charakteristika ich participácie

Charakteristika participácie: spolupráca vo vedecko-výskumnej činnosti, participácia pri vzdelávaní – odborné prednášky, možnosti odbornej praxe a stáží, a pod. 

 

National Instruments – spoločná zmluva na úrovni fakulty – LabVIEW Academy (organizovanie seminárov, prednášok, náborov študentov na prax a letné stáže, poradenstvo, certifikácia CLAD). 

BROSE Prievidza – participácia pri vzdelávaní – odborné prednášky, možnosti odbornej praxe a stáží, riešenie bakalárskych prác.  

ABB Brno, CZ - participácia vo vzdelávaní - odborné prednášky, odborné exkurzie, riešenie bakalárskych prác.

NXP Semiconductors, Rožnov pod Radhoštem, CZ - participácia pri vzdelávaní - poskytnutie HW, SW a demonštračných kitov pre študentov, riešenie bakalárskych prác.

e Charakteristika možností sociálneho, športového, kultúrneho, duchovného a spoločenského vyžitia

Na úrovni univerzity možnosti sociálneho, športového, kultúrneho, duchovného a spoločenského vyžitia popisuje Smernica 217  najmä články 17, 18 a 19 (https://uniza.sk/index.php?option=com_content&view=article&id=4131:smernice-pre-vnutorny-system-kvality-uniza-2&catid=2). 

Na úrovni fakulty existujú ďalšie možnosti, ako sú (v prípade priaznivej epidemickej situácie): Ples FEIT,  športový deň FEIT, vianočný punč s dekanom a pod.

f Možnosti a podmienky účasti študentov študijného programu na mobilitách a stážach (s uvedením kontaktov), pokyny na prihlasovanie, pravidlá uznávania tohto vzdelávania

Na úrovni univerzity definuje procesy, postupy a štruktúry Smernica 219 – Mobility študentov a zamestnancov Žilinskej univerzity v Žiline v zahraničí (https://uniza.sk/index.php?option=com_content&view=article&id=4131:smernice-pre-vnutorny-system-kvality-uniza-2&catid=2). 

Na úrovni fakulty sú podrobné informácie pre študentov uvedené na webovej stránke: 

https://feit.uniza.sk/studenti/mobilita-erasmus-2/ 

kontaktná osoba: Mgr. Silvia Pirníková, silvia.pirnikova@uniza.sk 

 

Na úrovni študijného programu sú koordinátormi:  

prof. Ing. Michal Frivaldský, PhD. (michal.frivaldsky@uniza.sk, 041/513 1600) 

doc. Ing. Pavol Makyš, PhD. (pavol.makys@uniza.sk, 041/513 2154) 

9. Požadované schopnosti a predpoklady uchádzača o štúdium študijného programu
a Požadované schopnosti a predpoklady potrebné na prijatie na štúdium

Na úrovni univerzity definuje procesy, postupy a štruktúry Smernica 206 – Zásady a pravidlá prijímacieho konania na štúdium na UNIZA (https://uniza.sk/index.php?option=com_content&view=article&id=4131:smernice-pre-vnutorny-system-kvality-uniza-2&catid=2) 

Na úrovni fakulty sú Akademickým senátom schválené Zásady a pravidlá prijatia, kde sú podrobne opísané všetky požadované schopnosti a predpoklady potrebné na prijatie  na štúdium jednotlivých študijných programov na FEIT, sú dostupné na:  

https://feit.uniza.sk/wp-content/uploads/2021/11/FEIT_Zasady_pravidla_prijatia_2022-2023_Bc.pdf

b Postupy prijímania na štúdium

Na úrovni univerzity definuje procesy, postupy a štruktúry Smernica 206 – Zásady a pravidlá prijímacieho konania na štúdium na UNIZA (https://uniza.sk/index.php?option=com_content&view=article&id=4131:smernice-pre-vnutorny-system-kvality-uniza-2&catid=2) 

Na úrovni fakulty sú Akademickým senátom schválené Zásady a pravidlá prijatia, kde sú podrobne opísané všetky požadované schopnosti a predpoklady potrebné na prijatie  na štúdium jednotlivých študijných programov na FEIT, sú dostupné na:  

https://feit.uniza.sk/wp-content/uploads/2021/11/FEIT_Zasady_pravidla_prijatia_2022-2023_Bc.pdf 

Pre úspešných uchádzačov o štúdium sa pred nástupom do 1. ročníka Bc. štúdia na FEIT poskytujú zdokonaľovacie kurzy zo stredoškolskej matematiky a fyziky, čoho cieľom je dosiahnutie rovnakej vedomostnej úrovne študentov prichádzajúcich z rôznych zameraní stredných škôl.

Pravidlá pre prihlasovanie na predmety sú dostupné na:

https://feit.uniza.sk/2021/03/pravidla-pre-prihlasovanie-sa-na-predmety-pre-akademicky-rok-2021-2022/

 

c Výsledky prijímacieho konania za posledné obdobie

Výberové konanie sa uskutočňovalo na základe dosiahnutých výsledkov štúdia na strednej škole, priemerom známok z predmetov matematika a fyzika, pričom sa tiež zohľadňovali dosiahnuté úspechy na súťažiach a olympiádach. Postup prijatia uchádzačov bol nasledovný: 

  • Absolventi gymnázia a absolventi elektrotechnických SOŠ s priemerom známok z matematiky a fyziky na konci roka do 2,0 vrátane boli prijatí automaticky. 
  • Absolventi gymnázia a absolventi elektrotechnických SOŠ s ukončenou maturitou z matematiky alebo fyziky s výsledkom najhoršie veľmi dobre boli prijatí automaticky. 
  • Všetci ostatní uchádzači, ktorí nesplnili horeuvedené body, boli zaradení do výberového konania, kde sa zohľadňovali dosiahnuté výsledky výlučne z predmetov matematika a fyzika.

Počet uchádzačov prvého ročníka za obdobie posledných 6 rokov: 

Rok štúdia 

AR16/17 

AR17/18 

AR18/19 

AR19/20 

AR20/21 

AR21/22 

I. ročník 

208 

202 

139 

245 

237 

244 

Z toho skutočný počet zapísaných študentov do 1. ročníka k 31. 10. príslušného akademického roku za obdobie posledných 6 rokov: 

Rok štúdia 

AR16/17 

AR17/18 

AR18/19 

AR19/20 

AR20/21 

AR21/22 

I. ročník 

88 

110 

83 

133 

117 

120 

 

 

10. Spätná väzba na kvalitu poskytovaného vzdelávania
a Postupy monitorovania a hodnotenia názorov študentov na kvalitu študijného programu

Na úrovni univerzity definuje procesy, postupy a štruktúry Smernica 223 – Monitorovanie a priebežné hodnotenie študijných programov (https://uniza.sk/index.php?option=com_content&view=article&id=4131:smernice-pre-vnutorny-system-kvality-uniza-2&catid=2). 

Na úrovni univerzity/fakulty:

Procesy, postupy a štruktúry zbierania, spracovania, analýzy a vyhodnocovania informácií, vrátane spätnej väzby od študentov a hodnotenia ich názorov na kvalitu ŠP, sú rámcovo upravené Smernicou č. 218 - Smernica o zhromažďovaní, spracovaní, analyzovaní a vyhodnocovaní informácií pre podporu riadenia študijných programov.  Informácie zozbierané o študijnom programe v zmysle Smernice č. 218 sú každoročne hodnotené vedením UNIZA a fakulty, akademickými orgánmi (akademické senáty UNIZA a FEIT), vedeckej rady (UNIZA a FEIT) aj akademickou obcou. V zmysle nového VSK UNIZA sú definované kompetencie a zodpovednosť za uskutočňovanie, rozvoj a zabezpečenie kvality ŠP Automatizácia  (garant, spolugaranti, rada ŠP, Akreditačná rada) v zmysle Smernice č. 214. Štruktúry vnútorného systému zabezpečovania kvality na vytváranie, úpravu, schvaľovanie a zrušenie študijných programov na Žilinskej univerzite v Žiline. Všetky uvedené entity majú priamy vzťah priebežnému  monitorovaniu a periodickému hodnoteniu ŠP Elektrotechnika na základe dostupných informácií. 

Na úrovni fakulty:

A) Spätná väzba od študentov je dlhodobo získavaná prostredníctvom anonymného hodnotenia predmetov v rámci informačného systému e-vzdelávanie, ktoré je študentom prístupné na konci semestra a počas skúškového obdobia. Študenti majú k dispozícii 2 verzie hodnotiacej ankety - rozšírenú a skrátenú verziu.

A1. ŠTRUKTÚRA ANKETY (úplný opis) je uvedená nižšie:  

PREDMET XYZ (hodnotenie – skrátená verzia)

  • Počet zapísaných študentov na predmet: ...
  • Počet vypísaných formulárov:                  ...

Pozn.: jednotlivé otázky obsahujú hodnotenie (stupnica 1 až 5 alebo áno/nie) a počet hodnotiacich

PREDMET:

  1. Bol dodržaný program predmetu určený osnovou (informačným listom) predmetu?
  2. Ako hodnotíte počet hodín kontaktnej výučby predmetu?
  3. Ako hodnotíte počet kreditov predmetu s ohľadom na pracovné zaťaženie spojené s absolvovaním predmetu počas celého semestra, vrátane prípravy na skúšku ?
  4. Do akej miery bolo učivo tohto predmetu obsahom iného predmetu?
  5. Aká bola väzba na podmieňujúce predmety?
  6. Bol predmet orientovaný na mechanické zapamätávanie si informácií, alebo bol zameraný aj na rozvíjanie logického myslenia a samostatnej tvorivej činnosti?
  7. Odporučili by ste tento predmet spolužiakom, ak by bol v kategórii povinne voliteľných alebo výberových predmetov?

VÝUČBA:

  1. Myslíte si, že úroveň zabezpečenia výučby tohto predmetu je v oblasti:
  • pomôcok a vybavenia laboratórií (1...nedostatočná až 5 ...plne postačujúca a počet hodnotiacich)
  • študijných materiálov (1...nedostatočná až 5 ...plne postačujúca a počet hodnotiacich)
  • elektronickej podpory výučby (1...nedostatočná až 5 ...plne postačujúca a počet hodnotiacich)
  1. Sú pre predmet potrebné klasické prednášky (je možné ich aspoň čiastočne nahradiť inými formami výučby, vrátene e-vzdelávania) ?
  2. Uprednostnili by ste namiesto prednášok semináre, na ktorých by sa na základe samoštúdia voľne diskutovalo o témach predmetu, ktoré Vás zaujímajú ?
  3. Považujete náročnosť, náplň a časové trvanie skúšky za primerané s ohľadom na počet kreditov predmetu, prácu počas semestra, dostupnosť informačných zdrojov a pod.?
  • náročnosť
  • náplň
  • trvanie
  1. Čas vyhradený pre výučbu bol využitý?
  2. Ktoré časti predmetu boli pre Vás najťažšie? (výpis)
  3. Ktoré časti predmetu boli pre Vás najhoršie prezentované? (výpis)
  4. Premietajú sa výsledky práce a hodnotenia študenta počas semestra do výslednej známky za predmet?

UČITEĽ:

  1. Bol spôsob prejavu vyučujúceho zrozumiteľný a logicky usporiadaný?
  • prednášky
  • cvičenia – seminárne
  • cvičenia - laboratórne
  1. Zhodnoťte učiteľovu pedagogickú komunikáciu so študentmi
  • prednášky
  • cvičenia – seminárne
  • cvičenia - laboratórne
  1. Pokiaľ ste využili konzultáciu u vyučujúceho, boli(a) ste spokojný(á) s vysvetlením ?

ŠTUDENT:

  1. Vaša účasť na prednáškach (hodnotenie v % a počet hodnotiteľov)
  2. Vaša účasť na cvičeniach (hodnotenie v % a počet hodnotiteľov)
  3. Koľko hodín týždenne počas semestra ste priemerne venovali problematike vyučovanej v predmete (okrem kontaktných hodín vyučovania) (hodnotenie počet hodín a počet hodnotiteľov)

A2. ŠTRUKTÚRA ANKETY (stručný opis) je uvedená nižšie:  

PREDMET XYZ (hodnotenie – skrátená verzia)

  • Počet zapísaných študentov na predmet: ...
  • Počet vypísaných formulárov:                  ...

Pozn.: jednotlivé otázky obsahujú hodnotenie (stupnica 1 až 5 alebo áno/nie) a počet hodnotiacich

PREDMET:

  1. Priniesol Vám predmet nové a rozširujúce vedomosti a zručnosti potrebné pre ďalšie štúdium a prípadné praktické využitie? (vôbec nie - primerane - výrazne)
  2. Je pridelený počet kreditov za predmet primeraným ohodnotením za prácu počas semestra a prípravy na skúšku? (príliš nízky - primeraný - príliš vysoký)
  3. Považujete rozsah predmetu za adekvátny jeho obsahu a dôležitosti? (príliš nízky - primeraný - príliš vysoký)
  4. Aká je úroveň materiálneho zabezpečenia predmetu?
    1. Učebné a laboratórne pomôcky (úplný nedostatok - čiastočne vyhovujúce - plne postačujúce)
    2. Študijná literatúra a ostatné informačné zdroje (úplný nedostatok - čiastočne vyhovujúce - plne postačujúce)
  5. Považujete podmienky pre získanie zápočtu za: (príliš nízke - primerané - príliš náročné) - [pozn. - pojem zápočtu ako taký bol zrušený, myslí sa semestrálne povinnosti]
  6. Považujete požiadavky pre absolvovanie skúšky z predmetu za: (príliš nízke - primerané - prehnane vysoké)
  7. Zvládol vyučujúci predmet po odbornej a pedagogickej stránke?
    1. prednášky: (vôbec nie - uspokojivo - výborne)
    2. cvičenia - seminárne: (vôbec nie - uspokojivo - výborne)
    3. cvičenia - laboratórne: (vôbec nie - uspokojivo - výborne)
  8. Ako hodnotíte vzájomnú komunikáciu vyučujúceho so študentmi? 
    1. prednášky: (nedostatočná - priemerná - vysoká)
    2. cvičenia - seminárne: (nedostatočná - priemerná - vysoká)
    3. cvičenia - laboratórne: (nedostatočná - priemerná - vysoká)
  9. Obohatil vyučujúci vzdelávací proces najnovšími poznatkami z praxe, vedy a výskumu? (vôbec nie - občas - často)

 

B) Počas celého roka je študentom (a v princípe komukoľvek) k dispozícii anonýmna elektronická "čierna skrinka", kde možno osloviť priamo dekana fakulty: https://odkaz.feit.uniza.sk/. K dispozícii sú 2 zložky realizujúce interakciu s vedením fakulty:

  • AKTUÁLNE PODNETY: k dispozícii je celkový prehľad podaných podnetov (téma, dátum, stav riešenia)
  • NAPÍSAŤ DEKANOVI: formulár na podanie vlastného podnetu (voliteľná forma - anonýmne alebo adresne)  

 

Na úrovni katedry / ŠP / predmetu:

Vzhľadom na prechod časti výučby v dôsledku Covid-19 pandémie do online priestoru v akad. rokoch  2020/21 a 2021/22, bola koncom zimného semestra 2021/22 zriadená pre študentov možnosť okamžitého hodnotenia predmetov (či už predmetu ako celku na konci semestra alebo priamo jednotlivých vyučovacích hodín) vo forme jednoduchého anonýmneho dotazníka v prostredí MS Teams. Pedagógom bol z úrovne fakulty sprístupnený všeobecný tvar ankety, ktorý môžu duplikovať a aplikovať na konkrétny predmet/konkrétnu formu výučby, v nižšie uvedenom znení:

Vážení študenti, chcel by som Vás požiadať o vyjadrenie Vášho názoru (spätnej väzby) na úroveň výučby počas semestra. Odpovede sú anonymné.
Vopred ďakujem za Váš názor. 
1. Ako ste boli spokojný s náplňou a realizáciou výučby počas semestra?     [Odpoveď vo forme 5-hviezdičkovej stupnice] 
2. Ako ste boli spokojný s výkonom pedagóga?    [Odpoveď vo forme 5-hviezdičkovej stupnice] 
3. Čo sa Vám nepáčilo a malo by sa zmeniť?       [Odpoveď vo forme voľného textu]
Tlačidlo "Odoslať"
 
Odpovede študentov a ich vyhodnotenie je anonýmne a okrem ich zobrazenia vyučujúcim sú výsledky spracúvané a vyhodnocované na fakultnej úrovni. 
b Výsledky spätnej väzby študentov a súvisiace opatrenia na zvyšovania kvality študijného programu

Na úrovni fakulty:  

A)Výsledky ankety sú k dispozícii pre vyučujúcich ako aj pre vedúcich pracovníkov na stránke www.vzdelavanie.uniza.sk. Úroveň vypĺňania anketových dotazníkov je však zo strany študentov minimálna, pričom vyššia miera vyplnenia dotazníkov sa dá evidovať po upozonení zo strany pedagógov konkrétnych predmetov. Z uvedeného vyplýva, že zapojenie vyučujúceho do tejto činnosti predstavuje významnú úlohu z hľadiska získavania adekvátnej spätnej väzby zo strany študentov.

B) Výsledky riešenia podnetov adresovaných priamo na vedenie (dekana fakulty) za účelom zvyšovania kvality spolu s prijatými opatreniami sú k dispozícii na verejne dostupnej stránke https://odkaz.feit.uniza.sk/podnety/

Na úrovni katedry / ŠP / predmetu:

V súvislosti s online výučbou boli prvýkrát realizované 3-otázkové ankety v prostredí MS Teams na samom konci zimného semestra 2021/22 (v rámci testovacej prevádzky). Výsledky majú k dispozícii vyučujúci jednotlivých predmetov a v kumulatívnej podobe za semester sú postúpené vedeniu fakulty, ktoré robí celkové vyhodnotenie a spätnú väzbu. Plné a štandardné využívanie tohto prístupu k získavaniu spätnej väzby od študentov sa predpokladá od letného semestra 2021/22.   

V zmysle VSK UNIZA a jednotlivých smerníc bude realizované priebežné zbieranie a spracovanie informácií o študijnom programe, študentmi na konci semestra, 1 x ročne od zamestnávateľov a učiteľov. Výsledky spätnej väzby a súvisiace opatrenia na zvyšovanie kvality ŠP budú predmetom činnosti jednotlivých orgánov VSK a vykonávané hodnotiace procesy budú zaznamenávané v informačnom systéme https://akreditacia.uniza.sk

c Výsledky spätnej väzby absolventov a súvisiace opatrenia na zvyšovania kvality študijného programu

Realizácia prieskumu medzi absolventmi bakalárskeho stupňa všetkých študijných programov FEIT je dostupná v celofakultnej správe, kde sú vyhodnotené výsledky z prieskumu hodnotenia kvality vzdelávania:

Prieskum hodnotenia kvality vzdelávania na FEIT absolventmi v akademickom roku 2020/21

 

Vyhodnotenie názorov absolventov z dotazníka R2020/2021:

  • Privítali by ste väčšiu voľnosť pri výbere predmetov, a tým pri smerovaní vášho štúdia?
    • Odpovede: viac ako 70% by privítalo väčšiu voľnosť.
    • Opatrenie: navrhovaný ŠP Elektrotechnika zohľadňuje flexibilitu výberu predmetov a smerovanie štúdia aj možnosťou špecializovanej trajektórie vzdelávania.
  • Mali ste počas štúdia projektovú výučbu?
    • Odpovede: 26% absolventov považovalo podiel projektovej výučby za postačujúci, 52% by privítalo väčší podiel projektovej výučby a 22% uviedlo, že projektovú výučbu nemali.
    • Opatrenie: nová štruktúra ŠP Elektrotechnika poskytuje počas štúdia možnosť absolvovania odbornej praxe, pričom samotná projektová výučba je zahrnutá v rámci profilových predmetov vo forme vypracovania semestrálnych projektov. V 5. a 6. semestri štúdia bude projektová výučba zabezpečovaná prostredníctvom bakalárskych projektov.
  • Mali ste počas štúdia prednášky alebo semináre zabezpečované expertmi z praxe ?
    • Odpovede: 74% absolventov potvrdilo, že absolvovali výučbu s expertmi z praxe, z čoho 48% by privítalo viac takýchto prednášok. 26% absolventov uvádza, že takéto prednášky od expertov z praxe nemali.
    • Opatrenie: Predkladaná štruktúra ŠP uvažuje so zapojením expertov z praxe v rámci predmetov Úvod do štúdia, Odborná prax, Úvod do elektrických pohonov, Automobilové motory, ako aj v rámci ďalších profilových predmetov. Forma: minimálne 1x za semester prezenčná prednáška z odbornej témy prislúchajúcej danému predmetu.
  • Bola podľa vás náplň výučby aktuálna v porovnaní so súčasným stavom techniky?
    • Odpovede: Drvivá väčšina (89%) jednoznačne vyjadrila súhlasné stanovisko, t.j. jasné áno.
    • Opatrenie: Tento trend je plne zohľadnený v rámci predkladanej štruktúry ŠP.
  • Bolo podľa vás vybavenie laboratórií na FEIT UNIZA moderné?
    • Odpovede: viac ako 80% absolventov uviedlo, že vybavenie je moderné, 11% malo opačný názor.
    • Opatrenie: pracoviská KME a KEEP FEIT UNIZA sa aktívne zapájajú do grantových výziev agentúr VEGA, KEGA, APVV a štrukturálnych fondov EÚ, vďaka čomu sú tieto pracoviská schopné zabezpečiť najmodernejšie laboratórne a didaktické pomôcky.
  • Mali ste k dispozícii dostatok aktuálnej študijnej literatúry?
    • Odpovede: 74% absolventov uviedlo, že malo dostatok študijnej literatúry, 26% si myslí, že skôr nemalo.
    • Opatrenie: v rámci vnútorného systému hodnotenia kvality sa uvažuje s vypracovaním plánu vydania študijných materiálov tak, aby bol zabezpečený aktuálny prísun informácií z oblasti vedy a techniky príslušného ŠP.
  • Ako hodnotíte zvládnutie dištančnej výučby zo strany pedagógov?
    • Odpovede: podstatná väčšina (viac ako 96%) absolventov vyjadrila presvedčenie, že pedagógovia zvládli dištančnú výučbu.
    • Opatrenie: pokračovať v nastavenom trende.
  • Aká je vaša osobná skúsenosť s prácou študijného poradcu?
    • Odpovede: 89% percent absolventov vyjadrilo spokojnosť, 11% nemalo žiadnu skúsenosť.
    • Opatrenie: v rámci ŠP Elektrotechnika sa pre definované špecializácie uvažuje s dvoma študijnými poradcami, ktorí svojou odbornou profiláciou zodpovedajú danej špecializácii. Uvažuje sa taktiež minimálne raz sa semester zorganizovať osobné stretnutia študentov so študijnými poradcami, kde budú zodpovedané otázky k organizácii štúdia.
  • Využili ste počas štúdia možnosť štúdia v zahraničí?
    • Odpovede: 96% absolventov túto možnosť nevyužilo.
    • Opatrenie: na základe našich skúseností je vyššia miera využitia štúdia v zahraničí vo vyšších stupňoch štúdia. Tento trend plánujeme napraviť organizovaním stretnutí študentov s koordinátormi Erasmus programu na úrovni katedier KME a KEEP.
  • Získali ste nejakú pracovnú skúsenosť počas štúdia?
    • Odpovede: 85% absolventov uviedlo, že nezískalo túto skúsenosť. Praktickú skúsenosť získalo len 15% absolventov.
    • Opatrenie: Predkladaný ŠP Elektrotechnika umožňuje a podmieňuje študentom minimálne v rozsahu 1 semestra (60 hodín) absolvovať povinnú praktickú stáž u priemyselných partnerov FEIT UNIZA a iných.
11. Odkazy na ďalšie relevantné vnútorné predpisy a informácie týkajúce sa štúdia alebo študenta študijného programu
(napr. sprievodca štúdiom, ubytovacie poriadky, smernica o poplatkoch, usmernenia pre študentské pôžičky a podobne)
Názov predpisu / Link

Názov predpisu 

Odkaz na predpis

S 106_2012 Štatút UNIZA v znení Dodatkov 1 až 5 

https://www.uniza.sk/images/pdf/uradna-tabula/17012019_S-106-2012-Statut-UNIZA-v-zneni-Dodatkov1-az-5.pdf 

S 110_2013 Študijný poriadok pre 3. stupeň VŠ štúdia na UNIZA v zn. Dodatkov 1 až 3 

https://www.uniza.sk/images/pdf/uradna-tabula/smernice-predpisy/10122020_S-110-2013-Studijny-poriadok-PhD-v-zneni-D1-a-D3.pdf 

S 132_2015 o slobodnom prístupe k informáciám 

http://uniza.sk/document/Zasady_SI_ZU_VI-2015.pdf 

S 149_2016 Organizačný poriadok v znení Dodatkov č. 1 až 17 

https://www.uniza.sk/images/pdf/uradna-tabula/smernice-predpisy/2021/02092021_S-149-2016-Organizacny-poriadok-UNIZA-D1-az-D16-07062021.pdf 

S 152_2017 Zásady edičnej činnosti UNIZA v znení Dodatku č. 1 

SM152-zasady-edicnej-cinnosti-31032020.pdf (uniza.sk) 

S 159_2017 Pracovný poriadok 

https://www.uniza.sk/images/pdf/uradna-tabula/smernice-predpisy/S-159_2017-Pracovn-poriadok_03112017.pdf 

S 163_2018 Ubytovací poriadok ubytovacích zariadení UNIZA 

https://www.uniza.sk/images/pdf/ubytovanie/27082018_Ubytovaci-poriadok-od-01092018.pdf 

S 167_2018 Rokovací poriadok disciplinárnych komisií UNIZA v znení Dodat_č_1 

https://www.uniza.sk/images/pdf/uradna-tabula/smernice-predpisy/2021/09072021_S-167-2018-Rokovaci-poriadok-disciplinarnych-komisii-UNIZA.pdf 

S 180_2019 Grantový systém Žilinskej univerzity v Žiline v znení D1 až D2 

04082021_S-180-2021-Grantovy-system-Zilinskej-univerzity-v-Ziline-v-zneni-Dodatku-c-2-26072021.pdf (uniza.sk) 

S 200_2021 Zásady výberového konania 

https://www.uniza.sk/images/pdf/uradna-tabula/smernice-predpisy/2021/02092021_S-200-2021-Zasady-vyberoveho-konania.pdf 

S 202_2021 Kritériá na obsadzovanie funkcií profesorov a docentov a zásady obsadzovania funkcií hosťujúcich profesorov 

https://www.uniza.sk/images/pdf/kvalita/2021/smernica-UNIZA-c-202.pdf 

S 207_2021 Etický kódex UNIZA 

https://www.uniza.sk/images/pdf/uradna-tabula/smernice-predpisy/2021/12072021_S-207-2021-Eticky-kodex-UNIZA.pdf 

S 208_2021 Pravidlá pre získavanie_zosúlaď_úprava a zruš_práv na habilitačné a inauguračné konanie 

https://uniza.sk/index.php?option=com_content&view=article&id=4131:smernice-pre-vnutorny-system-kvality-uniza-2&catid=2

S 210_2021 Štatút Akreditačnej rady UNIZA 

https://uniza.sk/index.php?option=com_content&view=article&id=4131:smernice-pre-vnutorny-system-kvality-uniza-2&catid=2

S 211_2021 Postup získavania vedecko-pedagog_titulov a umelecko-pedag_titulov 

https://uniza.sk/index.php?option=com_content&view=article&id=4131:smernice-pre-vnutorny-system-kvality-uniza-2&catid=2

S 213_2021 Politiky na zabezpečovanie kvality na UNIZA 

https://uniza.sk/index.php?option=com_content&view=article&id=4131:smernice-pre-vnutorny-system-kvality-uniza-2&catid=2

S 214_2021 Štruktúry vnútorného systému kvality 

https://uniza.sk/index.php?option=com_content&view=article&id=4131:smernice-pre-vnutorny-system-kvality-uniza-2&catid=2

S 216_2021 Zabezpečenie kvality doktorandského štúdia na UNIZA 

https://uniza.sk/index.php?option=com_content&view=article&id=4131:smernice-pre-vnutorny-system-kvality-uniza-2&catid=2

S 220_2021 Hodnotenie tvorivej činnosti zamestnancov vo vzťahu k zabezpečov_kvality vzdelávania na UNIZA 

https://uniza.sk/index.php?option=com_content&view=article&id=4131:smernice-pre-vnutorny-system-kvality-uniza-2&catid=2

S 221_2021 Spolupráca UNIZA s externými partnermi z praxe 

https://uniza.sk/index.php?option=com_content&view=article&id=4131:smernice-pre-vnutorny-system-kvality-uniza-2&catid=2

S 222_2021 Vnútorný systém zabezpečovania kvality na UNIZA 

https://uniza.sk/index.php?option=com_content&view=article&id=4131:smernice-pre-vnutorny-system-kvality-uniza-2&catid=2

Internetové stránky UNIZA 

www.uniza.sk 

Vnútorný systém riadenia kvality UNIZA 

https://www.uniza.sk/index.php/univerzita/vseobecne-informacie/vnutorny-system-kvality