Študenti šiestich slovenských a českých stavebných fakúlt sa stretnú na medzinárodnej konferencii ŠVOČ na Žilinskej univerzite v Žiline

V poradí už XIV. ročník Medzinárodnej konferencie ŠVOČ – študentskej vedeckej a odbornej činnosti šiestich stavebných fakúlt Českej a Slovenskej republiky sa uskutoční na pôde Žilinskej univerzity v Žiline 16. mája 2013. Na medzinárodnej súťaži svoje práce predstavia študenti a študentské kolektívy bakalárskeho, inžinierskeho a magisterského štúdia pôsobiaci na stavebných fakultách Českého vysokého učení technického v Prahe, Slovenskej technickej univerzity v Bratislave, Vysokého učení technického v Brne, Technickej univerzity v Košiciach, Vysokej školy báňskej – Technickej univerzity v Ostrave a Žilinskej univerzity v Žiline.

Súťažiť sa bude v desiatich sekciách:

1. Pozemné stavby a architektúra 2. Vodné stavby, vodné hospodárstvo a environmentálne inžinierstvo               3. Dopravné stavby 4. Stavebná mechanika 5. Materiálové inžinierstvo 6. Inžinierske konštrukcie a mosty     7. Geotechnika 8. Geodézia a kartografia 9. Technika prostredia budov 10. Ekonomika, riadenie a technológie stavieb

„V tejto súťaži študenti stavebných fakúlt prezentujú svoje odborné práce, ktorých výsledky sú začlenené do výskumných úloh univerzít a aplikácií pre prax,“ uviedol odborný garant medzinárodnej súťaže prof. Ing. Josef Vičan, CSc., dekan Stavebnej fakulty ŽU v Žiline.

Kontakt a podrobné informácie:

Ing. Kartarína Géčová

Oddelenie pre zahraničné vzťahy a styk s verejnosťou