Opis študijného programu

Názov fakulty: Fakulta prevádzky a ekonomiky dopravy a spojov
Názov študijného programu: elektronický obchod a manažment
Stupeň štúdia: 1.
Garant študijného programu: Dr. h. c. prof. Ing. Tatiana Čorejová, PhD.
1. Základné údaje o študijnom programe
a Názov študijného programu elektronický obchod a manažment Číslo podľa
registra ŠP
11887
b Stupeň vysokoškolského štúdia 1 ISCED_F kód
stupňa
vzdelávania
645
c Miesto štúdia Žilina
d Názov študijného odboru ekonómia a manažment Číslo študijného
odboru podľa
registra ŠP
6213R00
ISCED_F kód
odboru/odborov
041
e Typ študijného programu akademicky orientovaný
f Udeľovaný akademický titul bc
g Forma štúdia denná
h Spolupracujúce vysoké školy a vymedzenia
i Jazyk uskutočňovania študijného programu slovenský
j Štandardná dĺžka štúdia 3 rok(y)
k Kapacita študijného programu
(plánovaný počet študentov)
1.ročník: 80
2.ročník: 80
3.ročník: 80
4.ročník:
Skutočný počet uchádzačov
Rok štúdia 2015/2016 2016/2017 2017/2018 2018/2019 2019/2020 2020/2021
1.ročník 75 93 101 112 102 120
Počet študentov
Rok štúdia 2015/2016 2016/2017 2017/2018 2018/2019 2019/2020 2020/2021
1.ročník 76 57 69 76 62 87
2.ročník 57 57 45 57 58 52
3.ročník 52 55 47 37 43 46
4.ročník
2. Profil absolventa a ciele vzdelávania
a Ciele vzdelávania študijného programu ako schopnosti študenta v čase ukončenia študijného programu a hlavné výstupy vzdelávania

Absolvent 1. stupňa vysokoškolského vzdelávania v študijnom programe elektronický obchod a manažment, v študijnom odbore ekonómia a manažment dokáže analyzovať problémy a možnosti určujúce rozvoj ekonomiky a riadenia podnikov v odvetví obchodu a služieb, s cieľom modelovať ich vývoj na základe znalostí evidovania, rozpočtovania a účtovania. Absolventi disponujú základnými znalosťami o technologickej, právnej, logistickej a marketingovej charakteristike odvetvia obchodu a služieb s dôrazom na elektronickú podporu. Absolventi nachádzajú uplatnenie najmä na operatívnej a taktickej úrovni organizovania a riadenia v podnikateľských subjektoch, inštitúciách a ďalších subjektoch, ktoré podporujú a realizujú  elektronické podnikanie a obchodovanie. Absolvent tohto študijného odboru získa štúdiom znalostnú bázu, v rámci ktorej dokáže excerpovať a chápať podstatné fakty, pojmy, princípy a teórie riadenia a ekonomiky podniku, odvetvia obchodu a služieb. Vie ich použiť pre docielenie požadovanej úrovne a kvality procesov riadenia a dosahovania ekonomickej účinnosti práce všetkých subsystémov predmetného subjektu, a to spôsobom, ktorý preukazuje znalosť dôsledkov jeho rozhodnutí. Vie uplatniť tomu primeranú znalosť ekonomickej teórie, teórie riadenia a marketingu, dokáže prakticky použiť metódy, postupy a nástroje vedúce k dosiahnutiu podnikových, ale aj celospoločenských cieľov. Pri absolvovaní bakalárskeho štúdia získava schopnosti využívať informačno – komunikačné technológie, prezentovať vlastnému pracovnému kolektívu úlohy a ciele, ktoré boli stanovené prostredníctvom strategického a operatívneho plánovania a riadenia, a dokáže tieto ciele a úlohy interpretovať a  prezentovať aj zástupcom tých inštitúcii, s ktorými vstupuje do vzťahov a ktoré ovplyvňujú kvalitu a výkony podnikov v oblasti obchodu a služieb (finančný trh, inštitúcie verejnej správy, zákazníci, atď.).

Absolventi sa profilujú dvoma základnými smermi, a to so zameraním na elektronickú podporu procesov a poskytovania služieb v podnikoch resp. inštitúciách, alebo na finančné hľadiská podnikania v elektronickom podnikaní a obchodovaní.  Ďalej je možná špecifikácia profilu vzhľadom na sledovaný zámer zamestnania sa podľa sektorových požiadaviek

Medzi schopnosti absolventa patrí aj schopnosť realizovania výskumu trhu, vrátane tvorby odporúčaní a návrhov, ktoré z výsledkov výskumu vyplývajú. Absolvent disponuje schopnosťou spracovávať jednoduché analýzy, účtovať a rozpočtovať, v danom stupni riadenia, organizovať a riadiť prácu v pracovných kolektívoch a v podnikateľských subjektoch v odvetví obchodu a služieb. Dokáže hodnotiť ich činnosť podľa kritérií určujúcich ich ekonomickú účinnosť a uplatňovať metódy a najmä vhodné inštrumentárium s cieľom zabezpečiť úspešný rozvoj podnikateľských subjektov.

CIELE VZDELÁVANIA

CV1 Absolvent študijného programu EOM získa prierezové vedomosti z ekonómie a manažmentu elektronického obchodu, o možnostiach rozvoja ekonomiky a riadenia podnikov v odvetví obchodu a služieb, so zameraním n aplikácie  v elektronickom obchode, službách a riadení, ako aj s cieľom modelovať ich vývoj na základe znalostí evidovania, rozpočtovania a účtovania.

CV2 Absolventi disponujú základnými znalosťami o technologickej, právnej, logistickej a marketingovej charakteristike odvetvia obchodu a služieb s dôrazom na elektronickú podporu.

CV3 Absolvent študijného programu EOM pozná metódy a nástroje štatistickej analýzy a vie ich primerane uplatniť pri zadaných úlohách, projektoch,  ekonomických analýzach a analýze trhu.

CV4 Absolvent EOM v priebehu štúdia získava komunikačné zručnosti zamerané na prezentovanie cieľov, úloh, zistení a výsledkov analýz, ako aj na argumentáciu a diskusiu výstupov analýz.

CV5 Absolvent EOM vie pracovať v tímoch a v rámci tímu riešiť jednotlivé úlohy a dokáže tím aj manažovať.

VÝSTUPY VZDELÁVANIA

  1. Absolventi poznajú základné ekonomické zákonitosti, podstatné fakty, pojmy, princípy, teórie a súvislosti z hľadiska ekonomiky a manažmentu elektronického obchodu a služieb.
  2. Absolventi vedia použiť získané vedomosti pre docielenie požadovanej úrovne a kvality procesov riadenia a dosahovania ekonomickej účinnosti práce všetkých subsystémov predmetného subjektu, a to spôsobom, ktorý preukazuje znalosť dôsledkov jeho rozhodnutí.
  3. Absolvent vie samostatne získavať nové informácie a poznatky v oblasti elektronického obchodu a služieb,
  4. Absolvent vie identifikovať a zhodnotiť bezpečnostné, environmentálne, etické, sociálne a ďalšie súvislosti riešených problémov,
  5. Absolventi vedia uplatniť primeranú znalosť ekonomickej teórie, teórie riadenia a marketingu, dokážu prakticky použiť metódy, postupy a nástroje vedúce k dosiahnutiu podnikových, inštitucionálnych, ale aj celospoločenských cieľov.
  6. Absolvent pozná zásady vedenia pracovného kolektívu, postupy a metódy normovania práce a pracovného výkonu, hodnotenia pracovného výkonu, ako aj spôsoby komunikácie, náboru a získavania zamestnancov.
  7. Absolvent vie prezentovať vlastnému pracovnému kolektívu úlohy a ciele, ktoré boli stanovené prostredníctvom strategického a operatívneho plánovania a riadenia, a dokáže tieto ciele a úlohy interpretovať a prezentovať aj zástupcom tých inštitúcii, s ktorými vstupuje do vzťahov a ktoré ovplyvňujú kvalitu a výkony podnikov v oblasti obchodu a služieb (finančný trh, verejná správa, atď.).
  8. Absolvent dokáže využívať štandardné nástroje pri analýze trhu,
  9. Absolvent pozná metodické pokyny a usmernenia v oblasti štatistiky, zásady, metódy a postupy vyhodnocovania štatistických prieskumov, postupy spracovania údajov a je schopný spracovávať štatistiky podniku.
  10. Absolvent má znalosti z oblasti bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci, ochrany verejného zdravia a požiarnej ochrany, ako aj bezpečných pracovných postupov.
b Indikované povolania, na výkon ktorých je absolvent v čase absolvovania štúdia pripravený a potenciál študijného programu z pohľadu uplatnenia absolventov

Študijný program 1. stupňa vysokoškolského štúdia elektronický obchod a manažment pripravuje absolventov, ktorí sa môžu uplatniť v odborných činnostiach administratívnych, podporných, obchodných a  podporovaných elektronickými službami alebo prechádzajúcimi digitálnou transformáciou v jednotlivých podnikoch a inštitúciách.

Výstupy vzdelávania a kvalifikácia napĺňajú sektorov-špecifické odborné očakávania na vykonávanie napríklad nasledujúcich povolaní:

2422011 Špecialista rozvoja a koordinácie obchodnej siete

3314002 Odborný pracovník v oblasti štatistiky

3341001 Supervízor administratívnych pracovníkov

2423005 Špecialista personálnej administratívy a zamestnaneckých vzťahov

3341004 Supervízor zákazníckeho centra

Indikované povolania sú popísané v Sústave povolaní: https://sustavapovolani.sk/register_kompetencii#vyhladane_oblasti_nsz

Registra zamestnaní ; kariet kvalifikácií Národnej sústavy kvalifikácií, Štatistickej klasifikácie zamestnaní.

 

c Relevantné externé zainteresované strany, ktoré poskytli vyjadrenie alebo súhlasné stanovisko k súladu získanej kvalifikácie so sektorovo-špecifickými požiadavkami na výkon povolania

Študijný program nepripravuje na povolanie vyžadujúce si stanovisko k súladu získanej kvalifikácie so sektorovo-špecifickými požiadavkami na výkon povolania.

3. Uplatniteľnosť
a Hodnotenie uplatniteľnosti absolventov študijného programu

Absolventi tohto študijného programu dokážu analyzovať procesy a riešiť problémy v podmienkach nástupu nových foriem komunikácie prostredníctvom elektronického obchodu a jeho riadenia.

Nachádzajú uplatnenie v riadiacich funkciách stredného manažmentu a pri využívaní informačných a komunikačných technológií a služieb v podnikoch a organizáciách služieb ako prevádzkoví manažéri, odborní pracovníci, obchodní zástupcovia, manažéri predaja alebo konzultanti, prípadne vo funkcii supervízora. Absolventi nachádzajú uplatnenie aj v inštitúciách verejnej správy a v neziskových organizáciách.

V prípade založenia vlastného podniku sú schopní pracovať aj ako riadiaci manažéri malého alebo stredného podniku v oblasti obchodu a služieb a pôsobiť ako aktívny a riadiaci prvok v hodnotovom reťazci  podniku služieb. Absolvovanie prvého stupňa štúdia je však najmä kvalitným základom pre plynulý prechod do druhého stupňa vysokoškolského štúdia.

Podľa údajov portálu www.uplatnenie.sk väčšina absolventov (97 %) pokračovala v nadväzujúcom inžinierskom štúdium.

Od r. 2014 fakulta spolupracuje  s Úradom práce, sociálnych vecí a rodiny so sídlom v Bratislave, ktorý posiela každý rok údaje o nezamestnaných absolventoch v členení na absolventov bakalárskeho, inžinierskeho a doktorandského štúdia,  a tieto fakulta taktiež zverejňuje vo Výročnej správe o činnosti fakulty.

Údaje o počte nezamestnaných za ostatné roky 2019, 2020 a 2021 sú nasledujúce:

Evidencia nezamestnaných absolventov fakulty v r. 2019 a v r. 2020

študijný program bakalárske štúdium
  2019 2020 2021
elektronický obchod a manažment 0 0 1
b Úspešní absolventi študijného programu

Študijný program elektronický obchod a manažment je študijným programom, ktorý Žilinská univerzita v Žiline poskytuje 15 rokov. Za toto obdobie svojej existencie študijný program absolvovalo množstvo úspešných absolventov, ktorý sa uplatnili v komerčnej i akademickej sfére. Študijný program vznikol ako jeden z nástupníckych programov po programe poštová a telekomunikačná prevádzka ako aj prevádzka  a ekonomika spojov v súvislosti s rozvojom digitálnych technológií a zmenami trhov i prostredia.

Za komerčnú sféru je možné spomenúť napríklad nasledujúcich absolventov: 

  • Jakub Nemec, Ing. - analytik v NOTIX s.r.o. Praha, má absolvovanú na Malte aj Advenio EAcademy, Master's degree.  Field Of Study Masters in Entrepreneurship Grade MHEI - ME MQF/EQF Level 7
  • Roman Slivka, Ing. - projektový manažér SP, a.s.
  • Tomáš Mišík, Ing. PhD. - IT Audit Senior v spoločnosti Mazars
  • Barbora Semková, Ing. - produktový špecialista Zľavomat
  • Dana Pohánková, Ing. - Yield Manager pre pre TV Nova a TV Markíza, Praha
  • Jakub Cíba, Ing. PhD. - Úrad pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb
  • Peter Zorvan, Ing. - procesný tréner OBI
  • Miroslava Kollárová, Ing. - Advertising Operations Specialist, Amazon
  • Jana Štrbová, Ing, - Associate Retail Marketing Manager at the LEGO Group, Praha a mnohí iní.

V akademickej a výskumnej sfére úspešnými absolventmi sú:

  •  Roman Chinoracký, Ing. PhD. – Žilinská univerzita v Žiline
  • Alexandra Valicová, Ing. PhD. – Žilinská univerzita v Žiline
c Hodnotenie kvality študijného programu zamestnávateľmi

Pravidelne s ročnou periodicitou je monitorovaná spokojnosť zamestnávateľov s prípravou absolventov na výkon povolania (Vnútorný systém zabezpečovania kvality vzdelávania – ukazovateľ U2). Zisťovanie prebieha formou primárneho výskumu na vzorke respondentov – zamestnávateľov absolventov študijného programu EOaM (PI). Cieľom výskumu je identifikovať prínos univerzity pre prax prostredníctvom produkcie absolventov pripravených na povolanie. Vstupy pre určenie ukazovateľa sa zisťujú u zamestnávateľov z odboru. Vyhodnocuje sa názor významných zamestnávateľov, ktorí prijali absolventov študijného programu EOaM (PI) v priebehu sledovaného obdobia. Hodnotenie sa vzťahuje len na absolventov, ktorí sú zamestnaní na pozícii vyžadujúcej VŠ vzdelanie. Hodnota ukazovateľa vnímania U2 sa zisťuje otázkou: „Do akej miery sú absolventi študijného programu EOaM (PI) podľa Vášho názoru pripravení na plnenie pracovných úloh prislúchajúcich úrovni ich vzdelania vo Vašej organizácii?“

 

Trend vývoja ukazovateľa U2: Spokojnosť zamestnávateľov s prípravou absolventov na výkon povolania  za roky 2014-2020 v %

Ukazovateľ

Rok

2015

2016

2017

2018

2019

2020

Spokojnosť zamestnávateľov

90,0

98,7

95,00

96,9

95,45

92,00

 Spokojnosť zamestnávateľov s prípravou absolventov na výkon povolania si udržuje stabilný vývoj (90,0 – 98,75%). Zamestnávatelia sú spokojní s prípravou absolventov študijného programu EOaM (PI) na výkon povolania, absolventi sú iniciatívni, ovládajú prácu s IKT, prichádzajú s vlastnými názormi a podnetmi. Mierny pokles hodnoty ukazovateľa v roku 2020 bol spôsobený nižšou mierou spokojnosti (85 %, 75 %) u zamestnávateľov, ktorí majú špecifické požiadavky na odbornosť absolventov. Pracovné pozície, ktoré zastávajú absolventi u týchto zamestnávateľov (auditor, špecialista programátor, analytik) vyžadujú ďalšie odborné vzdelávanie, školenia a kurzy (napr. získanie certifikátu), týkajúce sa pracovnej náplne absolventov, ktoré nie sú súčasťou učebných plánov daného študijného programu.

 

Významní zamestnávatelia

Významní zamestnávatelia

Oblasť uplatnenia absolventov

Spokojnosť v %

Slovenská pošta, a. s.

odbor riadenia projektov a procesov IT, odbor programovej kancelárie, HSS Žilina

95, 70, 100, 100, 95, 100

Amazon

area manager, digitálny marketing

75

Hyundai

logistika

95

MIP services

doprava, kuriérske služby

100

TRW Automotive (Slovakia), s.r.o.

 

70

Úrad pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb

odbor správy frekvenčného spektra

95

AT&T GlobalNetworkServicesCzechRepublic

 

100

IKEA - zákaznícke centrum

 komunikácia so zákazníkmi, hromadná obsluha

100

Stredoslovenská distribučná

špecialista programátor, analytik,

ľudské zdroje – odmeňovanie a reporting

90, 100

Deloitte Bratislava, Žilina

audit

75, 95

Evropská databanka, a. s. Brno

 

100

NEBBIA SK

elektronický obchod, CEO

100

Tesco Mobile

marketing

98

Euromar, s.r.o.

marketing

100

Hyperia, s.r.o.

oddelenie online marketingu

75

Datart

Špecialista reklamácií

100

Tatry Mountain Resorts

marketingový špecialista

100

PMR, s.r.o.

oddelenie nákupu

90

Ministerstvo financií

Eurofondy, Veda a výskum

95

Prima banka

odbor platobných služieb, cenné papiere

70

ČSOB poisťovňa

 

100

OVB Allfinanz Slovensko, a.s.

 

100

Obecný úrad

projekty, administratíva

100

Kros, Agrospol, Klinická biochémia, Úrad práce,

ekonomika, účtovníctvo, administratíva

90, 80, 100, 100

 Okrem prieskumu je úroveň spokojnosti súčasťou hodnotení komisií zo štátnych skúšok, ktoré sú uložené na katedre spojov.

4. Štruktúra a obsah študijného programu
a Pravidlá na utváranie študijných plánov v študijnom programe

Študijný program elektronický obchod a manažment je spracovaný ako návrh úpravy študijného programu v zmysle zosúladenia študijného programu so štandardmi SAAVŠ a štandardmi  VSK UNIZA, teda nejde o návrh nového študijného programu.  Pri zosúlaďovaní študijného programu sú rešpektované všetky formalizované procesy systému zabezpečovania kvality vysokoškolského vzdelávania na UNIZA,  všetky postupy v jednotlivých procesoch, ako zodpovednosť jednotlivých štruktúr.

Študijný program  elektronický obchod a manažment  bol spracovaný a predložený plne v súlade s formalizovanými procesmi vnútorného systému zabezpečovania kvality na Žilinskej univerzite v Žiline (ďalej „VSK UNIZA“) – Smernice č. 222, ktorá bola prerokovaná Akademickým senátom UNIZA dňa 4.10.2021, schválená Vedeckou radou UNIZA dňa 14.10.2021 a účinná od 14.10.2021

Študijný program elektronický obchod a manažment nie je nový študijný program, preto v zmysle Smernice UNIZA č. 204 podlieha pravidlám pre zosúladenie študijného programu so štandardmi SAAVŠ pre študijný program – čl. 10.

V rámci procesu zosúlaďovania študijného programu elektronický obchod a manažment boli v kolégiu dekana prerokovaní členovia Rady študijného programu elektronický obchod a manažment pre bakalárske štúdium (Rada ŠP EOM_Bc), následne schválení vo Vedeckej rade FPEDAS a dekanom vymenovaní. Dekan poveril predsedu Rady ŠP EOM_bc zosúladením študijného programu so štandardmi SAAVŠ. Rada ŠP EOM_bc prerokovala návrh na zosúladenie  a Predseda Rady ŠP EOM_bc predložil návrh na zosúladenie študijného programu so štandardmi dekanovi fakulty, ktorý ho následne predložil autoritám z praxe 30.1.2022 a požiadal  ich o vyjadrenie. Autority z praxe doručili vyjadrenie dňa 1.2.2022 CBA Verex a 2.2.2022 Úrad pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb, ktoré obsahovali súhlasné stanoviská oboch autorít.

Dekan fakulty predložil návrh na zosúladenie študijného programu so štandardmi Rade garantov fakulty 3.2.2022 a po súhlasnom stanovisku ďalej návrh predložil na schválenie Vedeckej rade FPEDAS, ktorá na svojom zasadnutí dňa 10.2.2022 návrh schválila bez pripomienok.    

V celom procese sú osoby posudzujúce a schvaľujúce študijný program (autorita z praxe, Vedecká rada FPEDAS a Akreditačná rada UNIZA) iné, ako osoby, ktoré pripravujú návrh študijného programu na zosúladenie.

Nominovanie členov  do jednotlivých štruktúr je zaznamenané v zápisoch zo zasadnutí z kolégia dekana (na sekretariáte dekana), jednotliví členovia boli  vymenovaní dekanom. Zloženie jednotlivých štruktúr je známe a prístupné.

 

 

Na úrovni univerzity definuje politiky, štruktúry a procesy súvisiace Smernica UNIZA č. 222 Vnútorný systém zabezpečovania kvality na UNIZA (ďalej „VSK“) nasledovne:

Politiky: Smernica č. 222, čl.7

Štruktúry: Smernica č. 222, čl.10, Smernica č. 210 Štatút Akreditačnej rady UNIZA, Smernica UNIZA č. 214 Štruktúry vnútorného systému kvality

Procesy: Smernica č. 222, čl.16

 

Okrem uvedenej Smernice č. 222 ďalšie postupy súvisiace s návrhom nového študijného programu alebo návrhom úpravy študijného programu, definujú nasledujúce smernice:

Smernica 203 - Pravidlá pre tvorbu odporúčaných študijných plánov študijných programov na UNIZA   

 Smernica 204 - Pravidlá pre vytváranie, úpravu, schvaľovanie a zrušenie študijných programov na UNIZA

Smernica 205 - Pravidlá pre priraďovanie učiteľov na zabezpečovanie študijných programov na UNIZA

Smernica 212 - Pravidlá pre definovanie pracovnej záťaže tvorivých zamestnancov UNIZA

Smernica UNIZA č. 217 Zdroje na podporu vzdelávacích, tvorivých a ďalších súvisiacich činností Žilinskej univerzity v Žiline

Smernica č. 218 o zhromažďovaní, spracovaní, analyzovaní a vyhodnocovaní informácií pre podporu riadenia študijných programov

Smernica UNIZA č. 220 Hodnotenie tvorivej činnosti zamestnancov vo vzťahu k zabezpečovaniu kvality vzdelávania na UNIZA

Smernica UNIZA č. 221 Spolupráca UNIZA s externými partnermi z praxe

b Odporúčané študijné plány pre jednotlivé cesty v štúdiu

Študijné cesty vzhľadom na špecifikované povolania:

 

 

c Študijný plán programu – príloha 1
d Počet kreditov, ktorého dosiahnutie je podmienkou riadneho skončenia štúdia
180
Ďalšie podmienky, ktoré musí študent splniť v priebehu štúdia študijného programu a na jeho riadne skončenie, vrátane podmienok štátnych skúšok, pravidiel na opakovanie štúdia a pravidiel na predĺženie, prerušenie štúdia.

Ďalšie podmienky, ktoré musí študent splniť v priebehu štúdia študijného programu a na jeho riadne skončenie, vrátane podmienok štátnych skúšok, pravidiel na opakovanie štúdia a pravidiel na predĺženie, prerušenie štúdia sú uvedené v Smernici č. 209 Študijný poriadok pre 1. a 2. stupeň vysokoškolského štúdia na UNIZA (https://www.fpedas.uniza.sk/images/uradna_tabula/smernica_209_2021.pdf ) a nasledovne:

Podmienky v priebehu štúdia: podmienky, ktoré musí splniť študent v priebehu štúdia, pri napĺňaní študijného plánu, postupnom získavaní kreditov a následnom zápise do ďalšieho roku štúdia sú uvedené v informačných listoch jednotlivých predmetov v časti „Podmienky na absolvovanie predmetu“ a v Smernici č. 209, čl. 9 Overovanie získaných vedomostí, zručností a kompetentností v predmete, hodnotenie študijných výsledkov, čl. 12 „Uzatvorenie roku štúdia“  a v čl. 13 „Zápis do ďalšieho roku štúdia“.

Podmienky pre riadne ukončenie štúdia: sú uvedené v Smernici č. 209, čl. 8 Zápis a absolvovanie predmetov, čl. 16 „Riadne skončenie štúdia“, čl.19 Štátne skúšky a  čl. 22 „Priebeh štátnych skúšok“.

Pravidlá pre opakovanie štúdia: sú uvedené v Smernici č. 209, čl. 12, ods. 2 a ods. 4, čl. 13, ods. 9 a 10 a v čl. 23 „Opakovaný a náhradný termín štátnej skúšky“

Pravidlá na predĺženie: sú uvedené v Smernici č. 209, čl. 2, ods. 11 a 12, čl. 13, ods. 13.

V jednotlivých fázach študijného cyklu sa primerane implementujú pravidlá štúdia na podmienky študentov so špecifickými potrebami, najmä podmienky prijímacieho konania (Smernica č. 209, čl. 5, ods. 5), možnosť povolenia individuálneho študijného plánu (Smernica č. 209, čl. 3, ods. 9) a celkové podmienky štúdia (Smernica č. 209, čl. 11, os. 27).

Študenti so špecifickými potrebami majú k dispozícii Poradenské a kariérne centrum UNIZA. Na FPEDAS UNIZA  je koordinátorka pre študentov so špecifickými potrebami doc. Ing. Eva Nedeliaková, PhD., eva.nedeliakova@fpedas.uniza.sk.

e Podmienky absolvovania jednotlivých častí študijného programu a postup študenta v študijnom programe v štruktúre
počet kreditov za povinné predmety potrebných na riadne skončenie štúdia/ ukončenie časti štúdia 1 r.: 60.0, 2 r.: 41.0, 3 r.: 43.0,
počet kreditov za povinne voliteľné predmety potrebných na riadne skončenie štúdia/ ukončenie časti štúdia 36
počet kreditov za výberové predmety potrebných na riadne skončenie štúdia/ ukončenie časti štúdia
počet kreditov potrebných na skončenie štúdia/ukončenie časti štúdia za spoločný základ a za príslušnú aprobáciu, ak ide o učiteľský kombinačný študijný program, alebo prekladateľský kombinačný študijný program
počet kreditov za záverečnú prácu a obhajobu záverečnej práce potrebných na riadne skončenie štúdia 10
počet kreditov za odbornú prax potrebných na riadne skončenie štúdia/ukončenie časti štúdia
počet kreditov potrebných na riadne skončenie štúdia/ ukončenie časti štúdia za projektovú prácu s uvedením príslušných predmetov v inžinierskych študijných programoch
počet kreditov potrebných na riadne skončenie štúdia/ ukončenie časti štúdia za umelecké výkony okrem záverečnej práce v umeleckých študijných programoch
f Pravidlá pre overovanie výstupov vzdelávania a hodnotenie študentov a možnosti opravných postupov voči tomuto hodnoteniu

Na úrovni univerzity (definuje procesy, postupy a štruktúry Smernica 209 – Študijný poriadok pre I. a II. stupeň vysokoškolského štúdia na Žilinskej univerzite v Žiline. Overovanie výstupov vzdelávania a zásady hodnotenia na UNIZA a metódy hodnotenia sú popísané v metodickom usmernení Metodika ŠP, s. 39.

Pravidlá na overovanie výstupov vzdelávania a hodnotenie študentov a možnosti opravných postupov voči tomuto hodnoteniu sú uvedené v Smernici č. 209  Študijný poriadok pre 1. a 2. stupeň vysokoškolského štúdia na UNIZA (https://www.fpedas.uniza.sk/images/uradna_tabula/smernica_209_2021.pdf)

Pravidlá na overovanie výstupov vzdelávania a hodnotenie študentov sú uvedené v Smernici č. 209 , čl. 9.

Možnosti opravných postupov voči tomuto hodnoteniu sú uvedené v Smernici č. 209 , čl. 10 .

Pravidlá prístupu študenta študijného programu elektronický obchod a manažment k prostriedkom nápravy sú:

  1. Študent má právo odmietnuť priebežné hodnotenie a hodnotenie na skúške, okrem hodnotenia FX – nedostatočne. Odmietnutie hodnotenia na skúške znamená hodnotenie FX, nasledujúci termín skúšky je pre neho opravným termínom, pokiaľ má študent nárok na ďalší termín skúšky. V takom prípade sa študentovi hodnotenie zapisuje do AIVS UNIZA. V elektronickom výkaze o štúdiu sa zobrazí iba posledné hodnotenie.
  2. V prípade, ak bol študent na skúške hodnotený známkou „FX – nedostatočne“, môže skúšku opakovať najviac dvakrát (prvý a druhý opravný termín) vrátane komisionálnej skúšky.
  3. Pokiaľ bol študent pri prvom zapísaní povinného predmetu klasifikovaný známkou „FX - nedostatočne“ aj v druhom opravnom termíne, musí si tento predmet zapísať znova. Pokiaľ aj pri druhom zapísaní povinného predmetu bol klasifikovaný známkou „FX - nedostatočne“ v druhom opravnom termíne, študent je zo štúdia vylúčený.
  4. Študent má právo do jedného pracovného dňa, odkedy bolo zverejnené výsledné hodnotenie v systéme AIVS za daný predmet, požiadať písomne o nápravu, ktorá spočíva vo vysvetlení výsledkov hodnotenia, pričom prípustná je aj elektronická žiadosť prostredníctvom emailu, ktorá však musí byť vyučujúcemu doručená z oficiálnej univerzitnej emailovej adresy študenta.
  5. Vyučujúci je povinný do 3 pracovných dní študentovi sprístupniť výsledok písomnej skúšky, pokiaľ je používaná univerzitná vzdelávacia platforma alebo stanoviť termín ústnej konzultácie zväčša v čase jeho konzultačných hodín, na ktorej umožní študentovi nahliadnuť do jeho ohodnotenej písomnej práce.
  6. Pokiaľ študent neabsolvuje skúšku úspešne ani na prvý opravný termín, môže opätovne požiadať o nápravu v súlade s ods. 1 a 2 tohto článku, a v prípade, že nesúhlasí s hodnotením, môže požiadať o prítomnosť pri konzultácii a vysvetlení hodnotenia prodekana pre vzdelávanie, v prípade celouniverzitných študijných programov riaditeľa ústavu, ktorý poverí garanta príslušného študijného programu prítomnosťou na konzultácii k hodnoteniu.
  7. V prípade, že študent neabsolvuje úspešne skúšku ani na prvý opravný termín, skúšku na druhý opravný termín absolvuje za prítomnosti dvoch skúšajúcich, ak to situácia a kapacitné možnosti UNIZA umožňujú.
  8. V prípade, že študent neabsolvuje úspešne skúšku z predmetu, ktorý má zapísaný už po druhý krát (tzv. prenesená povinnosť) ani na prvý opravný termín, skúšku na druhý opravný termín absolvuje za prítomnosti dvoch skúšajúcich.
  9. komisionálnu skúšku môže študent zažiadať len v prípade, že boli porušené vnútorné predpisy UNIZA počas procesu hodnotenia daného predmetu, následne garant predmetu určí konanie komisionálnej skúšky.
  10. Členov komisie pre komisionálnu skúšku menuje prodekan pre vzdelávanie v spolupráci s garantom predmetu pre študijné programy na fakulte a prorektor pre vzdelávanie v spolupráci s garantom predmetu pre celouniverzitné študijné programy.
  11. Študent má právo požiadať o nápravu aj priebežného hodnotenia študenta počas semestra, bezodkladne požiada o stanovisko vyučujúceho, ktorý je povinný mu hodnotenie vysvetliť. Pokiaľ študent nebude s týmto vysvetlením súhlasiť, je oprávnený požiadať o stanovisko prodekana pre vzdelávanie, resp. prorektora pre vzdelávanie pri celouniverzitných študijných programoch, ktorý ho poskytne v súčinnosti s garantom študijného programu do 15 kalendárnych dní.

Výstupy vzdelávania na úrovni predmetov sú overované formami zodpovedajúcimi sledovaným cieľom vzdelávania i jednotlivých predmetov a sú konkrétne uvedené v informačných listoch predmetov.

g Podmienky uznávania štúdia, alebo časti štúdia

Podmienky uznávania štúdia alebo časti štúdia sú uvedené v Smernici č. 209  Študijný poriadok pre 1. a 2. stupeň vysokoškolského štúdia , čl. 15 a čl. 7: https://www.fpedas.uniza.sk/images/uradna_tabula/smernica_209_2021.pdf 

a v prípade zahraničných mobilít sú uvedené v Smernici č. 219  Mobility študentov a zamestnancov Žilinskej univerzity v Žiline v zahraničí:

https://uniza.sk/index.php/univerzita/vseobecne-informacie/vnutorny-system-kvality

Pre uznanie štúdia alebo časti štúdia (mimo absolvovania štúdia v rámci zahraničnej mobility) platia nasledujúce podmienky:

  1. Zmenu študijného programu na študijný program uskutočňovaný v rámci rovnakého študijného odboru na fakulte alebo v rámci celouniverzitných študijných programov na univerzite je možné povoliť študentovi vlastnej alebo inej fakulty UNIZA alebo študentovi prijatému na štúdium z inej vysokej školy v súlade s ustanovením zákona o VŠ na základe jeho písomnej žiadosti. O žiadosti rozhoduje dekan/rektor po zvážení kapacitných možností fakulty ako aj po predchádzajúcom písomnom stanovisku garanta nového študijného programu, ktorý posúdi doterajší priebeh štúdia žiadateľa. Zmena sa spravidla uskutoční pred začiatkom semestra.
  2. Pre študentov po zmene študijného programu podľa ods. 1 tohto článku platí, že kredity získané štúdiom v predchádzajúcom študijnom programe sa študentovi uznajú v novom študijnom programe, ak ich získal v priebehu predchádzajúcich maximálne 3 rokov. O uznaní kreditov rozhodne garant študijného programu po predchádzajúcom kladnom posúdení ich relevantnosti pre tento študijný program.
  3. Garant príslušného študijného programu, na ktorý študent požiadal o zápis v rámci požadovanej zmeny, určí študentovi rozdielové skúšky a termíny ich vykonania, ak študent nevykonal všetky skúšky stanovené študijným plánom tohto študijného programu.
  4. Zmenu študijného programu v inom ako rovnakom študijnom odbore je možné vykonať len cez nové prijímacie konanie. V novom študijnom programe na základe písomnej žiadosti študenta budú uznané splnené povinnosti z predchádzajúceho štúdia v zmysle ECTS.
  5. V zmysle § 59 zákona o VŠ môže študent študijného programu počas štúdia písomne požiadať o zápis na študijný program v rámci rovnakého študijného odboru na inej fakulte, resp. inej vysokej škole.

 Pre uznanie štúdia alebo časti štúdia v rámci zahraničnej mobility platia nasledujúce podmienky:

  1. Študent môže absolvovať časť štúdia podľa schváleného študijného plánu mimo fakultu, resp. mimo UNIZA (u študentov celouniverzitných študijných programov), na ktorej je zapísaný. Študijný plán študenta schvaľuje dekan fakulty/rektor, podľa toho, kde je študent zapísaný.
  2. Absolvovanie časti štúdia na inej vysokej škole je podmienené:
    1. prihláškou na výmenné štúdium a potvrdením o akceptácii partnerskou inštitúciou (zahraničná mobilita alebo stáž),
    2. dohodou medzi jednotlivými partnerskými inštitúciami o štúdiu (v prípade spolupráce UNIZA s inou partnerskou inštitúciou, ktorá má akreditovaný študijný program v danom študijnom odbore na partnerskej inštitúcii alebo obdobnom študijnom odbore na zahraničnej partnerskej inštitúcii, a ktorá má certifikovaný/akreditovaný vnútorný systém kvality vysokoškolského vzdelávania alebo v súlade s ESG 2015),
    3. dohodou medzi jednotlivými partnerskými inštitúciami o spoločnom študijnom programe, ktorý je zároveň spoločne akreditovaný ako spoločný študijný program v súlade s vnútorným systémom zabezpečovania kvality vysokoškolského vzdelávania na UNIZA,
    4. výpisom výsledkov štúdia v prípade písm. a) až c) tohto odseku.
  3. Na zabezpečenie študentskej mobility, ako aj štúdia v súlade s ods. 8 písm. b) a c) tohto článku pri fakultnom študijnom programe je za hlavného koordinátora určený fakultný koordinátor, ktorým je prodekan pre rozvoj a zahraničné vzťahy: doc. Ing. Martin Bugaj, PhD., martin.bugaj@fpedas.uniza.sk.

Predmety absolvované na prijímajúcej škole uznáva na fakulte prodekan pre vzdelávanie alebo v prípade absolvovania predmetov v zahraničí, prodekan pre rozvoj a zahraničné vzťahy, študentovi na základe žiadosti, ktorej súčasťou bude výpis výsledkov štúdia, ktorý študentovi vyhotoví prijímajúca vysoká škola na záver jeho štúdia, ako aj informačné listy alebo sylaby absolvovaných predmetov. Hodnotenie predmetu a dátum udelenia hodnotenia sa zapíšu do AIVS. Žiadosť a s ňou súvisiaca dokumentácia sa stáva súčasťou osobnej študijnej dokumentácie študenta vedenej referátom pre vzdelávanie.

h Témy záverečných prác študijného programu (alebo odkaz na zoznam)

Rok 2021

  • Analýza možností využívania nástrojov aplikácií pre Time management študentmi študijného programu elektronický obchod a manažment
  • Inovácie v oblasti doručenia tovaru z elektronického obchodu v rámci poslednej míle
  • Účtovné programy v sústave jednoduchého a podvojného
  • účtovníctva a návrh ich zlepšenia
  • Online rezervačné systémy
  • Finančná gramotnosť o dôchodkovom sporení vo vybranom regióne
  • Elektronický obchod v leteckej doprave
  • Koncepcia trvalej udržateľnosti z pohľadu podnikov prevádzkujúcich elektronický obchod
  • Vplyv influencer marketingu na nákupné správanie spotrebiteľov
  • Porovnanie platobných kariet
  • Využitie umelej inteligencie v automatizovanom obchodnom systéme
  • Nákupné správanie spotrebiteľov na trhu s bio potravinami
  • Význam ekonomicko-finančnej analýzy v podniku
  • a jej nutnosť pre stanovenie hodnoty podniku
  • Finančná analýza ako súčasť procesu stanovenia hodnoty podniku prevádzkujúceho elektronický obchod
  • Informačné systémy na evidenciu zahraničných študijných pobytov
  • Online nástroje na tvorbu infografík
  • Hodnotenie podnikov prevádzkujúcich elektronický obchod na základe analýzy účtovnej závierky
  • Komparatívna analýza využívania online a offline marketingovej komunikácie medzi Žilinskou univerzitou a médiami
  • Možnosti využitia multikriteriálnej analýzy v marketingovom riadení firiem zaoberajúcich sa elektronickým obchodovaním
  • Rozšírená realita v elektronickom obchode
  • Analýza úrovne implementácie prvkov Industry 4.0
  • vo vybraných krajinách
  • Analýza možností bezpečnej úschovy virtuálnych mien
  • Skúsenosti zákazníka v digitálnej ére
  • Komparácia kvality života študentov vybraných vysokých škôl v Slovenskej republike a na Ukrajine
  • Motivačný systém v podniku prevádzkujúcom elektronický obchod
  • Bankomaty na elektronické meny v univerzitnom prostredí
  • Analýza využívania služieb e-Governmentu v Slovenskej republike a v krajinách V4
  • Komparácia systémov eKasa a eDane v Slovenskej a Českej republike
  • Vplyv udržateľného marketingu uplatňovanom v online prostredí na nákupné správanie spotrebiteľov
  • Komparatívna analýza využívania online a offline marketingovej komunikácie medzi start - up firmami a verejnosťou
  • Využitie mobilných aplikácií na Slovensku
  • Nelegálny obsah na sieti internet
  • Vplyv zľavových portálov na online nakupovanie
  • Analýza využívania sociálnej siete Facebook v kultúrnych strediskách
  • Vývoj cloudových úložísk a účel ich využitia
  • Prínos eGovernmentu pre občanov, malé a stredné podniky
  • Analýza poplatkov spojených s vydaním multiplatformovej aplikácie pre mobilné telefóny
  • Motivácia a zamestnanecké benefity v podniku prevádzkujúcom elektronický obchod
  • Využitie internetu vecí v rámci konceptu Smart City
  • Informačné systémy na evidenciu reklamácií zákazníkov v podnikoch prevádzkujúcich elektronický obchod
  • Analýza spokojnosti zákazníkov s poskytovanými službami podniku, prevádzkujúcim elektronický obchod vo vybranom regióne.
  • Analýza úrovne digitálnych zručností obyvateľov v Prešovskom samosprávnom kraji
  • Analýza vývoja trhu práce vo vybranom samosprávnom kraji
  • Analýza využívania mobilných aplikácií podnikov prevádzkujúcich elektronický obchod
  • Analýza využívania nástrojov Business Intelligence manažérmi podnikov, poskytujúcich elektronické služby
  • Využitie mobilných aplikácií pre eGovernment v krajinách V4
  • Analýza služieb Fulfillmentu v elektronickom obchodovaní Slovenskej republiky
  • Možnosti automatizácie procesov elektronickom obchode.
  • Fotobanky - online predaj obsahu ako potenciálny zdroj príjmu
  • Komparatívna analýza využívania online a offline marketingovej komunikácie medzi Žilinskou univerzitou a verejnosťou
  • Strategické riadenie a plánovanie inovácií ako prostriedok konkurenčnej výhody vo vybranom podniku prevádzkujúcom elektronický obchod.
  • Komunikačný plán vybranej spoločnosti s využitím on-line a off-line nástrojov marketingovej komunikácie
  • Využívanie elektronických služieb e-Governmentu v Slovenskej republike a v zahraničí

Rok 2020

  • Digitálna transformácia v prostredí letiskovej prevádzky
  • Analýza využitia outsourcingu distribučnej logistiky v podmienkach elektronických obchodov
  • Analýza reklamných agentúr poskytujúcich reklamné kampane formou vonkajšej reklamy
  • Talent management ako súčasť riadenia ľudských zdrojov v podniku prevádzkujúcom elektronický obchod
  • Analýza dopytu a ponuky na trhu kreatívneho cestovného ruchu
  • Využívanie služieb e-Governmentu v Slovenskej republike a v zahraničí
  • Analýza možností aplikácie umelej inteligencie v oblasti elektronického obchodu
  • Nástroje Service designu v oblasti elektronickej verejnej správy
  • Fintech laboratóriá a ich možnosti
    • Možnosť riešenia prístupového systému prostredníctvom technológie RFID
    • Nákupné správanie spotrebiteľov na internete
  • Analýza trhu e-commerce v Slovenskej republike
  • Analýza vývoja trhu práce vo vybranom samosprávnom kraji
  • Analýza dostupnosti kontaktných miest zabezpečujúcich služby e-Governmentu
  • Biohacking ako nástroj sebapoznania
  • Analýza metód stanovenia hodnoty podniku platných v podmienkach Slovenskej republiky
  • Užívateľské prijatie technológií vo vzťahu k elektronickej verejnej správe
  • Značka zamestnávateľa (Employer branding, HR branding) ako súčasť riadenia ľudských zdrojov v podniku prevádzkujúcom elektronický obchod
  • Postup stanovenia hodnoty podniku prevádzkujúceho elektronický obchod
  • Komparácia platobných systémov
  • Štatistické porovnávanie v podmienkach vybraného elektronického obchodu
  • Alternatívne vyhľadávacie nástroje v sieti internet
  • Finančná gramotnosť študentov programu Elektronický obchod a manažment
  • Koncepcia trvalej udržateľnosti z pohľadu podnikov prevádzkujúcich elektronický obchod
  • Uplatňovanie Marketingu 5.0 v podmienkach odvetia kúpeľníctva
  • Destinačný manažment a jeho uplatnenie vo vybranom regióne
  • Automatizované testovanie webových aplikácií
  • Analýza účtovnej závierky podniku prevádzkujúceho elektronický obchod
  • Analýza spokojnosti zákazníkov s poskytovanými službami podniku, prevádzkujúcim elektronický obchod vo vybranom regióne.
  • Analýza úrovne digitálnych zručností študentov v Košickom samosprávnom kraji
  • Analýza spôsobov získavania financií na založenie e-shopu.
  • Smery webového dizajnu
  • Reverzná logistika v elektronickom obchode
  • Analýza úrovne digitálnych zručností obyvateľov v Trenčianskom samosprávnom kraji

Rok 2019

  • Analýza využitia internetu vecí v podnikoch v rámci Slovenskej republiky
  • Analýza vernostného a platobného systému Slovenskej pošty, a. s.
  • Analýza využívania e-learningových nástrojov na vybraných univerzitách
  • Analýza dôsledkov využívania digitálnych platforiem
  • Analýza úrovne digitálnych zručností obyvateľov vo vybranom kraji
  • Analýza využívania elektronických služieb v Slovenskej republike
  • Správanie používateľov v prostredí internetu
  • Hodnotenie podnikov prevádzkujúcich elektronický obchod na základe analýzy účtovnej závierky
  • Nové prístupy kreatívneho cestovného ruchu
  • Hodnotenie spokojnosti zákazníkov so službami Slovenskej pošty, a. s. v okrese Dolný Kubín
  • Vývoj a budúcnosť televíznych prijímačov
  • Analýza manažérskych schopností zamestnancov na vybraných úrovniach riadenia podniku
  • Analýza reklamných nástrojov technologickej firmy poskytujúcej služby v oblasti Industry 4.0
  • Analýza metód stanovenia hodnoty podniku prevádzkujúceho elektronický obchod
  • Analýza systému e-Vzdelávania na vybranom pracovisku Žilinskej univerzity v Žiline
  • Využitie vybraných nástrojov online marketingu v spoločnosti CEIT, a.s.
  • Analýza nákupného správania zákazníkov v prostredí elektronického obchodu
  • Podpora predaja ako jeden z komunikačných marketingových nástrojov využívaných v podnikoch poskytujúcich elektronické služby
  • Open Data a možnosti ich využitia
  • E-learning ako podporná forma vzdelávania na vysokých školách
  • Trh kreatívneho cestovného ruchu
  • Trendy vo využívaní UI pre optimalizáciu UX na webových stránkach
  • Ekonomika domácností z pohľadu nakupovania prostredníctvom elektronického obchodu
  • Kryptomeny a ich využívanie v elektronickom obchode
  • Analýza možností využitia startupov vo vybranom podniku poskytujúcom elektronické služby
  • Využívanie e-learningu ako podpornej formy vzdelávania na vysokých školách
  • Možnosti manipulácie účtovných dát v podmienkach slovenskej legislatívy
  • Analýza účtovných programov v sústave jednoduchého a podvojného účtovníctva v podmienkach na Slovensku
  • Online systémy na administráciu konferencií
  • Možnosti vzdelávania prostredníctvom otvorených online kurzov
  • Vplyv nariadenia Európskeho parlamentu a Rady o ochrane osobných údajov na podniky poskytujúce služby elektronického obchodovania
  • Analýza využitia systémov CRM v podnikoch prevádzkujúcich  elektronický obchod

Rok 2018

  • Hodnotenie podnikov prevádzkujúcich elektronický obchod na základe analýzy účtovnej závierky
  • Teoretické rámce a typy reklamných trikov v tradičnom a elektronickom podnikaní
  • Efektívne využívanie e-mailového marketingu v podmienkach vybraného e-shopu
  • Vybrané nástroje marketingovej komunikácie v prostredí internetu z pohľadu účtovníctva
  • Elektronické služby ako podporný faktor zvyšovania kvality života
  • Regionálne disparity ponuky vysokoškolského vzdelávania programu elektronický obchod a manažment a príbuzných odborov
  • Úloha poštových operátorov v hodnototvornom reťazcii e-commerce
  • Analýza vývoja trhu práce v Banskobystrickom samosprávnom kraji
  • Analýza nástrojov marketingovej komunikácie elektronických obchodov s detským sortimentom
  • Hodnotenie programu integrovanej marketingovej komunikácie v prostredí vzdelávacej inštitúcie
  • Finančné zdravie vybraného elektronického obchodu
  • Komparácia daňových sústav vo vybraných krajinách Európskej únie
  • Analýza nákupného správania spotrebiteľov zameraná na e-poistenie
  • Možnosti využívania e-learningu ako podpornej formy vzdelávania na univerzite
  • Analýza nástrojov marketingovej komunikácie v kampani vo vybranom elektronickom obchode
  • Implementácia služieb e-Governmentu v Slovenskej republike a ich využívanie občanmi Bratislavského samosprávneho kraja
  • Prieskum v oblasti implementácie konceptu Industry 4.0 v podnikoch na Slovensku
  • Analýza mobilných aplikácii služieb štátu
  • Manažment kvality vo vybranom elektronickom obchode
  • Atraktívna webová prezentácia vysokoškolskej vzdelávacej inštitúcie
  • Konkurenčná analýza ako podporný nástroj uplatňovania efektívneho tradičného marketingu a e-marketingu v hotelierstve
  • Implementácia služieb e-Governmentu v Slovenskej republike a ich využívanie občanmi Žilinského samosprávneho kraja
  • Analýza účtovnej závierky podniku prevádzkujúceho elektronický obchod
  • Analýza prístupov k odhaľovaniu manipulácie údajov v účtovníctve podnikov prevádzkujúcich elektronický obchod
  • Využívanie nástrojov Business Intelligence pri rozhodovaní manažérov vo vybraných podnikoch poskytujúcich elektronické služby.
  • Sociálne siete ako nástroj marketingovej komunikácie podniku prevádzkujúceho elektronický obchod
  • Architektúra a základné prvky internetu vecí
  • Online marketingová komunikácia vo vybranom podniku
  • Blogy ako efektívny subnástroj marketingovej komunikácie v elektronickom prostredí
  • Manažment Erasmus mobilít v Európskej únii
  • Vyhľadávanie informácii na internete a jeho trendy a smery
  • Analýza poskytovaných služieb Finančnej správy Slovenskej republiky
  • Nadnárodné právne formy podnikania
  • E-learningové systémy vzdelávania na vysokých školách a ich komparácia
  • Analýza mobilných aplikácii poskytovateľov telekomunikačných služieb
  • Analýza využívania služieb e-shopu vo vybranom regióne
  • Elektronické komunikačné nástroje v politickom marketingu
  • Analýza nástrojov manažérskej komunikácie vo vybraných podnikoch poskytujúcich elektronický obchod
  • Analýza využívania manažmentu projektu v elektronickom obchode
  • Hodnotenie použiteľnosti metódy DIY Research (DIY Market Research) a aspekty jej efektívnej využiteľnosti v praxi

Rok 2017

  • Analýza hodnotenia výkonnosti podnikov prevádzkujúcich elektronický obchod
  • Analýza systémov na podávanie projektov
  • Hodnotenie spoločensky zodpovedného podnikania v prostredí podniku prevádzkujúceho elektronický obchod
  • Analýza manažérskej komunikácie vo vybraných podnikoch poskytujúcich elektronické služby
  • Návrh online marketingovej stratégie vo vybranej spoločnosti
  • Analýza burzových indexov a ich využitia v rámci elektronického obchodovania
  • Obchodné modely a ich využitie v online startupoch
  • Služby e-Governmentu v Slovenskej republike a ich porovnanie so zahraničím
  • Sponzoring a jeho marketingové aspekty v podmienkach realizovania výskumu v univerzitnom prostredí
  • Analýza internetovej prezentácie slovenských miest a obcí
  • Nové pravidlá on-line komunikácie v prostredí uplatňovania content marketingu
  • Analýza vplyvu univerzít na rozvoj podnikania v regióne
  • Vplyv daní na podnikateľské subjekty v Slovenskej republike
  • Komparácia ponuky elektronických služieb v slovenskom bankovom sektore
  • Služby Google ako nástroj online marketingu
  • Analýza dopytu a ponuky po vybranom statku na trhu informačno-komunikačných technológií
  • Využívanie služieb e-Governmentu občanmi Bratislavského samosprávneho kraja
  • Analýza vývoja trhu práce v podmienkach Slovenskej republiky
  • Využívanie e-learningu ako podpornej formy vzdelávania na univerzite
  • Analýza uplatnenia absolventov vysokých škôl vo vybranej oblasti podnikania
  • Využívanie služieb e-Governmentu občanmi Prešovského samosprávneho kraja
  • Použiteľnosť technológie NFC v elektronickom obchode
  • Analýza vplyvov jednotného digitálneho trhu na spotrebiteľa
  • Analýza nástrojov marketingovej komunikácie v kampani vo vybranom elektronickom obchode
  • Cash management – riadenie finančných tokov firiem prevádzkujúcich elektronický obchod
  • Analýza elektronického obchodovania s potravinami v Slovenskej republike
  • Využívanie služieb e-Governmentu občanmi Trenčianskeho samosprávneho kraja
  • Analýza možností využitia technológie blockchain
  • E-learningová podpora vzdelávania na vysokých školách
  • Analýza uplatňovania science-to-business marketingu v podmienkach univerzít
  • Analýza pôsobenia univerzít pri rozvoji kreatívnych miest a regiónov
  • Analýza využitia marketingového mixu v elektronickom obchode
  • Komparácia poskytovateľov internetu vo vybranom okrese Prešovského samosprávneho kraja
  • Komparácia poskytovateľov internetu vo vybranom okrese Žilinského samosprávneho kraja
  • Efektívnosť využívania metód výberu zamestnancov vo vybranom podniku prevádzkujúcom elektronický obchod
  • Analýza nových trendov v elektronickom obchodovaní
  • Analýza konkurenčnej diferenciácie vo vybranom elektronickom obchode
  • Vývoj webových stránok - frameworky vs. jazyky pre tvorbu webových aplikácií
  • Analýza elektronického bankovníctva v podmienkach Slovenskej republiky
  • Trendy využívania digitálnych platforiem v cestovnom ruchu
  • Analýza využitia externých foriem financovania pre podnikateľské subjekty realizujúce elektronické obchodovanie
  • Analýza nástrojov spoločnosti Google využívaných pri webových stránkach
  • Využívanie služieb e-Governmentu občanmi Žilinského samosprávneho kraja
  • Optimalizácia objednávkového procesu v elektronickom obchode
  • Komparácia poskytovateľov internetu vo vybranom okrese Trenčianskeho samosprávneho kraja
  • Analýza podpory startupov v Európskej únii
  • Analýza nástrojov recruitingu využiteľných pre nábor uchádzačov o štúdium na vysokej škole
  • Analýza vývoja trhu práce vo vybranom regióne
  • Vplyv výšky daňového zaťaženia na podnikateľov
  • Potenciál neuromarketingu ako štandardného marketingového nástroja na Slovensku
  • Analýza bezpečnosti platieb na internete
  • Vývoj dynamického webu z pohľadu jeho štruktúry
  • Analýza teoretických prístupov rozboru hodnotového reťazca
  • Vplyv sociálnych a demografických faktorov na nakupovanie prostredníctvom elektronického obchodu
  • Moderné prístupy k uskutočňovaniu prieskumov spokojnosti zákazníkov v podniku služieb realizujúcom elektronické obchodovanie
  • WordPress ako nástroj na tvorbu webovej stránky
  • Online marketing knižnično-informačných služieb 

Rok 2016

  • Proces financovania kúpy nehnuteľnosti v zahraničí realizovaný online formou
  • E-learning ako podporná forma vzdelávania na vysokých školách
  • Analýza využitia dropshippingu na Slovensku
  • Analýza redakčných systémov a marketingových nástrojov pre e-shop
  • Komparácia podniku v odvetví elektronického obchodovania s podnikom mimo elektronického obchodovania a význam inovácií v týchto podnikoch
  • Kvalita vzdelávania a rozvoj ľudských zdrojov v podmienkach vysokých škôl
  • Platobné systémy využívajúce technológiu NFC
  • Význam neuromarketingu v oblasti reklamy
  • Služby e-Governmentu a ich využívanie občanmi v Žilinskom samosprávnom kraji
  • Event-driven marketing v elektronickom obchodovaní
  • E-marketing ako nástroj CRM systému vo vybranom sieťovom odvetví
  • Analýza úverového rizika v segmente malých a stredných podnikov prevádzkujúcich elektronické obchodovanie
  • Koncept spoločensky zodpovedného podnikania v prostredí podniku prevádzkujúceho elektronický obchod
  • Účtovné špecifiká podnikov prevádzkujúcich elektronický obchod
  • Informačné systémy na evidenciu reklamácií zákazníkov v podnikoch
  • Komparácia poskytovateľov internetu vo vybranom okrese Košického samosprávneho kraja
  • Informatizácia územnej samosprávy v podmienkach Slovenskej republiky
  • Hodnotenie podnikov prevádzkujúcich elektronický obchod na základe analýzy účtovnej závierky
  • Aplikácie business intelligence ako open source riešenia
  • Online stavebné sporenie v rozhodovacom procese investovania voľných finančných prostriedkov
  • Ochrana duševného vlastníctva v rámci elektronického obchodu
  • Analýza rizík sociálnych sietí v podnikateľskej sfére
  • Prieskum ponuky bankových produktov a služieb poskytovaných online pre vybraný segment klientov
  • Meranie efektívnosti marketingovej komunikácie v prostredí elektronického obchodovania
  • Personalizácia reklamy v prostredí internetu
  • Faktory úspešnosti podniku prevádzkujúceho elektronický obchod vzhľadom na dosiahnutie stavu Business Excellence
  • Lokalizácia a monitorovanie pohybu zásielky elektronického obchodu v priestore
  • Využitie Paretovho princípu v elektronickom obchodovaní
  • Kreatívne účtovníctvo
  • Trendy vo webovom dizajne
  • Krížový predaj a jeho využitie v bankovej praxi
  • Systém hodnotenia zamestnancov v podmienkach firiem prevádzkujúcich elektronické obchodovanie
  • Analýza úverového procesu so zameraním na segment malých a stredných podnikateľov poskytujúcich elektronické obchodovanie
  • Kreatívny prístup k marketingu v prostredí obchodnej firmy realizujúcej elektronický obchod
  • Služby e-Governmentu a ich využívanie občanmi v Banskobystrickom samosprávnom kraji
  • Prieskum katedrových www stránok
  • Analýza online marketingovej stratégie vo vybranej spoločnosti
  • Analýza trhu online platieb a perspektívy jeho vývoja
  • Vplyv mobilného telefónu na ľudský organizmus
  • Význam znalostnej ekonomiky na celkový rast ekonomiky
  • Nákup potravín cez internet
  • Návrh odporúčaní pre zlepšenie motivačného systému vo vybranom podniku prevádzkujúcom elektronický obchod
  • Analýza využívania sociálnych sietí mobilnými operátormi pre marketingovú komunikáciu s vybranými segmentmi zákazníkov
  • Analýza nástrojov marketingovej komunikácie elektronických obchodov so športovým sortimentom
  • Analýza účtovnej závierky podniku prevádzkujúceho elektronický obchod
  • Analýza úverových produktov bánk pre malé a stredné podniky realizujúce elektronické obchodovanie
  • Úloha inovácií pri hodnotení excelentnosti podnikov prevádzkujúcich elektronický obchod
  • Analýza nástrojov interakcie človek-počítač
  • Analýza využitia cudzích foriem financovania pre segment malé a stredné podniky realizujúce elektronické obchodovanie
  • Analýza alternatívnych vyhľadávacích nástrojov v sieti internet
  • Podpora kreativity vo vybraných regiónoch

Rok 2015

  • Duševné vlastníctvo v podmienkach elektronického obchodu v legislatíve Slovenskej republiky
  • Analýza možností elektronickej reklamy na internete z hľadiska ceny a možnosti efektívneho oslovenia požadovanej skupiny zákazníkov
  • Realizácia elektronických volieb v krajinách Európskej únie a vo svete
  • Systémy pre riadenie vzťahov s dodávateľmi v prostredí elektronického obchodovania
  • Analýza aktuálnych možností uzatvorenia úrazového poistenia osôb on-line formou
  • Analýza využívania bankových služieb prostredníctvom mobilnej aplikácie v prostredí vybranej banky na Slovensku
  • Možnosti uplatňovania Balanced Scorecard v organizáciách verejnej správy
  • Moderné prístupy k zvyšovaniu finančnej gramotnosti prostredníctvom elektronických aplikácií
  • Nákupné rozhodovanie zákazníka s využitím neuromarketingu
  • Big Data fenomén a jeho využitie v elektronickom obchodovaní
  • Vybrané nástroje marketingovej komunikácie v prostredí internetu z pohľadu účtovníctva
  • E-learningová forma vzdelávania na vysokých školách
  • Znalostný manažment ako konkurenčná výhoda vo vedomostnej ekonomike
  • Možnosti využitia smartfónov pre uspokojovanie potrieb zákazníkov v podmienkach elektronického obchodovania
  • Proces zakladania spoločnosti s ručením obmedzeným so zameraním na elektronický obchod
  • Analýza spotrebných úverov komerčných bánk prevádzkujúcich elektronické obchodovanie dostupných pre bežnú klientelu
  • Operačné systémy používané v mobilných telefónoch
  • Elektronické aukcie v tuzemsku a v zahraničí
  • Zmapovanie kreatívnych odvetví na Slovensku
  • Analýza cloudových úložísk a účel ich použitia
  • Analýza fluktuácie zamestnancov vo vybranom podniku služieb prevádzkujúcom elektronický obchod
  • Využitie e-learningu ako podpornej formy vzdelávania a jeho komparácia na univerzitách v Slovenskej republike
  • Porovnanie aktuálnej ponuky vybraných produktov komerčných bánk prevádzkujúcich elektronické bankovníctvo v Bytči
  • Prieskum ponuky bankových produktov a služieb poskytovaných online pre vybraný segment klientov
  • Mobilný telefón ako komunikačný prostriedok sociálnych sietí
  • Právne aspekty on-line marketingu
  • Prieskum ponuky mimobankových spoločností poskytujúcich úvery s využitím elektronického obchodovania
  • Analýza aktuálnej ponuky vybraného produktu poistného trhu poskytovaného on-line formou
  • Analýza využívania elektronických služieb vo verejnej správe v Slovenskej republike
  • Porovnanie ponuky roamingových služieb mobilných operátorov
  • Analýza úverového procesu vo vybraných komerčných bankách prevádzkujúcich elektronické obchodovanie
  • Šírenie nelegálneho obsahu prostredníctvom siete internet
  • Spoločensky zodpovedné podnikanie v podmienkach vybraného podniku služieb prevádzkujúceho elektronické podnikanie
  • Vnímanie kvality života v súčasnej spoločnosti
  • Elektronické portfólio ako nástroj moderného vzdelávania a osobnej prezentácie
  • Štrukturálne členenie uchádzačov o štúdium na Fakulte prevádzky a ekonomiky dopravy a spojov Žilinskej univerzity v Žiline a jeho využite v informačnom systéme Študent
  • Využitie redakčných systémov pri budovaní webovej prezentácie
  • Stav počítačovej kriminality na Slovensku a v krajinách Európskej únie
  • Email marketing na Slovensku a jeho budúcnosť v podmienkach firiem prevádzkujúcich elektronický obchod
  • Implementácia systému elektronického obchodovania
  • Analýza súčasného stavu E-governmentu vo verejnej správe v Slovenskej republike a možnosti jeho rozvoja
  • Firemná počítačová sieť a možnosti softvérového a hardvérového riešenia návrhu siete
  • Mobilný marketing ako nástroj marketingovej komunikácie
  • Meranie asociácií medzi vybranými znakmi z prieskumu spokojnosti zákazníkov s vybraným typom elektronického obchodovania
  • Rozhodujúce determinanty ovplyvňujúce dopyt po štúdiu programu Elektronický obchod a manažment
i Pravidlá pri zadávaní, spracovaní, oponovaní, obhajobe a hodnotení záverečných prác v študijnom programe

Štátna skúška v študijnom programe elektronický obchod a manažment  zahrňuje spracovanie, odovzdanie a obhajobu záverečnej práce pred skúšobnou komisiou.

Pravidlá pri zadávaní, spracovaní, oponovaní, obhajobe a hodnotení záverečných prác v študijnom programe sú na úrovni fakulty a univerzity uvedené v Smernici č. 209 Študijný poriadok pre 1. a 2. stupeň vysokoškolského štúdia na UNIZA, čl. 18 - 23:

02092021_S-209-2021-Studijny-poriadok-pre-1-a-2-stupen-VS.pdf (uniza.sk)

Pravidlá pre zadávanie, spracovanie a oponovanie záverečných prác  na fakulte sú:

  1. Záverečnou prácou sa overujú vedomosti, zručnosti a kompetentnosti, ktoré študent získal počas štúdia a jeho spôsobilosť používať ich pri riešení úloh a konkrétnych problémov súvisiacich so študijným odborom.
  2. Záverečná práca a jej obhajoba tvorí predmet štátnej skúšky a je kreditovo ohodnotená počtom kreditov 10.
  3. Téma záverečnej práce súvisí s obsahom štúdia, ktoré študent absolvuje, so študijným programom a študijným odborom. Vychádza z vedeckovýskumnej činnosti katedry, fakulty, univerzity a z potrieb praxe.
  4. Záverečnou prácou je v bakalárskom študijnom programe elektronický obchod a manažment bakalárska práca.
  5. Tému záverečnej práce si volí študent z tém, ktoré zverejňuje katedra zabezpečujúca študijný program elektronický obchod a manažment do termínu určeného fakultným akademickým kalendárom. Po tomto termíne bude téma záverečnej práce študentovi zadaná.
  6. Študent môže sám navrhnúť tému svojej záverečnej práce do termínu určeného fakultným akademickým kalendárom, téma musí spĺňať požiadavky a náležitosti uvedené v odsekoch 3 a 4 tohto článku.
  7. Zadanie záverečnej práce odovzdá študentovi katedra, ktorá zabezpečuje študijný program elektronický obchod a manažment najneskôr do konca októbra zimného semestra v poslednom  roku štúdia.
  8. Vedúci záverečnej práce upresňuje riešenie témy záverečnej práce, jej rozsah, odporúča študijné a informačné zdroje, vedie študenta pri spracovávaní témy, posudzuje záverečnú prácu a prácu študenta, vyjadruje sa aj k miere originality záverečnej práce vo svojom písomnom posudku. Postup a detaily stanovuje Smernica č. 215 o záverečných, rigoróznych a habilitačných prácach v podmienkach Žilinskej univerzity v Žiline: https://uniza.sk/index.php/univerzita/vseobecne-informacie/vnutorny-system-kvality.
  9. Vedúci katedry, kde bola zadaná téma, určí pre každú záverečnú prácu oponenta (ak je potrebné aj konzultanta). Určí ich z radov profesorov, docentov, odborných asistentov pôsobiacich v študijnom odbore, vedeckých pracovníkov aj mimo UNIZA a odborníkov s potrebnou kvalifikáciou z praxe. V prípade bakalárskych prác oponentmi môžu byť aj študenti doktorandského štúdia. Oponent záverečnej práce posudzuje a klasifikuje záverečnú prácu vo svojom písomnom posudku.
  10. Zásady vypracovania záverečných prác, formálne náležitosti a spôsob kontroly originality vychádzajú z platného Metodického usmernenia MŠVVaŠ SR o náležitostiach záverečných prác, ich bibliografickej registrácii, uchovávaní a sprístupňovaní.
  11. Pri bakalárskej práci musí byť súčasťou riešenia študenta najmä kvalitná analýza skúmaného problému z príslušného odboru, jej vyhodnotenie a návrh riešenia, jeho zhodnotenie a návrh odporúčaní. Študent 1. stupňa vysokoškolského štúdia musí preukázať vypracovaním záverečnej práce, že vie použiť získané vedomosti a má kompetencie pre riešenie problémov v odbore štúdia. Má schopnosti získavať a interpretovať zodpovedajúce údaje zvyčajne v odbore štúdia a na ich základe sa vie eticky a spoločensky zodpovedne rozhodovať.
  12. Pri diplomovej práci musí byť súčasťou riešenia študenta najmä kvalitná analýza skúmaného problému, kvalitnou analýzou podložené vypracovanie alternatívnych návrhov riešenia problému v širšom kontexte presahujúcom daný odbor, vyhodnotenie návrhov a z nich formulovanie zdôvodnení pri odporúčaniach konkrétneho riešenia/riešení, resp. v prípade technických odborov vypracovanie odporúčaného návrhu. Študent 2. stupňa vysokoškolského štúdia musí preukázať vypracovaním záverečnej práce, že vie použiť získané vedomosti a má schopnosti tvorivo riešiť problémy v nových alebo neznámych prostrediach, v širších kontextoch presahujúcich jeho odbor štúdia. Má schopnosti integrovať vedomosti a formulovať rozhodnutia.
  13. V súlade s ustanoveniami zákona o VŠ musí študent vložiť záverečnú prácu v elektronickej forme do Centrálneho registra záverečných, rigoróznych a habilitačných prác (ďalej len „CRZP“) a na základe informácie z CRZP bude overená miera originality zaslanej práce. Podrobnosti upravuje Smernica č. 215  o záverečných, rigoróznych a habilitačných prácach v podmienkach UNIZA: https://uniza.sk/index.php/univerzita/vseobecne-informacie/vnutorny-system-kvality.
  14. Študent odovzdá záverečnú prácu najneskôr v termíne určenom fakultným akademickým kalendárom: https://fpedas.uniza.sk/sk/studenti/vseobecne-informacie/akademicky-kalendar.

Pravidlá pre organizovanie a priebeh štátnych skúšok na fakulte sú:

Štátne skúšky

  1. Štátnymi skúškami sa overuje, či študent získal vedomosti a zručnosti požadované študijným plánom a či je pripravený na výkon povolania. Štúdium v bakalárskom študijnom programe elektronický obchod a manažment  sa ukončuje štátnou skúškou.
  2. Štátne skúšky sa konajú podľa ustanovení zákona o VŠ. Štátnu skúšku tvorí záverečná práca a jej obhajoba. 
  3. Konať štátnu skúšku môže študent až po splnení všetkých ostatných študijných povinností predpísaných študijným programom.
  4. Opakovať štátnu skúšku (t. j. záverečnú prácu a je obhajobu), môže študent maximálne dvakrát, a to do termínu najdlhšej možnej doby štúdia, ktorá  je rovná štandardnej dĺžke študijného programu zvýšenej o dva roky.
  5. Organizáciu štátnych skúšok v  študijnom programe zabezpečuje katedra, ktorá zabezpečuje študijný program elektronický obchod a manažment v súčinnosti s referátom pre vzdelávanie. Detaily stanovuje fakulta, prostredníctvom metodických usmernení, ktoré sú umiestnené na webovej stránke fakulty v záložke INTRANET a ktoré sú adresované študijným poradcom jednotlivých študijných programov, ktorí ich komunikujú aj s vysvetlením študentom.
  6. Štátnu skúšku musí študent absolvovať (vrátane jej prípadného opakovania) najneskôr v termíne obmedzenom maximálnou dobou štúdia,  ktorá  je rovná štandardnej dĺžke študijného programu zvýšenej o dva roky.

 

Skúšobná komisia

  1. Štátnu skúšku vykonáva študent v jednom termíne pred skúšobnou komisiou na vykonanie štátnych skúšok (ďalej len „skúšobná komisia“). Skúšobná komisia je zložená z predsedu a najmenej troch ďalších členov. Skúšobnú komisiu vymenúva dekan.
  2. Právo skúšať na štátnej skúške majú iba vysokoškolskí učitelia pôsobiaci vo funkciách profesor a docent a ďalší odborníci v zmysle zákona o VŠ schválení Vedeckou radou fakulty. Ak ide o bakalárske študijné programy, majú právo skúšať aj vysokoškolskí učitelia vo funkcii odborný asistent s vysokoškolským vzdelaním tretieho stupňa. Do skúšobných komisii na vykonanie štátnych skúšok sú zaraďovaní aj významní odborníci v danom študijnom odbore z iných vysokých škôl, z právnických osôb vykonávajúcich výskum a vývoj na území Slovenskej republiky alebo z praxe, ako aj významní odborníci v obdobnom študijnom odbore zo zahraničia, ktorí sú schválení Vedeckou radou fakulty.
  3. Najmenej dvaja členovia skúšobnej komisie, ak ide o študijné programy inžinierskeho štúdia, sú vysokoškolskí učitelia pôsobiaci vo funkciách profesor alebo docent a ak ide o bakalárske študijné programy, najmenej jeden člen skúšobnej komisie je vysokoškolský učiteľ pôsobiaci vo funkcii profesor alebo docent.

 

Príprava štátnych skúšok

  1. Štátne skúšky sa konajú v termínoch určených fakultným akademickým kalendárom: https://fpedas.uniza.sk/sk/studenti/vseobecne-informacie/akademicky-kalendar
  2. Vedúci katedry, ktorá zabezpečuje študijný program elektronický obchod a manažment umožní študentovi, aby sa v termíne určenom fakultným akademickým kalendárom, avšak najneskôr tri dni pred termínom konania obhajoby, oboznámil s posudkom vedúceho a oponenta záverečnej práce.
  3. Študent sa prihlasuje na štátnu skúšku na katedre najneskôr do termínu stanoveného v akademickom kalendári fakulty.
  4. Katedra zverejní harmonogram štátnych skúšok najneskôr týždeň pred začiatkom konania štátnych skúšok.

 

Priebeh štátnych skúšok

  1. Štátne skúšky sú verejné.
  2. Priebeh štátnych skúšok riadi a za činnosť skúšobnej komisie zodpovedá predseda skúšobnej komisie.
  3. Štátne skúšky sa konajú za prítomnosti predsedu a najmenej troch ďalších členov skúšobnej komisie.
  4. Pri obhajobe záverečnej práce prednesie študent výsledky dosiahnuté v záverečnej práci, vyjadrí sa k posudku vedúceho a oponenta záverečnej práce a odpovedá na otázky
    k záverečnej práci.
  5. Obhajoby záverečnej práce sa spravidla zúčastňuje aj vedúci záverečnej práce a oponent. Ich účasť nie je nutnou podmienkou konania štátnej skúšky.
  6. O výsledku štátnej skúšky a celkovom výsledku štúdia rozhoduje skúšobná komisia.
  7. Predmetom štátnej skúšky sú pridelené kredity. Počet kreditov za obhájenie záverečnej práce je uvedený v študijnom pláne študijného programu elektronický obchod a manažment, a to vo výške 10.
  8. Pri klasifikácii skúšobná komisia prihliada aj na študijné výsledky počas celého vysokoškolského štúdia.
  9. Výsledok štátnej skúšky je klasifikovaný slovne stupňami v zmysle vnútorného predpisu fakulty/ústavu: „výborne“, „nedostatočne“, „vyhovel(a)“- vo všetkých ostatných prípadoch.
  10. Celkový výsledok štúdia je klasifikovaný slovne stupňami: a) „prospel(a) s vyznamenaním“ - ak študent vykonal štátnu skúšku s klasifikáciou „výborne“ a dosiahol celkový vážený priemer známok: aa) v 1. stupni štúdia: max. 1,3 (1,4 ak aspoň jeden semester štúdia absolvoval v zahraničí), ab) v 2. stupni štúdia: max. 1,2 (1,4 ak aspoň jeden semester štúdia absolvoval v zahraničí), „neprospel(a)“ - ak študent vykonal štátnu skúšku s klasifikáciou „nedostatočne“, „prospel(a)“ - vo všetkých ostatných prípadoch.
  11. O klasifikácii štátnej skúšky, ako aj o klasifikácii celkového výsledku štúdia rozhoduje komisia hlasovaním na neverejnom zasadnutí v deň konania štátnej skúšky. Pri rovnosti hlasov rozhoduje hlas predsedu komisie. Klasifikáciu obhajoby záverečnej práce, celkový výsledok štátnej skúšky a celkový výsledok štúdia oznámi študentovi predseda komisie v deň konania štátnej skúšky.
  12. Z priebehu štátnej skúšky každého študenta sa vyhotovuje zápis, ktorý podpíše predseda
    a prítomní členovia skúšobnej komisie.
  13. Známku z obhajoby záverečnej práce zapíše študentovi do elektronického výkazu o štúdiu v AIVS predseda komisie, prípadne predsedom poverená osoba – tajomník komisie.
  14. Ak sa študent v určenom termíne nedostavil na štátnu skúšku (v riadnom alebo opravnom termíne) a svoju neúčasť do 5 kalendárnych dní od tohto termínu písomne neospravedlnil, klasifikuje sa stupňom “nedostatočne“.

 

Opakovaný a náhradný termín štátnej skúšky

  1. Študent, ktorý bol zo štátnej skúšky klasifikovaný známkou „FX - nedostatočne“, môže opakovať štátnu skúšku najviac dvakrát, pričom komisia pre štátne skúšky stanoví v zápise
    o štátnej skúške:
  2. prepracovanie záverečnej práce;
  3. zmenu témy záverečnej práce;
  4. opakovanie predmetu štátnej skúšky alebo kolokviálnej rozpravy;
  5. kombináciu písmen a, c, prípadne b, c.
  6. Študent, ktorý bol zo štátnej skúšky klasifikovaný známkou „FX - nedostatočne“, sa môže prihlásiť na opakovaný termín najskôr na najbližší termín konania štátnych skúšok stanovený fakultným akademickým kalendárom alebo dekanom fakulty, no nie skôr ako za dva mesiace od konania riadneho alebo prvého opravného termínu v ktorom nevyhovel.
  7. V prípade, že stanovuje termín štátnych skúšok dekan fakulty je termín konania štátnych skúšok stanovený fakultným akademickým kalendárom alebo dekanom fakulty. Termín musí byť oznámený prostredníctvom vedúceho katedry najneskôr 30 kalendárnych dní pred konaním štátnych skúšok.
  8. Študent, ktorý bol klasifikovaný zo štátnej skúšky známkou „FX - nedostatočne“ aj na druhom opravnom termíne, bude vylúčený dekanom fakulty zo štúdia pre nesplnenie požiadaviek, ktoré vyplývajú zo študijného programu a študijného poriadku univerzity a fakulty podľa § 66 ods. 1 písm. c) zákona o VŠ; dňom skončenia štúdia je deň nadobudnutia právoplatnosti rozhodnutia.
  9. Študentovi, ktorý neprišiel v určenom termíne vykonať štátnu skúšku alebo jej opakovanie a jeho neúčasť sa ospravedlnila najneskôr do 5 kalendárnych dní od konania štátnej skúšky, určí dekan fakulty náhradný termín konania štátnej skúšky a prostredníctvom vedúceho katedry oznámi to študentovi najneskôr 30 kalendárnych dní pred jej konaním.
  10. Študent, ktorý má odložené štátne skúšky alebo opakuje štátne skúšky, sa musí zapísať na ďalší termín skúšok. V prípade, ak tieto nie sú v danom akademickom roku, musí sa zapísať do ďalšieho roku štúdia a zaplatí školné. Na dobu do vykonania štátnych skúšok môže prerušiť štúdium.

 

Kompletná dokumentácia je uložená na Referáte pre vzdelávanie  FPEDAS UNIZA (dostupné pri kontrole na mieste):

  • Záznamy o priebehu štúdia, záznamy o štátnej skúške
  • Záznamy o životnom cykle študenta - zložka študenta
  • Záznamy o ukončení štúdia a vystavení a odovzdaní dokladov o absolvovaní štúdia - kniha absolventov
  • Záznamy o inom ako riadnom skončením štúdia - zanechanie, prerušenie  štúdia.
Možnosti a postupy účasti na mobilitách študentov

Na úrovni univerzity sú tieto postupy uvedené  v Smernici č. 219 – Mobility študentov a zamestnancov Žilinskej univerzity v Žiline v zahraničí, čl. 2. : smernica-UNIZA-c-219.pdf 

a v Smernici č. 209 Študijný poriadok pre 1. a 2. stupeň vysokoškolského štúdia na UNIZA čl. 7 :

02092021_S-209-2021-Studijny-poriadok-pre-1-a-2-stupen-VS.pdf (uniza.sk)

 

V rámci študijného programu elektronický obchod a manažment sú vytvorené možnosti a postupy účasti na mobilitách študentov nasledovne:

  1. Študijný program umožňuje zodpovedajúce vzdelávanie aj mimo vysokej školy v domácich a zahraničných akademických inštitúciách, a taktiež uznávanie výsledkov dosiahnutých na týchto inštitúciách. Všetky potrebné dokumenty má študent na webovom sídle UNIZA a FPEDAS:
    1. Informácie pre študentov o štúdiu v zahraničí:  https://www.fpedas.uniza.sk/sk/studenti/vseobecne-informacie/studium-v-zahranici
    2. Informácie o Erasmus mobilitách: https://www.fpedas.uniza.sk/sk/studenti/vseobecne-informacie/erasmus
  2. Absolvovanie časti štúdia na inej vysokej škole je podmienené:
    1. prihláškou na výmenné štúdium a potvrdením o akceptácii partnerskou inštitúciou (zahraničná mobilita alebo stáž),
    2. dohodou medzi jednotlivými partnerskými inštitúciami o štúdiu (v prípade spolupráce UNIZA s inou partnerskou inštitúciou, ktorá má akreditovaný študijný program v danom študijnom odbore na partnerskej inštitúcii alebo obdobnom študijnom odbore na zahraničnej partnerskej inštitúcii, a ktorá má certifikovaný/akreditovaný vnútorný systém kvality vysokoškolského vzdelávania alebo v súlade s ESG 2015),
    3. dohodou medzi jednotlivými partnerskými inštitúciami o spoločnom študijnom programe, ktorý je zároveň spoločne akreditovaný ako spoločný študijný program v súlade s vnútorným systémom zabezpečovania kvality vysokoškolského vzdelávania na UNIZA,
    4. výpisom výsledkov štúdia v prípade písm. a) až c) tohto odseku.3Na zabezpečenie študentskej mobility, ako aj štúdia pri fakultnom študijnom programe je za hlavného koordinátora určený fakultný koordinátor, ktorým je prodekan pre rozvoj a zahraničné vzťahy.
  3. Na zabezpečenie študentskej mobility, ako aj štúdia pri fakultnom študijnom programe je za hlavného koordinátora určený fakultný koordinátor, ktorým je prodekan pre rozvoj a zahraničné vzťahy.
  4. Úlohou koordinátora je organizovanie partnerskej, zväčša medzinárodnej spolupráce vo vzdelávacej oblasti, riešenie úloh spojených s vysielaním a prijímaním študentov a poskytovanie poradenských služieb o možnostiach štúdia.
  5. Pri štúdiu na inej vysokej škole v Slovenskej republike alebo v zahraničí sa uzatvára zmluva medzi študentom, príslušnou fakultou UNIZA alebo UNIZA a partnerskou inštitúciou, ktorá štúdium poskytuje. Podrobnosti stanovuje vyhláška MŠVVaŠ SR o kreditovom systéme štúdia. Zmluva sa uzatvára pred nastúpením študenta na prijímajúcu vysokú školu.
  6. Predmety absolvované na prijímajúcej škole uznáva na fakulte prodekan pre vzdelávanie alebo v prípade absolvovania predmetov v zahraničí, prodekan pre rozvoj a zahraničné vzťahy, študentovi na základe žiadosti, ktorej súčasťou bude výpis výsledkov štúdia, ktorý študentovi vyhotoví prijímajúca vysoká škola na záver jeho štúdia, ako aj informačné listy alebo sylaby absolvovaných predmetov. Hodnotenie predmetu sa zapíše do AIVS. Žiadosť a s ňou súvisiaca dokumentácia sa stáva súčasťou osobnej študijnej dokumentácie študenta vedenej referátom pre vzdelávanie.
  7. Na riadne skončenie štúdia v bakalárskom študijnom programe je potrebných minimálne 180 kreditov, v prípade štandardnej dĺžky štúdia štyri roky 240 kreditov, v inžinierskom študijnom programe 120 kreditov.
  8. Kredity získané za úspešné absolvovanie predmetu sa môžu započítať do celkového súčtu kreditov do 3 rokov od termínu absolvovania tohto predmetu.

Zodpovedné osoby:

 garant študijného programu - Dr.h.c. prof. Ing. Tatiana Čorejová, PhD. – (tatiana.corejova@uniza.sk)

prodekanka pre vzdelávanie (katarina.valaskova@uniza.sk)

Na FPEDAS sú pre študentov ustanovení nasledujúci zamestnanci, ktorí zabezpečujú konzultácie k mobilitám:

Pravidlá dodržiavania akademickej etiky a vyvodzovania dôsledkov

Študenti študijného programu elektronický obchod a manažment sú v rámci vzdelávania vedení k dodržiavaniu princípov akademickej etiky:

UNIZA má formalizovaný etický kódex zamestnancov prostredníctvom Smernice č. 207 Etický kódex Žilinskej univerzity v Žiline:

  • zásady pre študentov UNIZA sú uvedené v čl. 7. Smernica č. 207. Táto smernica vyjadruje základné mravné a etické požiadavky na akademickú obec a ďalších zamestnancov univerzity v zhode s Ústavou SR, so zákonom č. 131/2002 Z. z. o vysokých školách v znení neskorších predpisov, so Štatútom univerzity a ďalšími predpismi.
  • Akékoľvek porušenie akademickej etiky a následné opatrenia rieši etická komisia univerzity, ktorú vymenúva rektor.
  • V súvislosti s dodržiavaním Etického kódexu má každý člen akademickej obce a zamestnanec univerzity právo podať podnet predsedovi Etickej komisie.
  • Podnet na porušenie pravidiel Etického kódexu môže podať ktorýkoľvek zamestnanec UNIZA, zamestnanec fakulty, študent UNIZA alebo akákoľvek iná osoba, ktorá sa dozvedela o konaní študenta alebo zamestnanca UNIZA, ktoré by mohlo mať znaky porušenia Etického kódexu, a to podaním predsedovi Etickej komisie.
  • Stanovisko Etickej komisie bude v prípade zistenia porušenia Etického kódexu obsahovať odporúčanie alebo návrh nápravných opatrení na ďalší postup orgánov príslušných na rozhodovanie, ktorými sú rektor, dekan alebo iný vedúci súčasti UNIZA v súlade s Organizačným poriadkom UNIZA.

Výsledkom rokovania Etickej komisie môže byť aj odporúčanie postupu v súlade s § 108f a nasl. zákona č. 131/2002 Z. z. o vysokých školách v znení neskorších predpisov, to  zneplatnenie  štátnej skúšky alebo jej súčasti rektorom univerzity.

  • Konanie študenta proti princípom akademickej etiky, porušovanie zásad uvedených v čl. 7 Smernice č. 207, predovšetkým plagiátorstvo pri záverečných prácach, seminárnych prácach, použitie nepovolených praktík počas skúšania a i. môže viesť od hodnoteniu štúdia daného predmetu známkou „FX“ až po disciplinárne konanie v zmysle Smernice č. 201 Disciplinárny poriadok pre študentov Žilinskej univerzity v Žiline, ktorá definuje „disciplinárny priestupok“ ako zavinené porušenie právnych predpisov alebo vnútorných predpisov UNIZA a jej súčastí, alebo verejného poriadku a zároveň vymedzuje konania, ktoré sú disciplinárnym priestupkom (Smernica č. 201, čl. 2).

 

Pravidlá na dodržiavania akademickej etiky a vyvodzovania dôsledkov na UNIZA teda upravujú:

Disciplinárna komisia FPEDAS: https://fpedas.uniza.sk/sk/fakulta/vseobecne-informacie/organy-fakulty

Postupy aplikovateľné pre študentov so špeciálnymi potrebami

Na úrovni univerzity definuje uvedené postupy  Smernica č. 198  Podpora uchádzačov o štúdium a študentov so špecifickými potrebami na Žilinskej univerzite v Žiline a Smernica č. 209 Študijný poriadok pre 1. a 2. stupeň vysokoškolského štúdia na UNIZA.

UNIZA aj fakulta poskytuje individualizovanú podporu a vytvára vhodné podmienky pre študentov so špecifickými potrebami v študijnom programe

V jednotlivých fázach študijného cyklu štúdia sa primerane aplikujú pravidlá štúdia na podmienky študentov so špecifickými potrebami, najmä podmienky prijímacieho konania (Smernica č. 209, čl. 5, ods. 5), možnosť povolenia individuálneho študijného plánu (Smernica č. 209, čl. 3, ods. 9) a celkové podmienky štúdia (Smernica č. 209, čl. 11, os. 27).

Postupy aplikovateľné pre študentov so špeciálnymi potrebami daného študijného programu sú:

  • Pri študijných programoch môže dekan pri programoch zabezpečovaných na fakulte študentom so špecifickými potrebami, s vážnymi zdravotnými problémami povoliť štúdium podľa individuálneho študijného plánu (ďalej len „IŠP“).
  • IŠP vypracúva študent v spolupráci s garantom študijného programu a schvaľuje ho dekan, resp. prodekan pre vzdelávania v súčinnosti s garantom študijného programu.
  • Podmienky štúdia podľa IŠP musia byť dohodnuté s vyučujúcimi podľa možnosti najneskôr počas prvého týždňa príslušného semestra. IŠP musí študentovi umožniť získať rovnaké vedomosti v predmetoch štúdia ako štandardný študijný plán pri použití iných foriem a metód výučby.
  • Ak uchádzačovi o štúdium so špecifickými potrebami vznikla povinnosť vykonať prijímaciu skúšku, na základe jeho žiadosti a po vyhodnotení jeho špecifických potrieb v súlade s §100 ods. 9 písm. b) zákona o VŠ dekan, resp. prodekan pre vzdelávanie určí formu prijímacej skúšky a spôsob jej vykonania s prihliadnutím na jeho špecifické potreby a v súlade so Smernicou č. 198  Podpora uchádzačov o štúdium a študentov so špecifickými potrebami na Žilinskej univerzite v Žiline. 
  • V odôvodnených prípadoch môže dekan na žiadosť študenta povoliť individuálnu formu organizácie štúdia študentom so špecifickými potrebami a študentom zo znevýhodneného sociálneho prostredia v súlade so Smernicou č. 198 Podpora uchádzačov o štúdium a študentov so špecifickými potrebami na Žilinskej univerzite v Žiline.
  • Študent si môže podať žiadosť o zaradenie do evidencie študentov so špecifickými potrebami, ak súhlasí s vyhodnotením špecifických potrieb. Žiadosť podáva na začiatku akademického roka príslušnému fakultnému koordinátorovi.
    K žiadosti prikladá relevantné doklady, ktorými sú:
  1. lekárske vysvedčenie nie staršie ako tri mesiace, ktorým je najmä lekársky nález, správa o priebehu a vývoji choroby a zdravotného postihnutia alebo výpis zo zdravotnej dokumentácie, alebo
  2. vyjadrenie psychológa, logopéda, školského psychológa, školského logopéda alebo špeciálneho pedagóga.
  • Dekan vydáva na základe odporúčania komisie pre vyhodnotenie špecifických potrieb rozhodnutie o priznaní statusu študenta so špecifickými potrebami na celé obdobie trvania štúdia študijného programu v danom stupni. Týmto dokumentom sa študent preukazuje v komunikácii s vysokoškolskými učiteľmi a ďalšími zamestnancami univerzity podľa potreby.
  • V niektorých prípadoch na odporúčanie komisie pre vyhodnotenie špecifických potrieb, je možné vydať rozhodnutie o priznaní statusu študenta so špecifickými potrebami na jeden akademický rok, a to u študentov so špecifickými potrebami, u ktorých je predpoklad zlepšenia zdravotného stavu.
  • Študent so špecifickými potrebami má podľa rozsahu a druhu špecifickej potreby na univerzite nárok na podporné služby v zmysle § 100 ods. 4 zákona o VŠ. Primerané úpravy a podporné služby sa stanovujú na celé obdobie štúdia daného študijného programu.

 Študenti majú možnosť sa so svojimi právami, informáciami  o poskytovaní podporných služieb a s potrebnými formulármi oboznámiť na stránke univerzity a fakulty: https://uniza.sk/index.php/studenti/vseobecne-informacie/studenti-so-specifickymi-potrebami

Študenti so špecifickými potrebami majú k dispozícii Poradenské a kariérne centrum UNIZA, ako aj psychologické poradenstvo: https://www.uniza.sk/index.php/studenti/prakticke-informacie/poradenske-a-karierne-centrum-uniza

Na FPEDAS UNIZA  je koordinátorkou pre študentov so špecifickými potrebami doc. Ing. Eva Nedeliaková, PhD., eva.nedeliakova@uniza.sk,  tel.: +421 41 513 3409

Postupy podávania podnetov a odvolaní zo strany študenta

Na úrovni univerzity:

Na úrovni univerzity sú tieto postupy definované v Smernici č. 209 Študijný poriadok pre 1. a 2. stupeň vysokoškolského štúdia na UNIZA, čl. 10.

Študenti daného študijného programu majú v rámci domáhania sa svojich práv dostatočné mechanizmy preskúmavania podnetov:

  • existencia schránky na podávanie anonymných podnetov, 
  • podnety podávané svojim zástupcom v Akademickom senáte FPEDAS na Referáte pre vzdelávanie, pedagogickému tajomníkovi, vedúcemu katedry, prodekanovi pre vzdelávanie a dekanovi. Dekan fakulty sa zaoberá každým podnetom, či už ide o anonymný alebo neanonymný podnet,
  • študenti môžu svoje podnety podávať na stretnutí s dekanom, ktoré pravidelne organizuje študentská časť akademického senátu FPEDAS, ktorých konania sú zverejňované cez fakultný facebook alebo webovú stránku: https://fpedas.uniza.sk/sk/studenti/vseobecne-informacie/oznamy.
  • študenti môžu svoje kritiky a podnety písať aj v rámci výskumu kvality, ktorý sa na fakulte vykonáva v aplikácii MsTeams po každej výučbovej časti semestra, kde sa študenti môžu anonymne vyjadriť ku kvalite prístupu vyučujúceho a kvalite samotnej výučby cez hodnotiacu škálu 1-5, a zároveň uvedením komentára k hodnotenej oblasti,
  • študenti sa budú môcť obracať so svojimi podnetmi i na svojho zástupcov v Rade študijného programu elektronický obchod a manažment.

Preskúmavanie podnetov je transparentné a uskutočňuje sa za účasti zástupcov študentov.

Smernica 209  Študijný poriadok pre I. a II. stupeň vysokoškolského štúdia na Žilinskej univerzite v Žiline: 02092021_S-209-2021-Studijny-poriadok-pre-1-a-2-stupen-VS.pdf (uniza.sk)

Na neformálnej úrovni môžu študenti využiť aj stretnutie s vedením fakulty, informácie sú dostupné na: https://fpedas.uniza.sk/sk/studenti/vseobecne-informacie/oznamy/kava-s-dekanom

Výsledky výskumu  kvality výučby a prístupu vyučujúceho: https://fpedas.uniza.sk/sk/fakulta/vseobecne-informacie/kvalita-vzdelavania

podnety podávané svojim zástupcom v Akademickom senáte FPEDAS na Referáte pre vzdelávanie, pedagogickému tajomníkovi, vedúcemu katedry, prodekanovi pre vzdelávanie a dekanovi. Dekan fakulty sa zaoberá každým podnetom, či už ide o anonymný alebo neanonymný podnet,študenti môžu svoje podnety podávať na stretnutí s dekanom, ktoré pravidelne organizuje študentská časť akademického senátu FPEDAS, ktorých konania sú zverejňované cez fakultný facebook alebo webovú stránku: https://fpedas.uniza.sk/sk/studenti/vseobecne-informacie/oznamy.študenti môžu svoje kritiky a podnety písať aj v rámci výskumu kvality, ktorý sa na fakulte vykonáva v aplikácii MsTeams po každej výučbovej časti semestra, kde sa študenti môžu anonymne vyjadriť ku kvalite prístupu vyučujúceho a kvalite samotnej výučby cez hodnotiacu škálu 1-5, a zároveň uvedením komentára k hodnotenej oblasti,študenti sa budú môcť obracať so svojimi podnetmi i na svojho zástupcov v Rade študijného programu elektronický obchod a manažment.

5. Informačné listy predmetov študijného programu (v štruktúre podľa vyhlášky č. 614/2002 Z. z.)
Povinné predmety
Roč. Sem. Kód Predmet Skratka Rozsah Ukonč. Kredity Profil. Jadro Garant
1 Z 1B0E101 všeobecná ekonomická teória VET 2 - 1 - 0 S 5 áno áno doc. Mgr. Elena Gregová, PhD.
1 Z 1B0M101 matematika 1 Mat1 2 - 3 - 1 S 7 áno áno RNDr. Marek Ďurica, PhD.
1 Z 1B0M109 Informatika 1 Inf1 0 - 0 - 3 H 3 - áno Ing. Jaroslav Frnda, Ph.D.
1 Z 1B0S102 Technológie elektronických komunikácií TEK 2 - 0 - 1 S 5 áno áno doc. Ing. Dr. Margita Majerčáková
1 Z 1B0S103 Manažment podniku MPO 4 - 2 - 0 S 5 áno áno prof. Ing. Jana Štofková, CSc.
1 Z 1B0S204 algoritmizácia a základy programovania AZP 2 - 0 - 2 S 5 áno - prof. Ing. RNDr. Karol Achimský, CSc.
1 L 1B0E158 Obchodné právo 1 OP1 2 - 1 - 0 S 4 - áno JUDr. Jaroslav Macek
1 L 1B0M151 Matematika 2 Mat2 2 - 3 - 1 S 7 áno áno RNDr. Marek Ďurica, PhD.
1 L 1B0M154 Informatika 2 INF2 0 - 0 - 3 H 5 - áno Ing. Jaroslav Frnda, Ph.D.
1 L 1B0P155 cudzí jazyk 1 CJ1 0 - 3 - 0 H 3 - - Mgr. Gabriela Chalupianská
1 L 1B0S152 podniková ekonomika POE 2 - 2 - 0 S 6 áno áno prof. Ing. Jana Štofková, CSc.
1 L 1B0S154 informácia a jej prenos InfP 2 - 0 - 2 S 5 áno áno prof. Ing. RNDr. Karol Achimský, CSc.
2 Z 1B0M202 Štatistická analýza StatA 0 - 0 - 0 S 4 áno áno prof. RNDr. Marián Janiga, CSc.
2 Z 1B0M202 Štatistická analýza StatA 1 - 0 - 2 S 4 áno áno doc. RNDr. Lucia Švábová, PhD.
2 Z 1B0P207 cudzí jazyk 2 CJ2 0 - 2 - 0 H 2 - - Mgr. Gabriela Chalupianská
2 Z 1B0S201 elektronické podnikanie ElekPod 2 - 0 - 2 S 7 áno áno prof. Ing. Radovan Madleňák, PhD.
2 Z 1B0S202 účtovníctvo Uct 2 - 0 - 3 S 7 áno áno doc. Ing. Miriam Jankalová, PhD.
2 Z 1B0S206 telematické služby TlmS 2 - 0 - 2 S 5 áno áno prof. Ing. Juraj Vaculík, PhD.
2 L 1B0E251 Marketing Mark 2 - 0 - 2 S 6 áno áno prof. Ing. Anna Križanová, CSc.
2 L 1B0P257 cudzí jazyk 3 CJ3 0 - 2 - 0 S 2 - - Mgr. Gabriela Chalupianská
2 L 1B0S251 ekonomika sietí EkS 2 - 2 - 0 S 5 áno áno Dr. h. c. prof. Ing. Tatiana Čorejová, PhD.
2 L 1B0S254 Financie a finančné riadenie FaFR 2 - 0 - 2 S 5 áno áno prof. Ing. Jana Štofková, CSc.
2 L 1B0Z262 Kalkulácie a ceny KaC 2 - 0 - 2 S 4 áno áno prof. Ing. Anna Dolinayová, PhD.
3 Z 1B0S304 ekonomická štatistika 2 - 0 - 2 S 5 áno áno prof. Ing. RNDr. Karol Achimský, CSc.
3 Z 1B0S305 výskum trhu VTrh 2 - 0 - 2 S 5 áno áno doc. Ing. Dr. Margita Majerčáková
3 Z 1B0S307 informačné systémy v riadení ISR 3 - 0 - 2 S 6 áno áno doc. Ing. Iveta Kremeňová, PhD.
3 Z 1B0S308 Elektronické obchodovanie EO 2 - 0 - 2 S 5 áno áno prof. Ing. Radovan Madleňák, PhD.
3 Z 1B0S309 seminár k záverečnej práci 1 BP1 SemBP1 0 - 2 - 0 H 2 áno áno doc. Ing. Katarína Repková Štofková, PhD.
3 Z 1B0Z201 environmentálny a bezpečnostný manažment EaBM 2 - 1 - 0 S 4 áno áno doc. Ing. Martin Kendra, PhD.
3 L 1B0S350 Záverečná práca ZBPSS 0 - 2 - 0 S 10 áno áno Dr. h. c. prof. Ing. Tatiana Čorejová, PhD.
3 L 1B0S353 seminár k záverečnej práci 2 BP2 SemBP2 0 - 2 - 2 H 2 áno áno doc. Ing. Katarína Repková Štofková, PhD.
3 L 1B0S354 podnikanie a investovanie PaInv 3 - 0 - 3 S 7 áno áno doc. Ing. Katarína Repková Štofková, PhD.
3 L 1B0S357 manažérske informačné systémy MIS 4 - 0 - 2 S 7 áno áno doc. Ing. Iveta Kremeňová, PhD.
Povinne voliteľné predmety
Roč. Sem. Kód Predmet Skratka Rozsah Ukonč. Kredity Profil. Jadro Garant
2 Z 1B0S104 Distribučný manažment DM 2 - 1 - 0 S 5 - - doc. Ing. Lucia Madleňáková, PhD.
2 Z 1B0S203 Manažment ľudských zdrojov MLZ 2 - 0 - 2 S 5 áno - doc. Ing. Mariana Strenitzerová, PhD.
2 Z 1B0S207 manažment bezpečnosti informačných systémov MBIS 2 - 0 - 2 S 5 áno - prof. Ing. Juraj Vaculík, PhD.
2 L 1B0C151 prístup na trh v doprave PrTDop 2 - 0 - 1 S 5 - - prof. Ing. Miloš Poliak, PhD.
2 L 1B0E252 Etika podnikania EtP 2 - 2 - 0 S 4 áno - doc. Ing. Katarína Janošková, PhD.
2 L 1B0M155 softvérové aplikácie SoftAp 0 - 0 - 3 H 4 - - Ing. Michal Pavličko, PhD.
2 L 1B0M251 Finančné rozhodovanie v praxi FRvP 0 - 2 - 0 H 4 - - RNDr. Marek Ďurica, PhD.
2 L 1B0S255 odborná prax OdbP 0 - 3 - 0 H 3 áno áno doc. Ing. Dr. Margita Majerčáková
3 Z 1B0S310 Interkultúrny manažment InKuMng 1 - 0 - 2 S 3 áno - doc. Ing. Mariana Strenitzerová, PhD.
3 Z 1B0S311 tvorba multimediálnych stránok TMMstr 1 - 0 - 2 S 3 áno - prof. Ing. Juraj Vaculík, PhD.
3 Z 1B0S312 verejná správa VeSp 2 - 0 - 2 S 3 áno - doc. Ing. Katarína Repková Štofková, PhD.
3 L 1B0E352 Zdieľaná a cirkulárna ekonomika ZaCE 3 - 3 - 0 S 4 - - doc. Ing. Margaréta Nadányiová, PhD.
3 L 1B0S355 internet vecí IntV 3 - 0 - 3 S 4 áno - prof. Ing. Juraj Vaculík, PhD.
Výberové predmety
Roč. Sem. Kód Predmet Skratka Rozsah Ukonč. Kredity Profil. Jadro Garant
1 Z 1B0M107 seminár z matematiky SEM1 0 - 2 - 0 H 2 - - Mgr. Patrik Böhm, PhD.
1 Z 1B0P001 Telesná výchova 1 TV1 0 - 2 - 0 H 2 - - PaedDr. Zuzana Kazániová
1 Z 1B0P002 Telovýchovné sústredenie 1 TVS1 0 - 1 - 0 H 1 - - PaedDr. Zuzana Kazániová
1 L 1B0P003 Telesná výchova 2 TV2 0 - 2 - 0 H 2 - - PaedDr. Zuzana Kazániová
1 L 1B0P004 Telovýchovné sústredenie 2 TVS2 0 - 1 - 0 H 1 - - PaedDr. Zuzana Kazániová
2 Z 1B0P005 telesná výchova 3 TV3 0 - 2 - 0 H 2 - - PaedDr. Zuzana Kazániová
2 Z 1B0P006 telovýchovné sústredenie 3 TVS3 0 - 1 - 0 H 1 - - Mgr. Elena Kozáčiková
2 L 1B0P007 telesná výchova 4 TV4 0 - 2 - 0 H 2 - - Mgr. Elena Kozáčiková
2 L 1B0P008 telovýchovné sústredenie 4 TVS4 0 - 1 - 0 H 1 - - Mgr. Elena Kozáčiková
3 Z 1B0P009 telesná výchova 5 TV5 0 - 2 - 0 H 2 - - PaedDr. Marián Hrabovský, PhD.
3 Z 1B0P010 telovýchovné sústredenie 5 TVS5 0 - 1 - 0 H 1 - - PaedDr. Marián Hrabovský, PhD.
3 L 1B0P011 telesná výchova 6 TV6 0 - 2 - 0 H 2 - - PaedDr. Marián Hrabovský, PhD.
3 L 1B0P012 telovýchovné sústredenie 6 TVS6 0 - 1 - 0 H 1 - - PaedDr. Marián Hrabovský, PhD.
6. Aktuálny harmonogram akademického roka a aktuálny rozvrh
Uveďte link na akademický kalendár a e-vzdelavanie
Akademický kalendár

https://www.fpedas.uniza.sk/images/studium/akademicky_kalendar_fpedas_2021-2022_v4.pdf   

Aktuálny rozvrh

https://vzdelavanie.uniza.sk/vzdelavanie/rozvrh2.php     

7. Personálne zabezpečenie študijného programu
a Meno, priezvisko a tituly osoby zodpovednej za uskutočňovanie, rozvoj a kvalitu študijného programu

Tatiana Čorejová , prof. Ing., PhD.

b - c Zoznam osôb zabezpečujúcich profilové predmety študijného programu

Obsah sa generuje z údajov učebných plánov.

Meno, priezvisko a tituly učiteľaPredmetNázov
prof. Ing. RNDr. Karol Achimský, CSc.1B0S154informácia a jej prenos
prof. Ing. RNDr. Karol Achimský, CSc.1B0S204algoritmizácia a základy programovania
prof. Ing. RNDr. Karol Achimský, CSc.1B0S304ekonomická štatistika
Dr. h. c. prof. Ing. Tatiana Čorejová, PhD.1B0S251ekonomika sietí
Dr. h. c. prof. Ing. Tatiana Čorejová, PhD.1B0S350Záverečná práca
prof. Ing. Anna Dolinayová, PhD.1B0Z262Kalkulácie a ceny
RNDr. Marek Ďurica, PhD.1B0M101matematika 1
RNDr. Marek Ďurica, PhD.1B0M151Matematika 2
doc. Mgr. Elena Gregová, PhD.1B0E101všeobecná ekonomická teória
doc. Ing. Miriam Jankalová, PhD.1B0S202účtovníctvo
doc. Ing. Katarína Janošková, PhD.1B0E252Etika podnikania
doc. Ing. Martin Kendra, PhD.1B0Z201environmentálny a bezpečnostný manažment
doc. Ing. Iveta Kremeňová, PhD.1B0S307informačné systémy v riadení
doc. Ing. Iveta Kremeňová, PhD.1B0S357manažérske informačné systémy
prof. Ing. Anna Križanová, CSc.1B0E251Marketing
prof. Ing. Radovan Madleňák, PhD.1B0S201elektronické podnikanie
prof. Ing. Radovan Madleňák, PhD.1B0S308Elektronické obchodovanie
doc. Ing. Dr. Margita Majerčáková1B0S102Technológie elektronických komunikácií
doc. Ing. Dr. Margita Majerčáková1B0S255odborná prax
doc. Ing. Dr. Margita Majerčáková1B0S305výskum trhu
doc. Ing. Katarína Repková Štofková, PhD.1B0S309seminár k záverečnej práci 1 BP1
doc. Ing. Katarína Repková Štofková, PhD.1B0S312verejná správa
doc. Ing. Katarína Repková Štofková, PhD.1B0S353seminár k záverečnej práci 2 BP2
doc. Ing. Katarína Repková Štofková, PhD.1B0S354podnikanie a investovanie
doc. Ing. Mariana Strenitzerová, PhD.1B0S203Manažment ľudských zdrojov
doc. Ing. Mariana Strenitzerová, PhD.1B0S310Interkultúrny manažment
prof. Ing. Jana Štofková, CSc.1B0S103Manažment podniku
prof. Ing. Jana Štofková, CSc.1B0S152podniková ekonomika
prof. Ing. Jana Štofková, CSc.1B0S254Financie a finančné riadenie
doc. RNDr. Lucia Švábová, PhD.1B0M202Štatistická analýza
prof. Ing. Juraj Vaculík, PhD.1B0S206telematické služby
prof. Ing. Juraj Vaculík, PhD.1B0S207manažment bezpečnosti informačných systémov
prof. Ing. Juraj Vaculík, PhD.1B0S311tvorba multimediálnych stránok
prof. Ing. Juraj Vaculík, PhD.1B0S355internet vecí
d Zoznam učiteľov študijného programu

Obsah sa generuje z údajov učebných plánov.

Meno, priezvisko a tituly učiteľaOrg.formaPredmetNázov
Mgr. Peter Adamko, PhD.lab.cvičenia1B0M109Informatika 1
Mgr. Peter Adamko, PhD.lab.cvičenia1B0M154Informatika 2
Mgr. Peter Adamko, PhD.lab.cvičenia1B0M155softvérové aplikácie
prof. Ing. RNDr. Karol Achimský, CSc.prednášky1B0S154informácia a jej prenos
prof. Ing. RNDr. Karol Achimský, CSc.prednášky1B0S204algoritmizácia a základy programovania
prof. Ing. RNDr. Karol Achimský, CSc.prednášky1B0S304ekonomická štatistika
doc. Ing. Viera Bartošová, PhD.prednášky1B0E101všeobecná ekonomická teória
Mgr. Patrik Böhm, PhD.cvičenia, lab.cvičenia1B0M101matematika 1
Mgr. Patrik Böhm, PhD.cvičenia1B0M107seminár z matematiky
Mgr. Patrik Böhm, PhD.cvičenia, lab.cvičenia1B0M151Matematika 2
Mgr. Gabriela Böhmová, PhD.cvičenia, lab.cvičenia1B0M101matematika 1
Mgr. Gabriela Böhmová, PhD.cvičenia, lab.cvičenia1B0M151Matematika 2
Dr. h. c. prof. Ing. Tatiana Čorejová, PhD.prednášky1B0S251ekonomika sietí
Dr. h. c. prof. Ing. Tatiana Čorejová, PhD.cvičenia1B0S255odborná prax
Dr. h. c. prof. Ing. Tatiana Čorejová, PhD.cvičenia1B0S350Záverečná práca
prof. Ing. Anna Dolinayová, PhD.prednášky1B0Z262Kalkulácie a ceny
Ing. Pavol Ďurana, PhD.lab.cvičenia1B0M202Štatistická analýza
RNDr. Marek Ďurica, PhD.prednášky1B0M101matematika 1
RNDr. Marek Ďurica, PhD.prednášky1B0M151Matematika 2
RNDr. Marek Ďurica, PhD.cvičenia1B0M251Finančné rozhodovanie v praxi
Ing. Juraj Fabuš, PhD.lab.cvičenia1B0S307informačné systémy v riadení
Ing. Juraj Fabuš, PhD.lab.cvičenia1B0S308Elektronické obchodovanie
Ing. Juraj Fabuš, PhD.cvičenia1B0S309seminár k záverečnej práci 1 BP1
Ing. Juraj Fabuš, PhD.cvičenia1B0S353seminár k záverečnej práci 2 BP2
Ing. Juraj Fabuš, PhD.lab.cvičenia1B0S357manažérske informačné systémy
Ing. Jaroslav Frnda, Ph.D.lab.cvičenia1B0M109Informatika 1
Ing. Jaroslav Frnda, Ph.D.lab.cvičenia1B0M154Informatika 2
Ing. Ľubica Gajanová, PhD.cvičenia1B0E101všeobecná ekonomická teória
Ing. Ľubica Gajanová, PhD.lab.cvičenia1B0E251Marketing
Ing. Miriam Garbárová, PhD.cvičenia1B0S103Manažment podniku
Ing. Miriam Garbárová, PhD.lab.cvičenia1B0Z262Kalkulácie a ceny
Mgr. Jana Gazdíková, PhD.cvičenia, lab.cvičenia1B0M101matematika 1
Mgr. Jana Gazdíková, PhD.cvičenia, lab.cvičenia1B0M151Matematika 2
doc. Mgr. Elena Gregová, PhD.prednášky1B0E101všeobecná ekonomická teória
Ing. Roman Chinoracký, PhD.lab.cvičenia1B0S206telematické služby
Ing. Roman Chinoracký, PhD.cvičenia1B0S251ekonomika sietí
RNDr. Iveta Ilavská, PhD.cvičenia, lab.cvičenia1B0M101matematika 1
RNDr. Iveta Ilavská, PhD.cvičenia, lab.cvičenia1B0M151Matematika 2
doc. Ing. Miriam Jankalová, PhD.prednášky, lab.cvičenia1B0S202účtovníctvo
doc. Ing. Miriam Jankalová, PhD.prednášky, lab.cvičenia1B0Z262Kalkulácie a ceny
doc. Ing. Katarína Janošková, PhD.prednášky1B0E252Etika podnikania
PaedDr. Zuzana Kazániovácvičenia1B0P001Telesná výchova 1
PaedDr. Zuzana Kazániovácvičenia1B0P002Telovýchovné sústredenie 1
PaedDr. Zuzana Kazániovácvičenia1B0P003Telesná výchova 2
PaedDr. Zuzana Kazániovácvičenia1B0P004Telovýchovné sústredenie 2
PaedDr. Zuzana Kazániovácvičenia1B0P005telesná výchova 3
PaedDr. Zuzana Kazániovácvičenia1B0P006telovýchovné sústredenie 3
PaedDr. Zuzana Kazániovácvičenia1B0P007telesná výchova 4
PaedDr. Zuzana Kazániovácvičenia1B0P008telovýchovné sústredenie 4
PaedDr. Zuzana Kazániovácvičenia1B0P009telesná výchova 5
PaedDr. Zuzana Kazániovácvičenia1B0P010telovýchovné sústredenie 5
PaedDr. Zuzana Kazániovácvičenia1B0P011telesná výchova 6
PaedDr. Zuzana Kazániovácvičenia1B0P012telovýchovné sústredenie 6
doc. Ing. Martin Kendra, PhD.prednášky, cvičenia1B0Z201environmentálny a bezpečnostný manažment
Ing. Boris Kollár, PhD.cvičenia1B0E158Obchodné právo 1
PaedDr. Lýdia Kontrová, PhD.cvičenia, lab.cvičenia1B0M101matematika 1
PaedDr. Lýdia Kontrová, PhD.cvičenia, lab.cvičenia1B0M151Matematika 2
Ing. Martina Kováčiková, PhD.lab.cvičenia1B0S307informačné systémy v riadení
Mgr. Elena Kozáčikovácvičenia1B0P007telesná výchova 4
Ing. Katarína Kramárová, PhD.lab.cvičenia1B0M202Štatistická analýza
doc. Ing. Iveta Kremeňová, PhD.prednášky1B0S103Manažment podniku
doc. Ing. Iveta Kremeňová, PhD.prednášky1B0S307informačné systémy v riadení
doc. Ing. Iveta Kremeňová, PhD.prednášky1B0S357manažérske informačné systémy
prof. Ing. Anna Križanová, CSc.prednášky1B0E251Marketing
JUDr. Jaroslav Macekprednášky1B0E158Obchodné právo 1
prof. Ing. Radovan Madleňák, PhD.prednášky1B0S201elektronické podnikanie
prof. Ing. Radovan Madleňák, PhD.prednášky1B0S308Elektronické obchodovanie
doc. Ing. Lucia Madleňáková, PhD.prednášky, cvičenia1B0S104Distribučný manažment
Ing. Emília Madudová, PhD.cvičenia1B0S309seminár k záverečnej práci 1 BP1
Ing. Emília Madudová, PhD.cvičenia1B0S353seminár k záverečnej práci 2 BP2
doc. Ing. Dr. Margita Majerčákováprednášky, lab.cvičenia1B0S102Technológie elektronických komunikácií
doc. Ing. Dr. Margita Majerčákovácvičenia1B0S255odborná prax
doc. Ing. Dr. Margita Majerčákováprednášky, cvičenia, lab.cvičenia1B0S305výskum trhu
doc. Ing. Dr. Margita Majerčákovácvičenia1B0S350Záverečná práca
Ing. Jaroslav Mazanec, PhD.cvičenia, lab.cvičenia1B0M151Matematika 2
Ing. Jaroslav Mazanec, PhD.cvičenia1B0M251Finančné rozhodovanie v praxi
Ing. Veronika Michelčíková, PhD.lab.cvičenia1B0S154informácia a jej prenos
Ing. Veronika Michelčíková, PhD.lab.cvičenia1B0S304ekonomická štatistika
doc. Ing. Margaréta Nadányiová, PhD.prednášky1B0E352Zdieľaná a cirkulárna ekonomika
doc. Ing. Margaréta Nadányiová, PhD.lab.cvičenia1B0M202Štatistická analýza
Mgr. Katarína Pankuchová, PhD.cvičenia1B0P155cudzí jazyk 1
Mgr. Katarína Pankuchová, PhD.cvičenia1B0P207cudzí jazyk 2
Mgr. Katarína Pankuchová, PhD.cvičenia1B0P257cudzí jazyk 3
Ing. Michal Pavličko, PhD.lab.cvičenia1B0M109Informatika 1
Ing. Michal Pavličko, PhD.lab.cvičenia1B0M154Informatika 2
Ing. Michal Pavličko, PhD.lab.cvičenia1B0M155softvérové aplikácie
Mgr. Silvia Poľaková, PhD.cvičenia1B0P155cudzí jazyk 1
Mgr. Silvia Poľaková, PhD.cvičenia1B0P207cudzí jazyk 2
Mgr. Silvia Poľaková, PhD.cvičenia1B0P257cudzí jazyk 3
prof. Ing. Miloš Poliak, PhD.prednášky1B0C151prístup na trh v doprave
doc. Ing. Katarína Repková Štofková, PhD.prednášky1B0S103Manažment podniku
doc. Ing. Katarína Repková Štofková, PhD.prednášky1B0S152podniková ekonomika
doc. Ing. Katarína Repková Štofková, PhD.prednášky, cvičenia1B0S254Financie a finančné riadenie
doc. Ing. Katarína Repková Štofková, PhD.prednášky1B0S312verejná správa
doc. Ing. Katarína Repková Štofková, PhD.prednášky, cvičenia1B0S354podnikanie a investovanie
Ing. Anna Siekelová, PhD.cvičenia1B0E352Zdieľaná a cirkulárna ekonomika
doc. Ing. Mariana Strenitzerová, PhD.prednášky, lab.cvičenia1B0S203Manažment ľudských zdrojov
doc. Ing. Mariana Strenitzerová, PhD.prednášky, cvičenia1B0S251ekonomika sietí
doc. Ing. Mariana Strenitzerová, PhD.prednášky, cvičenia1B0S310Interkultúrny manažment
Ing. Viktória Šimková, PhD.lab.cvičenia1B0M109Informatika 1
Ing. Viktória Šimková, PhD.lab.cvičenia1B0M154Informatika 2
prof. Ing. Jana Štofková, CSc.prednášky1B0S103Manažment podniku
prof. Ing. Jana Štofková, CSc.prednášky1B0S152podniková ekonomika
prof. Ing. Jana Štofková, CSc.prednášky1B0S254Financie a finančné riadenie
RNDr. Daniela Šusteková, PhD.lab.cvičenia1B0M109Informatika 1
RNDr. Daniela Šusteková, PhD.lab.cvičenia1B0M154Informatika 2
doc. RNDr. Lucia Švábová, PhD.prednášky1B0M202Štatistická analýza
Ing. Jiří Tengler, PhD.lab.cvičenia1B0S201elektronické podnikanie
Ing. Jiří Tengler, PhD.lab.cvičenia1B0S204algoritmizácia a základy programovania
prof. Ing. Juraj Vaculík, PhD.prednášky, lab.cvičenia1B0S206telematické služby
prof. Ing. Juraj Vaculík, PhD.prednášky, lab.cvičenia1B0S207manažment bezpečnosti informačných systémov
prof. Ing. Juraj Vaculík, PhD.prednášky, lab.cvičenia1B0S311tvorba multimediálnych stránok
prof. Ing. Juraj Vaculík, PhD.prednášky, lab.cvičenia1B0S355internet vecí
Ing. Ladislav Vagner, PhD.cvičenia1B0E101všeobecná ekonomická teória
Mgr. Marek Valicacvičenia1B0P155cudzí jazyk 1
Mgr. Marek Valicacvičenia1B0P207cudzí jazyk 2
Mgr. Marek Valicacvičenia1B0P257cudzí jazyk 3
Ing. Alexandra Valicová, PhD.lab.cvičenia1B0S154informácia a jej prenos
Ing. Alexandra Valicová, PhD.cvičenia1B0S251ekonomika sietí
Ing. Alexandra Valicová, PhD.lab.cvičenia1B0S304ekonomická štatistika
Ing. Alexandra Valicová, PhD.cvičenia1B0S309seminár k záverečnej práci 1 BP1
Ing. Alexandra Valicová, PhD.cvičenia1B0S353seminár k záverečnej práci 2 BP2
Ing. Dávid Vrtaňa, PhD.lab.cvičenia1B0E251Marketing
Ing. Dávid Vrtaňa, PhD.cvičenia1B0E252Etika podnikania
Ing. Katarína Zvaríková, PhD.lab.cvičenia1B0M202Štatistická analýza
e - f Zoznam školiteľov záverečných prác s priradením k témam

 Rok 2021

Vedúci práce

Názov práce

Adámiková Eva,  Ing.

Účtovné programy v sústave jednoduchého a podvojného účtovníctva a návrh ich zlepšenia

Význam ekonomicko-finančnej analýzy v podniku a jej  nutnosť pre stanovenie hodnoty podniku

Badánik Benedikt, doc. Ing., PhD.

Elektronický obchod v leteckej doprave

Dobroselskyi Mykhailo,  mgr inż.

Analýza služieb Fulfillmentu v elektronickom obchodovaní Slovenskej republiky

Fabuš Juraj,  Ing. PhD.

Online rezervačné systémy

Informačné systémy na evidenciu zahraničných študijných pobytov

Online nástroje na tvorbu infografík

Analýza možností bezpečnej úschovy virtuálnych mien

Bankomaty na elektronické meny v univerzitnom prostredí

Analýza poplatkov spojených s vydaním multiplatformovej aplikácie pre mobilné telefóny

Garbárová Miriam,  Ing. PhD.

Vplyv zľavových portálov na online nakupovanie

Analýza vývoja trhu práce vo vybranom samosprávnom kraji

Hollá Bachanová, Petra, Ing., PhD.

Fotobanky - online predaj obsahu ako potenciálny zdroj príjmu

Chinoracký Roman,  Ing.

Vplyv udržateľného marketingu uplatňovanom v online prostredí na nákupné správanie spotrebiteľov

Vplyv influencer marketingu na nákupné správanie spotrebiteľov

Jaculjaková Simona,  Ing.

Analýza využívania služieb e-Governmentu v Slovenskej republike a v krajinách V4

Využívanie elektronických služieb e-Governmentu v Slovenskej republike a v zahraničí

Jankalová Miriam, doc. Ing., PhD., DipIFR

Koncepcia trvalej udržateľnosti z pohľadu podnikov prevádzkujúcich elektronický obchod

Hodnotenie podnikov prevádzkujúcich elektronický obchod na základe analýzy účtovnej závierky

Janošková Patrícia,  Ing.

Využitie internetu vecí v rámci konceptu Smart City

Jucha Peter, Ing.

Inovácie v oblasti doručenia tovaru z elektronického obchodu v rámci poslednej míle

Kincl Martin,  Ing.

Komparatívna analýza využívania online a offline marketingovej komunikácie medzi start - up firmami a verejnosťou

Komparatívna analýza využívania online a offline marketingovej komunikácie medzi Žilinskou univerzitou a verejnosťou

Komparatívna analýza využívania online a offline marketingovej komunikácie medzi Žilinskou univerzitou a médiami

Kováčiková Martina,  Ing. PhD.

Analýza úrovne implementácie prvkov Industry 4.0 vo vybraných krajinách

Využitie mobilných aplikácií na Slovensku

Analýza využívania mobilných aplikácií podnikov prevádzkujúcich elektronický obchod

Kremeňová Iveta, doc. Ing. PhD.

Analýza možností využívania nástrojov aplikácií pre Time management študentmi študijného programu elektronický obchod a manažment

Analýza spokojnosti zákazníkov s poskytovanými službami podniku, prevádzkujúcim elektronický obchod vo vybranom regióne.

Analýza využívania nástrojov Business Intelligence manažérmi podnikov, poskytujúcich elektronické služby

Kurotová Jana,  Ing.

Finančná analýza ako súčasť procesu stanovenia hodnoty podniku prevádzkujúceho elektronický obchod

Laitkep Dominik,  Ing.

Strategické riadenie a plánovanie inovácií ako prostriedok konkurenčnej výhody vo vybranom podniku prevádzkujúcom elektronický obchod.

Magát Ľuboš,  Ing.

Informačné systémy na evidenciu reklamácií zákazníkov v podnikoch prevádzkujúcich elektronický obchod

Repková Štofková Katarína, doc. Ing. PhD.

Komparácia kvality života študentov vybraných vysokých škôl v Slovenskej republike a na Ukrajine

Analýza úrovne digitálnych zručností obyvateľov v Prešovskom samosprávnom kraji

Nákupné správanie spotrebiteľov na trhu s bio potravinami

Rostášová Mária, prof.  Ing. PhD.

Možnosti využitia multikriteriálnej analýzy v marketingovom riadení firiem zaoberajúcich sa elektronickým obchodovaním

Komunikačný plán vybranej spoločnosti s využitím on-line a off-line nástrojov marketingovej komunikácie

Sedláková Iveta,  Ing. PhD.

Finančná gramotnosť o dôchodkovom sporení vo vybranom regióne

Šimková Viktória,  Ing. PhD.

Porovnanie platobných kariet

Štalmachová Katarína,  Ing.

Motivačný systém v podniku prevádzkujúcom elektronický obchod

Motivácia a zamestnanecké benefity v podniku prevádzkujúcom elektronický obchod

Tengler Jiří,  Ing. PhD.

Nelegálny obsah na sieti internet

Vývoj cloudových úložísk a účel ich využitia

Vaculík Juraj,  prof. Ing. PhD.

Využitie umelej inteligencie v automatizovanom obchodnom systéme

Rozšírená realita v elektronickom obchode

Skúsenosti zákazníka v digitálnej ére

Možnosti automatizácie procesov elektronickom obchode.

Valicová Alexandra,  Ing. PhD.

Analýza využívania sociálnej siete Facebook v kultúrnych strediskách

Žilinčíková Mária,  Ing.

Komparácia systémov eKasa a eDane v Slovenskej a Českej republike

Prínos eGovernmentu pre občanov, malé a stredné podniky

Využitie mobilných aplikácií pre eGovernment v krajinách V4

 

 

Rok 2020

Vedúci práce

Názov práce

Achimská Veronika,  Ing. PhD.

Štatistické porovnávanie v podmienkach vybraného elektronického obchodu

Dobroselskyi Mykhailo,  mgr inż.

Analýza využitia outsourcingu distribučnej logistiky v podmienkach elektronických obchodov

Reverzná logistika v elektronickom obchode

Fabuš Juraj,  Ing. PhD.

Fintech laboratóriá a ich možnosti

Biohacking ako nástroj sebapoznania

Fabušová Viktória,  Ing. PhD.

Finančná gramotnosť študentov programu Elektronický obchod a manažment

Garbárová Miriam,  Ing. PhD.

Analýza vývoja trhu práce vo vybranom samosprávnom kraji

Destinačný manažment a jeho uplatnenie vo  vybranom regióne

Hollá Bachanová Petra,  Ing. PhD.

Nákupné správanie spotrebiteľov na internete

Hoštáková Dominika,  Ing.

Analýza dostupnosti kontaktných miest zabezpečujúcich služby e-Governmentu

Ing. Krištofíková Lucia

Analýza trhu e-commerce v Slovenskej republike

Jaculjaková Simona,  Ing.

Využívanie služieb e-Governmentu v Slovenskej republike a v zahraničí

Jankalová Miriam, doc. Ing. PhD.

Koncepcia trvalej udržateľnosti z pohľadu podnikov prevádzkujúcich elektronický obchod

Analýza účtovnej závierky podniku prevádzkujúceho elektronický obchod

Kováčiková Martina,  Ing. PhD.

Digitálna transformácia v prostredí letiskovej prevádzky

Komparácia platobných systémov

Kremeňová Iveta, doc. Ing. PhD.

Analýza spokojnosti zákazníkov s poskytovanými službami podniku, prevádzkujúcim elektronický obchod vo vybranom regióne.

Analýza spôsobov získavania financií na založenie e-shopu.

Kurotová Jana,  Ing.

Analýza metód stanovenia hodnoty podniku platných v podmienkach Slovenskej republiky

Postup stanovenia hodnoty podniku prevádzkujúceho elektronický obchod

Madleňák Radovan, prof. Ing. PhD.

Analýza reklamných agentúr poskytujúcich reklamné kampane formou vonkajšej reklamy

Madudová Emília,  Ing. PhD.

Analýza dopytu a ponuky na trhu kreatívneho cestovného ruchu

Mišík Tomáš,  Ing.

Nástroje Service designu v oblasti elektronickej verejnej správy

Užívateľské prijatie technológií vo vzťahu k elektronickej verejnej správe

Repková Štofková Katarína, doc. Ing. PhD.

Analýza úrovne digitálnych zručností obyvateľov v Trenčianskom samosprávnom kraji

Rostášová Mária, prof. Ing. PhD.

Uplatňovanie Marketingu 5.0 v podmienkach odvetia kúpeľníctva

Strenitzerová Mariana, doc. Ing. PhD.

Talent management ako súčasť riadenia ľudských zdrojov v podniku prevádzkujúcom elektronický obchod

Značka zamestnávateľa (Employer branding, HR branding) ako súčasť riadenia ľudských zdrojov v podniku prevádzkujúcom elektronický obchod

Štofková Jana, prof. Ing. CSc.

Analýza úrovne digitálnych zručností študentov v Košickom samosprávnom kraji

Tengler Jiří,  Ing. PhD.

Alternatívne vyhľadávacie nástroje v sieti internet

Automatizované testovanie webových aplikácií

Smery webového dizajnu

Vaculík Juraj, prof. Ing. PhD.

Analýza možností aplikácie umelej inteligencie v oblasti elektronického obchodu

Možnosť riešenia prístupového systému prostredníctvom technológie RFID

 

 

 

Rok 2019

Vedúci práce

Názov práce

Adámiková Eva,  Ing.

Možnosti manipulácie účtovných dát v podmienkach slovenskej legislatívy

Analýza účtovných programov v sústave jednoduchého a podvojného účtovníctva v podmienkach na Slovensku

Fabuš Juraj,  Ing. PhD.

Online systémy na administráciu konferencií

Genzorová Tatiana,  Ing.

Analýza dôsledkov využívania digitálnych platforiem

Jaculjaková Simona,  Ing.

Analýza využívania elektronických služieb v Slovenskej republike

Jankalová Miriam, doc. Ing. PhD.

Hodnotenie podnikov prevádzkujúcich elektronický obchod na základe analýzy účtovnej závierky

Kováčiková Martina,  Ing. PhD.

Analýza využitia internetu vecí v podnikoch v rámci Slovenskej republiky

Kryptomeny a ich využívanie v elektronickom obchode

Analýza využitia systémov CRM  v podnikoch prevádzkujúcich  elektronický obchod

Kremeňová Iveta, doc. Ing. PhD.

Analýza manažérskych schopností zamestnancov na vybraných úrovniach riadenia podniku

Analýza systému e-Vzdelávania na vybranom pracovisku Žilinskej univerzity v Žiline

Analýza možností využitia startupov vo vybranom podniku poskytujúcom elektronické služby

Kurotová Jana,  Ing.

Analýza metód stanovenia hodnoty podniku prevádzkujúceho elektronický obchod

Madleňák Radovan, prof. Ing. PhD.

Analýza reklamných nástrojov technologickej firmy poskytujúcej služby v oblasti Industry 4.0

Madudová Emília,  Ing. PhD.

Nové prístupy kreatívneho cestovného ruchu

Trh kreatívneho cestovného ruchu

Majerčáková Margita, doc. Ing. Dr. Dr.

Správanie používateľov v prostredí internetu

Vývoj a budúcnosť televíznych prijímačov

Ekonomika domácností z pohľadu nakupovania prostredníctvom elektronického obchodu

Mišík Tomáš,  Ing.

Open Data a možnosti ich využitia

Možnosti vzdelávania prostredníctvom otvorených online kurzov

Paďourová Anna,  Ing. PhD.

Hodnotenie spokojnosti zákazníkov so službami Slovenskej pošty, a. s. v okrese  Dolný Kubín

Repková Štofková Katarína, doc. Ing. PhD.

E-learning ako podporná forma vzdelávania na vysokých školách

Využívanie e-learningu ako podpornej formy vzdelávania na vysokých školách

Roman Slivka, Ing.

Analýza vernostného a platobného systému Slovenskej pošty, a. s.

Stalmašeková Natália,  Ing.

Analýza nákupného správania zákazníkov v prostredí elektronického obchodu

Podpora predaja ako jeden z komunikačných marketingových nástrojov využívaných v podnikoch poskytujúcich elektronické služby

Štofková Jana, prof. Ing. CSc.

Analýza využívania e-learningových nástrojov na vybraných univerzitách

Analýza úrovne digitálnych zručností obyvateľov vo vybranom kraji

Tengler Jiří,  Ing. PhD.

Využitie vybraných nástrojov online marketingu v spoločnosti CEIT, a.s.

Trendy vo využívaní UI pre optimalizáciu UX na webových stránkach

Turská Stanislava,  Ing.

Vplyv nariadenia Európskeho parlamentu a Rady o ochrane osobných údajov na podniky poskytujúce služby elektronického obchodovania

 

 

Rok 2018

Vedúci práce

Názov práce

Fabuš Juraj,  Ing. PhD.

Manažment Erasmus mobilít v Európskej únii

Garbárová Miriam,  Ing. PhD.

Analýza vývoja trhu práce v Banskobystrickom samosprávnom kraji

Analýza nákupného správania spotrebiteľov zameraná na e-poistenie

Nadnárodné právne formy podnikania

Gašová Katarína,  Ing.

Implementácia služieb e-Governmentu v Slovenskej republike a ich využívanie občanmi Žilinského samosprávneho kraja

Gašperová Lucia,  Ing.

Efektívne využívanie e-mailového marketingu v podmienkach vybraného e-shopu

Hollá Bachanová Petra,  Ing. PhD.

Atraktívna webová prezentácia vysokoškolskej vzdelávacej inštitúcie

Jankalová Miriam, doc. Ing. PhD.

Hodnotenie podnikov prevádzkujúcich elektronický obchod na základe analýzy účtovnej závierky

Vybrané nástroje marketingovej komunikácie v prostredí internetu z pohľadu účtovníctva

Analýza účtovnej závierky podniku prevádzkujúceho elektronický obchod

Analýza prístupov k odhaľovaniu manipulácie údajov v účtovníctve podnikov prevádzkujúcich elektronický obchod

Kováčiková Martina,  Ing. PhD.

Prieskum v oblasti implementácie konceptu Industry 4.0 v podnikoch na Slovensku

Kremeňová Iveta, doc. Ing. PhD.

Využívanie nástrojov Business Intelligence pri rozhodovaní manažérov vo vybraných podnikoch poskytujúcich elektronické služby.

Analýza využívania služieb e-shopu vo vybranom regióne

Analýza nástrojov manažérskej komunikácie vo vybraných podnikoch poskytujúcich elektronický obchod

Analýza využívania  manažmentu projektu v elektronickom obchode

Madleňák Radovan, doc. Ing. PhD.

Analýza nástrojov marketingovej komunikácie elektronických obchodov s detským sortimentom

Madudová Emília,  Ing. PhD.

Regionálne disparity ponuky vysokoškolského vzdelávania programu elektronický obchod a manažment a príbuzných odborov

Majerčáková Margita, doc. Ing. Dr.

Vyhľadávanie informácii na internete a jeho trendy a smery

Mazanec Jaroslav,  Ing.

Finančné zdravie vybraného elektronického obchodu

Mišík Tomáš,  Ing.

Analýza mobilných aplikácii služieb štátu

Možuchová Lucia,  Ing.

Sociálne siete ako nástroj marketingovej komunikácie podniku prevádzkujúceho elektronický obchod

Otto Ivan,  Ing.

Analýza mobilných aplikácii poskytovateľov telekomunikačných služieb

Pechota Matej,  Ing.

Analýza nástrojov marketingovej komunikácie v kampani vo vybranom elektronickom obchode

Rostášová Mária, prof. Ing. PhD.

Teoretické rámce a typy reklamných trikov v tradičnom a elektronickom podnikaní

Úloha poštových operátorov v hodnototvornom reťazcii e-commerce

Hodnotenie programu integrovanej marketingovej komunikácie v prostredí vzdelávacej inštitúcie

Konkurenčná analýza ako podporný nástroj uplatňovania efektívneho tradičného marketingu a e-marketingu v hotelierstve

Elektronické komunikačné nástroje v politickom marketingu

Rovňanová Alexandra,  Ing.

Blogy ako efektívny subnástroj marketingovej komunikácie v elektronickom prostredí

Hodnotenie použiteľnosti metódy DIY Research (DIY Market Research) a aspekty jej efektívnej využiteľnosti v praxi

Stalmašeková Natália,  Ing.

Komparácia daňových sústav vo vybraných krajinách Európskej únie

Manažment kvality vo vybranom elektronickom obchode

Analýza poskytovaných služieb Finančnej správy Slovenskej republiky

Štofková Jana, prof. Ing. CSc.

Možnosti využívania e-learningu ako podpornej formy vzdelávania na univerzite

Implementácia služieb e-Governmentu v Slovenskej republike a ich využívanie občanmi Bratislavského samosprávneho kraja

E-learningové systémy vzdelávania na vysokých školách a ich komparácia

Štofková Zuzana,  MUDr. Ing. PhD.

Elektronické služby ako podporný faktor zvyšovania kvality života

Vaculík Juraj, prof. Ing. PhD.

Architektúra a základné prvky internetu vecí

Zadňanová Silvia,  Ing.

Online marketingová komunikácia vo vybranom podniku

 

Rok 2017

Vedúci práce

Názov práce

Al Kassiri Mário,  Ing.

Analýza využitia marketingového mixu v elektronickom obchode

Beňušová Jana,  Ing.

Komparácia ponuky elektronických služieb v slovenskom bankovom sektore

Cash management – riadenie finančných tokov firiem prevádzkujúcich elektronický obchod

Analýza elektronického bankovníctva v podmienkach Slovenskej republiky

Analýza využitia externých foriem financovania pre podnikateľské subjekty realizujúce elektronické obchodovanie

Dudová Ivana,  Ing.

Analýza vplyvu univerzít na rozvoj podnikania v regióne

Analýza uplatnenia absolventov vysokých škôl vo vybranej oblasti podnikania

Fabuš Juraj,  Ing. PhD.

Analýza systémov na podávanie projektov

Analýza internetovej prezentácie slovenských miest a obcí

Analýza možností využitia technológie blockchain

Fabušová Viktória,  Ing.

Obchodné modely a ich využitie v online startupoch

Analýza podpory startupov v Európskej únii

Garbárová Miriam,  Ing. PhD.

Analýza vývoja trhu práce v podmienkach Slovenskej republiky

Analýza vývoja trhu práce vo vybranom regióne

Vplyv sociálnych a demografických faktorov na nakupovanie prostredníctvom elektronického obchodu

Gašová Katarína,  Ing.

Využívanie služieb e-Governmentu občanmi Trenčianskeho samosprávneho kraja

Gašová Katarína,  Ing.

Využívanie služieb e-Governmentu občanmi Žilinského samosprávneho kraja

Genzorová Tatiana,  Ing.

Trendy využívania digitálnych platforiem v cestovnom ruchu

Hollá Bachanová Petra,  Ing. PhD.

Analýza elektronického obchodovania s potravinami v Slovenskej republike

Analýza nových trendov v elektronickom obchodovaní

Hudák Martin,  Ing.

Analýza nástrojov spoločnosti Google využívaných pri webových stránkach

Optimalizácia objednávkového procesu v elektronickom obchode

Potenciál neuromarketingu ako štandardného marketingového nástroja na Slovensku

WordPress ako nástroj na tvorbu webovej stránky

Jankalová Miriam, doc. Ing. PhD.

Analýza hodnotenia výkonnosti podnikov prevádzkujúcich elektronický obchod

Košťálová Alena,  Ing. PhD.

Analýza nástrojov recruitingu využiteľných pre nábor uchádzačov o štúdium na vysokej škole

Kováčiková Martina,  Ing. PhD.

Analýza burzových indexov a ich využitia v rámci elektronického obchodovania

Kremeňová Iveta, doc. Ing. PhD.

Analýza manažérskej komunikácie vo vybraných podnikoch poskytujúcich elektronické služby

Madudová Emília,  Ing. PhD.

Analýza dopytu a ponuky po vybranom statku na trhu informačno-komunikačných technológií

Analýza teoretických prístupov rozboru hodnotového reťazca

Majerčáková Margita, doc. Ing. Dr.

Analýza vplyvov jednotného digitálneho trhu na spotrebiteľa

Komparácia poskytovateľov internetu vo vybranom okrese Prešovského samosprávneho kraja

Komparácia poskytovateľov internetu vo vybranom okrese Žilinského samosprávneho kraja

Komparácia poskytovateľov internetu vo vybranom okrese Trenčianskeho samosprávneho kraja

Matúšková Mária,  Ing.

Návrh online marketingovej stratégie vo vybranej spoločnosti

Možuchová Lucia,  Ing.

Analýza uplatňovania science-to-business marketingu v podmienkach univerzít

Analýza pôsobenia univerzít pri rozvoji kreatívnych miest a regiónov

Online marketing knižnično-informačných služieb

Pechota Matej,  Ing.

Analýza nástrojov marketingovej komunikácie v kampani vo vybranom elektronickom obchode

Rostášová Mária, prof. Ing. PhD.

Sponzoring a jeho marketingové aspekty v podmienkach realizovania výskumu v univerzitnom prostredí

Nové pravidlá on-line komunikácie v prostredí uplatňovania content marketingu

Služby Google ako nástroj online marketingu

Moderné prístupy k uskutočňovaniu prieskumov spokojnosti zákazníkov v podniku služieb realizujúcom elektronické obchodovanie

Rovňanová Alexandra,  Ing.

Analýza konkurenčnej diferenciácie vo vybranom elektronickom obchode

Stalmašeková Natália,  Ing.

Vplyv daní na podnikateľské subjekty v Slovenskej republike

Strenitzerová Mariana, doc. Ing. PhD.

Efektívnosť využívania metód výberu zamestnancov vo vybranom podniku prevádzkujúcom elektronický obchod

Štofková Jana, prof. Ing. CSc.

Služby e-Governmentu v Slovenskej republike a ich porovnanie so zahraničím

Využívanie služieb e-Governmentu občanmi Bratislavského samosprávneho kraja

Využívanie e-learningu ako podpornej formy vzdelávania na univerzite

Využívanie služieb e-Governmentu občanmi Prešovského samosprávneho kraja

E-learningová podpora vzdelávania na vysokých školách

Vplyv výšky daňového zaťaženia na podnikateľov

Tengler Jiří,  Ing. PhD.

Vývoj webových stránok - frameworky vs. jazyky pre tvorbu webových aplikácií

Analýza bezpečnosti platieb na internete

Vývoj dynamického webu z pohľadu jeho štruktúry

Vaculík Juraj, prof. Ing. PhD.

Použiteľnosť technológie NFC v elektronickom obchode

Vartiak Lukáš,  Ing.

Hodnotenie spoločensky zodpovedného podnikania v prostredí podniku prevádzkujúceho elektronický obchod

 

 

Rok 2016

Vedúci práce

Názov práce

Al Kassiri Mário, Ing.

Komparácia podniku v odvetví elektronického obchodovania s podnikom mimo elektronického obchodovania a význam inovácií v týchto podnikoch

Ochrana duševného vlastníctva v rámci elektronického obchodu

Význam znalostnej ekonomiky na celkový rast ekonomiky

Andrisková Ivana, ing.

Event-driven marketing v elektronickom obchodovaní

Využitie Paretovho princípu v elektronickom obchodovaní

Beňušová Jana, Ing.

Analýza úverového rizika v segmente malých a stredných podnikov prevádzkujúcich elektronické obchodovanie

Krížový predaj a jeho využitie v bankovej praxi

Analýza úverového procesu so zameraním na segment malých a stredných podnikateľov poskytujúcich elektronické obchodovanie

Analýza úverových produktov bánk pre malé a stredné podniky realizujúce elektronické obchodovanie

Analýza využitia cudzích foriem financovania pre segment malé a stredné podniky realizujúce elektronické obchodovanie

Dudová Ivana, ing.

Kvalita vzdelávania a rozvoj ľudských zdrojov v podmienkach vysokých škôl

Význam neuromarketingu v oblasti reklamy

Podpora kreativity vo vybraných regiónoch

Ďugelová Monika, Ing.

Systém hodnotenia zamestnancov v podmienkach firiem prevádzkujúcich elektronické obchodovanie

Ďurica Marek , RNDr. PhD.

Online stavebné sporenie v rozhodovacom procese investovania voľných finančných prostriedkov

Fabuš Juraj, Ing. PhD.

Aplikácie business intelligence ako open source riešenia

Prieskum katedrových www stránok

Gašová Katarína, Ing.

Služby e-Governmentu a ich využívanie občanmi v Žilinskom samosprávnom kraji

Hollá Bachanová Petra , Ing. PhD.

Personalizácia reklamy v prostredí internetu

Nákup potravín cez internet

Návrh odporúčaní pre zlepšenie motivačného systému vo vybranom podniku prevádzkujúcom elektronický obchod

Hudák Martin, Ing.

Analýza využitia dropshippingu na Slovensku

Analýza nástrojov interakcie človek-počítač

Jankalová  Miriam, doc. Ing. PhD.

Účtovné špecifiká podnikov prevádzkujúcich elektronický obchod

Hodnotenie podnikov prevádzkujúcich elektronický obchod na základe analýzy účtovnej závierky

Kreatívne účtovníctvo

Analýza účtovnej závierky podniku prevádzkujúceho elektronický obchod

Úloha inovácií pri hodnotení excelentnosti podnikov prevádzkujúcich elektronický obchod

Macík Martin, Ing. 

Analýza online marketingovej stratégie vo vybranej spoločnosti

Madleňák Radovan , doc. Ing.  PhD.

Analýza trhu online platieb a perspektívy jeho vývoja

Analýza nástrojov marketingovej komunikácie elektronických obchodov so športovým sortimentom

Magát Ľuboš, Ing.

Informačné systémy na evidenciu reklamácií zákazníkov v podnikoch

Majerčáková Margita , doc. Dr. Ing.

Komparácia poskytovateľov internetu vo vybranom okrese Košického samosprávneho kraja

Vplyv mobilného telefónu na ľudský organizmus

Možuchová Lucia, Ing.

Analýza využívania sociálnych sietí mobilnými operátormi pre marketingovú komunikáciu s vybranými segmentmi zákazníkov

Pechota Matej, Ing.

Prieskum ponuky bankových produktov a služieb poskytovaných online pre vybraný segment klientov

Repková Štofková Katarína , doc. Ing. PhD.

E-learning ako podporná forma vzdelávania na vysokých školách

Rostášová Mária , prof. Ing. PhD.

Meranie efektívnosti marketingovej komunikácie v prostredí elektronického obchodovania

Kreatívny prístup k marketingu v prostredí obchodnej firmy realizujúcej elektronický obchod

Rovňanová Alexandra, Ing.

E-marketing ako nástroj CRM systému vo vybranom sieťovom odvetví

Skotnický  Peter, Ing.

Informatizácia územnej samosprávy v podmienkach Slovenskej republiky

Strenitzerová Mariana , doc. Ing. PhD.

Analýza rizík sociálnych sietí v podnikateľskej sfére

Štofková Jana , prof. Ing.  PhD.

Služby e-Governmentu a ich využívanie občanmi v Banskobystrickom samosprávnom kraji

Švábová Lucia , RNDr. PhD.

Proces financovania kúpy nehnuteľnosti v zahraničí realizovaný online formou

Tengler Jiří, Ing. PhD.

Platobné systémy využívajúce technológiu NFC

Trendy vo webovom dizajne

Analýza alternatívnych vyhľadávacích nástrojov v sieti internet

Vaculík Juraj, prof. Ing.PhD.

Analýza redakčných systémov a marketingových nástrojov pre e-shop

Lokalizácia a monitorovanie pohybu zásielky elektronického obchodu v priestore

Vartiak Lukáš, Ing.

Koncept spoločensky zodpovedného podnikania v prostredí podniku prevádzkujúceho elektronický obchod

Faktory úspešnosti podniku prevádzkujúceho elektronický obchod vzhľadom na dosiahnutie stavu Business Excellence

  

Rok 2015

Vedúci práce

Názov práce

Achimská Veronika, Ing. PhD.

Meranie asociácií medzi vybranými znakmi z prieskumu spokojnosti zákazníkov s vybraným typom elektronického obchodovania

Al Kassiri Mário, Ing.

Duševné vlastníctvo v podmienkach elektronického obchodu v legislatíve Slovenskej republiky

Andrisková Ivana, Ing.

Big Data fenomén a jeho využitie v elektronickom obchodovaní

Možnosti využitia smartfónov pre uspokojovanie potrieb zákazníkov v podmienkach elektronického obchodovania

Beňušová Jana, Ing.

Analýza spotrebných úverov komerčných bánk prevádzkujúcich elektronické obchodovanie dostupných pre bežnú klientelu

Analýza úverového procesu vo vybraných komerčných bankách prevádzkujúcich elektronické obchodovanie

Blažeková  Oľga, RNDr. PhD.

Porovnanie aktuálnej ponuky vybraných produktov komerčných bánk prevádzkujúcich elektronické bankovníctvo v Bytči

Cíba Jakub, Ing.

Nákupné rozhodovanie zákazníka s využitím neuromarketingu

Ďugelová Monika, Ing.

Email marketing na Slovensku a jeho budúcnosť v podmienkach firiem prevádzkujúcich elektronický obchod

Ďurica Marek, RNDr.  PhD.

Analýza aktuálnych možností uzatvorenia úrazového poistenia osôb on-line formou

Analýza využívania bankových služieb prostredníctvom mobilnej aplikácie v prostredí vybranej banky na Slovensku

Analýza aktuálnej ponuky vybraného produktu poistného trhu poskytovaného on-line formou

Fabuš Juraj, Ing. PhD.

Elektronické portfólio ako nástroj moderného vzdelávania a osobnej prezentácie

Stav počítačovej kriminality na Slovensku a v krajinách Európskej únie

Firemná počítačová sieť a možnosti softvérového a hardvérového riešenia návrhu siete

Hollá Bachanová  Petra, Ing.PhD.

Mobilný marketing ako nástroj marketingovej komunikácie

Jankalová Miriam , doc. Ing. PhD.

Vybrané nástroje marketingovej komunikácie v prostredí internetu z pohľadu účtovníctva

Kolarovszki Peter, Ing.  PhD.

Využitie redakčných systémov pri budovaní webovej prezentácie

Kunertová Petra , Ing.

Zmapovanie kreatívnych odvetví na Slovensku

Madleňák Radovan, doc. Ing. PhD.

Systémy pre riadenie vzťahov s dodávateľmi v prostredí elektronického obchodovania

Elektronické aukcie v tuzemsku a v zahraničí

Štrukturálne členenie uchádzačov o štúdium na Fakulte prevádzky a ekonomiky dopravy a spojov Žilinskej univerzity v Žiline a jeho využite v informačnom systéme Študent

Implementácia systému elektronického obchodovania

Madudová Emília, Ing. PhD.

Rozhodujúce determinanty ovplyvňujúce dopyt po štúdiu programu Elektronický obchod a manažment

Majerčáková Margita, doc. Dr. Ing.

Operačné systémy používané v mobilných telefónoch

Mobilný telefón ako komunikačný prostriedok sociálnych sietí

Porovnanie ponuky roamingových služieb mobilných operátorov

Mičeková Mária, PhD.

Moderné prístupy k zvyšovaniu finančnej gramotnosti prostredníctvom elektronických aplikácií

Patrik Böhm Patrk, Mgr. PhD.

Realizácia elektronických volieb v krajinách Európskej únie a vo svete

Repková Štoifková Katarína, doc. Ing.  PhD.

E-learningová forma vzdelávania na vysokých školách

Využitie e-learningu ako podpornej formy vzdelávania a jeho komparácia na univerzitách v Slovenskej republike

Rostášová  Mária, prof. Ing.PhD.

Právne aspekty on-line marketingu

Skotnický Peter, Ing.

Možnosti uplatňovania Balanced Scorecard v organizáciách verejnej správy

Proces zakladania spoločnosti s ručením obmedzeným so zameraním na elektronický obchod

Analýza súčasného stavu E-governmentu vo verejnej správe v Slovenskej republike a možnosti jeho rozvoja

Strenitzerová Mariana, doc. Ing. PhD.

Analýza fluktuácie zamestnancov vo vybranom podniku služieb prevádzkujúcom elektronický obchod

Spoločensky zodpovedné podnikanie v podmienkach vybraného podniku služieb prevádzkujúceho elektronické podnikanie

Stríček Ivan, ing.

Analýza možností elektronickej reklamy na internete z hľadiska ceny a možnosti efektívneho oslovenia požadovanej skupiny zákazníkov

Štofková Jana, prof. Ing. PhD.

Znalostný manažment ako konkurenčná výhoda vo vedomostnej ekonomike

Analýza využívania elektronických služieb vo verejnej správe v Slovenskej republike

Štofková Zuzana, Ing. MUDr. PhD.

Vnímanie kvality života v súčasnej spoločnosti

Švábová Lucia, RNDr.  PhD.

Prieskum ponuky bankových produktov a služieb poskytovaných online pre vybraný segment klientov

Prieskum ponuky mimobankových spoločností poskytujúcich úvery s využitím elektronického obchodovania

Tengler Jiří, Ing. PhD.

Analýza cloudových úložísk a účel ich použitia

Šírenie nelegálneho obsahu prostredníctvom siete internet

 

 

g Zástupcovia študentov, ktorí zastupujú záujmy študentov študijného programu

Členovia študentskej časti Akademického senátu FPEDAS:

  • Katarína Cáderová

  • Dominika Kapečková

  • Ing. Stanislav Kubaľák

  • Ivona Kuzmová

  • Ivana Ondrejková 

  • Bc. Tatiana Pagáčová

Meno, priezvisko a tituly študenta – Rada študijného programu

Rebecca Neumannová - členka Rady študijného programu 1. stupňa štúdia elektronický obchod a manažment - 3. ročník

Bc. Matej Berthoty - člen Rady študijného programu 2. stupňa štúdia elektronický obchod a manažment - 2. ročník

h Študijný poradca študijného programu

Študijní poradcovia na FPEDAS sú zverejnení aj s kontaktami na: https://www.fpedas.uniza.sk/sk/studenti/vseobecne-informacie/studijni-poradcovia

Študijným poradcom pre študijný program elektronický obchod a manažment je:

Meno a priezvisko: Ing. Martina Kováčiková, PhD.

Mail: martina.kovacikova@fpedas.uniza.sk

Tel: 041/513 3123

Konzultačné hodiny: pondelok, 9:00 – 11:00 h

i Iný podporný personál študijného programu (napr. priradený študijný referent, kariérny poradca, administratíva, ubytovací referát a podobne)

ŠP elektronický obchod a manažment má zabezpečený dostatočný podporný personál, ktorý zodpovedá potrebám študentov a učiteľov:

8. Priestorové, materiálne a technické zabezpečenie študijného programu a podpora
a Zoznam a charakteristika učební študijného programu a ich technického vybavenia s priradením k výstupom vzdelávania a predmetu (laboratóriá, projektové a umelecké štúdiá, ateliéry, dielne, tlmočnícke kabíny, kliniky, kňazské semináre, vedecké a technologické parky, technologické inkubátory, školské podniky, strediská praxe, cvičné školy, učebno-výcvikové zariadenia, športové haly, plavárne, športoviská)
  •  

Na úrovni FPEDAS a UNIZA sú zabezpečené dostatočné priestorové, materiálne, a technické zdroje študijného programu, ktoré sú zárukou dosahovania stanovených cieľov a výstupov vzdelávania.

Ide o nasledujúce zdroje:

 Ø  učebne a laboratóriá

Fakulta sa nachádza v budove BF, Univerzitná 1, Žilina. Pre zabezpečenie výučby využíva učebne, ktoré má v správe rektorát Žilinskej univerzity v Žiline podľa rozvrhu – celouniverzitné učebne, ďalej fakultné učebne a laboratóriá a katedrové laboratóriá. Je zabezpečená prevádzkyschopnosť týchto priestorov z hľadiska hygienického, protipožiarneho, bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci, a predpokladá sa, že pre plánovaný počet študentov priestory postačujú. 

Celouniverzitné učebne:

  • 12 prednáškových učení s kapacitou od 280 do 117 miest,
  • 38 učební s kapacitou od 97 po 25 miest.

Zoznam celouniverzitných učební je dostupný na: https://vzdelavanie.uniza.sk/vzdelavanie/download/doc/UNIZA-ucebne-nazvy.pdf   Virtuálne prehliadky celouniverzitných učební sú lokalizované na: https://vzdelavanie.uniza.sk/vzdelavanie/rozvrh2.php

 Fakultné učebne a laboratória:

  • 18 učební a laboratórií (vo všetkých priestoroch je dostupný internet).

Zoznam učební a laboratórií na fakultách je dostupný: https://vzdelavanie.uniza.sk/vzdelavanie/download/doc/UNIZA-ucebne-nazvy.pdf 

 

Pre študijný program elektronický obchod a manažment sa využívajú na zabezpečenie odborných predmetov nasledujúce špecializované učebne a laboratóriá:

 

Experimentálna učebňa BF110 je pracovisko slúžiace prioritne pre zabezpečovanie vyučovania odborných technických a ekonomických predmetov, ktoré zabezpečuje Katedra spojov. Učebňa je k dispozícií študentom aj pre potreby riešenia projektov a záverečných prác. Zároveň učebňa slúži  pre podporu vedecko-výskumnej činnosti pedagogických a výskumných zamestnancov ako aj doktorandov realizujúcich výskum, ale aj pre zdokonaľovanie odborných zručností a pre ďalšie vzdelávanie pedagógov.

Opis učebne: Ide o priestrannú špecializovanú učebňu s multimediálnym vybavením s kapacitou 28 miest na sedenie pre poslucháčov. Výuka v tejto učebni je zameraná na získanie zručností s využívaním prvkov informačno-komunikačných technológií. Učebňa je vybavená 25 stolovými PC s pripojením do siete internet (pričom 1 je alokovaný ako pracovisko vyučujúceho). Ďalšie 4 miesta sú alokované ako pracoviská pre študentov, ktorí využívajú vlastné prenosné PC s možnosťou pripojenia do siete internet priamo prostredníctvom pevného pripojenia alebo bezdrôtovej univerzitnej siete. Proces vzdelávania v tejto učebni je podporený využívaním komerčných softvérových produktov,  open source softwarových produktov ako aj možnosťou využívania doplnkových softvérových balíkov, ktoré sú v univerzitnej ponuke a dostupné na:  https://ikt.uniza.sk/uniza-wiki/category/software/.

Technické vybavenie:

25 PC HP 258 G MT (R-A2400/8GB/256GBSSD)

1 Server HP proliant 350 ML

1 Dataprojektor + projekčné plátno REFLECTA

1 Magnetická popisovateľná tabuľa Premium plus 120 x 240 cm

1 Sieťové zariadenie - router (pre bezdrôtové pripojenie študentov, prostredníctvom wi-fi)

1 Sieťové zariadenie - hub (pre pripojenie študentov k internetu pomocou káblových rozvodov LAN),

1 digitálna kamera

1 Mikrofón

Softvérové vybavenie: počítačová učebňa je vybavená základným softvérovým vybavením MS WINDOWS 10 Education, MS OFFICE 2016, a špeciálnym softvérom spoločnosti KROS (ALFA a OMEGA) pre vedenie ekonomickej agendy firiem (oblasť účtovníctva a?rozpočtovníctva). Pre simuláciu a riadenie vzťahov so zákazníkmi sú študentom k dispozícii ekonomické produkty spoločnosti SunSoft (CRM). Pre potreby výučby predmetov zameraných na projektové riadenie procesov je v?učebni k?dispozícii softvér MS PROJECT. V učebni je inštalovaný softvér pre podporu výučby databáz (softvérová podpora produktmi firmy ORACLE – ORACLE APPLICATION EXPRESS), softvér pre tvorbu simulácií a tvorbu multimediálneho obsahu napr. pre strih a spracovanie videa (Davinci Resolve, kdenlive) ad.

V učebni je zabezpečovaná výučba predmetov:

  • telematické služby 1
  • telematické služby 2
  • multimédia
  • tvorba multimediálnych webstránok
  • algoritmizácia a základy programovania
  • manažment bezpečnosti informačných systémov
  • modelovanie systémov
  • trh s IKT
  • technológie elektronických komunikácií
  • webdizajn
  • aplikácie informačných technológií v pošte
  • aplikácie informačných technológií
  • elektronické služby vo verejnej správe
  • elektronické podnikanie
  • elektronické obchodovanie
  • strategický manažment
  • expresné a kuriérske služby
  • automatizácia logistických a skladovacích procesov
  • manipulačná a skladovacia technika
  • elektronická podpora manažérskeho rozhodovania
  • účtovníctvo
  • rozpočtovníctvo, kalkulácie a ceny
  • inovačný manažment
  • financie a finančné riadenie
  • základy štatistiky
  • ekonomická štatistika
  • daňovníctvo
  • podnikanie a investovanie
  • CRM - riadenie vzťahov so zákazníkmi
  • diagnostické systémy v riadení kvality v službách
  • regionálna ekonomika
  • projektový manažment
  • semestrálny projekt (softvérové inžinierstvo)
  • záverečná práca

 Experimentálna učebňa BF106 je špecializovaná učebňa na výučbu odborných predmetov zameraných na problematiku implementácie a využívania foriem elektronického obchodovania, IT a?na podporu výskumu. Študenti môžu učebňu využívať aj pre projektovú činnosť a riešenie záverečných prác.

Opis učebne:

Ide o špecializovanú učebňu s multimediálnym vybavením s kapacitou 20 miest na sedenie pre poslucháčov. Učebňa disponuje 20 stolovými počítačmi pre študentov a jednou pracovnou stanicou pre pedagóga. Proces vzdelávania v tejto učebni je podporený využívaním komerčných softvérových produktov,  open source softwarových produktov ako aj možnosťou využívania doplnkových softvérových balíkov, ktoré sú v univerzitnej ponuke a dostupné na:  https://ikt.uniza.sk/uniza-wiki/category/software/.

Technické vybavenie:

21 PC

1 notebook MacBook PRO,

1 dataprojektor EPSON + interaktívna tabuľa SMARTBOARD 660

1 multimediálny projektor ACER s?krátkou projekčnou vzdialenosťou + projekčné plátno.

1 Magnetická popisovateľná tabuľa Premium plus 120 x 240 cm

1 Sieťové zariadenie - router (pre bezdrôtové pripojenie študentov, prostredníctvom wi-fi)

1 Sieťové zariadenie - hub (pre pripojenie študentov k internetu pomocou káblových rozvodov LAN),

1 Stolový skener Canon

Softvérové vybavenie: počítačová učebňa je vybavená základným softvérovým vybavením MS WINDOWS 10 Education, MS OFFICE 2016. Učebňa je napojená na vzdialené inštalácie SW MS OS COMMERCE SERVER a?CRM SERVER. Študenti majú možnosť využiť samostatný webhostingový priestor pre testovanie aplikácií elektronického obchodovania. V?učebni je inštalovaný špecializovaný softvér spoločnosti KROS (ALFA a OMEGA) pre vedenie ekonomickej agendy firiem (oblasť účtovníctva a?rozpočtovníctva). Pre simuláciu a riadenie vzťahov so zákazníkmi sú študentom k dispozícii ekonomické produkty spoločnosti SunSoft (CRM). Pre potreby výučby predmetov zameraných na projektové riadenie procesov je v?učebni k?dispozícii softvér MS PROJECT. V učebni je inštalovaný softvér pre podporu výučby databáz (softvérová podpora produktmi firmy ORACLE – ORACLE APPLICATION EXPRESS). MS excel solvery Vehicle routing problem a Facility location problem umožňujú študentom riešiť praktické problémy spojené s tvorbou a optimalizáciou distribučných sietí elektronického obchodovania. QGIS – geografický informačný systém slúži pre podporu predmetov zameraných na dizajn a vizualizáciu distribučných a logistických sietí. 

Zabezpečované predmety:

  • elektronické obchodovanie
  • ekonomická štatistika
  • základy štatistiky
  • obchodno-finančné vzťahy
  • medzinárodné účtovníctvo
  • účtovníctvo
  • rozpočtovníctvo, kalkulácie a ceny
  • marketing v poštových službách
  • mikroekonómia
  • diagnostické systémy v riadení kvality v službách
  • interkultúrny manažment
  • regionálna ekonomika
  • poštové siete
  • elektronické platobné systémy
  • financie a bankovníctvo
  • webdizajn
  • financie a finančné riadenie
  • manažérske informačné systémy
  • CRM - riadenie vzťahov so zákazníkmi
  • projektový manažment
  • medzinárodná ekonomika
  • elektronická podpora manažérskeho rozhodovania
  • marketing v elektronickom obchodovaní
  • mechanizácia a automatizácia pošty
  • modelovanie systémov
  • výskum trhu
  • obchodno-finančné vzťahy
  • informačné systémy v riadení
  • expresné a kuriérske služby
  • záverečná práca

 Laboratórium automatickej identifikácie (AIDC lab) v priestoroch AES11, umožňuje využívanie  technológií automatickej identifikácie, z hľadiska vybavenosti ide predovšetkým o využívanie technológie RFID.

Opis laboratória:

V laboratóriu sa uskutočňuje praktická výučba technických predmetov, zároveň slúži ako významná podpora riešenia výskumných úloh národných i medzinárodných projektov a záverečných prác študentov vo všetkých stupňoch vysokoškolského vzdelávania.  Vzdelávanie a vedeckovýskumná činnosť je zameraná na využívanie prvkov automatickej identifikácie predovšetkým v oblasti dopravy, logistiky a fyzickej distribúcie tovarov, zásielok, a pod.

Výučba v laboratóriu je zameraná na získavanie zručností súvisiacich s využívaním prvkov a nástrojov automatickej identifikácie, s meraním, zberom a spracovaním údajov. Aktivity sú zamerané na monitoring poštových zásielok, optimalizáciu poštových, logistických ale aj dopravných procesov, monitoring ich bezpečnosti  a štandardizovaného využívania identifikátorov. Laboratórium sa aktívne podieľalo na riešení výskumných úloh v oblasti identifikácie a monitorovania prepravných jednotiek poštových podnikov, identifikácie zostavovacích dielov v podnikoch automotive, rovnako tak v oblasti identifikácie a monitorovania skladovaných a expedovaných liečiv. S podporou laboratória sa organizujú konferencie, workshopy a školenia a aktivity súvisiace s popularizáciou štúdia dopravy, logistiky a elektronického obchodovania s popularizáciou vedy a techniky (Noc výskumníka, Žilinská detská univerzita, Študuj dopravu, ITEXPO a pod.).

Vybavenie laboratória: Ide o priestranné laboratórium, rozčlenené do 4 častí (miestností), ktorých využívanie je vzájomne nezávislé, čo umožňuje samostatnú a ničím nerušenú prácu viacerých študijných skupín resp. výskumných tímov.

Základné vybavenie laboratória tvoria:

2 Dataprojektory

1 Magnetická popisná tabuľa

1 Interaktívna tabuľa

8 PC staníc

Špeciálne vybavenie laboratória: desiatky čítacích zariadení s rozličným prevedením (brán, čítačiek Motorola, Alien, Intermec, Gaben) a s rozličným frekvenčným pásmom (LF, HF, NFC a UHF), sety RFID identifikátorov pre rôzne potreby praxe, zariadenia na podporu testovania ako je lineárna dráha pre testovanie procesov a sledovaných prvkov v pohybe, tri RFID tlačiarne umožňujúcich tlač 2D kódov a programovaných samotných RFID identifikátorov (Toshiba, Zebra, Datamax). Laboratórium je vybavené aj aktívnou technológiou Lyngsoe systems používanou v aplikáciách AMQM pre monitorovanie kvality poštových služieb.

Zabezpečované predmety:

  • manažment bezpečnosti informačných systémov
  • aplikácie informačných technológií v pošte
  • aplikácie informačných technológií
  • internet vecí
  • automatizácia logistických a skladovacích procesov
  • manipulačná a skladovacia technika
  • technológie poštových a distribučných služieb

Expertné výskumné pracovisko HMI lab je súčasťou Univerzitného vedeckého parku, nachádza sa v priestoroch VA306, VA 307. Ide o špecializované laboratórium zamerané na výskum interakcie človeka so strojmi a?prístrojmi vo virtuálnom a reálnom prostredí.

Opis laboratória: Laboratórium umožňuje realizovať užívateľské testovanie s?využitím technológií eyetrackingu (sledovanie pohybu očí), EEG (meranie mozgovej aktivity) a?BIOHARNESS (meranie biosignálov) v laboratórnych a reálnych podmienkach. Vybavenie laboratória sa využíva na podporu predmetov zameraných na oblasť marketingu, elektronického obchodovania a distribučných technológií. Okrem využitia v pedagogickom procese sa laboratórium využíva pre riešenie záverečných prác študentov bakalárskeho, inžinierskeho, ale i doktorandského štúdia. Laboratórium sa aktívne zapájalo do riešenia národných a medzinárodných grantových výskumných úloh v oblasti výskumu vizuálneho smogu v blízkosti cestných komunikácií, ergonómie kabíny dopravného prostriedku a interakcie vodiča s ovládacími prvkami dopravného prostriedku, nákupného správania sa zákazníkov v prostredí elektronických obchodov, optimalizácie foriem marketingovej komunikácie s využitím technológií eyetracking a EEG. S podporou laboratória sa organizujú konferencie, workshopy a školenia a aktivity súvisiace s popularizáciou štúdia dopravy, logistiky a elektronického obchodovania, marketingu a s popularizáciou vedy a techniky (Noc výskumníka, Žilinská detská univerzita, ITEXPO a pod.).

Vybavenie laboratória: Laboratórium je vybavené statickými a mobilnými eyetrackermi (očnými kamerami) od firiem SMI a PupilLabs, EEG headsetmi od spoločností EMOTIV a BIOPAC, senzormi pre meranie vodivosti kože a frekvencie dýchania od spoločnosti MindField (eSence respiration biofeedback a eSence Skin respsonce). Pre analýzu údajov získaných z HW sú laboratóriu k dispozícii softvérové nástroje SMI BEGAZE, SMI Scientific Center a iMotions (vyhodnotenie údajov z očnej kamery), EMOTIV Enterprise a EMOTIV EPOC Brain activity (vyhodnotenie a vizualizácia EEG údajov) MUSE 2 a MP36R Enterprise system (vyhodnocovanie údajov z bio senzorov).

V laboratóriu je zabezpečovaná výučba predmetov:

  • marketing
  • digitálny marketing
  • elektronické podnikanie
  • elektronické obchodovanie
  • technológie poštových a distribučných služieb

Okrem týchto špecializovaných laboratórií Katedry spojov sú k dispozícii aj laboratóriá ostatných katedier fakulty, vrátane celouniverzitných a celofakultných.

Ø  Univerzitný vedecký park:

Študenti študijného programu elektronický obchod a manažment majú možnosť vykonávať spoluprácu na projektovej činnosti pod vedením učiteľov a vedeckých zamestnancov v laboratóriu Smart City a v laboratóriu Interakcie človek-stroj, ktoré sú súčasťou Univerzitného vedeckého parku, ale aj v ďalších vedeckovýskumných pracoviskách UNIZA. Oblasti výskumu Univerzitného vedeckého parku: https://uvp.uniza.sk/oblasti-vyskumu/

Ø  technologické inkubátory:

Študenti študijného programu elektronický obchod a manažment majú možnosť zapojiť sa do nového inkubačného programu, ktorý je určený pre študentov, mladých výskumníkov a ďalších záujemcov z komerčného prostredia o vytváranie inovácií z rôznych oblastí. Majú taktiež možnosť navštevovať unikátny celouniverzitný predmet zameraný na rozvoj podnikateľského a novátorského myslenia: Povolanie podnikateľ – Startup program:

https://uniza.sk/index.php/studenti/studentsky-zivot/povolanie-podnikatel-startup-program 

Na úrovni univerzity definuje štruktúry a procesy priestorového, materiálneho a technického zabezpečenia študijných programov Smernica 217  Zdroje na podporu vzdelávacích, tvorivých a ďalších súvisiacich činností Žilinskej univerzite v Žiline: smernica-UNIZA-c-217.pdf

 

b Charakteristika informačného zabezpečenia študijného programu (prístup k študijnej literatúre podľa informačných listov predmetov), prístup k informačným databázam a ďalším informačným zdrojom, informačným technológiám a podobne

Študenti študijného programu elektronický obchod a manažment majú prístup k študijnej literatúre, informačným databázam a ďalším informačným zdrojom nasledovne:

Na úrovni univerzity:

definuje procesy, postupy a štruktúry Smernica 217 – Zdroje na podporu vzdelávacích, tvorivých a ďalších súvisiacich činností Žilinskej univerzite v Žiline https://www.uniza.sk/images/pdf/kvalita/2021/smernica-UNIZA-c-217.pdf   

  •  Prístup k študijnej literatúre:

 Univerzitná knižnica Žilinskej univerzity v Žiline (UK UNIZA http://ukzu.uniza.sk/  ) je centrálne pracovisko zabezpečujúce komplexné knižnično-informačné činnosti v rámci profilácie UNIZA, jej jednotlivých študijných odborov a študijných predmetov prostredníctvom získania a sprístupňovania odborných monografií, učebníc, skrípt, noriem, vestníkov, legislatívnych dokumentov, periodickej literatúry, štatistických prehľadov a ročeniek, jazykových a odborných slovníkov, encyklopédií, elektronických nosičov informácií, elektronických informačných zdrojov, elektronických kníh.

UK UNIZA dosiahla spolu s čiastkovými knižnicami 215 398 knižničných jednotiek, odoberala 241 titulov  periodík, z toho 118 titulov zahraničných. Ročný prírastok  bol 3 408 knižničných jednotiek. Zahraničné inojazyčné tituly predstavujú cca 60 % z celkového fondu knižnice. Vo fonde má  3 032 audiovizuálnych a elektronických jednotiek vrátane digitálnych kníh v počte 154 a elektronických skrípt/učebných textov.

Pre používateľov má UK UNIZA k dispozícii 3 študovne s kapacitou 216 študijných miest. Pribudli 3 tiché boxy určené na štúdium v oddelenom tichom priestore pre jednotlivcov alebo skupiny do 10 používateľov. Tiché boxy umožňujú pripojenie na internet  vlastným PC s možnosťou zapožičania dataprojektoru a tlače materiálov. Tiché boxy majú k dispozícii flipcharty a nástennú tabuľu. V priestoroch požičovne je k dispozícii pracovisko pre čitateľov so zdravotným znevýhodnením. Okrem elektricky nastaviteľných pracovných stolov je k dispozícii špeciálne upravený počítač s hlasovým vstupom, špeciálnou klávesnicou a programom pre uľahčenie učenia sa. Do týchto priestorov je zabezpečený bezbariérový vchod. Pred vchodom do knižnice je k dispozícii inteligentná lavička s možnosťou pripojenia na wifi, nabitia telefónu a iných mobilných zariadení.

V študovniach je vo voľnom výbere k prezenčnému štúdiu prístupných 21 172 knižničných jednotiek (základná študijná literatúra, elektronické a audiovizuálne dokumenty, záverečné a kvalifikačné práce, normy) a periodická literatúra. V študovniach (aj cez ostatné IP adresy univerzity) sú prístupné elektronické databázy zodpovedajúce predmetovej profilácii univerzity – celkovo 14 databáz väčšinou sprístupňujúcich plnotextové zdroje. Súčasťou ponuky služieb je prístup do databázy noriem s multivstupmi pre jednotlivé fakulty. Počet vyhľadávaní v EIZ je 163 195. Počet stiahnutých/ zobrazených elektronických dokumentov z fondu je 96 047.Univerzitná knižnica spravuje vlastnú webovú stránku, facebook a instagram.

Okrem knižničného fondu v UK, sú na katedrách zriadené čiastkové knižnice (v počte 109 čiastkových knižníc) s možnosťou výpožičky pre študentov. Učitelia FPEDAS sa snažia študentom sprístupniť čo najviac informácií, a preto časť študijnej literatúry vydávajú  v elektronickej forme. Kapitoly zo skrípt, prezentácie z prednášok, grafy a metodické postupy potrebné na cvičenia zverejňujú učitelia v univerzitnom systéme e-vzdelávanie.

Učitelia FPEDAS prostredníctvom univerzitného vydavateľstva EDIS vydávajú autorské diela - monografie, vysokoškolské učebnice a skriptá, ktoré vychádzajú z potrieb zabezpečenia jednotlivých študijných predmetov.

 Knižničný fond Katedry spojov (dostupný zo stránky http://ukzu.uniza.sk) obsahuje 1 457 knižničných jednotiek. Je každoročné aktualizovaný, pričom ročný prírastok je 4-9 % knižničných jednotiek. Knižničný fond okrem slovenských kníh, ktoré tvoria 29,8 %, obsahuje aj české a inojazyčné publikácie, ktoré predstavujú 70,2 %. Súčasťou knižničného fondu Katedry spojov sú aj periodiká, z ktorých 3 % tvoria zahraničné periodiká. Knižničný fond Katedry spojov má široký záber, zameraný hlavne na odborné publikácie týkajúce sa študijného programu elektronický obchod a manažment. Je orientovaný na ekonomiku a riadenie podnikov v odvetví obchodu a služieb, vrátane štátom riadených podnikov, dotýka sa technologickej, právnej, logistickej a marketingovej charakteristiky odvetvia obchodu a služieb, elektronického obchodovania, uplatňovania moderných informačných a komunikačných technológií v riadení podnikov obchodu a služieb, oblasti financovania a investovania, kvality služieb a pod. Knižničné služby Katedry spojov sú ponúkané zamestnancom univerzity, ako aj študentom. Počet registrovaných používateľov čiastkovej knižnice Katedry spojov je 34. Čiastková knižnica Katedry spojov využíva automatizovaný knižnično-informačný systém DAWINCI.

Univerzita vydáva vlastné časopisy:

https://www.uniza.sk/index.php/vedci-a-partneri/vyskumne-zazemie/vedecke-casopisy

  •  Prístup k informačným databázam:

Študenti môžu využívať databázy predplatené univerzitou, ako: WOS, SCOPUS, Springer Online, Oxford Publishing, Science Direct, , Wileys, a pod.

  •  Prístup k ďalším informačným zdrojom:

1.           Akademický Informačný a Vzdelávací Systém UNIZA (AIVS)

Základným informačným systémom pre proces vzdelávania a výučby je na ŽU Akademický Informačný a Vzdelávací Systém. AIVS je pre študentov dostupný z univerzitnej domény i z internetu. Pokrýva detašované pracoviská univerzity. Univerzitná WiFi sieť podporuje EDUROAM.

V súčasnosti AIVS svojimi službami pokrýva celý životný cyklus študenta univerzity od podania prihlášky až po záverečnú skúšku a činnosti, ktoré súvisia s ukončením štúdia na univerzite. AIVS podporuje vedenie študijnej agendy na fakultách a ďalších súčastiach univerzity a to vo všetkých stupňoch, formách a druhoch vysokoškolského vzdelávania, ako aj rozhodovanie na úrovni vedenia fakúlt. Slúži na evidenciu uchádzačov o štúdium, študentov a absolventov, na sledovanie študijných výsledkov, na podporu kreditového systému štúdia v zmysle § 62 zákona 131/2002 Z. z., na podporu tvorby rozvrhu, na evidenciu pedagogického zaťaženia učiteľov a pracovísk, poskytovania sociálnych dávok, štipendií a ubytovania. Podporuje generovanie informačných balíkov ECTS (§ 20 ods. 1 písm. e), činnosti súvisiace s ukončením štúdia (vysvedčenia, diplomy), ako aj spracovanie dodatkov k diplomom (§ 68 ods. 1 písm. c).

AIVS tvoria podsystémy:

a)     Podsystém „Prijímacie konanie“ – spracovanie prihlášky (elektronická/klasická), výsledky a ich vyhodnotenie, komunikácia s uchádzačom (pozvánky, oznamy a vyjadrenia), spracovanie štatistík pre MŠ.

b)     Podsystém „Vzdelávanie“ – ktorý tvoria moduly:

-        register študentov

-        administrácia štúdia (študijné programy, študijné plány, informačné listy predmetov)

-        zápisy na štúdium

-        spracovanie rozvrhu výučby a správa zdrojov (učebne, technické vybavenie)

-        administrácia skúšok (vyhlasovanie termínov skúšok, prihlasovanie na skúšky)

-        priebeh štúdia, evidencia študijných výsledkov, priebežné hodnotenie študijných výsledkov (interná smernica č 113 Vnútorný systém zabezpečovania kvality vzdelávania na Žilinskej univerzite v Žiline)

-        študijné pobyty (mobility), údaje sú súčasťou registra študentov a sú exportované do centrálneho registra študentov

c)      Podsystém „Záver štúdia“ tvoria moduly „záverečné práce“ a „štátne skúšky“.

-        Modul „záverečné práce“ je zameraný na podporu činností:

·        zadanie tém záverečných prác katedrou, resp. vyučujúcim;

·        výber témy záverečnej práce študentom;

·        schválenie a potvrdenie témy a študenta katedrou;

·        export základných údajov z AIVS do lokálneho úložiska IS záverečných prác – EZP (Interná smernica č. 103/2018 o záverečných prácach v podmienkach UNIZA);

·        odovzdanie hotovej práce do EZP na UNIZA; import údajov o stave práce a protokole zhody z EZP.

-        Modul „štátne skúšky“ umožňuje:

·        zostavenie štátnicových komisií katedrou;

·        definovanie štátnicových predmetov;

·        zápis štátnicových predmetov – končiaci študenti;

·        rozdelenie študentov podľa dní a komisií;

·        zápis výsledkov skúšok za jednotlivé štátnicové predmety, zápis hodnotenia záverečnej práce, on-line tlač Zápisu o štátnej skúške (podpíše štátnicová komisia);

·        tlač diplomu je vykonávaná na študijných oddeleniach.

Pre vypracovanie práce, jej odovzdanie do EZP a následné kroky platí Interná smernica č. 103.

AIVS je integrovaný s ďalšími informačnými systémami, ktoré sú súčasťou univerzitného intranetu, ako univerzitná knižnica (evidencia záverečných prác, overovanie záverečných prác na pôvodnosť), ubytovanie (poradovník, ubytovanie, evidencia platieb...), emitovanie preukazu študenta a správa študentských preukazov, prístupový systém, správa používateľov (identity manažment), dochádzkový systém (dochádzka doktorandov).  AIVS je prepojený so  systémom univerzitných e-mail adries poslucháčov a s aplikáciami pre digitálny certifikát a elektronický podpis vo vybraných službách AIVSu – prihlasovanie do systému, podpisovanie dokladov (napr. skúšobné správy, záverečné práce,...).

Aplikácia UniApps umožňuje pristupovať k údajom a službám AIVS z mobilných zariadení s OS Android, v súlade s univerzitnou koncepciou zavádzania  mobilných technológií. Univerzita podporuje študentov v používaní ich vlastných mobilných zariadení. UniApps umožňuje  prístup k informáciám nezávisle na mieste a čase s použitím mobilného zariadenia pre študentov denného štúdia na 1. a 2. stupni. V súčasnosti sú k dispozícii tieto funkcionality: rozvrh, profil používateľa, termíny skúšok, prihlasovanie na skúšky, výsledky skúšok.

Subprocesy I. a II. stupňa vysokoškolského štúdia podporované AIVS: určenie podmienok prijímacieho konania; spracovanie prihlášok; prijímacie, odvolacie konanie; študijné stavy (zápisy, prerušenia, prestup z inej VŠ, ukončenie); výber voliteľných predmetov; kontrola štúdia a zápis do vyššieho ročníka; motivačné štipendium; vypísanie tém záverečných prác a výber tém; oficiálne zadanie tém záverečných prác; príprava štátnych skúšok; odovzdanie záverečných prác (EZP); štátne skúšky; archivácia dokumentov; export do CRŠ.

2.           e-vzdelávanie

V podmienkach UNIZA je e-vzdelávanie postavené na báze LMS Moodle. Organizácia kurzov je založená na riadenom štúdiu s podporou informačných a komunikačných technológií v tesnom prepojení s Akademickým vzdelávacím a informačným systémom. E-vzdelávanie je na univerzite využívané od akademického roku 2004/2005.( https://uniza.sk/index.php/studenti/prakticke-informacie/e-vzdelavanie ).

  • Prístup k internetu:

Všetky učebne a laboratória, v ktorých sa uskutočňuje výučba študentov študijného programu elektronický obchod a manažment majú prostredníctvom univerzitnej siete neobmedzený prístup k internetu.  UNIZA prevádzkuje vlastnú Wi-Fi sieť. Prostredníctvom pripojenia sa do univerzitnej Wi-Fi siete, ktorá je prístupná vo všetkých priestoroch UNIZA, získavajú študenti voľný prístup na webové stránky UNIZA a FPEDAS a prístup na internet, a teda aj na fakultný FB. Univerzitná WiFi sieť podporuje EDUROAM. Študenti UNIZA majú k dispozícii aj softvérový balík Microsoft Office 365. Študentská licencia im umožňuje používať webové a desktopové aplikácie balíka Office 365 počas celej doby štúdia. Žilinská univerzita je taktiež vlastníkom licencie Total Academic Headcount (TAH) pre MATLAB & Simulink - https://ikt.uniza.sk/uniza-wiki/category/software/matlab/. Žilinská univerzita v Žiline je vlastníkom licencie na inžiniersky a simulačný softvér od spoločnosti Ansys.

 

c Charakteristika a rozsah dištančného vzdelávania uplatňovaná v študijnom programe s priradením k predmetom. Prístupy, manuály e-learningových portálov. Postupy pri prechode z prezenčného na dištančné vzdelávanie

Študijný program elektronický obchod a manažment je zabezpečovaný prezenčne.

Napriek tomu, v dôsledku mimoriadnej situácie zamedzenia šírenia ochorenia COVID-19 bol od marca 2020 zabezpečovaný dištančne prostredníctvom aplikácie MS Teams, o čom boli študenti v dostatočnom predstihu informovaní príkazmi rektora a dekana a prostredníctvom e-mailovej komunikácie s vyučujúcimi.

Každý študijný predmet bol a má pripravený samostatný tím, v ktorom sú priradení cez pridelené adresy študenti a pedagógovia. Z dôvodu kontroly kvality sú do tímov priradení aj nadradení zamestnanci - garant, vedúci katedry, prodekan pre vzdelávanie, dekan. V rámci každého predmetu sú pre prednášky a cvičenia pre jednotlivé študijné skupiny vytvorené samostatné kanály. 

Vyučujúci poskytujú študentom študijné materiály v elektronickej forme, a to predovšetkým prostredníctvom e-mailu, a platformy MS Teams a Moodle

d Partneri predkladateľa pri zabezpečovaní vzdelávacích činností študijného programu a charakteristika ich participácie

Katedra spojov (gestorská katedra študijného programu elektronický obchod a manažment) úspešne spolupracuje s viacerými podnikmi a inštitúciami, ktorých činnosť úzko súvisí so zameraním vzdelávania. Prejavom spolupráce je podpora štúdia formou exkurzií na vybrané, technologicky vysoko inovatívne pracoviská, výberových prednášok poprednými odborníkmi z praxe, zadávania, vedenia a recenzovania záverečných prác, vrátane vytvárania možností na organizovanie študentskej odbornej praxe a pobytových mobilít študentov a pedagógov.

Príkladom spolupráce sú:

-        Ministerstvo dopravy a výstavby SR,

participácia: výberové prednášky; člen komisie záverečných skúšok; vedenie a recenzovanie záverečných prác

-        Úrad pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb SR

participácia: výberové prednášky; člen komisie záverečných skúšok; vedenie a recenzovanie záverečných prác

-        Slovenská pošta, a. s.

participácia: výberové prednášky; exkurzie pre študentov; člen komisie záverečných skúšok; vedenie a recenzovanie záverečných prác

-        Česká pošta, a. s.

participácia: výberové prednášky; člen komisie záverečných skúšok; vedenie a recenzovanie záverečných prác

-        Deloitte Audit s.r.o.

participácia: výberové prednášky; workshop pre študentov (Deloitte College)

-        Allfred´s

participácia: výberové prednášky

-        INESS - Institute of Economic and Social Studies

participácia: výberové prednášky

-        Accace k.s

participácia: výberové prednášky

-        Poradca podnikateľa, spol. s r. o.

participácia: výberové prednášky

-        Kia Motors Slovakia s.r.o.

participácia: výberové prednášky

-        KROS a.s.

participácia: výberové prednášky

konzultačná spoločnosť v oblasti informačných technológií MIM

participácia: výberové prednášky

-        Azet.sk

participácia: výberové prednášky

Atraktívnosť štúdia a uplatniteľnosť absolventov podčiarkuje aj prepojenie štúdia s praxou, ktorého výsledkom je významná podpora študentov pri získavaní praktických zručností. Dôkazom je nadnárodná spoločnosť Deloitte, ktorá pre študentov bakalárskeho (Deloitte Junior) a inžinierskeho štúdia (Deloitte College) každoročne organizuje workshopy v spolupráci s našou katedrou z oblasti auditu, daní, riadenia rizík, a to s dôrazom na využívanie dátových a analytických nástrojov v predmetných oblastiach. Tí najšikovnejší študenti odchádzajú s ponukou práce od spoločnosti Deloitte v pobočkách v Bratislave a Žiline. Zároveň študenti môžu získať certifikát Oracle Academy - Database Design a Database programming with SQL..

 

e Charakteristika možností sociálneho, športového, kultúrneho, duchovného a spoločenského vyžitia

Možnosti sociálneho, športového, kulturného, duchovného a spoločenského vyžitia popisuje smernica č. 217 – najmä články 17, 18 a 19. (Link: smernica-UNIZA-c-217.pdf)

f Možnosti a podmienky účasti študentov študijného programu na mobilitách a stážach (s uvedením kontaktov), pokyny na prihlasovanie, pravidlá uznávania tohto vzdelávania

Všetci študenti študijného programu elektronický obchod a manažment majú zabezpečený rovnaký a transparentný prístup, pri splnení podmienok – kritérií danej formy mobility, v zmysle Smernice č. 219, čl.3, ods. 1.

Danými podmienkami sú:

  1. a) prihláška na výmenné štúdium a potvrdenie o akceptácii partnerskou inštitúciou (zahraničná mobilita alebo stáž),
  2. b) dohoda medzi jednotlivými partnerskými inštitúciami o štúdiu (v prípade spolupráce UNIZA a FPEDAS s inou partnerskou inštitúciou, ktorá má akreditovaný študijný program v danom študijnom odbore na partnerskej inštitúcii alebo obdobnom študijnom odbore na zahraničnej partnerskej inštitúcii, a ktorá má certifikovaný/akreditovaný vnútorný systém kvality vysokoškolského vzdelávania alebo ESG 2015),
  3. c) dohoda medzi jednotlivými partnerskými inštitúciami o spoločnom študijnom programe, ktorý je zároveň spoločne akreditovaný ako spoločný študijný program v súlade s vnútorným systémom kvality vysokoškolského vzdelávania na UNIZA (Smernica č. 219, čl.2, ods.3).

Každý študent, ktorý bol schválený výberovou komisiou a predloží doklad o schválení zahraničného študijného pobytu, môže absolvovať časť svojho štúdia na zahraničnej univerzite (prijímajúcej vysokej škole), v rámci programov Európskej únie, Erasmus+, Národného štipendijného programu, SAIA, Fulbrightovej komisie, cezhraničnej spolupráce, bilaterálnych programov, a ďalších.

Predmety absolvované na prijímajúcej vysokej škole uznáva študentovi garant študijného programu v súčinnosti s prodekanom pre vzdelávanie,  na základe jeho žiadosti, ktorej súčasťou je  výpis výsledkov štúdia, ktorý študentovi vyhotoví prijímajúca vysoká škola na záver jeho štúdia ako aj informačné listy alebo sylaby absolvovaných predmetov. (Smernica č. 219, čl. 8)

Zodpovedné osoby:

doc. Ing. Martin Bugaj, PhD.
prodekan
fakultný Erasmus+ koordinátor
tel.: +421 41 513 3467 
e-mail:
martin.bugaj@fpedas.uniza.sk

Ing. Vladimír Šalaga, PhD.
koordinátor Erasmus+ mobilít FPEDAS
miestnosť: BF252
tel.: +421 41 513 3062  
e-mail: 
salaga@fpedas.uniza.sk   

Každoročne na štúdium do zahraničia vycestuje v štandardnej situácii v priemere viac ako  50 študentov fakulty (Výročné správy o činnosti fakulty, Tab. 28): https://fpedas.uniza.sk/sk/fakulta/vseobecne-informacie/organy-fakulty/vedecka-rada.

 

Na úrovni univerzity sú tieto procesy definované smernicami:

Smernica 209 – Študijný poriadok pre I. a II. stupeň vysokoškolského štúdia na Žilinskej univerzite v Žiline, čl. 7, ods. 7 - 12: 02092021_S-209-2021-Studijny-poriadok-pre-1-a-2-stupen-VS.pdf (uniza.sk)

 a  Smernica č. 219 – Mobility študentov a zamestnancov Žilinskej univerzity v Žiline v zahraničí: smernica-UNIZA-c-219.pdf

9. Požadované schopnosti a predpoklady uchádzača o štúdium študijného programu
a Požadované schopnosti a predpoklady potrebné na prijatie na štúdium

Požadované schopnosti a predpoklady potrebné na prijatie na štúdium sú formalizované:

 

Základná podmienka prijatia na štúdium 

  1. Základnou podmienkou prijatia na študijný program prvého stupňa je získanie úplného stredného vzdelania alebo úplného stredného odborného vzdelania (Zákon o vysokých školách č. 131/2002 Z. z. v znení neskorších predpisov).
  2. V prípade zahraničného uchádzača, resp. študenta, ktorý ukončil stredoškolské štúdium v zahraničí, je základnou podmienkou prijatia na štúdium vzdelanie porovnateľné so vzdelaním ukončeným maturitnou skúškou v SR. Uchádzač, ktorý stredoškolské vzdelanie získal v zahraničí, predloží k prihláške na vysokoškolské štúdium, resp. najneskôr k zápisu na štúdium, rozhodnutie o uznaní dokladu o absolvovaní stredoškolského štúdia príslušnou inštitúciou v SR.
  3. Pre štúdium na fakulte je potrebné písomné a ústne ovládanie slovenčiny alebo češtiny.

 

Prijatie na štúdium bez prijímacej skúšky: 

1. Bez prijímacej skúšky sú prijatí uchádzači z gymnázií, ktorí dosiahli aritmetický priemer známok na koncoročnom vysvedčení za predposledný ročník štúdia (nie maturitný ročník) do 2,00 vrátane na študijné programy:

  • ekonomika a manažment podniku
  • finančný manažment
  • elektronický obchod a manažment
  • letecká doprava (špecializácia letecká doprava, profesionálny pilot).

2. Bez prijímacej skúšky sú prijatí uchádzači zo stredných odborných škôl, spojených škôl a akadémií, ktorí dosiahli aritmetický priemer známok na koncoročnom vysvedčení za predposledný ročník štúdia (nie maturitný ročník) do1,60 vrátane na študijné programy:

  • ekonomika a manažment podniku
  • finančný manažment
  • elektronický obchod a manažment.                                                                                           

 Prijímacia skúška:

  1. Prijímacia skúška je realizovaná formou testu vedomostí zo stredoškolského učiva.
  2. Jednotlivé otázky testu sú z oblasti:
    • všeobecný prehľad a vedomosti získané počas stredoškolského štúdia
    • stredoškolská matematika
    • vybraný cudzí jazyk (anglický, španielsky, nemecký, francúzsky a ruský).
  3. Uchádzači odpovedajú na otázky označením odpovede v testovacích hárkoch pre jednotlivé oblasti.
  4. Uchádzač môže získať za správne odpovede od 0 do 100 bodov.
  5. Uchádzači o študijný program letecká doprava (špecializácia letecká doprava a profesionálny pilot), ktorí sú držiteľmi preukazu pilota vetroňov alebo iných preukazov letovej spôsobilosti alebo leteckého mechanika, získavajú pri prijímacej skúške 10 preferenčných bodov.
  6. Uchádzači o študijný program letecká doprava – špecializácia profesionálny pilot musia pri prijímacej skúške predložiť osvedčenie o zdravotnej spôsobilosti I. triedy od Ústavu leteckej a preventívnej medicíny Košice alebo ÚLZ Praha alebo iného členského štátu EASA v zmysle požiadaviek PART – FCL 1. V ostatných prípadoch fakulta nevyžaduje lekárske potvrdenie o zdravotnej spôsobilosti k vysokoškolskému štúdiu a akceptuje prihlášky bez lekárskeho potvrdenia pre všetky stupne vysokoškolského štúdia.
  7. Študijné materiály k prijímacej skúške sú dostupné v predajni univerzitnej knižnice (http://www.edis.uniza.sk/).
  8. Uchádzačovi so špecifickými potrebami na jeho žiadosť a na základe vyhodnotenia jeho špecifických potrieb v súlade s §100 ods. 9 písm. b) zákona o vysokých školách dekan určí formu prijímacej skúšky a spôsob jej vykonania s prihliadnutím na jeho špecifické potreby a v súlade so Smernicou č.198 Podpora uchádzačov o štúdium a študentov so špecifickými potrebami na Žilinskej univerzite v Žiline.
  9. Uchádzač je povinný pri prijímacej skúške predložiť preukaz totožnosti a maturitné vysvedčenie. V prípade, ak uchádzač nemá maturitné vysvedčenie, musí toto predložiť najneskôr do dňa zápisu na vysokoškolské štúdium.

 

b Postupy prijímania na štúdium

 Postupy prijímania na štúdium  na štúdium sú formalizované:

-        smernicami: prijímacie konanie: Smernica č. 209,  čl. 5:

02092021_S-209-2021-Studijny-poriadok-pre-1-a-2-stupen-VS.pdf (uniza.sk)

-        a Smernica č. 218, čl.8 a 9:

smernica-UNIZA-c-218.pdf

-        dokumentom schvaľovaným Akademickým senátom FPEDAS: „Zásady a pravidlá prijímacieho konania na štúdium na Fakultu prevádzky a ekonomiky dopravy a spojov pre 1. stupeň štúdia“: https://fpedas.uniza.sk/sk/uchadzaci/vseobecne-informacie/prijimacie-konania

-        príkazmi a metodickými usmerneniami dekana fakulty na webovom sídle fakulty

 

Postup prijímania na štúdium sa riadi nasledujúcimi pravidlami: 

  • Prihláška sa podáva na konkrétny študijný program. Ak sa chce uchádzač zúčastniť na prijímacom konaní vo viacerých študijných programoch na FPEDAS, je potrebné prihlášky podať za každý študijný program osobitne a za každú prihlášku uhradiť poplatok.
  • Ak sa chce záujemca zúčastniť prijímacieho konania na viacerých fakultách UNIZA, prihlášku je treba podať zvlášť na každú fakultu so zaplatením príslušného poplatku, ktorý fakulta stanovila.
  • Uchádzači vyplnia elektronickú prihlášku alebo tlačivo Prihláška na vysokoškolské štúdium – 1. stupeň. Elektronickú prihlášku je možné vyplniť cez webovú stránku UNIZA https://vzdelavanie.uniza.sk/prijimacky/index.php alebo portál VŠ https://prihlaskavs.sk/sk/.
  • Pri nekompletnej prihláške na štúdium bude uchádzač vyzvaný na jej doplnenie.
  • V prípade neúčasti, resp. neúspešnosti na prijímacom konaní fakulta poplatok za prijímacie konanie nevracia.
  • Prílohy k prihláške na bakalárske štúdium obsahujú:

a) životopis,

b) potvrdenie o zaplatení poplatku za prijímacie konanie,

c) koncoročné vysvedčenie za predposledný rok štúdia na strednej škole.

  • Spolu s elektronickou prihláškou je potrebné poslať aj elektronické prílohy.
  • Poplatok za prijímacie konanie (za každú prihlášku) je vo výške:

a) 20 € – občania EÚ,

b) 50 € – občania mimo EÚ.

  • Poplatok je potrebné uhradiť na adresu:

Žilinská univerzita v Žiline, Univerzitná 1, 010 26 Žilina

banka: Štátna pokladnica

číslo účtu v tvare IBAN: SK81 8180 0000 0070 0026 9888

konštantný symbol: 0308

variabilný symbol: 10131 – bakalárske štúdium

  • Platbu je možné uskutočniť prevodom z účtu alebo poštovou poukážkou na vyššie uvedený účet.
  • Pri úhrade poplatku z členských krajín EÚ, zmluvné krajiny EHP, územia, ktoré sú považované za súčasť EÚ (čl. 299 Rímska zmluva) a krajiny, ktoré dobrovoľne pristúpili k SEPA, použiť BIC: SPSRSKBAXXX, IBAN: SK81 8180 0000 0070 0026 9888.
  • Poplatky za štúdium sú stanovené podľa vysokoškolského zákona.
  • Informácie o výške školného na príslušný akademický rok Žilinská univerzita v Žiline v stanovených termínoch uverejní na webových stránkach.
  • Uchádzači z ČR môžu na podanie prihlášky o štúdium použiť formulár platný v ČR.
  • Podanie riadne vyplnenej prihlášky v stanovenom termíne a úhrada poplatku za prijímacie konanie v stanovenom termíne sú podmienkou zaradenia uchádzača do prijímacieho konania.

 

c Výsledky prijímacieho konania za posledné obdobie

Výsledky  prijímacieho konania sú pravidelne zverejňované vo Výročnej správe o činnosti fakulty v časti Vzdelávacia činnosť: https://fpedas.uniza.sk/sk/fakulta/vseobecne-informacie/uradna-tabula .

 

Pre akademické roky 2015/2016 -  2021/2022  sú výsledky prijímacieho konania pre študijný program elektronický obchod a manažment nasledujúce:

 

Počet uchádzačov a  prijatých študentov na študijný program elektronický obchod a manažment:     

Študijný program elektronický obchod a manažment

bakalárske štúdium

denná forma

Rok

Prihlásení

Účasť na prijímacom konaní

Novoprijatí

2015/2016

177

148

69

2016/2017

113

96

55

2017/2018

156

147

68

2018/2019

142

137

77

2019/2020

124

112

55

2020/2021

151

151

66

2021/2022

 118

 106

 52

Pozn.: „novoprijatí“ znamená, že uchádzači neabsolvujú opakované prijímacie konanie.

 

Proces vyhodnocovania prijímacieho konania na študijný program elektronický obchod a amanažment je nasledujúci:

  • Na základe prijímacieho konania sú prijatí na štúdium:
  1. uchádzači, ktorí splnili predpoklady prijatia na štúdium bez prijímacej skúšky,
  2. uchádzači, ktorí absolvovali prijímaciu skúšku a dostali sa do zoznamu prijatých uchádzačov.
    • Pri tvorbe zoznamu prijatých uchádzačov, ktorí absolvovali prijímaciu skúšku, sa akceptuje poradie uchádzačov určené príslušným počtom bodov, ktoré uchádzači získali z testu vedomostí zo stredoškolského učiva, a zároveň rozhodnutie dekana fakulty o konečnom počte prijatých uchádzačov. Dekan rozhodne o konečnom počte prijatých uchádzačov na základe kapacity daného študijného programu.
    • O výsledkoch prijímacieho konania sú informovaní:
  1. uchádzači, ktorí splnili predpoklady prijatia na štúdium bez prijímacej skúšky - cez webovú stránku UNIZA https://vzdelavanie.uniza.sk/prijimacky/index.php , kde je uvedená informácia o ich prijatí,
  2. uchádzači, ktorí absolvovali prijímaciu skúšku - cez webovú stránku UNIZA https://vzdelavanie.uniza.sk/prijimacky/index.php, kde je uvedená informácia o ich prijatí / neprijatí a o počte bodov, ktoré získali uchádzači v rámci prijímacej skúšky.
  • Všetkým prijatým uchádzačom je poštou doručené Rozhodnutie o prijatí na štúdium podpísané dekanom fakulty, prodekanom pre vzdelávanie, a to najneskôr do 30 dní.
  • Všetkým neprijatým uchádzačom je poštou doručené Rozhodnutie o neprijatí na štúdium podpísané dekanom fakulty, resp. prodekanom pre vzdelávanie, a to najneskôr do 30 dní.
  • V rozhodnutí o prijatí na štúdium doručenom uchádzačovi je uvedený taktiež postup zápisu uchádzača na štúdium.
  • Každý uchádzač má právo na požiadanie nahliadnuť do dokumentácie svojho prijímacieho konania.
  • Dekan fakulty umožní uchádzačovi podmienečné prijatie (podľa § 58 ods. 1 zákona o vysokých školách) v prípade, ak študent mal objektívne príčiny na nesplnenie základných podmienok prijatia na štúdium, ktoré sa posudzujú jednotlivo. Právo na zápis uchádzačovi, ktorý bol prijatý na štúdium podmienečne, zaniká, ak najneskôr v deň určený na zápis nepreukáže splnenie základných podmienok prijatia.
  • Pre zahraničných uchádzačov platia podmienky prijatia ako pre uchádzačov zo SR. Zahraniční študenti, ktorí študujú v inom ako štátnom jazyku, uhrádzajú školné podľa podmienok uvedených v § 92 ods. 8 zákona o vysokých školách. Školné je stanovené smernicou UNIZA a zverejnené pre príslušný akademický rok na webových stránkach univerzity.
  • Zahraniční študenti, ktorí študujú v slovenskom jazyku, školné neplatia. U uchádzačov, ktorí aktívne neovládajú slovenský alebo český jazyk, sa vyžaduje úspešné absolvovanie jazykovej prípravy (s jej možnosťou absolvovania na UNIZA). Pre zahraničných uchádzačov prijatých na základe medzištátnych dohôd, bilaterálnych zmlúv alebo pre štipendistov vlády SR platia podmienky uvedené v príslušných dokumentoch.

 

Uvedený proces je súčasťou dokumentu Zásady a pravidlá prijímacieho konania  na štúdium na Fakultu prevádzky a ekonomiky dopravy a spojov pre 1. stupeň štúdia (pre ak. rok 2021/2022): https://fpedas.uniza.sk/sk/uchadzaci/vseobecne-informacie/prijimacie-konaniaktoré schválil Akademický senát FPEDAS.

10. Spätná väzba na kvalitu poskytovaného vzdelávania
a Postupy monitorovania a hodnotenia názorov študentov na kvalitu študijného programu

Postupy monitorovania a hodnotenie názorov študentov na kvalitu študijného programu sú upravené Smernicou č. 223  Monitorovanie a periodické hodnotenie študijných programov: https://uniza.sk/index.php/univerzita/vseobecne-informacie/vnutorny-system-kvality

Fakulta zbiera, analyzuje a využíva všetky relevantné informácie získané od študentov. Tieto údaje sú vyhodnocované v každoročnej Výročnej správe o činnosti FPEDAS: https://fpedas.uniza.sk/sk/fakulta/vseobecne-informacie/uradna-tabulav správach z jednotlivých prieskumov a na ich základe sú prijímané potrebné kroky na manažovanie ŠP.

Fakulta sleduje na úrovni študijných programov, a teda aj programu elektronický obchod a manažment  spokojnosť študentov s kvalitou vzdelávania a s prístupom vyučujúcich ku študentom. Správy sú zverejňované za každý semester akademického roka na : https://fpedas.uniza.sk/sk/fakulta/vseobecne-informacie/kvalita-vzdelavania , v časti: Výsledky výskumov v oblasti kvality vzdelávania.

Správy z jednotlivých monitorovaní a hodnotení za ostatné obdobie na FPEDAS sú dostupné na nasledujúcich odkazoch:

- za akademický rok 2010/2011 - https://www.fpedas.uniza.sk/images/kvalita_vzdelavania/sprava_2010-2011.pdf 

- za akademický rok 2011/2012 - https://www.fpedas.uniza.sk/images/kvalita_vzdelavania/sprava_2011-2012.pdf 

- za akademický rok 2012/2013 - https://www.fpedas.uniza.sk/images/kvalita_vzdelavania/sprava_2012-2013.pdf 

- za akademický rok 2013/2014 - https://www.fpedas.uniza.sk/images/kvalita_vzdelavania/sprava_2013-2014.pdf 

- za akademický rok 2016/2017 - zimný semester - https://www.fpedas.uniza.sk/images/kvalita_vzdelavania/sprava_2016-2017_zs.pdf 

- za akademický rok 2016/2017 - letný semester - https://www.fpedas.uniza.sk/images/kvalita_vzdelavania/sprava_2016-2017_ls.pdf 

- za akademický rok 2017/2018 - zimný semester - https://www.fpedas.uniza.sk/images/kvalita_vzdelavania/sprava_2017-2018_zs.pdf 

- za akademický rok 2018/2019 - zimný semester - https://www.fpedas.uniza.sk/images/kvalita_vzdelavania/sprava_2018-2019_zs.pdf 

- za akademický rok 2018/2019 - letný semester - https://www.fpedas.uniza.sk/images/kvalita_vzdelavania/sprava_2018-2019_ls.pdf 

- za akademický rok 2019/2020 - zimný semester - https://www.fpedas.uniza.sk/images/kvalita_vzdelavania/sprava_2019-2020_zs.pdf 

- za akademický rok 2019/2020 - letný semester - https://www.fpedas.uniza.sk/images/kvalita_vzdelavania/sprava_2019-2020_ls.pdf 

- za akademický rok 2020/2021 - zimný semester - https://www.fpedas.uniza.sk/images/kvalita_vzdelavania/sprava_2020-2021_zs.pdf 

 

b Výsledky spätnej väzby študentov a súvisiace opatrenia na zvyšovania kvality študijného programu

Fakulta sleduje na úrovni študijných programov, a teda aj programu elektronický obchod a manažment spokojnosť študentov s kvalitou vzdelávania a s prístupom vyučujúcich ku študentom, správy sú zverejňované za každý semester na : https://fpedas.uniza.sk/sk/fakulta/vseobecne-informacie/kvalita-vzdelavania Výsledky výskumov v oblasti kvality vzdelávania.

Výsledky hodnotenia kvality vzdelávania a prístupu jednotlivých vyučujúcich sú pravidelne prerokovávané aktuálne čas na rokovaniach Kolégia dekana a následne vedúci katedier  v rámci každoročného hodnotenia zamestnancov univerzity na základe údajov z e-hodnotenia: https://hodnotenie.uniza.sk/hbody.php prerokúvajú tieto výsledky so zamestnancami katedry, a teda aj Katedry spojov, ktorá študijný program elektronický obchod a manažment zabezpečuje.

Správy z hodnotenia zamestnancov sú dostupné pri fyzickej kontrole na mieste. 

c Výsledky spätnej väzby absolventov a súvisiace opatrenia na zvyšovania kvality študijného programu

Fakulta sleduje na úrovni študijných programov, a teda aj programu elektronický obchod a manažment názory absolventov cez portál: https://fpedas.uniza.sk/~dotaznik/  , kde sú výsledky elektronicky vyhodnocované a následne zverejňované  vo Výročnej správe o činnosti FPEDAS v časti 2. 7 Absolventi a ich uplatnenie: 

- za rok 2020 (str. 30) - https://www.fpedas.uniza.sk/images/uradna_tabula/vyrocna_sprava_fpedas_2020.pdf 

- za rok 2019  bola veľmi nízka vzorka – výsledky neboli uverejnené

- za rok 2018 (str. 29) - https://www.fpedas.uniza.sk/images/uradna_tabula/vyrocna_sprava_fpedas_2018.pdf 

- za rok 2017 (str. 20) - https://www.fpedas.uniza.sk/images/uradna_tabula/vyrocna_sprava_fpedas_2017.pdf 

- za rok 2016 (str. 20) - https://www.fpedas.uniza.sk/images/uradna_tabula/vyrocna_sprava_fpedas_2016.pdf 

- za rok 2015 (str. 19) - https://www.fpedas.uniza.sk/images/uradna_tabula/vyrocna_sprava_fpedas_2015.pdf 

- za rok 2014 (str. 22) - https://www.fpedas.uniza.sk/images/uradna_tabula/vyrocna_sprava_fpedas_2014.pdf 

Výsledky spätnej väzby absolventov sú vyhodnocované na pracovných poradách Katedry spojov, ktorá zabezpečuje daný program a na zasadnutiach  Kolégia dekana, kde sa prijímajú opatrenia v súvislosti s informáciami získanými od absolventov.

11. Odkazy na ďalšie relevantné vnútorné predpisy a informácie týkajúce sa štúdia alebo študenta študijného programu
(napr. sprievodca štúdiom, ubytovacie poriadky, smernica o poplatkoch, usmernenia pre študentské pôžičky a podobne)
Názov predpisu / Link

Názov predpisu

Link

S 106_2012 Štatút UNIZA v znení Dodatkov 1 až 5

https://www.uniza.sk/images/pdf/uradna-tabula/17012019_S-106-2012-Statut-UNIZA-v-zneni-Dodatkov1-az-5.pdf 

S 110_2013 Študijný poriadok pre 3. stupeň VŠ štúdia na UNIZA v zn. Dodatkov 1 až 3

https://www.uniza.sk/images/pdf/uradna-tabula/smernice-predpisy/10122020_S-110-2013-Studijny-poriadok-PhD-v-zneni-D1-a-D3.pdf 

S 132_2015 o slobodnom prístupe k informáciám

http://uniza.sk/document/Zasady_SI_ZU_VI-2015.pdf 

S 149_2016 Organizačný poriadok v znení Dodatkov č. 1 až 17

https://www.uniza.sk/images/pdf/uradna-tabula/smernice-predpisy/2021/02092021_S-149-2016-Organizacny-poriadok-UNIZA-D1-az-D16-07062021.pdf 

S 152_2017 Zásady edičnej činnosti UNIZA v znení Dodatku č. 1

SM152-zasady-edicnej-cinnosti-31032020.pdf (uniza.sk)

S 159_2017 Pracovný poriadok

https://www.uniza.sk/images/pdf/uradna-tabula/smernice-predpisy/S-159_2017-Pracovn-poriadok_03112017.pdf 

S 163_2018 Ubytovací poriadok ubytovacích zariadení UNIZA

https://www.uniza.sk/images/pdf/ubytovanie/27082018_Ubytovaci-poriadok-od-01092018.pdf 

S 167_2018 Rokovací poriadok disciplinárnych komisií UNIZA v znení Dodat_č_1

https://www.uniza.sk/images/pdf/uradna-tabula/smernice-predpisy/2021/09072021_S-167-2018-Rokovaci-poriadok-disciplinarnych-komisii-UNIZA.pdf 

S 180_2019 Grantový systém Žilinskej univerzity v Žiline v znení D1 až D2

04082021_S-180-2021-Grantovy-system-Zilinskej-univerzity-v-Ziline-v-zneni-Dodatku-c-2-26072021.pdf (uniza.sk)

S 200_2021 Zásady výberového konania

https://www.uniza.sk/images/pdf/uradna-tabula/smernice-predpisy/2021/02092021_S-200-2021-Zasady-vyberoveho-konania.pdf 

S 202_2021 Kritériá na obsadzovanie funkcií profesorov a docentov a zásady obsadzovanie funkcií hosťujúcich profesorov

https://www.uniza.sk/images/pdf/kvalita/2021/smernica-UNIZA-c-202.pdf 

S 207_2021 Etický kódex UNIZA

https://www.uniza.sk/images/pdf/uradna-tabula/smernice-predpisy/2021/12072021_S-207-2021-Eticky-kodex-UNIZA.pdf 

S 208_2021 Pravidlá pre získavanie zosúlaďovanie, úprava a zrušenie práv na habilitačné a inauguračné konanie

https://www.uniza.sk/images/pdf/kvalita/2021/smernica-UNIZA-c-208.pdf 

S 210_2021 Štatút Akreditačnej rady UNIZA

https://www.uniza.sk/images/pdf/kvalita/2021/smernica-UNIZA-c-210.pdf 

S 211_2021 Postup získavania vedecko-pedagog. titulov a umelecko-pedag. titulov

https://www.uniza.sk/images/pdf/kvalita/2021/smernica-UNIZA-c-211.pdf 

S 213_2021 Politiky na zabezpečovanie kvality na UNIZA

https://www.uniza.sk/images/pdf/kvalita/2021/smernica-UNIZA-c-213.pdf 

S 214_2021 Štruktúry vnútorného systému kvality

https://www.uniza.sk/images/pdf/kvalita/2021/smernica-UNIZA-c-214.pdf 

S 216_2021 Zabezpečenie kvality doktorandského štúdia na UNIZA

https://www.uniza.sk/images/pdf/kvalita/2021/smernica-UNIZA-c-216.pdf 

S 220_2021 Hodnotenie tvorivej činnosti zamestnancov vo vzťahu k zabezpečovanie kvality vzdelávania na UNIZA

https://www.uniza.sk/images/pdf/kvalita/2021/smernica-UNIZA-c-220.pdf 

S 221_2021 Spolupráca UNIZA s externými partnermi z praxe

https://www.uniza.sk/images/pdf/kvalita/2021/smernica-UNIZA-c-221.pdf 

S 222_2021 Vnútorný systém zabezpečovania kvality na UNIZA

https://www.uniza.sk/images/pdf/kvalita/2021/smernica-UNIZA-c-222.pdf 

Internetové stránky UNIZA

www.uniza.sk 

Vnútorný systém riadenia kvality UNIZA

https://www.uniza.sk/index.php/univerzita/vseobecne-informacie/vnutorny-system-kvality 

Stravovanie

https://www.uniza.sk/index.php/studenti/prakticke-informacie/stravovanie

Školné a poplatky

https://www.uniza.sk/index.php/studenti/prakticke-informacie/skolne-a-poplatky

Sprievodca prváka

https://www.uniza.sk/flexpapers/sprievodca-prvaka/

Štipendiá

https://www.uniza.sk/index.php/studenti/vseobecne-informacie/stipendia

Preukaz študenta

https://www.uniza.sk/index.php/studenti/prakticke-informacie/preukaz-studenta

Športové aktivity

https://www.uniza.sk/index.php/studenti/studentsky-zivot/volny-cas

Ponuka práce. stáží a inkubátor

https://www.uniza.sk/index.php/studenti/studentsky-zivot/praca-staze-a-inkubator

Študentské organizácie

https://www.uniza.sk/index.php/studenti/studentsky-zivot/studentske-organizacie