Opis študijného programu

Názov fakulty: Fakulta riadenia a informatiky
Názov študijného programu: informačné systémy (konverzný)
Stupeň štúdia: 2.
Garant študijného programu: prof. Ing. Emil Kršák, PhD.
1. Základné údaje o študijnom programe
a Názov študijného programu informačné systémy (konverzný) Číslo podľa
registra ŠP
100705
b Stupeň vysokoškolského štúdia 2 ISCED_F kód
stupňa
vzdelávania
767
c Miesto štúdia Univerzitná 8215/1, 010 26 Žilina
d Názov študijného odboru informatika Číslo študijného
odboru podľa
registra ŠP
2508T00
ISCED_F kód
odboru/odborov
061
e Typ študijného programu akademicky orientovaný
f Udeľovaný akademický titul Inžinier „Ing.“
g Forma štúdia Denná
h Spolupracujúce vysoké školy a vymedzenia V tomto študijnom programe nespolupracujeme s inou vysokou školou.
i Jazyk uskutočňovania študijného programu slovenský/anglický
j Štandardná dĺžka štúdia 3 rok(y)
k Kapacita študijného programu
(plánovaný počet študentov)
1.ročník: 20
2.ročník: 20
3.ročník: 20
4.ročník: 20
Skutočný počet uchádzačov
Rok štúdia 2015/2016 2016/2017 2017/2018 2018/2019 2019/2020 2020/2021
1.ročník
Počet študentov
Rok štúdia 2015/2016 2016/2017 2017/2018 2018/2019 2019/2020 2020/2021
1.ročník
2.ročník
3.ročník
4.ročník
2. Profil absolventa a ciele vzdelávania
a Ciele vzdelávania študijného programu ako schopnosti študenta v čase ukončenia študijného programu a hlavné výstupy vzdelávania

Profil absolventa

Absolventi študijného programu získajú pokročilé poznatky z informatiky a budú môcť uplatniť sa na rôznych stupňoch riadenia v softvérových firmách, v priemyselných podnikoch, vo vzdelávacej sústave, ako vo verejnom tak aj v súkromnom sektore, v bankovníctve, doprave, zdravotníctve, ekológii atď. Dokážu navrhovať, vyvíjať, implementovať, rozširovať, prispôsobovať a lokalizovať rozsiahle aplikácie a informačné systémy. Navyše podľa špecializácie disponujú vedomosťami potrebnými pri budovaní sofistikovaných systémov pre podporu rozhodovaní zahrnujúcimi nie len optimalizáciu ale aj spracovanie neistých údajov príp. využitia strojového učenia. Vedia sa uplatniť na miestach vývojárov aplikačného softvéru, systémových analytikov a programátorov pričom vedia využiť získané vedomosti z oblasti počítačových sietí.

Získajú hlboké znalosti v oblasti informačných systémov v rôznych aplikačných doménach, umožňujúce im riadiť tímy pracovníkov v tejto oblasti, samostatne viesť aj veľké projekty a prevziať zodpovednosť za komplexné riešenia.

Získajú združené vedomosti predovšetkým z oblasti informatiky ale v potrebnej miere aj podnikových systémov, čím sa dokážu flexibilné prispôsobovať pracovným požiadavkám v týchto organizáciách a požiadavkám trhu ľudskej práce, prípadne samostatne podnikať v oblasti informatiky.

Okrem toho získajú skúsenosti s formuláciou hypotéz, experimentálnym návrhom, overovaním hypotéz a analýzou získaných údajov. Absolvent môže budovať vedeckú perspektívu v celej škále informačných aplikácií, v ktorých uplatňuje pokročilé metódy a techniky návrhu a vývoja softvérových aplikácií a informačných systémov.

Vedomosti

Absolvent študijného programu po úspešnom absolvovaní štúdia:

  • vie precizovať modely do exaktnej formulácie a formalizovať ich matematickými alebo informatickými prostriedkami do modelov,
  • vie formulovať hypotézy, predložiť návrh, overiť hypotézy a analyzovať získané údaje,
  • nachádza a prezentuje vlastné riešenia problémov pri výskume, vývoji, projektovaní a konštruovaní,
  • kriticky analyzuje a aplikuje paletu konceptov, princípov a praktík odboru v kontexte voľne definovaných problémov.
  • vie zavádzať zložité technické riešenia, používať moderné metódy a prostriedky,
  • prezentuje výsledky prác.

Zručnosti

Absolvent študijného programu po úspešnom absolvovaní štúdia bude vedieť:

  • analyzovať a porozumieť činnosti organizácie z pohľadu podpory informačným systémom,
  • špecifikovať, navrhovať, implementovať a udržiavať rozsiahle integrované informačné systémy pre rôzne druhy aplikácie,
  • riadiť procesy zmien organizácie z pohľadu vývoja, prispôsobovania a implementácie informačných systémov,
  • preukazovať dôkladné porozumenie nosných oblastí znalostí a teórie informačných systémov spolu so schopnosťou kritického úsudku v celom spektre problémov súvisiacich s informačnými systémami,
  • pracovať v projektoch, ktoré zahŕňajú identifikáciu problému, analýzu, návrh a implementáciu rozsiahlych informačných systémov spolu s testovaním a primeranou dokumentáciou.

Kompetencie

Absolvent študijného programu po úspešnom absolvovaní štúdia dokáže:

  • pracovať efektívne ako jednotlivec, ako člen a ako vedúci tímu,
  • identifikovať mechanizmy pre kontinuálny vlastný profesionálny vývoj a učenie sa,
  • udržiavať kontakt s posledným vývojom vo svojej disciplíne,
  • riadiť sa primeranými praktikami v súlade s profesionálnym, právnym a etickým rámcom disciplíny.

Ciele vzdelávania

Z pohľadu cieľov vzdelávania absolvent študijného programu na základe získaných vedomostí, osvojených zručností a kompetencií dokáže naplniť tieto ciele:

  • [CV1] Absolvent je schopný pracovať ako softvérový architekt (dizajnér softvérových riešení), ktorý zodpovedá za vypracovanie technických návrhov a rozhodnutí týkajúcich sa IT produktu alebo služby, hlavne v oblastiach spracovania dát, podnikovej informatiky a grafického spracovania dát.
  • [CV2] Absolvent je schopný vykonávať, prípadne riadiť odborné činnosti v oblasti návrhu a implementácie dátového modelu pre konkrétny informačný systém/softvérovú aplikáciu.
  • [CV3] Absolvent je schopný pracovať ako dátový expert, zodpovedný za vytváranie modelov komplexných problémových situácií týkajúcich sa podnikateľských aktivít firmy alebo aktivít neziskovej organizácie.

Výstupy vzdelávania

Výstupy vzdelávania k [CV1]:

  • [VV1] Absolvent na základe analýzy potrieb klientov dokáže individuálne, alebo v spolupráci s tímom efektívne vytvárať, komunikovať a vyhodnocovať návrh riešenia.
  • [VV2] Absolvent dokáže pripraviť technické a koncepčné konfigurácie, návrhy či funkcionality príslušných platforiem a riešiť otázky kódovania príslušných algoritmov a technickej úrovne implementácie návrhu riešenia.
  • [VV3] Absolvent je schopný zastrešovať všetky fázy životného cyklu potrebné na vývoj softvéru vo vybraných programových prostrediach, programovacích nástrojoch a jazykoch.
  • [VV4] Absolvent dokáže metodicky riadiť programátorov, hodnotiť a kontrolovať kvalitu ich práce vzhľadom na dizajnový zámer.

Výstupy vzdelávania k [CV2]:

  • [VV5] Absolvent na základe analýzy požiadaviek je schopný definovať typ, rozsah a štruktúru spracúvaných dát, voliť vhodné dátové typy, navrhovať dátový model, určovať typ databázy alebo formát datasetu.
  • [VV6] Absolvent dokáže určovať spôsoby prezentácie dát - kódovanie, komprimáciu, vizualizáciu a implementovať dátový model do optimalizovanej a  konsolidovanej databázovej schémy v danom jazyku, pre daný databázový systém alebo platformu.
  • [VV7] Absolvent dokáže navrhúť hierarchiu prístupových práv, spôsob prepojenia dát na iné informačné systémy, navrhnúť úroveň dátovej bezpečnosti a spôsoby zabezpečenia dát - šifrovanie, podpisovanie, overovanie.

Výstupy vzdelávania k [CV3]:

  • [VV8] Absolvent je schopný využívať rôzne metódy a techniky štatistiky, algoritmizácie, dolovania informácií a vizualizácie s cieľom získať pochopenie situácie, predikovať budúce možné stavy a prinášať informácie a znalosti pre lepšie manažérske rozhodovanie organizácie.
  • [VV9] Spolupracuje s partnermi z rôznych častí organizácie ako aj so zákazníkmi a pomáha im porozumieť ako sa dáta používajú a využívajú v konkrétnych situáciách.
  • [VV10] Absolvent dokáže pracovať so špecializovanými databázami a výpočtovými prostriedkami v procese zbierania dát, ich ukladanie, čistenie, predspracovanie a reporting, často na báze zdieľaných cloudov a navrhovať odporúčania vyplývajúce z analyzovaných dát smerom k lepšiemu rozhodovaniu.
b Indikované povolania, na výkon ktorých je absolvent v čase absolvovania štúdia pripravený a potenciál študijného programu z pohľadu uplatnenia absolventov

Absolvent študijného programu:

c Relevantné externé zainteresované strany, ktoré poskytli vyjadrenie alebo súhlasné stanovisko k súladu získanej kvalifikácie so sektorovo-špecifickými požiadavkami na výkon povolania

Študijný program nepripravuje na povolanie vyžadujúce si stanovisko k súladu získanej kvalifikácie so sektorovo-špecifickými požiadavkami na výkon povolania.

3. Uplatniteľnosť
a Hodnotenie uplatniteľnosti absolventov študijného programu

Študijný program (konverzný) zataľ nemá absolventov, preto nie sú k dispozícii charakteristiky úspešných absolventov. Preto prikladám hodnotenie odpovedajúceho nekonverzného študijnéo programu.

Študijný program je navrhnutý aby, že každý študent, ktorý ukončil štúdium a obhájil záverečnú prácu získa požadované teoretické poznatky, schopnosti pre tímovú a samostatnú tvorivú prácu, ako aj praktické návyky a zručnosti v zmysle profilu absolventa. Záverečná práca je spravidla výsledok tímového projektu ako ucelená časť jednotlivca a vyžaduje od študenta tvorivé aplikovanie získaných teoretických a praktických poznatkov v plnom rozsahu. Úspešne ukončiť štúdium tak môže iba študent, ktorý sa systematicky a priebežne venuje štúdiu jednotlivých predmetov. Každý absolvent je pripravený:

  • nachádzať a prezentovať vlastné riešenia menších problémov pri vývoji, projektovaní a návrhu programových prostriedkov, informačných systémov, počítačových systémov a vo všeobecnosti v širšom kontexte systémov informačných technológií,
  • pracovať v tíme pri riešení projektov a brať zodpovednosť za svoje rozhodnutia, prispôsobovať a implementovať moderné informačné technológie v rôznych aplikačných oblastiach a pracovať efektívne ako jednotlivec i ako člen tímov.

Určité percento študentov si už počas štúdia rozširuje svoje praktické znalosti a zručnosti aj praktickou činnosťou v rôznych odvetviach hospodárstva (programátori, vývojoví pracovníci a administrátori softvérových systémov, administrátori počítačových sietí, apod.). Väčšina takýchto študentov po absolvovaní štúdia nachádza uplatnenie najmä v tých organizáciách, v ktorých pracovali počas štúdia.

Absolventi študijných programov nájdu uplatnenie na domácom i medzinárodnom trhu práce v mnohých odvetviach hospodárstva, a to tak v súkromnom, ako aj vo verejnom sektore. Uplatnia sa prakticky vo všetkých odvetviach, ktoré využívajú metódy a prostriedky informatiky a informačných technológií na riadenie a správu procesov ( priemyselné podniky, bankovníctvo, doprava, zdravotníctvo, vzdelávacie inštitúcie apod.). Absolventi druhého stupňa sú pripravení aj na štúdium študijných programov tretieho stupňa vysokoškolského vzdelávania.

Veľký počet absolventov nachádza uplatnenie vo firmách, kde sa realizuje vývoj ako napr. Siemens, Scheidt Bachman, KROS, Ipesoft, Ipecon, SOFTEC, Ohpen, M2M, GlobalLogic, ACCENTURE, ASSET, ABB, T-COM, Orange, atď.

Z pohľadu záujmu zamestnávateľov  patria absolventi dlhodobo k najžiadanejším absolventom na trhu práce.

b Úspešní absolventi študijného programu

Študijný program (konverzný) zataľ nemá absolventov, preto nie sú k dispozícii charakteristiky úspešných absolventov. Preto prikladám absolventov odpovedajúceho nekonverzného študijnéo programu.

Meno absolventa Miesto pôsobenia Pozícia Zdroj
Róbert Vašek CERN Software Engineer linkedin.com/in/robert-vasek7333181b5/
Ľubomír Kosper NetRex (ČR) PHP Back-end Developer linkedin.com/in/ľubomír-kosper-8a509718b
Andrej Beliančín Zentity, a.s. Java Software Engineer linkedin.com/in/andrej-beliančín-073332147
Juraj Macák Muehlbauer Group Slovakia Senior iOS Developer linkedin.com/in/jurajmacak
Miroslav Gardlo Ophen Java Developer linkedin.com/in/miroslav-gardlo-771b39b5
Tomáš Kuric SYSTEMA - Art of Automation (Nemecko) Software Developer linkedin.com/in/tomáš-kuric-365805105
Marek Drevenák Oracle Senior Software Engineer  linkedin.com/in/marek-drevenak
Volodymyr Ponomarenko Siemens Healthineers Scrum Master and Software Engineer linkedin.com/in/volodymyr-ponomarenko-0978aa19b
Martin Olešnaník Smith Micro Software, Inc. Engineering Manager linkedin.com/in/martinolesnanik
Martin Hlavňa 4Q s.r.o. Senior Analyst and developer linkedin.com/in/martin-hlavňa-966761a6
Dominik Hýll M2M Solutions, s.r.o. Medior software developer linkedin.com/in/dominik-hýll-b99111193
Lenka Steigaufová Tipsport Android Developer linkedin.com/in/lenka-steigaufova
Matúš Mrázik SIGP, s.r.o. Software Developer linkedin.com/in/matúš-mrázik-69b905100
Dušan Tichý Indra Avitech Software Engineer linkedin.com/in/dušan-tichý-124293109
Jozef Chmelár Inxton Software Engineer linkedin.com/in/jozefchmelar
Michal Mäsiar Wisdom Factory Full-stack Developer linkedin.com/in/michal-mäsiar-370008118
Jozef Vodička Google Regional Lead linkedin.com/in/jozefvodicka
Pavol Macek Scheidt & Bachmann Vue & PHP Programmer linkedin.com/in/pavol-macek-302476180
Erik Jankov GlobalLogic Slovakia Junior Software Engineer linkedin.com/in/erik-jankov-0b3813176
Peter Šeliga SystemHouse Solutions AB Software Developer and Tester linkedin.com/in/peter-šeliga-b47b80131
Paľa Jozef Capco Information Technology Consultant linkedin.com/in/jozefpala
Ján Putala  M2M Solutions, s.r.o. Project Manager linkedin.com/in/ján-putala-ab5351104
Michal Čadecký M2M Solutions, s.r.o. .NET Developer linkedin.com/in/michal-čadecký-264480a8
Marián Lorinc SIGP, s.r.o. Senior Software Engineer linkedin.com/in/marián-lörinc-92284948
Jakub Remenec Avast Software Architect linkedin.com/in/jakub-remenec-6b707746
Michal Haviar Kros, a.s. .NET Developer linkedin.com/in/michal-haviar-754a30a0
Marek Potkan Fortix Senior Software Developer linkedin.com/in/marek-potkan-56003187
Martin Kuzma ESET Software engineer III / Team Leader linkedin.com/in/martinkuzma
Jozef Štaffen Ohpen Software Architect linkedin.com/in/jozefstaffen
Miroslav Ivaniš STATISTIK AUSTRIA Senior Freelance Software Developer linkedin.com/in/miroslav-ivaniš
Daniel Václavík Kistler Group Senior Software Developer linkedin.com/in/danielvaclavik
Anton Svetlošák Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Head of Architecture Department (eGov) linkedin.com/in/anton-svetlošák-83bb9a154
Pecho Marek Ohpen Java Software Developer linkedin.com/in/marek-pecho-1589abab
Tomáš Isteník Panaxeo Mobile Application Developer linkedin.com/in/tomasistenik
Tomáš Bača Ipesoft s.r.o IT Systems Developer linkedin.com/in/bacat
Peter Šabo Atos Software Development Consultant  linkedin.com/in/peter-šabo-97715a174
Marek Spalek GoodRequest CTO  linkedin.com/in/marekspalek
Branislav Boďa United Classifieds Head of Product Department linkedin.com/in/branislavb
c Hodnotenie kvality študijného programu zamestnávateľmi

Študijný program (konverzný) zataľ nemá absolventov, preto reálna pripravenosť absolventov pre výkon povolania ešte nebola mapovaná. Preto prikladám hodnotenie odpovedajúceho nekonverzného študijnéo programu.

Zamestnávatelia kladne hodnotia úroveň teoretických vedomostí absolventov v oblasti IKT. Kladne hodnotia aj praktické zručnosti nielen absolventov, ale aj študentov nakoľko s mnohými spolupracujú už počas štúdia v rámci predmetov Prax, Projekt 1, Projekt 2, Projekt 3. Spolupráca fakulty a priemyslom má veľký potenciál výrazne posunúť celkovú kvalitatívnu úroveň študijného programu a tým aj priebezne zvyššovať uplatniteľnosť absolventov v praxi.

Výsledky prieskumov medzi uchádzačmi, študentami, absolventmi, zamestnávateľmi sú umiestnené na adrese: https://www.fri.uniza.sk/stranka/vysledky-prieskumov-kvality-na-fri.

4. Štruktúra a obsah študijného programu
a Pravidlá na utváranie študijných plánov v študijnom programe

Na úrovni univerzity definuje procesy, postupy a štruktúry:

Na úrovni fakulty sú pravidlá na utváranie študijných plánov v študijnom programe definované smernicou č. P_FRI_06 Študijný poriadok FRI UNIZA (https://www.fri.uniza.sk/uploads/files/1457088575-P-FRI-06-20160229-Studijny-poriadok.pdf)

b Odporúčané študijné plány pre jednotlivé cesty v štúdiu

 

 

 

 

Študenti si môžu vybrať niektorý z uvedených zameraní/špecializácií. Zameranie definuje, z ktorej množiny povinne voliteľných predmetov si študent vyberá povinne voliteľné predmety, aby naplnil požadované kredity.

Zamerania/špecializácie a množina povinne voliteľných predmetov pre dané zameranie/špecializáciu:

  • Spracovanie dát
    • databázové jazyky
    • návrhové vzory
    • geografické informačné systémy
    • pokročilé objektové technológie
    • virtualizačné a cloudové technológie
    • podnikové informačné systémy
    • teória spoľahlivosti
    • teória podniku
    • manažment 1
    • projektový manažment
  • Podniková informatika
    • finančné účtovníctvo
    • podnikové financie
    • ekonometria
    • teória podniku
    • manažment 1
    • projektový manažment
    • makroekonómia
    • prognostika
    • podnikové informačné systémy
    • fuzzy množiny a neurónové siete
    • teória spoľahlivosti
  • Počítačová grafika
    • počítačová grafika
    • geografické informačné systémy
    • pokročilé objektové technológie
    • počítačová grafika 3D
    • fuzzy množiny a neurónové siete
    • manažment 1
    • projektový manažment

 

 

Previazanie profilových predmetov na výstupy vzdelávania:

c Študijný plán programu – príloha 1
d Počet kreditov, ktorého dosiahnutie je podmienkou riadneho skončenia štúdia
180
Ďalšie podmienky, ktoré musí študent splniť v priebehu štúdia študijného programu a na jeho riadne skončenie, vrátane podmienok štátnych skúšok, pravidiel na opakovanie štúdia a pravidiel na predĺženie, prerušenie štúdia.

Podmienky v priebehu štúdia:

Podmienky pre riadne ukončenie štúdia:

Pravidlá pre opakovanie štúdia:

Pravidlá na predĺženie:

e Podmienky absolvovania jednotlivých častí študijného programu a postup študenta v študijnom programe v štruktúre
počet kreditov za povinné predmety potrebných na riadne skončenie štúdia/ ukončenie časti štúdia 1 r.: 40.0, 2 r.: 43.0, 3 r.: 48.0,
počet kreditov za povinne voliteľné predmety potrebných na riadne skončenie štúdia/ ukončenie časti štúdia 15 za celé štúdium
počet kreditov za výberové predmety potrebných na riadne skončenie štúdia/ ukončenie časti štúdia 0 až 34
počet kreditov potrebných na skončenie štúdia/ukončenie časti štúdia za spoločný základ a za príslušnú aprobáciu, ak ide o učiteľský kombinačný študijný program, alebo prekladateľský kombinačný študijný program
počet kreditov za záverečnú prácu a obhajobu záverečnej práce potrebných na riadne skončenie štúdia 20
počet kreditov za odbornú prax potrebných na riadne skončenie štúdia/ukončenie časti štúdia 5
počet kreditov potrebných na riadne skončenie štúdia/ ukončenie časti štúdia za projektovú prácu s uvedením príslušných predmetov v inžinierskych študijných programoch 15 za projekt 1, 2, 3
počet kreditov potrebných na riadne skončenie štúdia/ ukončenie časti štúdia za umelecké výkony okrem záverečnej práce v umeleckých študijných programoch
f Pravidlá pre overovanie výstupov vzdelávania a hodnotenie študentov a možnosti opravných postupov voči tomuto hodnoteniu

Na úrovni univerzity definuje procesy, postupy a štruktúry Smernica 209 – Študijný poriadok pre I. a II.stupeň vysokoškolského štúdia na Žilinskej univerzite v Žiline. (https://www.uniza.sk/images/pdf/uradna-tabula/smernice-predpisy/2021/02092021_S-209-2021-Studijny-poriadok-pre-1-a-2-stupen-VS.pdf).

Na úrovni fakulty sú procesy, postupy a štruktúry definované v študijnom programe definované smernicou č. P_FRI_06 Študijný poriadok FRI UNIZA (smernica č. P_FRI_06 https://www.fri.uniza.sk/uploads/files/1457088575-P-FRI-06-20160229-Studijny-poriadok.pdf).

Celkové výstupy vzdelávania študijného programu predstavujú štátna skúška a záverečná práca. Výstupy vzdelávania na úrovni predmetov a spôsoby ich overovania sú popísané v informačných listoch predmetov, ktoré sú dostupné na webovom sídle vzdelavanie.uniza.sk. 

Opravné postupy voči hodnoteniu sú popísané v článku 10 smernice č. 209. Študent má právo odmietnuť priebežné hodnotenie a hodnotenie na skúške, okrem hodnotenia FX – nedostatočne. V prípade, ak bol študent na skúške hodnotený známkou „FX – nedostatočne“, môže skúšku opakovať najviac dvakrát (prvý a druhý opravný termín) vrátane komisionálnej skúšky. Študent má právo do jedného pracovného dňa, odkedy bolo zverejnené výsledné hodnotenie v systéme AIVS za daný predmet, požiadať písomne o nápravu, ktorá spočíva vo vysvetlení výsledkov hodnotenia, pričom prípustná je aj elektronická žiadosť prostredníctvom emailu, ktorá však musí byť vyučujúcemu doručená z oficiálnej univerzitnej emailovej adresy študenta. V prípade, že študent neabsolvuje úspešne skúšku ani na prvý opravný termín, skúšku na druhý opravný termín absolvuje za prítomnosti dvoch skúšajúcich, ak to situácia a kapacitné možnosti UNIZA umožňujú.

g Podmienky uznávania štúdia, alebo časti štúdia

Na úrovni univerzity definuje procesy, postupy a štruktúry Smernica Smernica 209 – Študijný poriadok pre I. a II.stupeň vysokoškolského štúdia na Žilinskej univerzite v Žiline. (https://www.uniza.sk/images/pdf/uradna-tabula/smernice-predpisy/2021/02092021_S-209-2021-Studijny-poriadok-pre-1-a-2-stupen-VS.pdf).

V prípade zahraničných mobilít a stáži definuje procesy, postupy a štruktúry podmienok uznávania štúdia Smernica 219 – Mobility študentov a zamestnancov Žilinskej univerzity v Žiline v zahraničí (https://www.uniza.sk/images/pdf/kvalita/2021/smernica-UNIZA-c-219.pdf).

Na úrovni fakulty je rámec pre stanovenie podmienok na uznávanie štúdia stanovený študijným poriadkom UNIZA (smernica č. 209) a študijným poriadkom FRI UNIZA (smernica č. P_FRI_06). Pravidlá pre uznávanie predmetov absolvovaných v prechádzajúcom štúdiu sú popísané v metodickom usmernení č. 2/2020. V prípade, ak študent prestúpil na študijný program z inej vysokej školy, pravidlá pre uznávanie predmetov sú popísané v metodickom usmernení č. 3/2020

Študent môže požiadať o uznanie predmetov a kreditov absolvovaných na fakulte, inej fakulte UNIZA alebo inej vysokej školy, resp. v inom študijnom programe najneskôr do 30. septembra príslušného roka. Študent môže požiadať len o uznanie toho predmetu, ktorý absolvoval v predchádzajúcich akademických rokoch, bol hodnotený známkou A až E a získal zaň príslušný počet kreditov, a v prípade, ak od jeho absolvovania neuplynulo viac ako 3 roky. Študent môže požiadať o uznanie predmetu v prípade minimálne 60 % obsahovej zhody s predmetom z aktuálneho študijného programu. V tlačive sa k žiadosti o uznanie absolvovania predmetu vyjadrí vyučujúci predmetu, ktorý vo vyjadrení uvedie svoje odporúčanie absolvovanie predmetu uznať alebo neuznať. Správnosť údajov potvrdzuje dekan fakulty.

h Témy záverečných prác študijného programu (alebo odkaz na zoznam)

Zoznam záverečných prác sa nachádza na portáli https://isdiplomky.fri.uniza.sk/is_diplomky/.

i Pravidlá pri zadávaní, spracovaní, oponovaní, obhajobe a hodnotení záverečných prác v študijnom programe

Na úrovni univerzity definuje procesy, postupy a štruktúry Smernica 215 (https://www.uniza.sk/images/pdf/kvalita/2021/smernica-UNIZA-c-215.pdf) o záverečných, rigoróznych a habilitačných prácach v podmienkach Žilinskej univerzity v Žiline.
 

Na úrovni fakulty definujú procesy, postupy a štruktúry interné smernice zverejnené na fakultnej webstránke:

Študent si vyberá tému záverečnej práce do 31.októbra príslušného roku cez elektronický systém https://isdiplomky.fri.uniza.sk/is_diplomky/. Téma záverečnej práce je schvaľovaná vedúcim katedry a garantom študijného programu. Na začiatku letného semestra sa študent záväzne prihlasuje na štátnu skúšku, termíny na odovzdanie záverečnej práce sú definované akademickým kalendárom. Postupy k priebehu štátnych skúšok sú definované metodickými usmerneniami, napr. metodické usmernenie č. 1/2020 alebo č.1/2021

Možnosti a postupy účasti na mobilitách študentov

Na úrovni univerzity definuje procesy, postupy a štruktúry Smernica 219 – Mobility študentov a zamestnancov Žilinskej univerzity v Žiline v zahraničí (https://www.uniza.sk/images/pdf/kvalita/2021/smernica-UNIZA-c-219.pdf).

Na úrovni fakulty sú procesy popísané na fakultnej stránke v časti „Zahraničné mobility“ – základné pravidlá UNIZA, fakultné pravidlá (https://www.fri.uniza.sk/stranka/zakladne-informacie-celouniverzitne-pravidla):

  • Študent je riadnym študent FRI UNIZA.
  • Študent má jazykové predpoklady pre absolvovanie pobytu (nie všetky mobility sú v anglickom jazyku; jazyk mobility na univerzitách v Nemecku, Francúzsku, Španielsku a Taliansku si treba vopred overiť).
  • V prípade 3. ročníka Bc. štúdia je nutné skoordinovať termín návratu s termínom ukončenia štúdia. To platí aj pre 2. ročník Ing. štúdia.
  • Študent 3. ročníka Bc. štúdia nemôže absolvovať Erasmus+ stáž cez letné prázdniny.
  • Uznanie predmetov/kreditov: predmety zapísané na zahraničnej univerzite treba vopred prediskutovať s garantom študijného odboru a garantom predmetu, ktorý by ste chceli štúdiom v zahraničí nahradiť. Dohodnuté uznanie predmetu potvrdí vyučujúci/garant na predpísanom tlačive. Na partnerskej univerzite je možné študovať aj iné predmety, než len tie, ktoré sú v ponuke v učebných plánoch študijných programov otvorených na FRI UNIZA. V tom prípade však neabsolvované povinné a voliteľné predmety zo študijného plánu platného na FRI treba doštudovať, zvyčajne o rok neskôr. Študent môže v tomto prípade požiadať o odpustenie poplatku za nadštandardnú dĺžku vysokoškolského štúdia.
  • Študent má nárok na vycestovanie na mobilitu v rámci programu ERASMUS+ na maximálne 12 mesiacov za každý stupeň štúdia. Teda môže absolvovať niekoľko mobilít, hoci aj po jednej každý rok štúdia.
Pravidlá dodržiavania akademickej etiky a vyvodzovania dôsledkov

Na úrovni univerzity definuje procesy, postupy a štruktúry Smernica 207 – Etický kódex Žilinskej univerzity v Žiline (https://www.uniza.sk/images/pdf/uradna-tabula/smernice-predpisy/2021/12072021_S-207-2021-Eticky-kodex-UNIZA.pdf) a Smernica 201 – Disciplinárny poriadok pre študentov Žilinskej univerzity v Žiline (https://www.uniza.sk/images/pdf/uradna-tabula/smernice-predpisy/2021/02092021_S-201-2021-Disciplinarny-poriadok-pre-studentov-UNIZA.pdf).

Na úrovni fakulty je definovaný Disciplinárny poriadok pre študentov (https://www.fri.uniza.sk/uploads/files/1542644781-Disciplinarny-poriadok-pre-studentov.pdf). Posudzovanie disciplinárnych priestupkov je v kompetencii disciplinárnej komisie, ktorá sa riadi Rokovacím poriadkom disciplinárnej komisie.

Disciplinárny priestupok je zavinené porušenie právnych predpisov alebo vnútorných predpisov Žilinskej univerzity v Žiline (ďalej len „univerzita“) alebo fakulty, alebo verejného poriadku. Osoba zodpovedná za disciplinárny priestupok (ďalej len „zodpovedná osoba“) je študent, ktorý sa dopustil porušenia všeobecne záväzných právnych predpisov, vnútorných predpisov fakulty alebo narušenia verejného poriadku, ak dosiahli intenzitu disciplinárneho priestupku v zmysle §3 disciplinárneho poriadku fakulty. Ak k disciplinárnemu priestupku došlo spoločným konaním dvoch alebo viacerých študentov fakulty, zodpovedá každý z nich tak, ako keby sa disciplinárneho priestupku dopustil každý sám.
Podnet na začatie disciplinárneho konania môže podať ktorýkoľvek zamestnanec fakulty, študent fakulty alebo akákoľvek iná osoba, ktorá sa dozvedela o konaní študenta fakulty, ktoré by mohlo mať znaky disciplinárneho priestupku, a to podaním dekanovi fakulty. Disciplinárne konanie pred disciplinárnou komisiou fakulty je ústne za prítomnosti zodpovednej osoby; ak sa zodpovedná osoba nedostaví bez riadneho ospravedlnenia, môže sa disciplinárne konanie uskutočniť aj bez jej prítomnosti. Priebeh disciplinárneho konania ďalej upravuje Rokovací poriadok disciplinárnej komisie pre študentov.

Postupy aplikovateľné pre študentov so špeciálnymi potrebami

Na úrovni univerzity definuje procesy, postupy a štruktúry Smernica 198 – Podpora uchádzačov o štúdium a študentov so špecifickými potrebami na Žilinskej univerzite v Žiline (https://www.uniza.sk/images/pdf/specificke-potreby/2021/10082021_Smernica-c-198-Podpora-uchadzacov-o-studium-a-SSP-na-Zilinskej-univerzite-v-Ziline.pdf) a Smernica 209 – Študijný poriadok pre I. a II.stupeň vysokoškolského štúdia na Žilinskej univerzite v Žiline. (https://www.uniza.sk/images/pdf/uradna-tabula/smernice-predpisy/2021/02092021_S-209-2021-Studijny-poriadok-pre-1-a-2-stupen-VS.pdf).

Na úrovni fakulty sú postupy aplikovateľné pre študentov so špeciálnymi potrebami definované v študijnom poriadku (https://www.fri.uniza.sk/uploads/files/1457088575-P-FRI-06-20160229-Studijny-poriadok.pdf).

Ak uchádzačovi so špecifickými potrebami vznikla povinnosť vykonať prijímaciu skúšku, na základe jeho žiadosti a po vyhodnotení jeho špecifických potrieb sa určí forma prijímacej skúšky a spôsob jej vykonania s prihliadnutím na jeho špecifické potreby.
Študent so špecifickými potrebami pred začatím výučby v príslušnom akademickom roku predkladá fakultnému koordinátorovi pre študentov so špecifickými potrebami relevantné doklady. Relevantnými dokladmi sú: a) lekárske osvedčenie nie staršie ako 3 mesiace o vývoji choroby alebo zdravotného postihnutia, b) vyjadrenie psychológa, logopéda alebo špeciálneho pedagóga nie staršie ako 3 mesiace. Študent, ktorý súhlasí s vyhodnotením svojich špecifických potrieb, má podľa rozsahu a druhu špecifickej potreby nárok na podporné služby v zmysle §100 ods. 4 zákona.

Poslaním koordinátora pre študentov so špecifickými potrebami je organizačná, koordinačná, informačná a manažérska činnosť zameraná na vytváranie prístupného akademického prostredia, objektívne vyhodnocovanie špecifických potrieb študentov a vytváranie zodpovedajúcich podmienok pre študentov so špecifickými potrebami bez znižovania požiadaviek na ich študijný výkon.

Postupy podávania podnetov a odvolaní zo strany študenta

Na úrovni univerzity definuje procesy, postupy a štruktúry Smernica 209 – Študijný poriadok pre I. a II.stupeň vysokoškolského štúdia na Žilinskej univerzite v Žiline (https://www.uniza.sk/images/pdf/uradna-tabula/smernice-predpisy/2021/02092021_S-209-2021-Studijny-poriadok-pre-1-a-2-stupen-VS.pdf).

Na úrovni fakulty sa postupy podávania podnetov a odvolaní zo strany študenta riadia študijným poriadkom FRI UNIZA (https://www.fri.uniza.sk/uploads/files/1457088575-P-FRI-06-20160229-Studijny-poriadok.pdf).

5. Informačné listy predmetov študijného programu (v štruktúre podľa vyhlášky č. 614/2002 Z. z.)
Povinné predmety
Roč. Sem. Kód Predmet Skratka Rozsah Ukonč. Kredity Profil. Jadro Garant
1 Z 6BH0003 úvod do štúdia ÚŠ 2 - 0 - 2 S 4 áno áno doc. Ing. Michal Koháni, PhD.
1 Z 6BI0013 informatika 3 INF3 2 - 1 - 2 S 6 áno áno prof. Ing. Emil Kršák, PhD.
1 Z 6II0019 komunikačné technológie KT 2 - 0 - 2 S 5 áno áno doc. Ing. Jozef Papán, PhD.
1 Z 6UI0010 softvérové inžinierstvo SI 2 - 0 - 2 S 5 áno áno doc. Ing. Ján Janech, PhD.
1 L 6BA0002 algoritmická teória grafov ATG 2 - 0 - 2 S 5 áno áno doc. PaedDr. Dalibor Gonda, PhD.
1 L 6IA0004 teória informácie TI 2 - 0 - 2 S 5 áno áno prof. Ing. Vitaly Levashenko, PhD.
1 L 6UA0002 pravdepodobnosť a štatistika PaŠ 2 - 0 - 2 S 5 áno áno doc. PaedDr. Dalibor Gonda, PhD.
1 L 6UI0004 algoritmy a údajové štruktúry 1 AaUD1 2 - 0 - 2 S 5 áno áno doc. Ing. Miroslav Kvaššay, PhD.
2 Z 6II0001 algoritmy a údajové štruktúry 2 AaUS2 2 - 2 - 0 S 5 áno áno doc. Ing. Miroslav Kvaššay, PhD.
2 Z 6II0027 optimalizácia sietí OptS 2 - 0 - 2 S 5 áno áno prof. Ing. Ľuboš Buzna, PhD.
2 Z 6II0033 pokročilé databázové systémy PDS 2 - 0 - 2 S 5 áno áno prof. Ing. Karol Matiaško, PhD.
2 Z 6IPI001 projekt 1 Proj1 0 - 2 - 4 S 5 áno áno doc. Ing. Marek Kvet, PhD.
2 L 6II0007 architektúry informačných systémov AIS 2 - 0 - 2 S 5 áno áno prof. Ing. Milan Kubina, PhD.
2 L 6II0013 databázy a získavanie znalostí DaZZ 2 - 0 - 2 S 5 áno áno prof. Ing. Vitaly Levashenko, PhD.
2 L 6II0014 diskrétna simulácia DISS 2 - 0 - 2 S 5 áno áno doc. Ing. Michal Koháni, PhD.
2 L 6IJ0001 anglický jazyk Ing. 1 AJI1 0 - 2 - 0 S 3 - - Mgr. Jana Malchová
2 L 6IPI002 projekt 2 Proj2 0 - 2 - 4 S 5 áno áno doc. Ing. Marek Kvet, PhD.
3 Z 6II0020 kryptografia a bezpečnosť KrypBz 2 - 0 - 2 S 5 áno áno prof. Ing. Emil Kršák, PhD.
3 Z 6IJ0002 anglický jazyk Ing. 2 AJI2 0 - 2 - 0 S 3 - - Mgr. Jana Malchová
3 Z 6IPI003 projekt 3 Proj3 0 - 2 - 4 S 5 áno áno doc. Ing. Ján Boháčik, PhD.
3 Z 6IX0001 prax Prax 0 - 0 - 0 S 5 áno áno prof. Ing. Emil Kršák, PhD.
3 L 6I0I001 štátna skúška ŠS 0 - 0 - 0 S 10 áno áno prof. Ing. Emil Kršák, PhD.
3 L 6IZ0001 diplomová práca DP 0 - 2 - 4 S 20 áno áno doc. Ing. Michal Koháni, PhD.
Povinne voliteľné predmety
Roč. Sem. Kód Predmet Skratka Rozsah Ukonč. Kredity Profil. Jadro Garant
1 Z 6BI0026 počítačové siete 1 PS1 2 - 0 - 4 S 5 - - prof. Ing. Pavel Segeč, PhD.
1 Z 6UM0006 projektový manažment PMgm 2 - 0 - 2 S 5 - - doc. Ing. Viliam Lendel, PhD.
1 L 6BI0005 databázové systémy DS 2 - 0 - 2 S 5 áno áno prof. Ing. Karol Matiaško, PhD.
1 L 6BI0016 jazyk C# a .NET JCN 2 - 0 - 2 S 5 áno áno prof. Ing. Emil Kršák, PhD.
2 Z 6II0025 návrhové vzory NV 2 - 0 - 2 S 5 áno áno doc. Ing. Jozef Kostolný, PhD.
2 Z 6II0030 počítačová grafika PG 0 - 0 - 0 S 5 áno áno doc. Ing. Peter Márton, PhD.
2 Z 6IM0003 ekonometria Eknmt 2 - 0 - 2 S 5 áno - doc. Ing. Emese Tokarčíková, PhD.
2 Z 6IM0023 teória podniku IE01 2 - 0 - 2 S 5 áno - prof. Ing. Milan Kubina, PhD.
2 Z 6UM0001 finančné účtovníctvo 2 - 2 - 0 S 5 áno - doc. Ing. Anna Jacková, PhD.
2 Z 6UM0007 podnikové financie PF 2 - 2 - 0 S 5 áno - doc. Ing. Mária Ďurišová, PhD.
2 Z 6UM0008 manažment 1 Mž1 3 - 2 - 0 S 6 áno - doc. Ing. Viliam Lendel, PhD.
2 L 6II0012 databázové jazyky DJaz 2 - 0 - 2 S 5 áno áno doc. Ing. Michal Zábovský, PhD.
2 L 6II0017 geografické informačné systémy GIS 2 - 0 - 2 S 5 áno áno doc. Ing. Peter Márton, PhD.
2 L 6II0031 počítačová grafika 3D PG 0 - 0 - 0 S 5 áno áno doc. Ing. Peter Márton, PhD.
2 L 6IM0020 prognostika Progn 2 - 0 - 2 S 5 áno áno doc. Ing. Emese Tokarčíková, PhD.
2 L 6UM0002 makroekonómia ME 2 - 2 - 0 S 5 áno - prof. Ing. Alžbeta Kucharčíková, PhD.
3 Z 6II0016 fuzzy množiny a neurónové siete FMaNS 2 - 0 - 2 S 5 áno áno doc. Ing. Michal Koháni, PhD.
3 Z 6II0034 pokročilé objektové technológie POT 2 - 0 - 2 S 5 áno áno doc. Ing. Ján Janech, PhD.
3 Z 6UI0001 podnikové informačné systémy PIS 2 - 0 - 2 S 5 áno áno prof. Ing. Milan Kubina, PhD.
3 Z 6UI0011 teória spoľahlivosti TSP 2 - 0 - 2 S 5 áno áno prof. Ing. Elena Zaitseva, PhD.
3 Z 6UI0013 virtualizačné a cloudové technológie VaCT 2 - 0 - 2 S 5 áno áno prof. Ing. Pavel Segeč, PhD.
Výberové predmety
Roč. Sem. Kód Predmet Skratka Rozsah Ukonč. Kredity Profil. Jadro Garant
1 Z 2BJS001 slovenský jazyk 1 Sj1 0 - 4 - 0 H 2 - - Mgr. Katarína Pankuchová, PhD.
1 Z 2BJS001 slovenský jazyk 1 Sj1 0 - 3 - 0 H 2 - - Mgr. Katarína Pankuchová, PhD.
1 Z 6BI0032 praktikum z programovania 1 PrzPr1 0 - 0 - 2 S 2 - - doc. Ing. Miroslav Kvaššay, PhD.
1 L 2BJS002 slovenský jazyk 2 Sj2 0 - 3 - 0 H 2 - - Mgr. Katarína Pankuchová, PhD.
1 L 2BJS002 slovenský jazyk 2 Sj2 0 - 3 - 0 H 2 - - Mgr. Katarína Pankuchová, PhD.
1 L 6BI0033 praktikum z programovania 2 PrzPr2 0 - 0 - 2 S 2 - - doc. Ing. Miroslav Kvaššay, PhD.
2 Z 6IA0005 Úvod do strojového učenia USU 2 - 0 - 2 S 5 - - prof. Ing. Ľuboš Buzna, PhD.
2 Z 6IT0007 telesná výchova 7 TV7 0 - 2 - 0 S 1 - - PaedDr. Marián Hrabovský, PhD.
2 L 6IA0003 metaheuristiky MH 2 - 0 - 2 S 5 - - doc. Ing. Michal Koháni, PhD.
2 L 6II0044 techniky programovania 3 TechP3 0 - 0 - 3 S 4 - - Ing. Peter Tarábek, PhD.
2 L 6IM0001 behaviorálna ekonómia BE 2 - 2 - 0 S 4 - - prof. Mgr. Jakub Soviar, PhD.
2 L 6IM0002 blended mobility SmartSoc SS 1 - 0 - 2 S 4 - - doc. Ing. Peter Márton, PhD.
2 L 6IT0008 telesná výchova 8 TV8 0 - 2 - 0 S 1 - - PaedDr. Marián Hrabovský, PhD.
3 Z 6IT0009 telesná výchova 9 TV9 0 - 2 - 0 S 1 - - PaedDr. Marián Hrabovský, PhD.
6. Aktuálny harmonogram akademického roka a aktuálny rozvrh
Uveďte link na akademický kalendár a e-vzdelavanie
Akademický kalendár

https://www.uniza.sk/index.php/studenti/vseobecne-informacie/akademicky-kalendar
https://www.fri.uniza.sk/calendar

Aktuálny rozvrh

https://vzdelavanie.uniza.sk/vzdelavanie/rozvrh2.php

7. Personálne zabezpečenie študijného programu
a Meno, priezvisko a tituly osoby zodpovednej za uskutočňovanie, rozvoj a kvalitu študijného programu

Meno, priezvisko, tituly: Emil Kršák, doc. Ing., PhD.
Funkcia: dekan Fakulty riadenia a informatiky UNIZA
kontakt (mail, tel.): emil.krsak@uniza.sk; 041/513 4050

b - c Zoznam osôb zabezpečujúcich profilové predmety študijného programu

Obsah sa generuje z údajov učebných plánov.

Meno, priezvisko a tituly učiteľaPredmetNázov
prof. Ing. Ľuboš Buzna, PhD.6II0027optimalizácia sietí
doc. Ing. Mária Ďurišová, PhD.6UM0007podnikové financie
doc. PaedDr. Dalibor Gonda, PhD.6BA0002algoritmická teória grafov
doc. PaedDr. Dalibor Gonda, PhD.6UA0002pravdepodobnosť a štatistika
doc. Ing. Anna Jacková, PhD.6UM0001finančné účtovníctvo
doc. Ing. Ján Janech, PhD.6II0034pokročilé objektové technológie
doc. Ing. Ján Janech, PhD.6UI0010softvérové inžinierstvo
doc. Ing. Michal Koháni, PhD.6BH0003úvod do štúdia
doc. Ing. Michal Koháni, PhD.6II0014diskrétna simulácia
doc. Ing. Michal Koháni, PhD.6II0016fuzzy množiny a neurónové siete
doc. Ing. Jozef Kostolný, PhD.6II0025návrhové vzory
prof. Ing. Emil Kršák, PhD.6BI0013informatika 3
prof. Ing. Emil Kršák, PhD.6BI0016jazyk C# a .NET
prof. Ing. Emil Kršák, PhD.6II0020kryptografia a bezpečnosť
prof. Ing. Milan Kubina, PhD.6II0007architektúry informačných systémov
prof. Ing. Milan Kubina, PhD.6IM0023teória podniku
prof. Ing. Milan Kubina, PhD.6UI0001podnikové informačné systémy
prof. Ing. Alžbeta Kucharčíková, PhD.6UM0002makroekonómia
doc. Ing. Miroslav Kvaššay, PhD.6II0001algoritmy a údajové štruktúry 2
doc. Ing. Miroslav Kvaššay, PhD.6UI0004algoritmy a údajové štruktúry 1
doc. Ing. Viliam Lendel, PhD.6UM0008manažment 1
prof. Ing. Vitaly Levashenko, PhD.6IA0004teória informácie
prof. Ing. Vitaly Levashenko, PhD.6II0013databázy a získavanie znalostí
doc. Ing. Peter Márton, PhD.6II0017geografické informačné systémy
doc. Ing. Peter Márton, PhD.6II0030počítačová grafika
doc. Ing. Peter Márton, PhD.6II0031počítačová grafika 3D
prof. Ing. Karol Matiaško, PhD.6BI0005databázové systémy
prof. Ing. Karol Matiaško, PhD.6II0033pokročilé databázové systémy
doc. Ing. Jozef Papán, PhD.6II0019komunikačné technológie
prof. Ing. Pavel Segeč, PhD.6UI0013virtualizačné a cloudové technológie
doc. Ing. Emese Tokarčíková, PhD.6IM0003ekonometria
doc. Ing. Emese Tokarčíková, PhD.6IM0020prognostika
doc. Ing. Michal Zábovský, PhD.6II0012databázové jazyky
prof. Ing. Elena Zaitseva, PhD.6UI0011teória spoľahlivosti
d Zoznam učiteľov študijného programu

Obsah sa generuje z údajov učebných plánov.

Meno, priezvisko a tituly učiteľaOrg.formaPredmetNázov
doc. Ing. Norbert Adamko, PhD.prednášky6II0001algoritmy a údajové štruktúry 2
doc. Ing. Norbert Adamko, PhD.prednášky6II0014diskrétna simulácia
Mgr. Daniel Baránek, PhD.cvičenia6IT0007telesná výchova 7
Mgr. Daniel Baránek, PhD.cvičenia6IT0008telesná výchova 8
Mgr. Daniel Baránek, PhD.cvičenia6IT0009telesná výchova 9
RNDr. Zuzana Borčinová, PhD.lab.cvičenia6BA0002algoritmická teória grafov
Ing. Ivana Brídová, PhD.prednášky, lab.cvičenia6II0007architektúry informačných systémov
prof. Ing. Ľuboš Buzna, PhD.prednášky6IA0005Úvod do strojového učenia
prof. Ing. Ľuboš Buzna, PhD.prednášky, cvičenia6II0027optimalizácia sietí
Mgr. Peter Czimmermann, PhD.lab.cvičenia6BA0002algoritmická teória grafov
Ing. Juraj Dubovec, PhD.prednášky, cvičenia6IM0001behaviorálna ekonómia
Ing. Juraj Dubovec, PhD.prednášky, cvičenia6IM0023teória podniku
Ing. Michal Ďuračík, PhD.prednášky6BI0016jazyk C# a .NET
Ing. Michal Ďuračík, PhD.prednášky, lab.cvičenia6II0034pokročilé objektové technológie
doc. Ing. Mária Ďurišová, PhD.prednášky, cvičenia6UM0007podnikové financie
Ing. Lukáš Falát, PhD.prednášky, cvičenia6IM0001behaviorálna ekonómia
Ing. Lukáš Falát, PhD.lab.cvičenia6IM0003ekonometria
Ing. Lukáš Formanek, PhD.lab.cvičenia6BH0003úvod do štúdia
Ing. Miroslav Gábor, PhD.cvičenia, lab.cvičenia6BI0013informatika 3
doc. PaedDr. Dalibor Gonda, PhD.prednášky6BA0002algoritmická teória grafov
doc. PaedDr. Dalibor Gonda, PhD.prednášky6IA0005Úvod do strojového učenia
doc. PaedDr. Dalibor Gonda, PhD.prednášky, lab.cvičenia6UA0002pravdepodobnosť a štatistika
Ing. Martina Hrínová Durnekoválab.cvičenia6BI0005databázové systémy
doc. Ing. Anna Jacková, PhD.prednášky, cvičenia6UM0001finančné účtovníctvo
prof. RNDr. Jaroslav Janáček, CSc.prednášky6IA0003metaheuristiky
prof. RNDr. Jaroslav Janáček, CSc.prednášky6II0016fuzzy množiny a neurónové siete
prof. RNDr. Jaroslav Janáček, CSc.prednášky6II0027optimalizácia sietí
doc. Ing. Ján Janech, PhD.prednášky6II0034pokročilé objektové technológie
doc. Ing. Ján Janech, PhD.prednášky6UI0010softvérové inžinierstvo
Ing. Peter Jankovič, PhD.prednášky, cvičenia6II0001algoritmy a údajové štruktúry 2
Ing. Peter Jankovič, PhD.cvičenia6II0014diskrétna simulácia
Ing. Maroš Janovec, PhD.lab.cvičenia6II0020kryptografia a bezpečnosť
Ing. Michal Janovec, PhD.lab.cvičenia6BA0002algoritmická teória grafov
Ing. Michal Janovec, PhD.lab.cvičenia6IA0004teória informácie
Ing. Roman Kaloč, PhD.lab.cvičenia6BI0026počítačové siete 1
RNDr. Alžbeta Klaudinyoválab.cvičenia6UA0002pravdepodobnosť a štatistika
doc. Ing. Michal Koháni, PhD.prednášky6BH0003úvod do štúdia
doc. Ing. Michal Koháni, PhD.prednášky, lab.cvičenia6IA0003metaheuristiky
doc. Ing. Michal Koháni, PhD.prednášky, lab.cvičenia6II0016fuzzy množiny a neurónové siete
doc. Ing. Michal Koháni, PhD.cvičenia6II0027optimalizácia sietí
doc. Ing. Gabriel Koman, PhD.prednášky, lab.cvičenia6UI0001podnikové informačné systémy
Ing. Martin Kontšek, PhD.prednášky6II0019komunikačné technológie
Ing. Martin Kontšek, PhD.prednášky, lab.cvičenia6UI0013virtualizačné a cloudové technológie
Mgr. Lucie Kontšekovácvičenia6IJ0001anglický jazyk Ing. 1
Mgr. Lucie Kontšekovácvičenia6IJ0002anglický jazyk Ing. 2
doc. Ing. Jozef Kostolný, PhD.prednášky6II0025návrhové vzory
Ing. Zuzana Kozubíková, PhD.prednášky, cvičenia6UM0007podnikové financie
prof. Ing. Emil Kršák, PhD.prednášky6BI0013informatika 3
prof. Ing. Emil Kršák, PhD.prednášky6BI0016jazyk C# a .NET
prof. Ing. Emil Kršák, PhD.prednášky6II0020kryptografia a bezpečnosť
prof. Ing. Emil Kršák, PhD.prednášky6II0034pokročilé objektové technológie
prof. Ing. Milan Kubina, PhD.prednášky6II0007architektúry informačných systémov
prof. Ing. Milan Kubina, PhD.prednášky6IM0023teória podniku
prof. Ing. Milan Kubina, PhD.prednášky, lab.cvičenia6UI0001podnikové informačné systémy
prof. Ing. Alžbeta Kucharčíková, PhD.prednášky, cvičenia6UM0002makroekonómia
doc. Ing. Miroslav Kvaššay, PhD.prednášky6II0001algoritmy a údajové štruktúry 2
doc. Ing. Miroslav Kvaššay, PhD.prednášky, lab.cvičenia6UI0004algoritmy a údajové štruktúry 1
doc. Ing. Marek Kvet, PhD.cvičenia6II0027optimalizácia sietí
doc. Ing. Marek Kvet, PhD.lab.cvičenia6UI0004algoritmy a údajové štruktúry 1
doc. Ing. Michal Kvet, PhD.prednášky, lab.cvičenia6BI0005databázové systémy
doc. Ing. Michal Kvet, PhD.prednášky, lab.cvičenia6II0033pokročilé databázové systémy
Ing. Michal Lekýr, PhD.prednášky, lab.cvičenia6II0030počítačová grafika
Ing. Michal Lekýr, PhD.prednášky, lab.cvičenia6II0031počítačová grafika 3D
doc. Ing. Viliam Lendel, PhD.prednášky6UM0006projektový manažment
doc. Ing. Viliam Lendel, PhD.prednášky, cvičenia6UM0008manažment 1
Ing. Lucie Lendelová, PhD., MBAprednášky, lab.cvičenia6UM0006projektový manažment
Ing. Lucie Lendelová, PhD., MBAcvičenia6UM0008manažment 1
prof. Ing. Vitaly Levashenko, PhD.prednášky6IA0004teória informácie
prof. Ing. Vitaly Levashenko, PhD.prednášky, lab.cvičenia6II0013databázy a získavanie znalostí
Mgr. Jana Lopušanovácvičenia6IJ0001anglický jazyk Ing. 1
Mgr. Jana Lopušanovácvičenia6IJ0002anglický jazyk Ing. 2
Ing. Tomáš Majer, PhD.prednášky, lab.cvičenia6BA0002algoritmická teória grafov
Ing. Tomáš Majer, PhD.prednášky, lab.cvičenia6IA0004teória informácie
Ing. Tomáš Majer, PhD.prednášky, lab.cvičenia6II0020kryptografia a bezpečnosť
Mgr. Jana Malchovácvičenia6IJ0001anglický jazyk Ing. 1
Mgr. Jana Malchovácvičenia6IJ0002anglický jazyk Ing. 2
Ing. Eva Malichová, PhD.prednášky, lab.cvičenia6IM0002blended mobility SmartSoc
Ing. Eva Malichová, PhD.cvičenia6UM0001finančné účtovníctvo
doc. Ing. Peter Márton, PhD.prednášky, lab.cvičenia6II0017geografické informačné systémy
doc. Ing. Peter Márton, PhD.prednášky6II0030počítačová grafika
doc. Ing. Peter Márton, PhD.prednášky6II0031počítačová grafika 3D
doc. Ing. Peter Márton, PhD.prednášky, lab.cvičenia6IM0002blended mobility SmartSoc
prof. Ing. Karol Matiaško, PhD.prednášky, lab.cvičenia6BI0005databázové systémy
prof. Ing. Karol Matiaško, PhD.prednášky, lab.cvičenia6II0033pokročilé databázové systémy
Ing. Martin Mičiak, PhD.prednášky, lab.cvičenia6UM0006projektový manažment
Ing. Martin Mičiak, PhD.cvičenia6UM0008manažment 1
Ing. Marek Moravčík, PhD.lab.cvičenia6BI0026počítačové siete 1
Ing. Marek Moravčík, PhD.prednášky6II0019komunikačné technológie
Ing. Marek Moravčík, PhD.prednášky, lab.cvičenia6UI0013virtualizačné a cloudové technológie
Ing. Michal Mrenalab.cvičenia6UI0004algoritmy a údajové štruktúry 1
Ing. Veronika Olešnaníková, PhD.lab.cvičenia6BH0003úvod do štúdia
Ing. Lucia Pančíková, PhD.prednášky, lab.cvičenia6IM0003ekonometria
Ing. Lucia Pančíková, PhD.prednášky, lab.cvičenia6IM0020prognostika
Mgr. Katarína Pankuchová, PhD.cvičenia2BJS001slovenský jazyk 1
Mgr. Katarína Pankuchová, PhD.cvičenia2BJS002slovenský jazyk 2
doc. Ing. Jozef Papán, PhD.prednášky, cvičenia, lab.cvičenia6II0019komunikačné technológie
Ing. Ján Rabčan, PhD.lab.cvičenia6BI0005databázové systémy
Ing. Patrik Rusnák, PhD.lab.cvičenia6BI0005databázové systémy
Ing. Patrik Rusnák, PhD.lab.cvičenia6II0033pokročilé databázové systémy
Ing. Ján Ružbarský, PhD.lab.cvičenia6UI0010softvérové inžinierstvo
Ing. Peter Sedláček, PhD.lab.cvičenia6BI0005databázové systémy
prof. Ing. Pavel Segeč, PhD.prednášky, lab.cvičenia6BI0026počítačové siete 1
prof. Ing. Pavel Segeč, PhD.prednášky6II0019komunikačné technológie
prof. Ing. Pavel Segeč, PhD.prednášky6UI0013virtualizačné a cloudové technológie
prof. Mgr. Jakub Soviar, PhD.prednášky6IM0001behaviorálna ekonómia
RNDr. Ida Stankovianska, CSc.prednášky, lab.cvičenia6UA0002pravdepodobnosť a štatistika
Ing. Milan Straka, PhD.lab.cvičenia6IA0005Úvod do strojového učenia
Ing. Veronika Šalgová, PhD.lab.cvičenia6BI0005databázové systémy
Ing. Ondrej Škvarek, PhD.lab.cvičenia6BI0026počítačové siete 1
Ing. Peter Tarábek, PhD.lab.cvičenia6II0044techniky programovania 3
Ing. Marek Tavač, PhD.prednášky6II0034pokročilé objektové technológie
Ing. Marek Tavač, PhD.prednášky, lab.cvičenia6UI0010softvérové inžinierstvo
Ing. Viliam Tavač, PhD.prednášky, cvičenia, lab.cvičenia6BI0013informatika 3
doc. Ing. Emese Tokarčíková, PhD.prednášky, lab.cvičenia6IM0002blended mobility SmartSoc
doc. Ing. Emese Tokarčíková, PhD.prednášky6IM0003ekonometria
doc. Ing. Emese Tokarčíková, PhD.prednášky6IM0020prognostika
Ing. Štefan Toth, PhD.prednášky, cvičenia6BI0016jazyk C# a .NET
Ing. Štefan Toth, PhD.prednášky, lab.cvičenia6II0034pokročilé objektové technológie
Mgr. Jana Uramová, PhD.prednášky, lab.cvičenia6BI0026počítačové siete 1
Ing. Michal Varga, PhD.prednášky, lab.cvičenia6BH0003úvod do štúdia
Ing. Michal Varga, PhD.lab.cvičenia6BI0032praktikum z programovania 1
Ing. Michal Varga, PhD.lab.cvičenia6BI0033praktikum z programovania 2
Ing. Michal Varga, PhD.prednášky, lab.cvičenia6II0025návrhové vzory
Ing. Michal Varga, PhD.prednášky, lab.cvičenia6UI0004algoritmy a údajové štruktúry 1
doc. Ing. Michal Zábovský, PhD.prednášky, lab.cvičenia6II0012databázové jazyky
prof. Ing. Elena Zaitseva, PhD.prednášky, lab.cvičenia6UI0011teória spoľahlivosti
e - f Zoznam školiteľov záverečných prác s priradením k témam
Rok Vedúci / tútor Študent Názov DP
2015 doc. Ing. Ján Boháčik, PhD. Henrich Neuschl Analýza rozsiahlých údajov
2015 doc. Ing. Miroslav Kvaššay, PhD. Matej Petrák Analýza spoľahlivosti nekoherentných systémov s využitím prostých implikantov a metód logického diferenciálneho počtu
2015 doc. Ing. Jozef Kostolný, PhD. Ján Rabčan Aplikácia na vyhodnocovanie dotazníkov pomocou hĺbkovej analýzy údajov
2015 doc. Ing. Michal Zábovský, PhD. Michal Boškaj Aplikácie rozšírenej reality
2015 doc. Ing. Michal Kvet, PhD. Juraj Lúdik Informačný systém pre dopravnú spoločnosť
2015 doc. Ing. Jozef Kostolný, PhD. Branislav Janošík Inteligentný vzdelávací portál – modul vzdelávacích hier
2015 prof. Ing. Karol Matiaško, PhD. Martin Komara Laboratórny informačný systém
2015 doc. Ing. Michal Kvet, PhD. Viktor Dušenka Lekársky informačný systém - Monitorovanie pacienta
2015 Ing. Monika Václavková, PhD. Erik Šandor Mobilná aplikácia pre vyhľadanie pomoci v prípade ohrozenia života a zdravia
2015 doc. Ing. Karol Grondžák, PhD. Marek Polakovič Modul importu údajov pre informačný systém správy serverov
2015 doc. Ing. Ján Boháčik, PhD. Peter Ballay Používateľská administrácia rozširujúcich modulov v ERP systéme
2015 prof. Ing. Karol Matiaško, PhD. Matej Boháč Priestorovo orientované databázy
2015 Ing. Tomáš Gálik / RNDr. Peter Varša, PhD. Martin Solárik Softvérové riešenie pre evidenciu a invertarizáciu majetku
2015 doc. Ing. Michal Kvet, PhD. Štefan Mikolajčík Systém pre správu zdravotnej dokumentácie
2015 Ing. Marián Koprda / prof. Ing. Karol Matiaško, PhD. Michal Hrín2 Vývoj aplikácie na správu softvéru pre vytváranie inštalačných balíkov, Scheidt and Bachmann – oddelenie Systémov pre parkoviská a centrá voľného času
2015 Ing. Marián Koprda / doc. Ing. Miroslav Kvaššay, PhD. Tomáš Papp Vývoj softvérovej aplikácie na správu služobných ciest
2015 prof. Ing. Martin Klimo, PhD. Vladimír Plaček Automatický prepis hudby do notového záznamu
2015 Ing. Štefan Baďura, PhD. / Ing. Ondrej Škvarek, PhD. Rudolf Cvacho Inteligentný dom
2015 Ing. Katarína Zábovská, PhD. Martin Laco Integrácia rôznych dátových štruktúr pre účely porovnania parametrov mobilných zariadení
2015 Ing. Katarína Zábovská, PhD. Matúš Masaryk Vytvorenie dátovej pumpy na spracovanie rôznych informačných zdrojov pre vybranú BI (Business Intelligence) aplikáciu.
2015 RNDr. Rudolf Blaško, PhD. Peter Šino Beamer modul na vytváranie prezentácii v TeXonWeb
2015 Ing. Tomáš Majer, PhD. Jakub Kalina Entropické modely odhadu prvkov OD matice v mestskej hromadnej doprave
2015 doc. Ing. Michal Koháni, PhD. Roman Kardoš Interaktívny editor grafov pre nástroj IN.PRO
2015 doc. Ing. Michal Koháni, PhD. Ľuboslav Kardoš Modul pre zobrazovanie výsledkov optimalizácií na OSM mapách v nástroji IN.PRO
2015 RNDr. Aleš Kozubík, PhD. Peter Vrtiak Návrh a implementácia online grafického editora
2015 RNDr. Rudolf Blaško, PhD. Jakub Kompiš Open Source redakčný systém pre konferenciu
2015 doc. RNDr. Štefan Peško, CSc. Štefan Mrázik Optimalizácia zvozu medicínskych odberov
2015 Ing. Peter Jankovič, PhD. Peter Matejko Podpora pre simulačný model záchrannej zdravotnej služby
2015 Ing. Branislav Beňo, PhD. / doc. Ing. Michal Koháni, PhD. František Kadáš Pokročilý nástroj pre porovnávanie XML súborov
2015 doc. Ing. Norbert Adamko, PhD. Marek Hvolka Post-simulačný zobrazovač simulačných modelov pre internetové prehliadače.
2015 Ing. Peter Vaško / RNDr. Rudolf Blaško, PhD. Tomáš Šálek Systém evidencie projektov s konfigurovateľným počtom atribútov a možnosťou zmeny týchto atribútov pomocou REST služby.
2015 Ing. Tomáš Majer, PhD. Klára Vrábľová Tvorba modelu dopravnej siete
2015 RNDr. Aleš Kozubík, PhD. Martin Noga Webová aplikácia pre generovanie testov
2015 Ing. Patrik Hrkút, PhD. Martin Bros Architektúra spolupráce webovej aplikácie so sociálnymi sieťami
2015 Ing. Vlastimil Kocián / Ing. Štefan Toth, PhD. Vojtěch Rojíček Extrakcia daňových údajov z neštrukturovaných dokumentov
2015 Ing. Patrik Hrkút, PhD. Michal Ďuračík Integrácia legacy systémov do informačného systému FRI
2015 doc. Ing. Ján Janech, PhD. Vincent Jurčišin-Kukľa Jazyk pre zápis definícií obmedzení pre návrh modelu v nástroji UML .FRI
2015 Ing. Viliam Tavač, PhD. Erika Ištoková Korekčná transformácia dát železničnej siete
2015 Ing. Jakub Berthoty / Ing. Ján Ružbarský, PhD. Pavol Drozd Modul pre efektívnu tvorbu schémy pre migráciu údajov
2015 doc. Ing. Ján Janech, PhD. Jozef Paľa Prekladač z jazyka JavaScript do jazyku Python
2015 Ing. Peter Kubík / Ing. Viliam Tavač, PhD. Róbert Mažgut Systém automatizovaných testov s využitím najnovších softvérových nástrojov
2015 Ing. Vlastimil Kocián / RNDr. Peter Varša, PhD. Michaela Štefáková Aplikácia pre vytváranie administratívnych dokumentov
2015 Ing. Vladimír Pšenák, PhD. / Ing. Katarína Zábovská, PhD. Adriána Kohanová Analytický modul sledovania a hodnotenia správania používateľov informačných systémov
2015 Ing. Jakub Berthoty / Ing. Lucia Pančíková, PhD. Patrik Brňák Aplikácia pre migráciu personálnych a mzdových údajov
2015 doc. Ing. Mária Ďurišová, PhD. Andrea Sládková Softvérová aplikácia na hodnotenie ekonomickej efektívnosti investičných projektov
2015 doc. Ing. Mária Ďurišová, PhD. Marek Vozárik Softvérová aplikácia na hodnotenie finančnej situácie podniku
2016 doc. Ing. Michal Zábovský, PhD. Milan Straka Analýza podobnosti dokumentov metódami pre veľké množiny dát
2016 doc. Ing. Emese Tokarčíková, PhD. Terézia Jurigová Softvérová aplikácia na evidenciu a reportovanie spoločensky zodpovedných aktivít podniku
2016 doc. Ing. Miroslav Kvaššay, PhD. Jakub Ďuraj Analýza algoritmov pre transformáciu numerických hodnôt na lingvistické
2016 RNDr. Peter Varša, PhD. Tibor Brňák Androidová aplikácia pre dochádzkový systém a ekonomický systém pre výplatné procesy firmy MIM.sro.
2016 doc. Ing. Penka Martincová, PhD. Tomáš Turzík Generovanie efektívnych databázových dotazov pre rôzne DBMS na základe metadát
2016 doc. Ing. Michal Kvet, PhD. Marek Dragula Generovanie rozsiahlych dát na základe dátového modelu
2016 prof. Ing. Karol Matiaško, PhD. Adam Stromček Informačný systém na podporu marketingu
2016 doc. Ing. Marek Kvet, PhD. Andrej Forgáč Informačný systém pre službu bike-sharing
2016 JUDr. Ján Štefanica, PhD. / doc. Ing. Michal Kvet, PhD. Tomáš Šípoš Informačný systém pre správu tendrov
2016 doc. Ing. Miroslav Kvaššay, PhD. Patrik Rusnák Knižnica pre manipuláciu s logickými funkciami
2016 doc. Ing. Ján Boháčik, PhD. Ľubomír Kovalčík Mobilná aplikácia na podporu rozhodovania pri užívaní liekov, potravinových doplnkov a vitamínov
2016 doc. Ing. Ján Boháčik, PhD. Patrik Šenšel Možnosti paralelizácie data miningových algoritmov
2016 doc. Ing. Miroslav Kvaššay, PhD. Oľga Chovancová Nástroj pre fuzzifikáciu numerických hodnôt
2016 doc. Ing. Michal Kvet, PhD. Jakub Bedlek Nemocničný informačný systém - moduly oddelenie, ambulancia, výstupné správy
2016 doc. Ing. Michal Kvet, PhD. Tomáš Gruchala Nemocničný informačný systém - moduly pacient, vyšetrenie
2016 doc. Ing. Michal Kvet, PhD. Pavol Mišudík Nemocničný informačný systém - prístupové práva, moduly zamestnanec a strava
2016 Ing. Michal Varga, PhD. Peter Kvasňovský Vytvorenie mikroskopického modelu pohybu entít na schodiskách v simulačnom nástroji pohybu chodcov PedSim
2016 Ing. Peter Tarábek, PhD. Tibor Valach Akčná hra implementovaná v Unity 3D
2016 Ing. Tomáš Majer, PhD. Martin Vrtík Analýza dopravného dopytu v mestskej hromadnej doprave
2016 Ing. Peter Jankovič, PhD. Martin Kráľ Aplikácia pre modelovanie a simulovanie digitálnych logických obvodov
2016 prof. Ing. Ľuboš Buzna, PhD. Michal Váňa Dátovo založený návrh nabíjacej infraštruktúry pre elektrické vozidlá
2016 RNDr. Alžbeta Szendreyová, PhD. Michal Dérer Genetický algoritmus na navrhovanie verejného obslužného systému s min-max kritériom
2016 prof. RNDr. Jaroslav Janáček, CSc. Peter Vojtaššák Genetický algoritmus s elitnými množinami na navrhovanie  verejného obslužného systému
2016 Ing. Peter Tarábek, PhD. Tomáš Isteník Mapovanie digitálnych objektov do prostredia reálneho sveta s použitím prostriedkov rozšírenej reality
2016 Ing. Peter Jankovič, PhD. Patrik Kruželák Modul štatistických vyhodnotení pre simulačný model MHD
2016 doc. Ing. Norbert Adamko, PhD. Rastislav Varga Návrh a implementácia efektívneho spôsobu zápisu simulačného protokolu.
2016 Ing. Peter Tarábek, PhD. František Kajánek Paralelná implementácia extraktora príznakov vhodného pre detekciu objektov pomocou Adaboostu
2016 Ing. Peter Tarábek, PhD. Jozef Černý Počítanie ľudí pri pohľade zhora s využitím hĺbkovej kamery
2016 Ing. Peter Tarábek, PhD. Martin Dindoffer Rozpoznávanie notového zápisu
2016 Ing. Tomáš Majer, PhD. Monika Šimová Simulácia pohybu cestujúcich v mestskej hromadnej doprave
2016 Ing. Tomáš Majer, PhD. Róbert Sokol Systém na vytváranie pracovných rozvrhov pre vodičov v mestskej hromadnej doprave
2016 RNDr. Rudolf Blaško, PhD. Katarína Manduchová Systém pre automatické testovanie v prostredí KIDS
2016 Ing. Tomáš Majer, PhD. Peter Jonaštík Tvorba elektronického podpisu pre potreby elektronickej podateľne
2016 prof. Mgr. Ivan Cimrák, Dr. Filip Mučka Algoritmy a ich implementácia pre analýzu a získavanie dát zo záznamov biologických experimentov
2016 Ing. Martin Svik, PhD. / Ing. Patrik Hrkút, PhD. Daniel Dvonč Analýza a vizualizácia neštrukturovaných dát
2016 RNDr. Hynek Bachratý, PhD. Tomáš Hariň Aplikácia a webový portál pre tvorbu a riešenie úloh na rozvoj operačného chápania čísel a prácu s rovnicami v Hejného metóde vyučovania matematiky na 1. stupni ZŠ
2016 RNDr. Tomáš Bartoš, PhD. / Ing. Patrik Hrkút, PhD. Jozef Mikula Implementácia modulu riadenia a sledovania výrobných procesov v ERP systéme
2016 Ing. Roman Hauptvogel, PhD. / Ing. Marek Tavač, PhD. Maroš Novák Integrácia softvérových nástrojov na podporu riadenia projektov pomocou internetových robotov
2016 Ing. Marek Tavač, PhD. Roman Behúl Integračný systém na podporu riadenia vývojárskych tímov s pomocou mobilných zariadení.
2016 Ing. Rastislav Kušpál / Ing. Viliam Tavač, PhD. Martin Malobický Komunikačný adaptér pre simuláciu elektronického stavadla
2016 Ing. Marián Pinteš / Ing. Patrik Hrkút, PhD. Andrej Horemuž Modul Pokladňa systému Humanet
2016 Ing. Martin Gubiš / Ing. Viliam Tavač, PhD. Dominik Suroviak Nástroj na spravovanie agendy zubárskej kliniky
2016 Ing. Štefan Toth, PhD. Marián Prílepok Ovládanie počítača pomocou rozpoznávania laserového bodu na projekčnom plátne
2016 doc. Ing. Ján Janech, PhD. Samuel Kontriš Počítačová hra ovládaná umelou inteligenciou
2016 Ing. Marek Tavač, PhD. Martin Durný Podpora pre vývoj mobilných a webových aplikácií na základe ich monitorovania
2016 prof. Mgr. Ivan Cimrák, Dr. Júlia Tomášiková Spracovanie a analýza videosekvencií z biologických experimentov pomocou špeciálnych algoritmov pre detekciu a trasovanie objektov
2016 Ing. Štefan Toth, PhD. Matej Antoška Systém na monitorovanie a vyhodnocovanie jazdy vodiča
2016 Ing. Ladislav Božek / Ing. Štefan Toth, PhD. Dominik Kloska Systém na správu dobročinných príspevkov a organizovanie podporných kampaní.
2016 Ing. Štefan Toth, PhD. Peter Cápa Systém na zobrazovanie oznamov a multimediálnych informácii
2016 Ing. Matej Meško, PhD. Miloš Benčo Systém pre správu zamestnancov a projektov
2016 prof. Mgr. Ivan Cimrák, Dr. Martin Ľuba Tvorba hybridných mobilných aplikácií pomocou Xamarin
2016 Ing. Marek Tavač, PhD. Peter Reguli Vyhodnocovanie rentability a efektívnosti projektov na základe sledovania odpracovaného času zamestnancov.
2016 Ing. Patrik Hrkút, PhD. Lukáš Grieger Webová aplikácia slúžiaca na multikriteriálne prehľadávanie databázy smartfónov
2016 prof. Mgr. Ivan Cimrák, Dr. Tomáš Bako Webová .NET aplikácia pre štatistické analýzy športových výsledkov.
2016 Ing. Adam Jaroš, PhD. Vladimír Šimjak Firemný dochádzkový systém
2016 Ing. Martin Húdik, PhD. Dominik Pethö Informačný systém pre inteligentné budovy
2016 Ing. Martin Húdik, PhD. Matúš Bobrovčan Mobilná aplikácia uľahčujúca dodržiavanie správneho životného štýlu
2017 doc. Ing. Marek Kvet, PhD. Barbora Handáková Informačný systém pre letecké spoločnosti
2017 doc. Ing. Mária Ďurišová, PhD. Peter Šaradin Softvérová aplikácia finančného plánovania v podniku
2017 doc. Ing. Miroslav Kvaššay, PhD. Peter Sedláček Analýza spoľahlivosti reverzibilných logických obvodov
2017 doc. Ing. Marek Kvet, PhD. Peter Gdovin Analýza veľkých množín dát pomocou technológií Hadoop a Kudu
2017 Ing. Juraj Petráš / RNDr. Peter Varša, PhD. Milan Sluka Aplikácia analytických a návrhových vzorov v informačnom systéme ambulantného zdravotníckeho zariadenia.
2017 doc. Ing. Ján Boháčik, PhD. Martin Svítok Evolučné algoritmy pre dolovanie z údajov
2017 doc. Ing. Miroslav Kvaššay, PhD. Lukáš Čajka Grafický nástroj pre tvorbu rozhodovacích diagramov
2017 doc. Ing. Miroslav Kvaššay, PhD. Tomáš Hlavatý Identifikácia podobných trojrozmerných objektov
2017 doc. Ing. Jozef Kostolný, PhD. Matej Jesenský Informačný systém na správu prednáškových miestnosti
2017 doc. Ing. Miroslav Kvaššay, PhD. Tomáš Fekiač Informačný systém pre administráciu športových klubov
2017 doc. Ing. Jozef Kostolný, PhD. Mária Dóšová Informačný systém pre správu prednáškových miestností – modul mobilnej aplikácie
2017 doc. Ing. Miroslav Kvaššay, PhD. Lukáš Durnek Konferenčný systém – modul pre automatickú správu e-mailov
2017 doc. Ing. Ján Boháčik, PhD. Ľuboš Michal Nástroj na tvorbu mobilných aplikácií bez nutnosti ich programovania
2017 Ing. Jakub Berthoty / Ing. Monika Václavková, PhD. Erik Paršo Nástroj pre analýzu a efektívne riešenie problémov u používateľov komerčných aplikácií
2017 doc. Ing. Miroslav Kvaššay, PhD. Dávid Bartoš Nástroj pre tvorbu rozhodovacích diagramov neúplne definovaných logických funkcií
2017 Ing. Michal Varga, PhD. Igor Chodelka Návrh a implementácia komunikačného mechanizmu pre potreby on-line simulácie dopravných systémov
2017 doc. Ing. Jozef Kostolný, PhD. Martin Konštiak Návrh a implementácia rozšírenia systému na tvorbu a vykonávanie systémových testov
2017 doc. Ing. Jozef Kostolný, PhD. Tomáš Vahančík Návrh systému generovania biznis reportov
2017 doc. Ing. Miroslav Kvaššay, PhD. Lucia Fedoriková Rozpoznávanie ľudských orgánov modelovaných trojuholníkovou sieťou
2017 doc. Ing. Jozef Kostolný, PhD. Martin Belvončík Softvérové riešenie pre evidenciu a riadenie úloh v malej softvérovej firme
2017 doc. Ing. Jozef Kostolný, PhD. Slavomír Bavala Spring Session podpora pre Dynamo DB
2017 doc. Ing. Jozef Kostolný, PhD. Petra Poklonová Systém na generovanie a zber dotazníkov
2017 doc. Ing. Michal Kvet, PhD. Lucia Fidesová Systém pre analýzu výsledkov príkazu Select
2017 doc. Ing. Michal Kvet, PhD. Stanislav Lieskovský Systém pre optimalizáciu dát v temporálnom priestore
2017 Prof., Dr. Paul Barach, MD, MPH / prof. Ing. Vitaly Levashenko, PhD. Volodymyr Ponomarenko Vývoj komponentu expertného systému pre analýzu lekárskych údajov s využitím zhlukovania
2017 doc. Ing. Jozef Kostolný, PhD. Matúš Littva Zefektívnenie zaznamenávania odpracovaného času pomocou aplikácií pre iOS a watchOS
2017 prof. Ing. Martin Klimo, PhD. Martin Hlavňa Rozpoznávanie horizontu mobilných robotov
2017 Ing. Mgr. Peter Židek / Ing. Zuzana Staníková, PhD. Roman Čerešňák Aplikácia pre ETL transformáciu dát konfigurovateľná pomocou UI
2017 doc. Ing. Mária Ďurišová, PhD. Michal Karpiš Programové riešenie pre finančné plánovanie podniku
2017 prof. Ing. Ľuboš Buzna, PhD. Peter Papp Aplikácia regresných modelov za účelom určenia vhodnosti kandidátov na umiestnenie nabíjacích staníc pre elektrické vozidlá
2017 Ing. Rastislav Kušpál / doc. Ing. Peter Márton, PhD. Tomáš Urbánek Komunikačný adaptér pre zariadenie ETCS Live
2017 Ing. Michal Lekýr, PhD. Dominik Holáš Licenčný server pre softvérové aplikácie
2017 prof. Ing. Ľuboš Buzna, PhD. Miroslav Gardlo Matematické modelovanie a simulácia nabíjania elektrických vozidiel
2017 prof. Mgr. Ivan Cimrák, Dr. / doc. Ing. Michal Koháni, PhD. Roman Popper Nástroj na podporu rozhodovania pre riešenie úlohy návrhu tarifných zón
2017 Ing. Peter Tarábek, PhD. Tomáš Kuric Nástroj na prípravu dát pre úlohy počítačového videnia
2017 prof. Mgr. Ivan Cimrák, Dr. / doc. Ing. Michal Koháni, PhD. Ján Blahovec Softvérový nástroj na automatizované generovanie schematických máp vo verejnej doprave
2017 Ing. Peter Tarábek, PhD. Martin Olešnaník Software pre lokalizáciu a plánovanie trasy robota vo vonkajšom prostredí
2017 Mgr. Peter Czimmermann, PhD. Maroš Janovec Tvorba softvérových modulov pre Interaktívny nástroj na podporu rozhodovania (IN.PRO)
2017 Ing. Peter Tarábek, PhD. Michal Calík Tvorba umelej inteligencie pre presun a riadenie jednotiek v rámci taktického modulu
2017 Ing. Peter Tarábek, PhD. Marek Drevenák Určovanie polohy objektov s využitím stereovízie
2017 doc. Ing. Michal Koháni, PhD. Jozef Múčka Vyhľadávač spojení v simulačnom modeli MHD
2017 Ing. Ján Slovík / Ing. Ján Ružbarský, PhD. Silvia Chlebinová Analýza dátového modelu Entegra, navrhnutie a implementácia nového riešenia
2017 Ing. Štefan Toth, PhD. Peter Šoška Bezpečnostný kamerový systém s použitím webových kamier
2017 doc. Ing. Emil Kršák, PhD. Róbert Grešo Fitness tréner využívajúci wearables
2017 Ing. Marek Tavač, PhD. Daniela Tothová Generátor výstupných zostáv
2017 Ing. Marek Tavač, PhD. Tibor Poštek Inteligentná hudobná kapela
2017 Ing. Marek Tavač, PhD. Lukáš Konkoľ Progresívna webová aplikácia pre gamifikáciu projektového riadenia
2017 Ing. Tomáš Laštík / Ing. Ján Ružbarský, PhD. Matej Mahút Systém na správu autorov, prác a honorárov pre portál cesta+
2017 Ing. Matej Meško, PhD. Martin Gaňa Vytvorenie interaktívneho návodu pre rozšírenú virtuálnu realitu
2017 Ing. Marek Tavač, PhD. Martin Korec Využitie softvérových robotov pri vývoji softvéru.
2017 Ing. Róbert Kákoš / Ing. Patrik Hrkút, PhD. Igor Domanický Vyvolávací systém
2017 Ing. Michal Chovanec, PhD. Marek Korenčiak Hlboká neurónová sieť pre hru Go
2017 Ing. Adam Jaroš, PhD. Ján Mokrý Minimalizácia kombinačných logických obvodov
2018 doc. Ing. Jozef Kostolný, PhD. Martin Lapin Interaktívny vzdelávací portál – administračné prostredie používateľského rozhrania
2018 doc. Ing. Jozef Kostolný, PhD. Peter Vestenický Interaktívny vzdelávací portál – komunikačné rozhranie a bezpečnosť
2018 doc. Ing. Jozef Kostolný, PhD. Tomáš Hianik Interaktívny vzdelávací portál – rozhranie interaktívneho prostredia
2018 Ing. Michal Lekýr, PhD. Lukáš Šenkár Engine pre vývoj 3D aplikácií v prostredí Java vykresľujúci v reálnom čase
2018 Ing. Monika Václavková, PhD. Tomáš Krkoška Softvérová knižnica pre manipuláciu s binárnymi rozhodovacími diagramami
2018 Ing. Adam Jaroš, PhD. Tomáš Čavojský Inteligentný systém pre otváranie parkoviskových závor s rozpoznávaním EČV
2018 Ing. Ján Rabčan, PhD. Jaroslav Kubaľák Aplikácia zhlukovacích algoritmov v segmentáci satelitných snímok
2018 doc. Ing. Michal Kvet, PhD. Dušan Tichý Digitálna mena FRIcoin
2018 doc. Ing. Jozef Kostolný, PhD. Tomáš Bavala Informačný systém pre správu prednáškových miestností
2018 prof. Ing. Karol Matiaško, PhD. Martin Popper Informačný systém pre správu železničných vozňov
2018 doc. Ing. Michal Kvet, PhD. Miroslav Šimášek Integrácia AWS S3 do SAP a analýza výkonnosti tejto služby v porovnaní s Azure Data Lake
2018 doc. Ing. Michal Kvet, PhD. František Repák Lekárenský systém s viacerými prevádzkami
2018 doc. Ing. Miroslav Kvaššay, PhD. Dominik Kňazúr Minimalizácia viachodnotových rozhodovacích diagramov
2018 doc. Ing. Marek Kvet, PhD. Filip Špontak Modulárny webový systém - modul správy citačných zdrojov
2018 doc. Ing. Marek Kvet, PhD. Lukáš Vojtaššák Modul systému FRIMAN pre správu tried
2018 Mgr. Miroslava Cimráková, PhD. / doc. Ing. Jozef Kostolný, PhD. Katarína Pilarčíková Nástroj na zlepšenie používateľského zážitku na webových stránkach
2018 Ing. Michal Varga, PhD. Dávid Madaras Portál pre krátkodobé brigády
2018 Ing. Dušan Smutný / doc. Ing. Jozef Kostolný, PhD. Martin Hanačík Správa používateľkých účtov navrhnutá ako mikroservis pre použitie v cloud-e
2018 doc. Ing. Marek Kvet, PhD. Juraj Škorvánek Systém na monitorovanie a podporu pri ťažení kryptomien
2018 Ing. Ján Putala / prof. Ing. Karol Matiaško, PhD. Peter Macek Techniky transformácie, agregácie a vizualizácie senzorických dát
2018 doc. Ing. Michal Kvet, PhD. Martin Záň Univerzálny editor pre prácu s datasetmi
2018 doc. Ing. Michal Kvet, PhD. Jozef Chmelár Využitie technológie blockchain
2018 doc. Ing. Michal Kvet, PhD. Branislav Kaprál Webová aplikácia pre testovanie UI komponentov
2018 doc. Ing. Marek Kvet, PhD. Radoslav Gajdoš Webový QML dizajnér
2018 prof. Ing. Martin Klimo, PhD. Matúš Mrázik Reverzibilná extrakcia príznakov
2018 Ing. Peter Tarábek, PhD. Marek Baláž Aplikácia rozšírenej reality pre podporu prezentácie pamiatok
2018 Ing. Peter Tarábek, PhD. Róbert Joštiak Detekcia textu v dokumentoch pomocou mobilného zariadenia
2018 Ing. Peter Tarábek, PhD. Juraj Muráň Generické trasovanie zamerané na jeden cieľový objekt
2018 doc. Ing. Norbert Adamko, PhD. Lenka Steigaufová Modelovanie pohybu vlakov počas brzdenia
2018 Ing. Peter Jankovič, PhD. Peter Mravec Podporný balíček pre simulačný model MHD
2018 Ing. Tomáš Majer, PhD. Martin Minčev Problémy trasovania v rozsiahlych sieťach
2018 Ing. Peter Jankovič, PhD. Martin Polník Simulácia pohybu chodcov v simulačnom modeli MHD
2018 Ing. Peter Tarábek, PhD. Milan Ondrašovič Určovanie polohy statických objektov z pohyblivej kamery
2018 doc. Ing. Michal Koháni, PhD. Tomáš Straka Webová aplikácia pre plánovanie ciest cestujúcich v rámci verejnej dopravy
2018 Ing. Peter Tarábek, PhD. Matej Papík Webová aplikácia pre podporu výučby zameranej na programátorské súťaže
2018 Ing. Ján Putala / Mgr. Iveta Jančigová, PhD. Andrej Mravec Analýza a návrh odporúčacieho systému pre efektívny výber položiek v sklade
2018 Mgr. Iveta Jančigová, PhD. Tomáš Filip Analýza sentimentu v recenziách produktov pomocou strojového učenia
2018 Ing. Matej Meško, PhD. Tomáš Huňa Generovanie HTML a CSS z obrázku
2018 Ing. Patrik Hrkút, PhD. Mário Keméň Návrh a integrácia inteligentného vyhľadávania obsahu na stránkach FRI portálu
2018 Ing. Štefan Toth, PhD. Branislav Palider Ochrana softvérových produktov
2018 doc. Ing. Ján Janech, PhD. Jakub Blunár Počítačová hra typu MMORPG
2018 Mgr. Iveta Jančigová, PhD. Jana Molnárová Pokročilé trasovanie buniek vo videozáznamoch biologických experimentov
2018 Ing. Štefan Toth, PhD. Michal Mäsiar Systém na vzdialené ovládanie termostatických hlavíc
2018 Ing. Martin Lokaj / Ing. Patrik Hrkút, PhD. Roman Muška Systém pre správu športových tréningov
2018 Ing. Štefan Toth, PhD. Dominik Hýll Univerzálny systém pre správu a zobrazovanie informácií
2018 prof. Mgr. Ivan Cimrák, Dr. Jakub Podhorský Vývoj podporného systému na trasovanie objektov z videosekvencií
2019 doc. Ing. Michal Kvet, PhD. Martin Kumecký Spracovanie a zobrazenie senzorických dát v Nemocničnom informačnom systéme
2019 doc. Ing. Marek Kvet, PhD. Július Kuhajda Správa a manažment online fotenia pre lokálnu sieť
2019 Ing. Katarína Zábovská, PhD. Peter Čuj Implementácia zvolenej aplikácie s využitím Unity 3D
2019 Ing. Peter Tarábek, PhD. Marek Zaťko Zvyšovanie rozlíšenia obrázkov pomocou GAN
2019 doc. Ing. Ján Janech, PhD. Michal Hudek Počítačová hra typu RPG s prvkami umelej inteligencie
2019 Ing. Lukáš Falát, PhD. Miloš Foltán Aplikácia strojového učenia založená na učení posilňovaním pre vybraný problém
2019 Ing. Lucia Pančíková, PhD. Matej Kotora Predikčné modely s využitím prostriedkov spektrálnej analýzy vo vybranej oblasti
2019 Ing. Lukáš Falát, PhD. Jakub Šarina Tvorba umelej inteligencie založenej na učení odmenou a trestom
2019 Ing. Michal Ďuračík, PhD. Ľubomír Kosper Vývoj a refaktoring legacy webových aplikácií
2019 doc. Ing. Michal Zábovský, PhD. Matúš Mahút Analýza možností spracovania a vizualizácie SAP dát použitím platformy Google Cloud
2019 Ing. Vladimír Pšenák, PhD. / doc. Ing. Marek Kvet, PhD. Miroslava Pekarová Automatizácia elektronickej podpory používateľov IS pomocou analýzy dát získaných z interakcie používateľa s aplikáciou
2019 Ing. Ján Rabčan, PhD. Marek Bugaj Identifikácia a monitoring používateľskej aktivity grafického rozhrania v cloudovej aplikácií
2019 Ing, Jaroslav Bielčik / doc. Ing. Marek Kvet, PhD. Matej Ďurajka Informačný systém centralizujúci elektronické procesy spoločnosti z rôznych systémov s možnosťou vytvárania a riadenia procesov
2019 prof. Ing. Karol Matiaško, PhD. Matej Debnár Informačný systém na podporu komunikácie so zákazníkmi
2019 Ing. Ján Rabčan, PhD. Dominik Maťašovský Informačný systém navrhnutý pre sociálnu sieť BMBsocial – grafické spracovanie výstupov
2019 doc. Ing. Michal Kvet, PhD. Vladimír Paliesek Informačný systém parkoviska
2019 doc. Ing. Michal Kvet, PhD. Martina Durneková Informačný systém pre školy
2019 Ing. Jakub Remenec / Ing. Monika Václavková, PhD. Jakub Dibdiak Interakčné vzory komunikácie micro-services
2019 doc. Ing. Michal Zábovský, PhD. Lukáš Zátek Interaktívne aplikácie rozšírenej reality
2019 doc. Ing. Jozef Kostolný, PhD. Jakub Cachovan Interaktívny vzdelávací portál – modul testov
2019 doc. Ing. Ján Boháčik, PhD. Kristián Chudjak Internetová aplikácia pre data miningový algoritmus
2019 Ing. Monika Václavková, PhD. Martin Holúbek Mobilná aplikácia pre udržiavanie a kontrolu čistoty prostredia
2019 Ing. Rastislav Černy / Ing. Monika Václavková, PhD. Jakub Buček Modul pre generovanie a distribúciu reportov pre meranie efektivity výrobných zariadení softvérom PM Toolkit  (softvér spoločnosti INSEKO a.s. na real-time platforme D2000)
2019 Ing. Monika Václavková, PhD. Jana Kovalčíková Modul systému FRIMAN pre tvorbu diagramov aktivít.
2019 Ing. Peter Kubík / Ing. Ján Rabčan, PhD. Pavol Macek Nástroj pre analýzu pokrytia kódu Unit testami – Oddelenie vybavenia cestujúcich
2019 Ing. Michal Varga, PhD. Juraj Janik Podpora pre voliteľné využívanie dopravných módov v simulačnom nástroji pre modelovanie prevádzky logistických terminálov
2019 Ing. Ján Putala / doc. Ing. Marek Kvet, PhD. Marek Šidlo Podporný nástroj pre modelovanie topológie nasadenia komplexného navigačného systému v sklade
2019 prof. Ing. Karol Matiaško, PhD. Patrik Naď Skúšaci systém - manažment prác a účtov
2019 prof. Ing. Karol Matiaško, PhD. Dominik Ján Uhrín Skúšací systém - správa otázok, skúšok, zápočtov a ich opravy
2019 prof. Ing. Karol Matiaško, PhD. Samuel Škultéty Skúšací systém - správa testov a cvičení
2019 doc. Ing. Marek Kvet, PhD. Dominik Mrázik Softvérový nástroj pre nahrávacie štúdio
2019 doc. Ing. Marek Kvet, PhD. Matej Klago Softvérový nástroj pre tvorbu a úpravu multimediálneho obsahu
2019 Ing. Juraj Bobek / doc. Ing. Jozef Kostolný, PhD. Martin Graňák Softvérový nástroj projektového riadenia firmy
2019 doc. Ing. Michal Zábovský, PhD. Peter Turcer Strojové učenie v aplikáciách rozšírenej reality
2019 Ing. Ján Rabčan, PhD. Filip Boroš Systém na automatickú segmentáciu zákazníkov firmy
2019 doc. Ing. Miroslav Kvaššay, PhD. Katarína Čuboňová Systém na podporu rozhodovania pre menšiu firmu
2019 doc. Ing. Michal Kvet, PhD. Ivana Škorupová Turistický portál
2019 doc. Ing. Michal Kvet, PhD. Veronika Michalková Výkonnostné charakteristiky a obmedzenia databáz spracúvajúcich časové rady
2019 Ing. Ján Rabčan, PhD. Michal Kormaňák Vytvorenie webovej platformy pre podporu zdieľania predmetov rôznych kategórií
2019 Ing. Ján Rabčan, PhD. Michal Boďa Vývoj hier s využitím crossplatformových technológií
2019 doc. Mgr. Ondrej Šuch, PhD. Lukáš Kiška Aktivácie neurónov skupinami podnetov v konvolučných sietiach
2019 doc. Mgr. Ondrej Šuch, PhD. Ján Baláž Systém na crowdsourcing anotovania rečových dát
2019 Ing. Ľubomír Závacký / Ing. Marek Moravčík, PhD. Jozef Stankovič Záznam audio komunikácie pomocou normy EUROCAE ED137
2019 prof. Ing. Ľuboš Buzna, PhD. Tomáš Gajdošík Analýza a predikcia časových radov spotreby elektrickej energie
2019 prof. RNDr. Jaroslav Janáček, CSc. Peter Finta Evolučný algoritmus na riešenie lokačných úloh s neistými vstupnými parametrami
2019 doc. Ing. Norbert Adamko, PhD. Miloš Maxian Modelovanie inteligentného riadiaceho systému svetelnej signalizácie v rámci simulácie cestnej dopravy.
2019 Ing. Peter Tarábek, PhD. Michal Hrabovský Predikcia stratégie pre hru StarCraft
2019 Ing. Eduard Baraniak / Ing. Dobroslav Grygar Marek Maruna Softvérová podpora pre sociálnu sieť BMBsocial
2019 Ing. Tomáš Majer, PhD. Roman Pecho Systém na podporu tvorby turnusov vozidiel vo verejnej autobusovej doprave
2019 Ing. Peter Tarábek, PhD. Andrej Beliančín Využitie autoenkodéra v klasifikačných úlohách
2019 Ing. Vladimír Pšenák, PhD. / Ing. Juraj Dubovec, PhD. Matej Holubčík Modul spracovania a prezentácie údajov interného informačného systému
2019 Ing. Peter Zoričák / Ing. Patrik Hrkút, PhD. Jakub Čičmanec CRM systém pre spoločnosť Tetras, s.r.o.
2019 Ing. Marek Tavač, PhD. Mikuláš Zaymus Hľadanie optimálneho vlakového spojenia v železničnej sieti SR
2019 Ing. Patrik Hrkút, PhD. Ľubomír Kuboš Konverzia multi page web aplikácií na single page aplikácie
2019 Ing. Martin Macík, PhD. / Ing. Patrik Hrkút, PhD. Juraj Macák Mobilná aplikácia pre sieť lekárni BENU
2019 Ing. Martin Gubiš / Ing. Viliam Tavač, PhD. Marianna Majerčíková Nástroj na podporu organizácie práce
2019 Ing. Matej Meško, PhD. Stanislav Šustek Redizajn aplikácie pre riedenie projektov
2019 Mgr. Iveta Jančigová, PhD. Erik Cingel Univerzálny systém na automatickú kontrolu a testovanie riešení programátorských úloh
2019 Ing. Ondrej Sokol / Ing. Marek Tavač, PhD. Martin Dobiaš Zabezpečenie objektu a monitoring vodných tokov
2020 Ing. Oleg Krajčovič / Ing. Monika Václavková, PhD. Erik Kalina Elektronický schvaľovací systém pre vybrané podnikové obehy
2020 doc. Ing. Marek Kvet, PhD. Michal Madera Modul pre správu verzií a aktualizácií systému FRIMAN
2020 doc. Ing. Pavel Segeč, PhD. Peter Václavik ViRo-v3  - rezervácia a manažment fyzických zdrojov
2020 Ing. Lucia Pančíková, PhD. Jakub Lulek Strojové učenie pre porovnanie podobnosti objektov vozidla
2020 Ing. Katarína Zábovská, PhD. Katarína Papierniková Návrh a tvorba analytického rozhrania v prostredí ZSSK
2020 Ing. Katarína Zábovská, PhD. Martin Michálek Návrh a tvorba ETL a BI rozhrania v prostredí ZSSK
2020 prof. Ing. Ľudmila Jánošíková, PhD. Frederika Zajacová Pokročilé modely pre umiestnenie staníc záchrannej zdravotnej služby na rozsiahlom území
2020 Ing. Vladimír Pšenák, PhD. / Ing. Katarína Zábovská, PhD. Dominika Petríková Služba predikcie porúch IoT zariadení založená na strojovom učení
2020 doc. Ing. Michal Zábovský, PhD. Ján Urban Analýza neštruktúrovaných dát
2020 Ing. Ján Rabčan, PhD. Štefan Leitner Analýza spoľahlivosti zložitých nekoherentných systémov
2020 Ing. Jozef Benikovský, PhD. / Ing. Ján Rabčan, PhD. Peter Šeliga Aplikácia dataminingových algoritmov na údajoch z komponentov zabezpečovacích systémov
2020 Ing. Ján Rabčan, PhD. Juraj Pavlech Aplikácia klasifikačných algoritmov pri spracovaní medicínskych dát
2020 doc. Ing. Jozef Kostolný, PhD. Matej Janotka Aplikácia pre správu airsoftovej komunity
2020 Ing. Peter Kubík / doc. Ing. Miroslav Kvaššay, PhD. Martin Poluch Healthcheck 2.0
2020 doc. Ing. Ján Boháčik, PhD. Lukáš Mikula Inteligentná mobilná aplikácia na sledovanie nákladov
2020 Ing. Michal Varga, PhD. Erik Jankov Modelovanie činností personálu na rozdielnych úrovniach detailnosti v simulačných modeloch logistických terminálov
2020 doc. Ing. Jozef Kostolný, PhD. Pavol Fidek Modulárny informačný systém
2020 doc. Ing. Jozef Kostolný, PhD. Martina Sitárová Modulárny informačný systém - sprava dochádzky a agendy
2020 doc. Ing. Ján Boháčik, PhD. Andrej Demčišák Návrh riešenia pre tvorbu a spravovanie dotazníkov 
2020 Ing. Monika Václavková, PhD. Peter Bugala Rozšírenie a úprava podpornej webovej aplikácie pre sebahodnotenie študentov
2020 doc. Ing. Michal Kvet, PhD. Martin Forgáč Skúšací systém - správa a vyhodnotenie dát
2020 doc. Ing. Miroslav Kvaššay, PhD. Michal Mrena Softvérová knižnica na dynamickú tvorbu rozhodovacích diagramov
2020 doc. Ing. Jozef Kostolný, PhD. Vladimír Podhajecký Softvérové riešenie komunikácie pre online hry
2020 Ing. Tomáš Bruna / doc. Ing. Marek Kvet, PhD. Marek Víglaš Softvérový informačný systém pre spracovanie a vizualizáciu tokov cestujúcich verejnou autobusovou dopravou
2020 Ing. Pavol Štefanec, PhD. / doc. Ing. Jozef Kostolný, PhD. Marek Kromka Systém na detekciu obsadenosti parkoviska založený na analýze kamerového obrazu
2020 doc. Ing. Michal Kvet, PhD. Tomáš Grobarčík Vytvorenie analytického nástroja pre záchranné vozidlá
2020 doc. Ing. Pavel Segeč, PhD. Róbert Vašek Správa zdieľaných úložísk OpenStack Manila v kontajnerových orchestrátoroch
2020 prof. Ing. Ľuboš Buzna, PhD. Marek Teplý Predikcia cestovného času vozidiel záchrannej zdravotnej služby
2020 Ing. Peter Tarábek, PhD. Daniel Brezina Predikcia stratégie pre hru StarCraft II na základe neúplnej informácie
2020 Mgr. Peter Czimmermann, PhD. Michal Lichner Testovanie robustnosti dopravnej siete
2020 Mgr. Břetislav Šopík, PhD. / Ing. Peter Tarábek, PhD. Tomáš Strenáčik Využitie vysvetlenia rozhodovania klasifikátora Hierarchical Mutiple-Instance Learning (HMIL) na skúmanie rozdielov medzi príbuznými vzorkami
2020 Ing. Patrik Hrkút, PhD. Dávid Košta Antiplagiátorský systém pre zdrojové kódy
2020 Ing. Martin Luhový / Ing. Marek Tavač, PhD. Marek Pištek Automatizácia spracovania pokladničných bločkov
2020 Ing. Štefan Toth, PhD. Tomáš Gardošík Inteligentná kontrola pravopisu v slovenčine
2020 Ing. Patrik Hrkút, PhD. Pavol Chlebek Modul Inžinierske projekty pre web Portál FRI
2020 Mgr. Iveta Jančigová, PhD. Marek Mitaš Nástroj na vyhodnotenie kompatibility webových stránok podľa WCAG štandardov 
2020 Ing. Michal Ďuračík, PhD. Aurel Macák Strojopisná webová aplikácia pre stredné školy
g Zástupcovia študentov, ktorí zastupujú záujmy študentov študijného programu

Bc. Mikulík Daniel    Mail: daniell.mikulikk@gmail.com

h Študijný poradca študijného programu

Doc. Ing. Viliam Lendel, PhD., prodekan pre vzdelávanie – viliam.lendel@fri.uniza.sk, tel. 041/513 4053

Prístup k poradenstvu: konzultačné hodiny, informácie na webe, individuálne konzultácie a poradenstvo, online diskusné fórum – Na kus reči s prodekanom
Rozvrh konzultácií: pondelok od 14:00 h do 17:00 h

i Iný podporný personál študijného programu (napr. priradený študijný referent, kariérny poradca, administratíva, ubytovací referát a podobne)

Študijný referát

Koordinátorka pre prácu so študentmi so špecifickými potrebami

Fakultná referentka Erasmus+

Informačné centrum FRI

8. Priestorové, materiálne a technické zabezpečenie študijného programu a podpora
a Zoznam a charakteristika učební študijného programu a ich technického vybavenia s priradením k výstupom vzdelávania a predmetu (laboratóriá, projektové a umelecké štúdiá, ateliéry, dielne, tlmočnícke kabíny, kliniky, kňazské semináre, vedecké a technologické parky, technologické inkubátory, školské podniky, strediská praxe, cvičné školy, učebno-výcvikové zariadenia, športové haly, plavárne, športoviská)

Na úrovni univerzity definuje procesy, postupy a štruktúry Smernica 217 – Zdroje na podporu vzdelávacích, tvorivých a ďalších súvisiacich činností Žilinskej univerzite v Žiline (https://www.uniza.sk/images/pdf/kvalita/2021/smernica-UNIZA-c-217.pdf).

Univerzita disponuje týmito celouniverzitnými učebňami:

  • 13 veľkokapacitných prednáškových učební s počtom 100 – 300 miest pre študentov,
  • 17 stredno-kapacitných prednáškovo-seminárnych učební s počtom 50 – 100 miest pre študentov,
  • 12 seminárnych učební s kapacitou 25 – 44 miest pre študentov.

Na zabezpečenie výučby má fakulta  k dispozícii  päť celofakultných počítačových učební vybavených vždy 20 – 24 počítačmi na báze nových viacjadrových procesorov. Všetky počítače sú združené do siete s napojením na internet cez sieť 1 Gbit/s. Okrem káblovej siete je celá fakulta pokrytá bezdrôtovým signálom najnovšími prístupovými bodmi na báze kontrolérov. Výučba sa v učebniach uskutočňuje podľa rozvrhu od 7,00 do 20,00 hod.

Okrem fakultných učební sa na výučbu a výskum využívajú katedrové špecializované laboratóriá pripojené do lokálnych počítačových sietí s prístupom na internet. Tieto špecializované laboratóriá ponúkajú študentom prácu na viac ako 300 počítačoch a rôznej špecializovanej technike.

Všetky seminárne a prednáškové miestnosti sú vybavené učiteľským počítačom a dátovým projektorom. Fakultná sieť je zrekonštruovaná na prenosovú rýchlosť 1 Gbit/s, priestory fakulty sú pokryté signálom bezdrôtovej siete zaradenej do medzinárodného projektu „EDUROAM“.

Na fakulte sú nainštalované prenosné videokonferenčné systémy, jeden na detašovanom pracovisku (v Prievidzi) a dva v oboch budovách sídla fakulty (v Žiline), ktoré umožňujú realizovať prednášky a semináre bez nutnosti vycestovať. V laboratóriách RA012, RA013, RA201, RB207 sú nainštalované interaktívne tabule.

Okrem techniky v počítačových učebniach môžu študenti pre študijné účely využívať informačné panely (špeciálne vytvorené počítače) rozmiestnené na všetkých chodbách fakulty. Pri nich sa môžu študenti pripojiť so svojimi vlastnými počítačmi do lokálnej siete. Navyše, na celej fakulte môžu využívať pre pripojenie do internetu bezdrôtovú sieť.

Na využitie v pedagogickom procese slúži niekoľko špecializovaných serverov, napr.: e-learning servery a virtualizačné servery. Ďalšie servery zabezpečujú všetky potrebné služby spojené s využívaním internetu:

  • mail server zamestnanci,
  • mail server študenti,
  • viacero www serverov,
  • informix server (informačný systém fakulty),
  • DNS server,
  • DHCP server,
  • FTP server,
  • LDAP a RADIUS server.

Väčšina serverov pracuje ako virtuálne stroje. Všetky servery sú umiestnené v novo zrekonštruovaných klimatizovaných serverovniach. 

Všetky počítače v učebniach na fakulte sú štandardne vybavené SW balíkom FRI, ktorý obsahuje: OS Windows,  balík MS Office, Prehliadače Mozilla a Chrome, Java JDK, Androiid Studion, Arena, AnyLogic, AppInventor, eDane, ESPResSO, Enterprise Architect, GeoServer, Git, Flowgorithm, Greenfoot, IntelliJ Idea, Kros Omega, Matlab, Maxima, MashLab, MS Visual Studio, MYSql, Netbeans, nvidiacuda, SimVascular, Paraview, PHP Storm, Python, Qgis, R-project, Rstudio, SQL developer, Tortoise Git, UML.FRI, Visual prolog, WireShark, Xpress IVE. 

Okrem celouniverzitných prednáškových a seminárnych učební sú k dispozícii na Fakulte riadenia a informatiky nasledujúce priestory na výučbu (štandardne sú všetky miestnosti vybavené projektorom a wifi pripojením). 3D vizualizácia priestorov fakulty je dostupná na https://www.fri.uniza.sk/fri_panorama/index.html

Označenie učebne Vybavenie učebne Predmety
RA012 Laboratórium internetových a intranetových aplikácii 21 počítačov, projektor, SW vybavenie - štandardný balík SW FRI, interaktívna tabuľa pokročilé databázové systémy, pokročilé objektové technológie
RA013 Laboratórium databázových systémov 23 počítačov, projektor, SW vybavenie - štandardný balík SW FRI komunikačné technológie, pokročilé databázové systémy, pokročilé objektové technológie
RA101 Zasadacia miestnosť dekana (dočasné počítačové laboratórium - pandémia COVID-19) 21 prenosných počítačov so štandardným SW balíkom FRI, reproduktory, 2 projektory algoritmy a údajové štruktúry 2, umelá inteligencia
RA201 Laboratórium softvérových technológií (KI) 21 počítačov, projektor, SW vybavenie - štandardný balík SW FRI databázové jazyky
RA222 Laboratórium multimediálne (KMMOA) 21 počítačov, projektor, SW vybavenie - štandardný balík SW FRI optimalizácia sietí
RA301 Laboratórium vývoja unixových aplikácií (KMMOA) 21 počítačov, projektor, SW vybavenie - štandardný balík SW FRI, Ďalšie SW vybavenie: OS Debian GNU/Linux kryptografia a bezpečnosť, teória informácie
RA320 seminárna miestnosť Počítač so štandardným SW balíkom FRI, reproduktory, projektor behaviorálna ekonómia
RB001 Laboratórium manažérskych aplikácií  (KMnT) 15 počítačov, projektor, SW vybavenie - štandardný balík SW FRI optimalizácia sietí, pokročilé databázové systémy
RB002 Laboratórium programovania a aplikácií 24 počítačov, projektor, SW vybavenie - štandardný balík SW FRI pokročilé databázové systémy
RB003 Laboratórium komunikačných sietí  (KIS) 21 počítačov, projektor, SW vybavenie - štandardný balík SW FRI architektúry informačných systémov, komunikačné technológie
RB052 Počítačové laboratórium FRI 21 počítačov, projektor, SW vybavenie - štandardný balík SW FRI databázy a získavanie znalostí, komunikačné technológie
RB053 Počítačové laboratórium FRI 21 počítačov, projektor, SW vybavenie - štandardný balík SW FRI komunikačné technológie
RB054 Počítačové laboratórium FRI 21 počítačov, projektor, SW vybavenie - štandardný balík SW FRI algoritmy a údajové štruktúry 2, diskrétna simulácia, geografické informačné systémy
RB206 Seminárna miestnosť Počítač so štandardným SW balíkom FRI, reproduktory, projektor financie
RB302 Laboratórium e – aplikácií  (KIS)  21 počítačov, projektor, SW vybavenie - štandardný balík SW FRI komunikačné technológie
RC006 Seminárna miestnosť Počítač so štandardným SW balíkom FRI, reproduktory, projektor manažment 1
RC009 Prednášková a seminárna miestnosť Počítač so štandardným SW balíkom FRI, reproduktory, projektor, 5 veľkoplošných obrazoviek, SW a HW vybavenie pre prenos videa z tejto miestnosti do iných miestností architektúry informačných systémov, databázové jazyky, diskrétna simulácia

Zdroje financovania

Fakulta riadenia a informatiky UNIZA používa nasledujúce spôsoby financovania priestorových, materiálnych, technických a informačných zdrojov:

  • rozpočet fakulty,
  • finančné prostriedky z projektov a grantových výziev (európske štrukturálne fondy, výzvy firiem, organizácií...),
  • sponzoring od partnerských firiem.

Rozpočet fakulty

Ide o klasický zdroj financovania. Vzhľadom sa súčasnú situáciu a zameranie fakulty na oblasť IT sú však tieto prostriedky v čo možno najväčšej miere využívané na pokrytie mzdových nákladov s cieľom udržania si kvalitných vyučujúcich a zamedziť ich odchodu do IT sféry ponúkajúcej omnoho vyššie finančné ohodnotenie. V rámci financovania rekonštrukcií priestorov, učební, laboratórií fakulta spolupracuje a koordinuje postup so Žilinskou univerzitou, pričom obvyklým spôsobom financovania je rozdelenie spolufinancovania nasledujúcim spôsobom: 50 % UNIZA a 50 % FRI UNIZA.

Finančné prostriedky z projektov a grantových výziev

Fakulta riadenia a informatiky UNIZA sa aktívne zapája do viacerých projektov s cieľom zabezpečiť financovanie potrebných priestorových, materiálnych, technických a informačných zdrojov. Tu svoj postup taktiež koordinuje na úrovni kolégia rektora a následne s prorektorom pre rozvoj. V súčasnosti sa fakulta snaží získať týmto spôsobom finančné krytie pre rekonštrukciu auly, ktorá je v súčasnosti zatvorená a ktorá by výrazne zvýšila komfort výučby nielen študentom (na fakulte v súčasnosti študuje 1600 študentov), ale aj vyučujúcim, ktorí vzhľadom na vysoký počet študentov (550 na jednom predmete) musia v súčasnosti vykonávať rovnaké prednášky až trikrát alebo hľadať spôsob pre živý online prenos do iných miestností, čo je ale náročné na zosúladenie rozvrhov a nájdenie vhodných učební vybavených adekvátnom IKT technikou.

Grantové výzvy vypísané firmami aktívne využívajú aj garanti jednotlivých predmetov. Snažia sa tak získať finančné prostriedky na zakúpenie najmä technického vybavenia. Ako príklad môžeme uviesť zapojenie sa do výziev spoločnosti Tatrabanka na zakúpenie 3D tlačiarní pre vzdelávacie účely v oblasti biomedicínskej informatiky:

https://www.fri.uniza.sk/aktuality/3d-tlac-vo-vyucbe-biomedicinskej-informatiky

Sponzoring od partnerských firiem

Fakulta riadenia a informatiky UNIZA má vybudované dlhoročné úspešné partnerstvá s IT firmami, ktoré umožňujú oslovenie firiem pre potreby zafinancovania priestorových úprav či zakúpenia vhodného materiálneho vybavenie. Nižšie uvádzame príklady niektorých zrealizovaných projektov na FRI UNIZA vďaka finančnej podpory partnerských firiem:

Nadácia INPROP – Skvalitnenie online výučby na FRI UNIZA

Vďaka Nadácii INPROP Fakulta riadenia a informatiky UNIZA vybavila seminárne učebne a počítačové laboratória modernou informačno-komunikačnou technológiou na podporu online a hybridnej výučby. Interaktívne dataprojektory, tablety, webkamery, konferenčné mikrofóny a rôzne iné príslušenstvo prispeli k skvalitneniu výučby najmä počas pandémie.

https://www.fri.uniza.sk/aktuality/podakovanie-nadacii-inprop-za-financnu-podporu-pre-skvalitnenie-online-vyucby-na-fri-uniza

GlobalLogic Slovakia – Rekonštrukcia vstupnej haly FRI UNIZA

Výsledkom spolupráce bola vizuálne veľmi atraktívna modernizácia vstupnej haly fakulty. Celkový redizajn bol navrhnutý s pomocou študentov, ktorí najlepšie poznajú svoje potreby a ich uskutočnením aj v tomto spoločnom projekte získali moderný priestor s komfortnou oddychovou zónou. Vo vstupnej hale pribudla stena s popisovateľnou magnetickou fóliou, na ktorú môžu študenti písať oznamy o fakultných podujatiach, webinároch, prednáškach z praxe, ale aj blahoželania k meninám či vtipné výroky a citáty. Pohodlné sedenie vytvára predpoklad nového a moderného miesta pre oddych či prácu študentov mimo vyučovacích blokov. Priestor vhodne dopĺňa veľká obrazovka, na ktorej sa objavia videá a fotografie z obľúbených fakultných podujatí, dôležité oznamy či prednášky odborníkov z IT praxe.

https://www.fri.uniza.sk/aktuality/fri-uniza-zrekonstruovala-vdaka-partnerovi-z-praxe-svoju-vstupnu-halu

Accenture - Vybudovanie FRI altánku vo vonkajšej oddychovej zóne

V spolupráci so spoločnosťou Accenture bol vo vonkajšej oddychovej zóne vybudovaný FRI altánok, ktorý je v hojnom počte využívaný nielen študentmi, ale aj zamestnancami fakulty.

https://www.fri.uniza.sk/aktuality/frickovica-otvorenie-semestra-fri-altanku-a-skupinova-fotka

Viaceré IT firmy – Rekonštrukcia Informačného centra – tichá oddychová zóna na FRI UNIZA

Vďaka finančnej podpory viacerých IT firiem bolo vynovené informačné centrum, ktoré predstavuje tichú oddychovú zónu na FRI UNIZA, kde môžu študenti počas voľných blokov pracovať na svojich projektoch, seminárnych prácach, realizovať spoločné učenie sa na skúšku a pod.

https://www.fri.uniza.sk/aktuality/vynovene-informacne-centrum

Autocont a ďalšie IT firmy – Vybavenie nových učební výpočtovou technikou a popisovateľnými stenami

Spoločnosť Autocont darovala výpočtovú techniku do nových učební RB052 a RB053. Do nových učební RA319 a RA320 boli nainštalované magnetické popisovateľné steny, ktoré si ihneď obľúbili nielen študenti, ale aj vyučujúci matematických a jazykových predmetov.

https://www.fri.uniza.sk/aktuality/nove-ucebne-na-fri-ra319-ra320-rb052-rb053

Brain:IT – Hardvérová výbava na projektovú výučbu v oblasti informačných a sieťových technológií

Katedra informačných sietí FRI UNIZA vďaka partnerovi – spoločnosti Brain:IT získala ďalšiu novú hardvérovú výbavu, ktorá podporí najmä projektovú výučbu v oblasti informačných a sieťových technológií.

https://www.fri.uniza.sk/aktuality/nova-hardverova-vybava-od-partnerskej-spolocnosti-brain-it-pre-kis-fri-uniza

Siemens Mobility – Hardvérová výbava na výučbu bezdrôtových technológií

Katedra informačných sietí FRI UNIZA vďaka partnerovi Siemens Mobility a jeho Inžinierskeho centra Siemens Mobility v Žiline získala novú hardvérovú výbavu, ktorá podporí vyučovanie  bezdrôtových technológii na FRI ako aj praktické experimenty pri riešení záverečných prác

https://www.fri.uniza.sk/aktuality/nova-hardverova-vybava-pre-kis-fri-od-inzinierskeho-centra-siemens-mobility-v-ziline

NIX.CZ – darovanie switchov Nexus 7010

Najväčší neutrálny peeringový uzol v Českej republike, NIX.CZ, ktorý tiež prevádzkuje slovenský peeringový uzol NIX.SK, nadviazal spoluprácu s Fakultou riadenia a informatiky Žilinskej univerzity v Žiline. Prvým krokom užšej spolupráce oboch inštitúcií bolo odovzdanie nevyužitých switchov Nexus 7010. Tieto zariadenia venovali zástupcovia NIX.CZ žilinským pedagógom pre potreby praktickej výučby.

https://www.fri.uniza.sk/aktuality/zdruzenie-nix-cz-nadviazalo-spolupracu-so-zilinskou-univerzitou

Lidl – darovanie wifi zariadení, switchov a serverov

https://www.kis.fri.uniza.sk/dar-od-spolocnosti-lidl-slovenska-republia-v-o-s/

Aktuálne prebiehajú rokovania so spoločnosťou GlobalLogic o finančnej podpore v súčasnosti prebiehajúcej rekonštrukcie dvoch počítačových laboratórií RA012 a RA013.

b Charakteristika informačného zabezpečenia študijného programu (prístup k študijnej literatúre podľa informačných listov predmetov), prístup k informačným databázam a ďalším informačným zdrojom, informačným technológiám a podobne

Na úrovni univerzity definuje procesy, postupy a štruktúry Smernica 217 – Zdroje na podporu vzdelávacích, tvorivých a ďalších súvisiacich činností Žilinskej univerzite v Žiline (https://www.uniza.sk/images/pdf/kvalita/2021/smernica-UNIZA-c-217.pdf).

Základným informačným systémom pre proces vzdelávania a výučby na UNIZA je akademický informačný a vzdelávací systém (AIVS). AIVS je pre študentov dostupný z univerzitnej domény aj z internetu. Pokrýva detašované pracoviská univerzity. Univerzitná WiFi sieť podporuje EDUROAM.

V súčasnosti AIVS svojimi službami pokrýva celý životný cyklus študenta univerzity od podania prihlášky až po záverečnú skúšku a činnosti, ktoré súvisia s ukončením štúdia na univerzite. AIVS podporuje vedenie študijnej agendy na fakultách a ďalších súčastiach univerzity, a to vo všetkých stupňoch, formách a druhoch vysokoškolského vzdelávania, ako aj rozhodovanie na úrovni vedenia fakúlt. Slúži na evidenciu uchádzačov o štúdium, študentov a absolventov, na sledovanie študijných výsledkov, na podporu kreditového systému štúdia v zmysle § 62 zákona 131/2002 Z. z., na podporu tvorby rozvrhu, na evidenciu pedagogického zaťaženia učiteľov a pracovísk, poskytovania sociálnych dávok, štipendií a ubytovania. Podporuje generovanie informačných balíkov ECTS (§ 20 ods. 1 písm. e), činnosti súvisiace s ukončením štúdia (vysvedčenia, diplomy), ako aj spracovanie dodatkov k diplomom (§ 68 ods. 1 písm. c).

E-vzdelávanie (e-learning) – https://vzdelavanie.uniza.sk

Na univerzite je e-vzdelávanie využívané od akademického roku 2004/2005 a v súčasnosti je postavené na báze LMS Moodle. Organizácia kurzov je založená na riadenom štúdiu s podporou informačných a komunikačných technológií v tesnom prepojení s akademickým vzdelávacím a informačným systémom.

AIVS je integrovaný s ďalšími informačnými systémami, ktoré sú súčasťou univerzitného intranetu, ako sú: univerzitná knižnica (evidencia záverečných prác, overovanie záverečných prác vzhľadom na pôvodnosť), ubytovanie (poradovník, ubytovanie, evidencia platieb...), emitovanie preukazu študenta a správa študentských preukazov, prístupový systém, správa používateľov, dochádzkový systém. AIVS je prepojený so systémom univerzitných e-mailových adries študentov a s aplikáciami pre digitálny certifikát a elektronický podpis vo vybraných službách AIVS – prihlasovanie do systému, podpisovanie dokladov (napr. skúšobné správy, záverečné práce atď.).

Univerzitná knižnica Žilinskej univerzity v Žiline

Univerzitná knižnica Žilinskej univerzity (UK UNIZA) zabezpečuje komplexné knižnično-informačné činnosti univerzity, jej jednotlivých odborov a študijných predmetov, a to formou získania, odborného spracovania a sprístupňovania odborných monografií, učebníc, skrípt, noriem, vestníkov, legislatívnych dokumentov, periodickej literatúry, štatistických prehľadov a ročeniek, jazykových a odborných slovníkov, encyklopédií, elektronických nosičov informácií, elektronických informačných zdrojov, elektronických kníh.

  • Informácie o nadobudnutej študijnej a ostatnej odbornej literatúre sprístupňuje knižnica cez elektronický online katalóg.
  • Všetky poskytované služby zabezpečuje automatizovane, vrátane výpožičnej činnosti, medziknižničnej a medzinárodnej medziknižničnej výpožičnej služby, rešeršnej činnosti, adresného sprístupňovania informácií, poskytovania služieb typu DDS (Document Delivery Service) a poskytuje tiež elektronické referenčné služby.
  • K 31. 12. 2020 dosiahla UK UNIZA spolu s čiastkovými knižnicami 214566 knižničných dokumentov, odoberala 246 titulov/325 exemplárov periodík, z toho 124 titulov zahraničných. Ročný prírastok za rok 2017 bol 2922 knižničných dokumentov. 

Prístupy do vedeckých a iných databáz

Na UNIZA je zabezpečený prístup do knižničných a vedeckých databáz - http://ukzu.uniza.sk/katalogy/,, http://ukzu.uniza.sk/externe-databazy/http://ukzu.uniza.sk/open-access/, ktoré môžu študenti využívať ako informačné zdroje pre štúdium a spracovanie záverečných prác.

FRI IS záverečných prác - https://isdiplomky.fri.uniza.sk/is_diplomky

Fakultný informačný systém pre záverečné práce zabezpečuje celý proces od samotného vypísania témy záverečnej práce až po záverečné rozdelenie študentov do skúšobných komisií.

Knižnica Fakulty riadenia a informatiky

  • V Informačnom centre fakulty je zriadená čiastková fakultná knižnica so študovňou. Knižnica k 31. 12. 2020 obsahuje 1013 knižničných dokumentov. Okrem kníh a periodík sa v knižnici nachádzajú záverečné a kvalifikačné práce fakulty, informačný materiál fakulty a univerzity atď.
  • Na správu čiastkovej knižnice sa využíva knižnično-informačný systém DAWINCI, ktorý umožňuje evidenciu čitateľov, výpožičiek, návrhy na vyraďovanie knižničných jednotiek z fondu čiastkovej knižnice a generovanie štatistík.
  • Pre študentov a zamestnancov je k dispozícii študovňa s 32 študijnými miestami. Plocha knižnice so študovňou je 75 m2, pričom celý tento priestor je k dispozícii práve pre používateľov čiastkovej fakultnej knižnice. V knižnici sa nachádzajú 4 počítačové stanice pre používateľov s pripojením na internet a 1 počítač má prístup do systému epi (elektronické ekonomické a právne informácie).

Prístup k licenciám, softvérom a serverom

V rámci univerzity majú študenti zriadený el. účet umožňujúci každému študentovi využívať komunikačné služby univerzity a fakúlt. Účet umožňuje využívať všetky internetové služby univerzity a fakulty, napríklad:

  • email službu, WiFi sieť Eduroam, VPN službu pre prístup k chráneným zdrojom (napr. online databázy),
  • prístup do systému vzdelávania, Evidenciu ZP, knižnice – OPAC,
  • kancelársky balík Microsoft Office Office 365, MS Azure, Matlab,
  • MS Teams službu,
  • možnosť využivať viaceré sieťové služby a?softvér (VPN, VoIP, WIFI, Matlab, úschovňa, TV a iné),
  • zoznam na https://nic.uniza.sk/zuwiki/.

V rámci fakulty majú študenti možnosť prístupu k nasledovným licenciám a serverom:

  • poskytnutie mailového účtu v tvare login@stud.uniza.sk spolu s diskovým priestorom o veľkosti 245 MB,
  • pripojenie do internetu cez kábel na miestach na to určených - prízemie budovy RB, pri informačných paneloch na všetkých poschodiach, v Informačnom centre FRI,
  • pripojenie do internetu cez bezdrôtovú sieť  vo všetkých priestoroch fakulty a  tiež na všetkých univerzitách po celom svete zapojených do projektu "eduroam",
  • zaradenie do licenčného programu Microsoft Azure DevTools For Teaching (predtým Microsoft Imagine, predtým DreamSpark  ešte predtým predtým  MSDN AA), kde si študenti FRI bezplatne môžu sťahovať a inštalovať softvér Microsoft a to operačné systémy, vývojové prostredie a aplikácie . Systém je od roku 2020 pod celouniverzitnou správou.
  • Práca s databázovým serverom Postgres9 a Oracle.
  • Od roku 2018 na základe memoranda o spolupráci s IBM je možné využívať aj zdroje tzv.  IBM Academic Initiative. Sprístupňuje pedagógom a študentom rozšírene skúšobné verzie IBM riešení. Umožňuje po celom svete prinášať na školy možnosť legálne využívať široké spektrum riešení v oblasti analytiky, business inteligence, cloudových riešení a mnohých ďalších. Pedagógovia majú dostupne vzdelávacie zdroje, ktoré im môžu pomôcť pri inovácii študijných programov. Pedagógovia, učitelia na akreditovaných inštitúciách môžu neobmedzene využívať zdroje v rámci IBM Academic Initiative, https://developer.ibm.com/academic.
c Charakteristika a rozsah dištančného vzdelávania uplatňovaná v študijnom programe s priradením k predmetom. Prístupy, manuály e-learningových portálov. Postupy pri prechode z prezenčného na dištančné vzdelávanie

Na úrovni univerzity definuje procesy a postupy pre dištančné vzdelávanie Smernica č. 209 - Študijný poriadok pre 1. a 2. stupeň vysokoškolského štúdia na Žilinskej univerzite v Žiline (https://www.uniza.sk/images/pdf/uradna-tabula/smernice-predpisy/2021/02092021_S-209-2021-Studijny-poriadok-pre-1-a-2-stupen-VS.pdf) a zdroje pre zabezpečenie dištančného vzdelávania Smernica č. 217 Zdroje na podporu vzdelávacích, tvorivých a ďalších súvisiacich činností Žilinskej univerzity v Žiline (https://www.uniza.sk/images/pdf/kvalita/2021/smernica-UNIZA-c-217.pdf).

Študijný program sa vyučuje len v prezenčnej forme. Pri prezenčnej forme je uprednostňované vkladanie e-materiálov na server systému AIVS pre príslušný predmet, prípadne do zdieľaných adresárov v predmetových tímoch v prostredí Microsoft Teams.

V prípade mimoriadnej situácie (napr. COVID-19), ak je nutná realizácia dištančnej formy výučby, je vhodným riešením používanie platforiem Microsoft Teams a Cisco Webex, kde sú realizované triedy pre každý predmet a takýmto spôsobom je realizovaná aj dištančná výučba v online forme.

Prednášky sú po prechode na dištančné vzdelávanie realizované online prenosom s možnosťou nahrať prednášku a jej záznam uchovávať minimálne dva týždne. Realizácia cvičení, ktoré sú pri prezenčnej výučbe prevažne praktické, si nutne vyžaduje zmenu spôsobu ich realizácie. A to:

  1. seminárne cvičenia teoretické - podobne ako prednášky – prostredníctvom vybranej online platformy, avšak s okamžitým zapojením študentov a ich aktívnym prístupom;
  2. laboratórne cvičenia s využitím softvérových prostriedkov - študenti využívajú open source, prípadne existujúce licencie pre UNIZA a majú možnosť programovať úlohy samostatne v domácom prostredí;
  3. laboratórne cvičenia experimentálne - experimenty realizujú cez živé prenosy a študenti vypracovávajú elaboráty, prípadne sa niektoré experimenty nahrádzajú simuláciami;
  4. laboratórne cvičenia praktické - ide o kombináciu od využívania simulácií, živých experimentov a vzdialených meraní, až po riešenie projektov.

K postupom a procesom počas dištančnej výučby a pri prechode na dištančnú výučbu bolo vydané metodické usmernenie č. 2/2021 - METODICKÉ USMERNENIE K HODNOTENIU ŠTUDIJNÝCH VÝSLEDKOV A UZATVÁRANIU ROKU ŠTÚDIA POČAS DIŠTANČNEJ FORMY ŠTÚDIA (https://www.fri.uniza.sk/uploads/files/1626088617-metodicke-usmernenie-2-2021-hodnotenie-studijnych-vysledkov-uzatvaranie-roku-studia-final.pdf). Informácie sú priebežne zverejňované na webstránke www.fri.uniza.sk a na stránke www.uniza.sk, kde sa nachádzajú aktuálne informácie (https://www.uniza.sk/index.php/koronavirus-covid-19)

V roku 2020 bola pripravená a naplánovaná aj koncepia webinárov Na kus reči s prodekanom pre vzdelávanie (seminár 1seminár 2, seminár 3seminár 4), ktoré by pomohli študentom zorientovať sa v danej problematike v čase, kedy je potrebné uskutočniť napríklad výber povinne voliteľných a výberových predmetov, výber projektu inžinierskeho štúdia, vydokladovať prax a podobne. Webináre sú realizované online prostredníctvom platformy Microsoft Teams v tíme združujúcom všetkých študentov bakalárskeho a inžinierskeho štúdia. Prvé dva spomínané webináre sa uskutočnili začiatkom roka 2021 a mali pozitívnu spätnú väzbu od študentov. Webináre sú nahrávané a plne k dispozícii študentom, ktorí majú v čase konania webinára výučbu.

d Partneri predkladateľa pri zabezpečovaní vzdelávacích činností študijného programu a charakteristika ich participácie
Spoločnosť Kontakt Forma spolupráce
Accenture Technology Solutions-Slovakia, s.r.o. Peter Škodný - konateľ Zmluva o spolupráci, odborné semináre
ARTIN Solutions, s.r.o.   Pozvaná prednáška z praxe
AutoCont SK a.s.   Vybavenie laboratórií RB52, RB53
DXC Technology Slovakia s.r.o.   Spolupráca v aplikovanom výskume
GlobalLogic s.r.o., Košice Ing Vladimír Jacko - splnomocnený Rámcová zmluva o spolupráci, vedenie projektovej výučby
GLOBESY s.r.o., Žilina Ing. Martin Valúch - konateľ Zmluva o partnerstve
IBM Slovensko, spol. s.r.o., Bratislava Ing. Robert Kováč - konateľ Memorandum o porozumení, poskytnuté SW balíky pre študentov
IPESOFT, s.r.o. Ing. Kunsch Miroslav Memorandum o spolupráci , člen štátnicových komisií
IT Asociácia Slovensko (ITAS) Ing. Mário Lelovský Memorandum o spolupráci na projekte Schéma mobility ukrajinských študentov IT
Európska migračná agentúra (EMA) Mgr. Marián Vlasatý Memorandum o spolupráci na projekte Schéma mobility ukrajinských študentov IT
KROS a.s. Ing. Matiščík Alexander Memorandum o spolupráci , člen štátnicových komisií
Neuromorphic Europe o.z., Bratislava Lukáš Hatala - president and CEO Memorandum of Understanding Cooperation agreement in the field of innovations between FRI UNIZA and Neuromorphic Europe o.z.
Priemyselný inovačný klaster (IIC) záujmové združenie právnických osôb Bratislva Ing. Martina Le Gall Maláková - prezidentka Zmluva o partnerstve v oblasti výskumu a vývoja-Smart Industry, Smart Mobility, Smart Cities
Scheidt Bachmann Žilina Ing. Krúpa Ján člen štátnicových komisií
Tachyum s.r.o., Bratislava Dr. Radoslav Danilák -CEO Memorandum of Understanding
TransData s.r.o.   Vybraté prednášky a cvičenia, člen štátnicových komisií
e Charakteristika možností sociálneho, športového, kultúrneho, duchovného a spoločenského vyžitia

Na úrovni univerzity možnosti sociálneho, športového, kultúrneho, duchovného a spoločenského vyžitia popisuje smernica č.217 – najmä články 17, 18 a 19. (https://www.uniza.sk/images/pdf/kvalita/2021/smernica-UNIZA-c-217.pdf

Sociálne zabezpečenie

Sociálne a ekonomické podmienky života študentov sú dôležitou oblasťou, ktorá priamo vplýva na dosiahnutie cieľov vzdelávania. Sociálne zabezpečenie študentov je definované a realizované vo forme:

  1. poskytovaných štipendií,
  2. ubytovania,
  3. stravovania,
  4. možností dopravy.

Poskytovanie štipendií

Fakulta v zmysle § 95 zákona č. 131/2002 Z. z. o vysokých školách a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov poskytuje študentom tieto štipendiá:

  1. štipendium za vynikajúce plnenie študijných povinností,
  2. štipendium za dosiahnutie vynikajúceho výsledku v oblasti štúdia, výskumu, vývoja, umeleckej a športovej činnosti,
  3. štipendium ako jednorazová alebo pravidelná sociálna podpora, ako ocenenie za aktivity súvisiace s plnením hlavnej činnosti a šírením dobrého mena fakulty.

Fond fakulty, z ktorého sa vyplácajú štipendia tvoria:

  1. školné podľa § 92 ods. 20 zákona
  2. z vlastných zdrojov

Ďalšia dokumentácia ako kritériá na priznanie štipendia a podmienky na jeho vyplatenie a výška štipendia je dostupná v SMERNICA č. P_FRI_07 (https://www.fri.uniza.sk/uploads/files/1456237190-P-FRI-07-20151215-Stipendijny-poriadok.pdf)

Poskytovanie ubytovania

Ubytovacie zariadenia sú súčasťou UNIZA a slúžia na zabezpečenie ubytovacích služieb pre študentov a zamestnancov UNIZA ako aj iných osôb podľa stanovených podmienok, ktoré sú uvedené v dokumente „Smernica č. 163 - Ubytovací poriadok“. Pre študentov FRI je prioritne určené ubytovacie zariadenia Veľký Diel ŽU.

Stravovanie:

Stravu pre študentov zabezpečuje Menza ako stravovacie zariadenie UNIZA. Menza zabezpečuje stravovanie vo svojich siedmich strediskách. Stravu je možné odoberať použitím študentskej karty. Linky:

Možnosti dopravy

Využívanie verejnej aj individuálnej dopravy s ponukou parkovacích miest.

Podpora nových študentov

 Možnosť praxe na FRI

Fakulta na svojich sociálnych sieťach a webe fakulty zverejňuje študentom informácie o možnosti vykonávania praxe na FRI https://www.fri.uniza.sk/aktuality/fakultna-prax-na-rok-2021 

Športové vyžitie

Univrezita prevádzkuje vnútorné a vonkajšie športoviská prístupné všetkým študentom UNIZA. Zoznam na https://utv.uniza.sk/objekty/. Študenti sa môžu športovo realizovať v mnohých športoch (https://utv.uniza.sk/ponuka-sportov/). Študenti taktiež môžu využiť Univerzitné stredisko Zuberec (http://zuberec.uniza.sk/). UNIZA každoročne organizuje „Univerzitné športové dni “, kde sa prezentuje masívna podpora športu na UNIZA (https://shportal1.uniza.sk/unizadocs/Spravodajca/Spravodajca/2019/SpravodajcaZU_5_2019_web.pdf,

Športové aktivity študentov fakulty FRI organizačne zabezpečuje Ústav telesnej výchovy (UTV) UNIZA. Podrobné informácie o UTV na https://utv.uniza.sk/. Ponuka športov zahrŕňa https://utv.uniza.sk/ponuka-sportov/.

ÚTV pôsobí hlavne v týchto oblastiach:

  • zabezpečenie výučby predmetu TV vo všetkých jeho formách,
  • zabezpečenie športových aktivít pre študentov v mimovyučovacom období (skúškové obdobie, prázdniny),
  • organizovanie telovýchovných sústredení (zimných a letných telovýchovných sústredení),
  • organizovanie vysokoškolských súťaží,
  • zabezpečenie športového vyžitia zamestnancov UNIZA,
  • starostlivosť o športovo nadaných študentov a podpora ich účasti na domácich aj  medzinárodných športových súťažiach

Kultúrne a spoločenské vyžitie

Univerzita, ako aj fakulta spolu s organizáciou študentov FRI s názvom FRI Klub (https://friclub.fri.uniza.sk/) organizuje množstvo spoločenských aktivít umožňujúcich kultúrno-spoločenské vyžitie.

Na univerzitnej úrovni sú nimi podujatia ako Ples, Profesia days.

Fakulta každoročne organizuje veľké množstvo akcií pre študentov aj zamestnancov (Ples, Fričkovica, Girls Days, Beh Jeana de Mijon, Accenture Days, Erazmus Epxeriences, IT Trhovisko, a mnohé ďalšie)

FRI ponúka študentom informácie aj o individuálnych formách kultúrneho a spoločenského vyžitia v rámci svojich komunikačných kanálov (https://friclub.fri.uniza.sk/http://www.budfri.sk/, Facebook FRI, YouTube, či každoročne zverejňovaných výročných správ.

Vedenie FRI sa pravidelne stretáva s predstaviteľmi študentských organizácií, kde dochádza k výmene informácií, skúseností a požiadaviek na ďalší rozvoj uvedených aktivít.

Fakulta FRI poskytuje na svojej pôde priestor na oddych či relax  študentov vo forme viacerých vybudovaných oddychových zón - Chill zóna so sedačkami a stolmi s pripojením na internet, oddychová zóna v átriu vybavená kreslami a „tuli“ vakmi, vonkajšia oddychová zóna s možnosťou zapožičania športového náčinia (bedminton, stolný futbal) a altánok s možnosťou grilovania., vstupná oddychová hala pri vrátnici budovy FRI či informačné centrum IC FRI. Do miestnosti má prístup každý študent, ktorý ju môže využiť na oddych, ale aj na štúdium počas voľných hodín od 7:00 do 20:00 každý pracovný deň. FRI má vybudovanú aj vonkajšiu oddychovú zónu s FRI altánkom

Jazykové vzdelávanie a certifikácie

Študentom FRI je ponúkané množstvo jazykových kurzov s možnosťou medzinárodných certifikácii prostredníctvom Ústavu celoživotného vzdelávania https://ucv.uniza.sk/

Duchovné vyžitie

Pre tento účel je prioritne určené „Univerzitné pastoračné centrum pri Žilinskej univerzite“, ktorého poslaním je napomáhať ľudskej a kresťanskej formácii študentov. Poskytuje evanjelizačné víkendy a systematické katechézy, duchovné poradenstvo, študentské omše, klubovú činnosť, kultúrne akcie, večierky a priateľské posedenia, knižnicu, vzájomnú pomoc pri štúdiu, pomoc pri prekonávaní pocitu anonymity u prvákov, vytváranie zázemia medzi študentmi, ktoré pomôže v problémoch (osobných, študijných, duchovných), rozvoj kultúrnej a spoločenskej dimenzie osobnosti študentov, duchovnú podporu pre rozvoj odbornosti vo svojej profesii. Podrobnejšie informácie sú uvedené na stránke: https://upc.uniza.sk/

UNIZA a fakulta FRI v plnej miere rešpektuje slobodu náboženského vyznania.

f Možnosti a podmienky účasti študentov študijného programu na mobilitách a stážach (s uvedením kontaktov), pokyny na prihlasovanie, pravidlá uznávania tohto vzdelávania

Na úrovni univerzity definuje procesy, postupy a štruktúry Smernica 219 – Mobility študentov a zamestnancov Žilinskej univerzity v Žiline v zahraničí (https://www.uniza.sk/images/pdf/kvalita/2021/smernica-UNIZA-c-219.pdf)

Na úrovni fakulty sú detailné informácie a pravidlá pre účasť na mobilitách a stážach zverejnené na fakultných webových stránkach: 

Na uvedených stránkach sú popísané základné pravidlá, postupy pri prihlasovaní na mobilitu, výber predmetov pre študijný pobyt, tlačivá pre dohodu o mobilite alebo stáži a informácie o grantoch a vyplatení finančnej podpory.

Kontaktnými osobami pre mobility a stáže sú:

Fakultný koordinátor Erasmus+

Fakultná referentka Erasmus+

  • Ing. Jaroslava Benková - tel.: +421 41 513 4451, e-mail: Jaroslava.Benkova@uniza.sk
9. Požadované schopnosti a predpoklady uchádzača o štúdium študijného programu
a Požadované schopnosti a predpoklady potrebné na prijatie na štúdium

Na úrovni univerzity definuje procesy, postupy a štruktúry Smernica 206 (https://akreditacia.uniza.sk/doc/S_206_2021.pdf) – Zásady a pravidlá prijímacieho konania na štúdium na UNIZA. 

Na úrovni fakulty definujú procesy, postupy a štruktúry schválené Podmienky prijatia a Zásady a pravidlá FRI UNIZA

Vhodnosť požiadaviek na uchádzačov a spôsobu ich výberu na zabezpečenie toho, aby sa na štúdium dostali uchádzači s potrebnými schopnosťami a predpokladmi (§ 57 ods. 1 zákona) Počet prijímaných študentov sa určuje na základe:

  • personálnych a priestorových možností, ktoré je fakulta schopná v súlade so zákonom a s jej rozvojom efektívne poskytovať,
  • informácií o demografickom rozvoji, predpokladoch a potrebách spoločnosti, ktoré sa budú neustále aktualizovať na základe informácii zo Slovenského štatistického úradu a Ministerstva školstva SR.

Naplnenie určeného počtu študentov sa bude uskutočňovať na fakulte formou:

  • účasti na veľtrhoch vzdelávania v SR a v zahraničí,
  • organizovaním Dní otvorených dverí,
  • prezentáciou fakulty na web-stránkach,
  • prezentačných akcií organizovaných v spolupráci s úspešnými spoločnosťami, firmami a korporáciami,
  • spolupráce so študentskými organizáciami,
  • aktivít vyvíjaných v spolupráci so samosprávnymi a štátnymi orgánmi za účelom  rozvíjania záujmu mladej generácie o štúdium.

Prijímacie konanie sa riadi zásadami „Zásady a pravidlá prijímacieho konania na štúdium na FRI UNIZA pre 2. stupeň“ (https://www.fri.uniza.sk/uploads/files/1637579823-Zasady-a-pravidla-prijimacieho-konania-na-FRI-UNIZA-2-stupen-2022-2023-final.pdf), ktoré schvaľuje akademický senát fakulty. V týchto zásadách sa špecifikujú podrobnosti spôsobu prijímania z pohľadu príslušných študijných programov a taktiež kritériá na odpustenie prijímacej skúšky:

  • Do inžierského študijného programu sa budú prijímať absolventi bakalárskeho alebo inžinierskeho štúdia.
  • Prihláška sa podáva na konkrétny študijný program. Uchádzač o prijatie na viac študijných programov vyznačí ich preferenciu poradím na prihláške a zaplatí len jeden poplatok.
  • Uchádzači vyplnia elektronickú prihlášku alebo tlačivo Prihláška na vysokoškolské štúdium – 2. stupeň. Elektronickú prihlášku je možné vyplniť prostredníctvom webovej stránky UNIZA https://vzdelavanie.uniza.sk/prijimacky/index.php alebo prostredníctvom portálu VŠ https://prihlaskavs.sk/sk/.

Počet prijímaných v študijnom programe sa odhaduje na 80. Počty prijímaných súvisia s odhadom záujmu o jednotlivé študijné programy a budú každoročne upravované v súlade s kapacitnými možnosťami fakulty.

Podmienky Prijatia a forma prijímacieho konania na inžinierske štúdium (pre akademický rok 2022/2023):

  • Základnou podmienkou prijatia na študijný program druhého stupňa je získanie vysokoškolského vzdelania prvého stupňa (zákon č. 131/2002 Z. z. o vysokých školách v znení neskorších predpisov).
  • V prípade zahraničného uchádzača, resp. študenta, ktorý ukončil štúdium v zahraničí, predloží k prihláške na vysokoškolské štúdium najneskôr k zápisu na štúdium, rozhodnutie o uznaní dokladu o absolvovaní vysokoškolského vzdelania prvého stupňa príslušnou inštitúciou v SR, resp. požiada UNIZA a uznanie dokladu o vzdelaní.
  • Pre štúdium na fakulte je potrebné písomné a ústne ovládanie slovenčiny alebo češtiny.

Prijímacia skúška

Pri prijímacom konaní sa overuje schopnosti a znalosti s predpokladom úspešného ukončenia zvoleného študijného programu. Po uzávierke prihlášok posiela fakulta uchádzačovi pozvánku na prijímaciu skúšku, ktorá okrem informácií o priebehu prijímacej skúšky obsahuje aj číslo miestnosti, v ktorej bude skúšku absolvovať. Po registrácii absolvuje uchádzač test z predmetov predpísaných pre daný inžiniersky študijný program v stanovenom časovom limite.  Prijímacie konanie je konané písomnou formou alebo el. testom v systéme Moodle, kde uchádzači absolvujú test z predmetov požadovaných v podmienkach prijatia, alebo inak, pokiaľ to schváli senát fakulty. Výsledky sú zverejnené ešte v deň prijímacích skúšok na internetovej stránke http://vzdelavanie.uniza.sk/prijimacky/. Prístup ku svojím  výsledkom získa uchádzač po zadaní svojho priezviska a identifikačného kódu.

Predmetom prijímacej skúšky do 1.ročníka dvojročného inžinierskeho štúdia sú znalosti v rozsahu predmetov:

  • pravdepodobnosť a štatistika
  • algoritmy a údajové štruktúry 1

Tí uchádzači, ktorí úspešne absolvovali predpísané predmety počas bakalárskeho štúdia, môžu písomne požiadať dekana fakulty o odpustenie tejto podmienky. Písomná žiadosť je súčasťou prihlášky.

Ostatní absolventi bakalárskeho štúdia, ktorí nespĺňajú podmienky prijatia bez prijímacej skúšky, sú prijímaní podľa poradia na základe váženého študijného priemeru za bakalárske štúdium (v ktorom je započítaná aj klasifikácia z predmetov prijímacej skúšky) až do naplnenia kapacitných možností fakulty.

Na konverzné trojročné inžinierske študijné programy sú uchádzači prijímaní bez prijímacej skúšky na základe váženého študijného priemeru za bakalárske štúdium.

b Postupy prijímania na štúdium

Na úrovni univerzity definuje procesy, postupy a štruktúry Smernica 206 (https://akreditacia.uniza.sk/doc/S_206_2021.pdf) – Zásady a pravidlá prijímacieho konania na štúdium na UNIZA.

Na úrovni fakulty definujú procesy, postupy a štruktúry schválené Podmienky prijatia a Zásady a pravidlá FRI UNIZA

c Výsledky prijímacieho konania za posledné obdobie

Študijný program (konverzný) zataľ nemal uchádzačov. Všetci uchádzači sa doteraz hlásili na odpovedajúci nekonverzný študijný program.

10. Spätná väzba na kvalitu poskytovaného vzdelávania
a Postupy monitorovania a hodnotenia názorov študentov na kvalitu študijného programu

Na úrovni univerzity definuje procesy, postupy a štruktúry Smernica 223 – Monitorovanie a priebežné hodnotenie študijných programov.

Pri hodnotení kvality vzdelávacieho procesu je dôležitá spätná väzba najmä od študentov.

Zapojenie študentov do tohto procesu je realizované viacerými spôsobmi:

  • vyjadrovaním sa ku kvalite vzdelávania a učiteľov, resp. k ostatným záležitostiam štúdia na fakultách prostredníctvom anonymného hodnotenia,
  • vyjadrením svojich názorov, podnetov, prostredníctvom fakultnej Schránky nápadov, ktorá je umiestnená pred študijným oddelením,
  • podávaním sťažností,
  • formálnymi aj neformálnymi stretnutiami študentov s riadiacimi štruktúrami vzdelávacieho procesu od garantov študijných programov až po vedenie fakulty,
  • prostredníctvom študíjneho poradcu
  • zastúpením študentov v orgánoch akademickej samosprávy, a to v akademickom senáte fakulty, disciplinárnej komisii fakulty a účasťou na rokovaniach kolégia dekana,
  • podieľaním sa na príprave, prerokúvaní a schvaľovaní materiálov a vnútorných predpisov v oblasti vzdelávania a pri príprave a monitorovaní študijných programov formou zastúpenia študentov v Rade študijného programu,
  • vzájomným podporovaním sa študentov, predovšetkým formou doučovania organizovaného prostredníctvom FRI Club Academy.

Spätná väzba od študentov sa získava viacerými kanálmi, ako:

  • prostredníctvom evaluačných dotazníkov k predmetom prostredníctvom portálu https://vzdelavanie.uniza.sk,
  • pri príležitosti 30. výročia založenia Fakulty riadenia a informatiky UNIZA bol predstavený systém inovácie vzdelávania na FRI UNIZA. V rámci neho bola zavedená tzv. „inovačná karta predmetu“, ktorá obsahuje výsledky spätnej väzby od študentov a prijaté opatrenia/zlepšenia v rámci predmetu. Študenti tak majú možnosť priamo vidieť ako bola ich spätná väzba zapracovaná a sú motivovaní po skončení semestra poskytnúť následne spätnú väzbu na daný predmet. Inovačné karty predmetu sú zverejnené na LMS Moodle daného predmetu alebo v rámci tímu predmetu v platforme Microsoft Teams,
  • raz ročne vykonávaný dotazníkový prieskum spokojnosti s výučbou, prístupom k študijnej literatúre a podobne. Všetky dotazníky a ich vyhodnotenie sa nachádzajú u prodekana pre vzdelávanie. https://www.fri.uniza.sk/stranka/vysledky-prieskumov-kvality-na-fri,
  • študenti sú prizývaní na rokovania Vedeckej rady FRI, pokiaľ je na programe schvaľovanie akýchkoľvek skutočností, ktoré sa týkajú štúdia a študijných programov v súlade s „Rokovacím poriadkom Vedeckej rady FRI. Uvedené skutočnosti sú zaznamenané v „Zápisoch z Vedeckej rady FRI“ a sú umiestnené na dekanáte FRI,
  • prostredníctvom dotazníkov, ktoré absolventi odovzdávajú pri ukončení štúdia. Tieto dotazníky sú pravidelne vyhodnocované,
  • Individuálne dotazníkmi a dopytovaním vyučujúcich a garantov predmetov,
  • zástupcovia klubu študentov FRI club majú možnosť komunikácie s dekanom FRI,
  • každoročné ankety o naj prednášajúceho, cvičiaceho a predmet na FRI,
  • online komunikácia email skupiny či cez moderné nástroje ako MS Teams.
b Výsledky spätnej väzby študentov a súvisiace opatrenia na zvyšovania kvality študijného programu

Spätná väzba od študentov sa systémovo získava prostredníctvom evaluačných dotazníkov k predmetom prostredníctvom portálu https://vzdelavanie.uniza.sk. Pri príležitosti 30. výročia založenia Fakulty riadenia a informatiky UNIZA bol predstavený systém inovácie vzdelávania na FRI UNIZA. V rámci neho bola zavedená tzv. „inovačná karta predmetu“, ktorá obsahuje výsledky spätnej väzby od študentov a prijaté opatrenia/zlepšenia v rámci predmetu. Študenti tak majú možnosť priamo vidieť ako bola ich spätná väzba zapracovaná a sú motivovaní po skončení semestra poskytnúť následne spätnú väzbu na daný predmet. Inovačné karty predmetu sú zverejnené na LMS moodle daného predmetu alebo v rámci tímu predmetu v platforme Microsoft Teams.

Pri príležitosti 30. výročia založenia Fakulty riadenia a informatiky UNIZA, s úmyslom neustále napredovať a zlepšovať sa v oblasti vzdelávania, bolo spustené vôbec prvé online diskusné fórum s názvom „NA KUS REČI s prodekanom pre vzdelávanie“, ktoré sa uskutočnilo 14. januára 2021 na platforme Microsoft Teams. Fórum sa bude konať v pravidelných intervaloch. Na online stretnutí mohli študenti klásť otázky prodekanovi pre vzdelávanie priamo alebo anonymne prostredníctvom dotazníka. V roku 2020 bola pripravená a naplánovaná aj koncepia webinárov, ktoré by pomohli študentom zorientovať sa v danej problematike v čase, kedy je potrebné uskutočniť napríklad výber povinne voliteľných a výberových predmetov, výber projektu inžinierskeho štúdia, vydokladovať prax a podobne. Webináre sú realizované online prostredníctvom platformy Microsoft Teams v tíme združujúcom všetkých študentov bakalárskeho a inžinierskeho štúdia. Prvé dva spomínané webináre sa uskutočnili začiatkom roka 2021 a mali pozitívnu spätnú väzbu od študentov. Webináre sú nahrávané a plne k dispozícii študentom, ktorí majú v čase konania webinára výučbu.

 Výsledky prieskumov je možné nájsť na stránke: https://www.fri.uniza.sk/stranka/vysledky-prieskumov-kvality-na-fri

Získané výsledky :

  • sú preberané na úrovni zabezpečenia predmetu (porady garanta, prednášajúcich a cvičiacich)
  • sú vyhodnocované na pravidelných porádach katedry, za účasti garantov predmetov a vyučujúcich 
  • sú vyhodnocované na úrovní kolégií dekana

za účelom zlepšenia procesov, kvality vyučovania, personámeho a materiáleho zabezpečania vzdelávania. 

c Výsledky spätnej väzby absolventov a súvisiace opatrenia na zvyšovania kvality študijného programu

Na fakulte FRI sa plošne pre všetky št. progamy získava spätná väzba absolventov štúdia prostredníctvom dotazníkov, ktoré absolventi odovzdávajú pri ukončení štúdia. Tieto dotazníky sú pravidelne vyhodnocované. Výsledky prieskumov je možné nájsť na stránke: https://www.fri.uniza.sk/stranka/vysledky-prieskumov-kvality-na-fri.

Výsledky prieskumov sa zameriavaju:

  • na získanie názoru k obsahu ponúkaných predmetov štúdia,
  • na identifikáciu nových tém pre aktualizáciu obsahu ponúkaných predmetov,
  • na získanie názoru k obsahovému a materálnemu zabezpečenie vyučovania.

Získané výsledky :

  • sú preberané na úrovni pravidelne organizovaných „Porád katedier“ za účasti garantov predmetov a vyučujúcich,
  • sú preberané prostredníctvom organizovaných „Kolégií dekana“,
  • vedú k zlepšeniam ponúkaných procesov vo forme aktualizácie IL predmetov, doplneniu maeriálnych či študíjnych zdrojov (a iné).
11. Odkazy na ďalšie relevantné vnútorné predpisy a informácie týkajúce sa štúdia alebo študenta študijného programu
(napr. sprievodca štúdiom, ubytovacie poriadky, smernica o poplatkoch, usmernenia pre študentské pôžičky a podobne)
Názov predpisu / Link
Názov predpisu Link
S 106_2012 Štatút UNIZA v znení Dodatkov 1 až 5 https://www.uniza.sk/images/pdf/uradna-tabula/17012019_S-106-2012-Statut-UNIZA-v-zneni-Dodatkov1-az-5.pdf
S 110_2013 Študijný poriadok pre 3. stupeň VŠ štúdia na UNIZA v zn. Dodatkov 1 až 3 https://www.uniza.sk/images/pdf/uradna-tabula/smernice-predpisy/10122020_S-110-2013-Studijny-poriadok-PhD-v-zneni-D1-a-D3.pdf
S 132_2015 o slobodnom prístupe k informáciám http://uniza.sk/document/Zasady_SI_ZU_VI-2015.pdf
S 149_2016 Organizačný poriadok v znení Dodatkov č. 1 až 17 https://www.uniza.sk/images/pdf/uradna-tabula/smernice-predpisy/2021/02092021_S-149-2016-Organizacny-poriadok-UNIZA-D1-az-D16-07062021.pdf
S 152_2017 Zásady edičnej činnosti UNIZA v znení Dodatku č. 1 SM152-zasady-edicnej-cinnosti-31032020.pdf (uniza.sk)
S 159_2017 Pracovný poriadok https://www.uniza.sk/images/pdf/uradna-tabula/smernice-predpisy/S-159_2017-Pracovn-poriadok_03112017.pdf
S 163_2018 Ubytovací poriadok ubytovacích zariadení UNIZA https://www.uniza.sk/images/pdf/ubytovanie/27082018_Ubytovaci-poriadok-od-01092018.pdf
S 167_2018 Rokovací poriadok disciplinár. komisií UNIZA v znení Dodat_č_1 https://www.uniza.sk/images/pdf/uradna-tabula/smernice-predpisy/2021/09072021_S-167-2018-Rokovaci-poriadok-disciplinarnych-komisii-UNIZA.pdf
S 180_2019 Grantový systém Žilinskej univerzity v Žiline v znení D1 až D2 04082021_S-180-2021-Grantovy-system-Zilinskej-univerzity-v-Ziline-v-zneni-Dodatku-c-2-26072021.pdf (uniza.sk)
S 183/2019 – Postupy pri VO v podmienkach UNIZA Smernica č. 183/2019
S 200_2021 Zásady výberového konania https://www.uniza.sk/images/pdf/uradna-tabula/smernice-predpisy/2021/02092021_S-200-2021-Zasady-vyberoveho-konania.pdf
S 202_2021 Kritériá na obsadz_funkcií profesorov a docentov a zásady obsadz_funkcií hosť_profesorov https://www.uniza.sk/images/pdf/kvalita/2021/smernica-UNIZA-c-202.pdf
S 207_2021 Etický kódex UNIZA https://www.uniza.sk/images/pdf/uradna-tabula/smernice-predpisy/2021/12072021_S-207-2021-Eticky-kodex-UNIZA.pdf
S 208_2021 Pravidlá pre získavanie_zosúlaď_úprava a zruš_práv na habilitačné a inauguračné konanie https://www.uniza.sk/images/pdf/kvalita/2021/smernica-UNIZA-c-208.pdf
S 210_2021 Štatút Akreditačnej rady UNIZA https://www.uniza.sk/images/pdf/kvalita/2021/smernica-UNIZA-c-210.pdf
S 211_2021 Postup získavania vedecko-pedagog_titulov a umelecko-pedag_titulov https://www.uniza.sk/images/pdf/kvalita/2021/smernica-UNIZA-c-211.pdf
S 213_2021 Politiky na zabezpečovanie kvality na UNIZA https://www.uniza.sk/images/pdf/kvalita/2021/smernica-UNIZA-c-213.pdf
S 214_2021 Štruktúry vnútorného systému kvality https://www.uniza.sk/images/pdf/kvalita/2021/smernica-UNIZA-c-214.pdf
S 216_2021 Zabezpečenie kvality doktorandského štúdia na UNIZA https://www.uniza.sk/images/pdf/kvalita/2021/smernica-UNIZA-c-216.pdf
S 220_2021 Hodnotenie tvorivej činnosti zamestnancov vo vzťahu k zabezpečov_kvality vzdelávania na UNIZA https://www.uniza.sk/images/pdf/kvalita/2021/smernica-UNIZA-c-220.pdf
S 221_2021 Spolupráca UNIZA s externými partnermi z praxe https://www.uniza.sk/images/pdf/kvalita/2021/smernica-UNIZA-c-221.pdf
S 222_2021 Vnútorný systém zabezpečovania kvality na UNIZA https://www.uniza.sk/images/pdf/kvalita/2021/smernica-UNIZA-c-222.pdf
Vnútorný systém riadenia kvality UNIZA https://www.uniza.sk/index.php/univerzita/vseobecne-informacie/vnutorny-system-zabezpecovania-kvality-uniza
Web stránky  
Internetové stránky UNIZA www.uniza.sk
Internetové stránky fakulty FRI www.fri.uniza.sk
Výročné správy fakulty https://www.fri.uniza.sk/stranka/vyrocne-spravy
Dlhodobý zámer fakulty:  https://www.fri.uniza.sk/uploads/files/1634050212-Dlhodoby-zamer-FRI-2021-V8-211012-schvalene.pdf 
Zápisy zasadaní akademického senátu FRI https://www.fri.uniza.sk/stranka/zapisnice
Systém kvality na FRI  
Vnútorný systém kvality (VSK) vzdelávania na FRI https://www.fri.uniza.sk/stranka/zakladne-informacie-o-kvalite
Spracovaná mapa procesov a prepojenia https://www.fri.uniza.sk/uploads/files/1402993321-Obrazky-VSK-FRIiii.pdf
Definované ukazovatele kvality, na ktoré sa zameriava (KARTY SLEDOVANÝCH UKAZOVATEĽOV KVALITY v dokumente) https://www.fri.uniza.sk/uploads/files/1522996012-2018-vnutorny-system-kvality.pdf
Informácie pre študentov a záujemcov  
Sprievodca prváka https://www.uniza.sk/flexpapers/sprievodca-prvaka/
Video návody pre prvákov na FRI https://www.youtube.com/watch?v=wni-t131G34&list=PLGpMyRM7MY2x2bWBG5_T5dQTJ_COzOMXt 
Informácie o možnosti štúdia http://www.budfri.sk/ 
Sociálne média  
YouTube kanál o akciách/aktivitách na FRI https://www.youtube.com/channel/UCEWpHpMHALqhBrKP21oyxxA