Falling Walls Lab - významné podujatie pre prezentovanie inovatívnych myšlienok

Falling Walls Lab – významné podujatie pre prezentovanie inovatívnych myšlienok, výskumných projektov, iniciatív a podnikateľských modelov v rozličných oblastiach sa uskutoční 29. septembra 2017 v Bratislave.

Cieľom podujatia Falling Walls Lab je podporiť vedecko-výskumnú a inovatívnu činnosť, komunikáciu a spoluprácu medzi výnimočnými výskumníkmi a inovátormi z radou podnikateľov z rôznych oblastí.

Päť významných univerzít na Slovensku, vrátane Žilinskej univerzity v Žiline spolu so Slovenskou akadémiou vied a Slovenskou organizáciou pre výskumné a vývojové aktivity prináša na Slovensko výnimočné podujatie – Falling Walls Lab. Všetci výskumníci, vedci ako aj inovátori z radov podnikateľov budú mať príležitosť prezentovať svoje výskumné projekty a inovatívne myšlienky. Falling the Walls Lab sa doposiaľ konalo v 50 krajinách sveta. Falling the Walls Lab je zároveň sprievodným podujatím Európskej noci výskumníkov.

Termín na prihlásenie sa na toto podujatie je do 10. septembra 2017. Online prihlášku ako aj ďalšie informácie nájdete na: http://falling-walls.com/lab/applyold?location=25.

Víťaz z podujatia Falling Walls Lab získava miestenku na svetové finále podujatia Falling the Lab, ktoré sa uskutoční dňa 8. novembra 2017 v Berlíne a vstupenku na prestížnu konferenciu Falling Walls Conference konanú dňa 9. novembra 2017.

Do finále postupuje 100 účastníkov z celého sveta, ktorí budú mať príležitosť prezentovať svoje víťazné projekty pred porotou zloženou zo významných akademikov, vedcov a zástupcov biznisu v trojminútovom formáte. Traja víťazi získajú finančnú výhru a výnimočnú príležitosť prezentovať svoje projekty na prestížnej Falling Walls Conference, na hlavnom pódiu 9. novembra 2017.

O nadácii Falling Walls Foundation

Nadácia Falling Walls Foundation je neziskovou organizáciou, ktorá sa zameriava na podnecovanie diskusie o výskume a inováciách a propagáciu najnovších vedeckých poznatkov medzi širokým obecenstvom zo všetkých súčastí našej spoločnosti. Členom správnej rady nadácie je napríklad i prezident Nobel Foundation Carl-Henrik Heldin. Falling Walls Foundation každoročne organizuje konferenciu Falling Walls Conference, globálne stretnutie inovátorov z desiatok krajín celého sveta. Každý rok presne 9. novembra prezentuje 20 prestížnych svetových vedcov svoje prevratné výskumné projekty v 15-minútovom formáte. Nadáciu Falling Walls Foundation podporuje nemecké ministerstvo pre vzdelávanie a výskum, Helmholtz Association, Robert Bosch Foundation a veľa ďalších akademických inštitúcií, nadácií a spoločností. Bližšie informácie možno nájsť na stránke: http://www.falling-walls.com/.